Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#130162) buherka válasza Khelben (#130140) üzenetére


buherka
addikt

Khelben kolléga....

Neked mi a problémád a lenovo-val? Milyen hónapokról beszélsz te?
Nekem a lenovo gépemet a szervizben ott helyben megcsinálták. Írtam a support-nak, hogy mi a gebasz. 2 napra jött a mail, hogy megvan az alkatrész. Bevittem...megcsinálták. Hozzáteszem ez nem egyszeri eset. Velem mindig rettentő korrektek voltak.
Nem a lenovo hibája sok esetben, hogy a beszállító hibás alkatrészt szállít. Ez bármelyik notinál előfordul. Legyen az Dell, HP vagy bármi...Én már szívtam Dell-el akkorát, mint a torkos borz és nem egy 150ezres kategória volt. (Precision M4700) Szűk egy éven belül, 3x volt szervizelve.
Én is mondhatnám hogy a DELL egy fostalicska...de nem mondom, mert pont belenyúltam egy hibás példányba.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#130170) Tikakukac válasza buherka (#130162) üzenetére


Tikakukac
titán

Született 6 OFF és írtál szerintem te is olyan 1000 karaktert. De minek. Azt IdeaPad és a ThinkPad 2 külön szervizes rész, előbbit csak only Telemax javít, utóbbit pedig vagy 4-5 cég tutira. A kettő között akkora szakadék van, hogy el nem tudod képzelni. Ha új TP-ről van szó, akkor nem írjuk ezt le. De mivel új TP-t a topikban szerintem ha vesz 1 ember egy hónapban akkor sokat mondok ( igaz ez sok más üzletira is, csak ugye ott a konzumer messze nem ekkora letörés), így láttál valamit, nem olvastál utána, aztán jött a rage. Feleslegesen.

Íme a Delta oldalának csillagos része a Lenovora pölö.

Örülök, hogy akkor ezt is tisztába raktuk. Megint :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130185) ujtordai


ujtordai
tag

Sziasztok Tanácsot kérnék laptop ügyben.

Nagyrész gamer laptopokat néztem Lenovo Y700, Asus ROG, HP Omen mert ezekne az ár érték aránya jónak tünt.

Az alábbi paraméterek alapján mit ajánlanátok?
(0) CPU
- i7 6. vagy újabb generációq quad core
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Amint találok tudásban és árban megfelelőt
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- Ha 300eft alatt kijövök az jó. De indokolt (olyan hardver elem pl 512GB SSD + 1TB HDD) esetben kb. 320eft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- Munka szoftverfejlesztés/programozás fontos az 512Gb SSD + HDD sem árt esetleg ritkán pl. SolidEdge futtatása
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- Játék nem jellemző, nyilván megeshet
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- 15" IPS esetleg nem árt ha matt, (most fényes van) a felbontás legalább 1920x1080
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- elképzelhető de ritkán.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- Sajnos Windows hoz vagyok "kötve" Nincs 900eft-m hogy vegyek egy Macbook pro-t,
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- 16Gb RAM (ha bővíthető az előnyt jelentene) 512GB SSD + és valamekkora HDD, optikai nem kell.
9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- ha van hdmi az jó, de valami kellene mert használnék még 1 monitort a laptophoz
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- új, de ha van egy jó gép ami kibontott vagy tényleg alig használt azt meggondolom. A garancia fontos!

[ Szerkesztve ]

☻♂♫

(#130188) Khelben válasza ujtordai (#130185) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jelenleg egy gépet sem tudok, ami normális és teljesíti az igényeidet 300k-ért. Lenovo Y720 kb. tud mindent, amit szeretnél, de 400k-tól indul. A garanciája megbízhatatlan, ha valami elromlik benne, lehet hogy heteket, hónapokat várhatsz a gépre. Minden más gép esetén kemény kompromisszumokat kell kötni. Lehet szintén gémer Dell 7567-et venni 4 magos i5-tel, de ott nincs IPS kijelző. Vagy veszel Dell E5570-et, ami munkagép, a fentiekkel ellentétben programozásra is alkalmas a billentyűzete és kibírja, ha hordozzák. Ennek a beugró szintje U-s i5-tel 330k körül van, de ha 4 magos cpu-t szeretnél, az már 350k felett van.
És a végére egy jótanács: gémer laptopon dolgozni olyasmi, mint Ferrarival bútorokat szállítani. Megoldható, de sokkal több a hátránya, mint az előnye.

(#130192) 3RROR


3RROR
aktív tag

Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Júniusban
A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max 400k
Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Játék
Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Bármi lehetséges de fullHD maxiumom.
Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15-17 col. FullHD
Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nemsokat lesz hordozva.
Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szükséges.
Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Minimum 8gb ram.
Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Csak Intel-Nvidia kombó jöhet szóba.
Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Egyik barátomnak nézünk most laptopot. Ő a Lenovo Legion Y720-at nézte ki, de nekem nincs jó tapasztalatom a lenovoval. Még mindig silány a minőség és a gariztatási procedúra? Én egy ASUS G752VT gépet néztem ki. Annyit nem tudok eldönteni magamban hogy inkább az új 10xx szériás nvidika kártyával szerelt gépet nézzek vagy a régi 9xx széria is jó? (A melegedés a fő a kérdés)

(#130193) Mikulásbá válasza 3RROR (#130192) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Jó gép,a 970M is elég erős és a hűtés is elég hozzá,hogy mit tud,teszteket kell böngészni.Talán már jobb lenne a 10xx szériába beruházni.
Ez még nem kapta meg a Vapor Chamber hűtés technológiát csak a VS.
A Lenovonál mindenképp jobb választás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#130197) Khelben válasza humax (#130191) üzenetére


Khelben
nagyúr

Lásd 130188. 500-ból annyival előrébb vagy, hogy vehetsz Lenovo Y720-at. De azzal ne 4-5 évre tervezz, hanem kettőre, mert csak annyi garancia van rá. Ha elég gyengébb hardver is, akkor meg ott a Dell E5570 négymagos I5-tel.

(#130196) szaki1986 : HP Probook 430 G4? Nem néz ki olyan menőn, mint a Zenbookok, de nem is fog túlmelegedni és van benne rendes billentyűzet.

[ Szerkesztve ]

(#130218) ujtordai válasza Khelben (#130188) üzenetére


ujtordai
tag

Szia Khelben,

Először is köszönöm a választ!
Másodszor átgondolva az IPS annyira nem is fontos, de a ram az SSD és a HDD igen, ennek tükrében esetleg van ötleted?
Most egy Lenovo Ideapad T540p van 16GB RAM mal és 512GB SSD vel. Ez elég türhető a sebessége.
Valahol láttam HP OMEN-t konkrétan ezt: Omen 15-ax201nh (1AP82EA) megnéztem a gépkönyvét, az akksi nem cserélhető csak szervízben és max 16GB ram megy bele. Még a RAM csak csak ok, de akksi nem tudom meddig fogja bírni. Nem tudom mennyire stabil a HP OMEN, napi 8-10 órás használatot meddig bírja.
Miért írod hogy "Ferrari val bútort szállítani"?

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

☻♂♫

(#130235) ujtordai válasza Khelben (#130220) üzenetére


ujtordai
tag

Szia Khelben,,

Köszönöm a válaszod!
Az mint jelent hogy túlmelegszik, képes károsodni a hőtől valamely alkatrésze?

Ha a márkát nézem melyik érné meg jobban?
- HP OMEN (i7 7700 16GB RAM 512GB SSD 1TB HDD GTX 1050Ti)
- Lenovo Ideapad Y700 (i7 6700 16GB RAM 256GB SSD 1TB HDD GTX 960M)

Ezektől függetlenül mit ajánlanál ha nem a játék felé helyezzük a hangsúlyt. (RAm méret és SSD az fontos)

[ Szerkesztve ]

☻♂♫

(#130236) Khelben válasza ujtordai (#130235) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egyrészt hosszú távon nem tesz jót neki, másrészt visszavesz az órajelből a cpu és a vga is. Kifizetsz egy rakat pénzt az I7-ért és közben csak az I5 teljesítményét fogod kapni vagy még annyit sem.
Lenovo Y720 és Dell 7567 a két "megfelelő" gép a kategóriában, de hozzá kell tenni, hogy az Y720 mögött nagyon gyenge garanciális támogatás áll, a 7567 pedig TN kijelzős.

[ Szerkesztve ]

(#130242) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok!

Barátnőmnek kellene egy laptop:

(1) 1 hónap múlva.
(2) 140.000 Ft max
(3) netezés, film nézés, semmi játék
(4) -
(5) 15,6" vagy 17,3", IPS előny, de nem feltétel
(6) Főleg otthon lesz használva, nem lesz sokat hordva.
(7) Nem kell rá OS.
(8) 1TB jó lenne, de 500GB is elég lehet. HDD, vagy SSHD. 4GB RAM elég, de lehessen bővíteni 8GB-ra. Optika nem kell. Az Intel Core i3-6100U proci szimpatikus.
(9) Nem lehet fekete! Sőt valami színes gép kell! Tudom, tudom... de asszony tényleg színes gépet akar... :-/
Ja, és a HP-t nem szereti, nekem meg ezeken kivül csak a Dell és a Lenovo szimpi, úgyhogy ha lehet ez a 2 márka a preferált.
(10) Csak új gép jöhet szóba

Árukeresőn már szétnéztem, eddig ezek jöhetnek szóba:
- Lenovo IdeaPad 300
- Lenovo V310
- Dell Vostro 3568
- Lenovo IdeaPad 110

Ha találok a fenti gépek közül nagyjából azonos paraméterekkel rendelkezőt, akkor melyik lehet a jobb választás? Anyaghasználat? Strapabíróság? Nekem egy Dell Latitude E5440-esem van, és imádom, valami ehhez hasonló minőségűt szeretnék asszonynak is, ha ennyiből ki lehet hozni.

Előre is köszönök minden választ!

(#130249) Shany0811


Shany0811
tag

Sziasztok!

Haver szeretne venni SSD-t a laptopjába, de én nem vagyok meggyőződve arról hogy a várt eredményt meg fogja kapni az SSD bezételével. A paraméterek:
Lenovo Z50-75
- i3 Amd Radeon FX 7500
- 1Tb Hdd
-8Gb RAM
- Radeon R7 2Gb videó kártya

Ehhez szeretne SSD-t és iszonyat gyorsulást vár... Szeretném megkérdezni a véleményeteket, szerintetek?

Köszönöm!

(#130293) geza844


geza844
aktív tag

Lenovo IdeaPad 310 vagy Dell Inspiron 5567

Tudom, a Dell valamivel erősebb konfig, de ha azt leszámítjuk, anyaghasználatban melyik a jobb? Melyik a tartósabb? Melyikkel lesz várhatóan kevesebb probléma?

(#130294) Khelben válasza vs23 (#130291) üzenetére


Khelben
nagyúr

Programozásra mindkettőnek alkalmatlan a billentyűzete, a GL meg még igénytelen műanyagból is van ráadásul. Olyan, hogy játékos és programozós gép nincs, mint ahogy nincs áruszállító sportkocsi sem. Döntsd el, melyik a fontosabb.

(#130293) geza844 : a Dell sokkal jobb minőség (már amennyire egy belépő kategóriás gépre lehet azt mondani, hogy minőség). Plusz a Dellre van 3 év megbízható garancia, a Lenovora meg 2 év és nem túl megbízható.

[ Szerkesztve ]

(#130358) Lallerboy85 válasza Tikakukac (#130357) üzenetére


Lallerboy85
tag

Még egy utolsó kérdés csak h kicsit jobban képbe legyek...Lenovok ill. Dell közül melyik az a sorozat ami ajánlott?! Köszi az eddigi infókat!

(#130413) Tikakukac válasza Bluesummers (#130412) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát na vajon miért nem lehet honosítani úgy, hogy csak a mostani adatokat töltöd ki, vajon miért lett annyi bünti kitolva, vajon miért nem lehet lassan egyet sem garizni nem magyar lokos géppel stb stb. Igen. Mert olyan mennyiségben ment a mutyizás, hogy kegyetlen. Nem véletlen nincs már RAM-SSD-HDD-egyéb felvásárlás sem kilóra, mert már megnézik mit küldesz vissza. Nekem is gariztak át fél gépet karcokra és apróságokra. Viszont nem is ment vissza a Lenovo SSD 50-es tételben Delles helyett.

Én értem miért nem jó a harmadik féltől berakott számla. Elmondták sokadjára Humantól is: semmi gond nincs, ha az eredeti számla vagy tulaj adatai egy adásvételivel megvan, nincs para. Olyan 7-8 géppel ugrottam neki úgy, hogy közbeeső cég számlája volt a gépről. Tippelj hány esetben nem fizettem az alkatrészekért ;]

ak26bago: Teszteknél bővebbet és jobbat nem tudok. Majd lesz infó ha épp nem az extrúziós folyamatokat kell tanulgatni.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#130455) NandorHUN válasza NandorHUN (#130454) üzenetére


NandorHUN
addikt

Illetve valaki ki tudna abban segiteni, hogy HP gépek miért vannak ilyen árcédulával ellátva? Ugyanazon az áron Lenovoból dedikált VGA-s i5-s gépeket lehet kapni, HP-ból meg i3 + integrált graf marad.
Elhiszem, hogy jó márka, de van valami más is a háttérérben? (pl 250 G4 vs Lenovo 50-70 vagy G580 ).

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#130458) Scarabeus válasza NandorHUN (#130454) üzenetére


Scarabeus
tag

HP 250 G4 15.6"-ban jó választás lehet, de minimum i3-as procival, kerüljük el a Celeron N-nel való bosszankodást (és lassúságot). Tudnivalók a HDD/SSD-s gépekről:
HP 250 G4 és G5 esetén kettő opció van:
(A) gyárilag HDD-s: nincs m.2 foglalat csak sima 2.5 sata
(B) gyárilag SSD-s: nincs 2.5" sata, hanem egy atalakitoval ra van kotve egy m.2 átalakito. Ebbe lehet nagy m.2-t venni 2280-as meretben vagy az ODD helyere egy caddy a HDD-nek

IPS nyílván ennyi pénzért kizárt, illetve ha hajnaldó vagy leadni a 15.6"-ról akkor sok használt 14.0" üzleti típus van az aprón amik olcsóbbak, mint a G4. Ezek a Dell E5430, E6430, Lenovo T430, HP 8470p.

Ezek a gépek, - a 250 G4 is - sokkal jobban bírják az egyetemre hordást, és a nyitás csukást, mint az általad említett konzumer Lenovo laptopok. Lehet van bennük dedikált VGA, de neked tanulásra ahhoz semmi szükséged, illetve általában nem látják el ezeket a gépeket megfelelő hűtésrendszerrel így nagy terheléskor könnyen forró tud lenni a gép és levesz az órajelekből. Plusz vacak műanyag borítás, gyenge zsanérok, gépelésre a legkevésbé alkalmas billentyűzet.

Mielőtt még nem olvastam a topikot, és én is egyetemre néztem laptopot, vettem egy Lenovo G580at, hogy hú 2 GB GT 635m van benne, de jó lesz az nekem...

Had ne mondjam, pár hónap után a zsanér kitört a helyéről (így előadásra hordozás kilőve) majd 1.5 év után elfüstölt az alaplap.. :)

Topikgazdákat kérdezném, hogy esetleg nem-e lenne jó a <100k-hoz a szokásos üzleti laptopokat beírni a topik összefoglalóba, mint ajánlott típusok? Vannak még olyan egyetemisták is ebben az országban, kiknek éppen elég egy 50-60ks üzleti a nyamvadt PDF-eket olvasni. :U

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#130461) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!

Használt laptopok között szeretnék dönteni.
Az alanyok: Lenovo T520/420 és Hp Elitebook 8560/8460.
Nem sos, de ahogy látom kínálat van a neten. 50-60k körül szánnék rá. Programozásra, netezésre filmnézésre lenne használva. Külső monitorral használnám. Ritkán, néha hordoznám. Játék nincs. Jó ha van hozzá legális Windows. HDD mindegy van elfekvőben egy pár meg SSD is. Csak Intel Core i-s procis gépek jöhetnek szóba.
A legfontosab kritérium, hogy tartós legyen, ne menjen tönkre az alaplapja, azaz jó legyena hűtése. Esetleg ha procit cserélek (i7-2670qm) azt mennyire tudja hűteni. Azért kérdezek, mert nem ismerem a négy típust. Jelenleg egy R500-t használok. A mumusom, hogy az alaplap "BGA-s" lesz.
Esetleg ebben az használt üzleti kategóriában van még ajánlható típus?

Üdv.

(#130462) NandorHUN válasza Scarabeus (#130458) üzenetére


NandorHUN
addikt

Lenovo 100-ról mi a véleményed?- HP 250 G4-gyel szemben. Lenovoban i5 van HP i3-mal szemben.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#130466) Scarabeus válasza NandorHUN (#130462) üzenetére


Scarabeus
tag

Hasonló kategóriát képvisel minőségben, mint a G580 és társai. Nem hordozásra tervezték ezeket a Lenovokat, én maradnék a HP-nál. Tanulásra, irodára elég kell legyen egy i3 is, annyit nem ér az i5, hogy benned legyen a félsz, mikor esik szét a géped. (Lehet érződik a kellemetlen tapasztalatom, ettől függetlenül lehet az Ideapad 100 már nem annyira vészes, de első ránézésre eléggé hasonló, ha csak a zsanérjait is nézem..)

És igen, a Celeronos G4 kerülendő, illetve van még Pentiumos (Pentium N3700, bár ez 4 mag, de ne tévesszen meg) az is. Csakis i3. :)

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#130479) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi gép érdekelne:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nem sos ráér 1-2 hetet.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
45-60k között
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Programozás, netezés, filmnézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszok
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14-15,4 körül, külső monitorral használnám
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Néha, ritkán.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 7 vagy 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Lehet tárhely nélkül is.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Igazán a használtak közül a HP 8460, 8470, 8560 és Lenovo T520, T420 érdekelne. Fontos dolog a tartósság.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is.

(#130512) Khelben válasza EnterR (#130511) üzenetére


Khelben
nagyúr

Alapból minden kijelző fényes, a mattok utólag kapnak matt réteget. Mostanában ez már nem teljesen matt, hanem "félmatt-félfényes". A HP még mindig jobb, mint pl. a Lenovo-k, azok sokkal jobban tükröződnek.

(#130536) NyxNyxNyx válasza Tikakukac (#130535) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Ja, én is most kicsit jobban utánanéztem és erre jutottam. :( Gondolom Magyarországon IPS-re cserélni is drágább, mint külföldön. (elvileg külföldön +50 dollár)

Igazából pont ez a 320 ezer nálam a felső határ, lehet be kell érnem a TN panellel, amíg nem lesz pénzem kicserélni. A Lenovo Y520-at olvastam, hogy nagyon nem ajánljátok. Nekem most Lenovo Y500-am van, a melegedést nem fogom mégegyszer fél vállról venni. Nem egyszer kellett abbahagynom, amit épp csináltam miatta. Ezen kívül nem volt bajom vele, garanciára szerencsére nem volt szükség.

Ami még opció most feljött az az Asus Vivo PC X kompakt asztali 1060-nal és i5 7300HQ-val 250-ért. Csak ott meg nem tudom az utóbbi elég-e (mi körülbelül az asztali megfelelője?), illetve hozzászoktam a laptop nyújtotta kényelemhez. Meg az is lehet, hogy hűtés szempontból az is megszenved.

Sajnos 2000 kilós asztali nem opció. :(

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#130540) tibz03


tibz03
őstag

Sziasztok!

Laptopvásárláson gondolkozom. A kritériumok:

- Majdnem tuti, hogy Lenovo márka (több is volt, maradnék ennél),
- FullHD IPS kijelző,
- billentyűzet-világítás,
- 200-250k keret,
- általános felhasználás: internet, filmek, képszerkesztés, esetleg kevés játék,
- jó lenne minél frissebb hardver az időtállóság miatt,
- háttértár, RAM, op.rendszer nem szempontok, ezeket én magam bővítem, ha nem felel meg a gyári megoldás.

Ami a méretet illeti, jó lenne 17,3-mas, de ebben az árkategóriában nem nagyon találkoztam 17,3-mas IPS kijelzővel, úgyhogy esélyes, hogy be kell érnem a 15,6-tal.

Ez egy szimpatikus modell, és még az ára is kellemes, viszont csak GTX9xx videokártya van benne.

A kérdésem: érdemes várnom 1-2 hónapot, hogy a megjelölt árkategóriában is megjelenjen a GTX10xx széria? Most is lehet kapni (kicsit a kitűzött ár fölött ugyan) a Lenovo Legion szériát (példa), de ez külsőre nem tetszik, szolidabb megjelenésű gépet szeretnék.
És igen, esélyes, hogy teljesítményben elég lenne a GTX9xx széria is, mivel játékra csak ritkán lenne használva a gép, de az időtállóság miatt jó lenne minél frissebb hardvert venni. :) Plusz egy újabb modell egyéb havdveres újdonságokat is tartogathat a videokártyán felül.

Egyáltalán 1-2 hónapon beülül jönnek új Lenovo modellek? Úgy emlékszem (lehet, hogy tévedek), hogy nyáron szokták kiadni az új típusokat.

Köszönöm a válaszokat előre is! :R

(#130541) Khelben válasza tibz03 (#130540) üzenetére


Khelben
nagyúr

Lenovo-t ebben az árkategóriában biztosan nem vennék. Az első értelmes gépük az Y720, alatta csak gagyi műanyagot kapsz. Az IPS kijelzős gépeik is gyengék, mert valami dzsunka paneleket használnak, amit egy jobb TN is felülmúl.
Játékra 250-ért még mindig az Asus N551 a legjobb választás. Igaz rég kifutott a nagykerekből, de úgy látszik, a mediamarkt ezzel töltötte fel az összes raktárát, mert még mindig van neki. Ha pedig lemondasz a játékról (a kevés játékot nem tudom értelmezni, 5 perc játékhoz is ugyanolyan hardver kell, mint napi 12 óra játékhoz), akkor ott a Fujitsu A557. És ennyivel le is zárhatjuk a 250k alatti normális, ips kijelzős gépek sorát. A következő szint valahol 300 és 400k között lenne.

(#130542) tibz03 válasza Khelben (#130541) üzenetére


tibz03
őstag

Köszi a választ! :R

A "kevés játék" kifejezés valóban nem túl szerencsés. Inkább úgy mondanám, hogy messze vagyok a "hardcore gamer" kategóriától, szóval nem izgat különösebben, ha adott játék csak medium-on fog menni. :)

Az általad ajánlott Asus-szal az a gond, hogy 2017 közepén egy 4. generációs Intel procis laptopot venni szerintem nem valami jó ötlet. Írtam, hogy az időtállóság fontos szempont lenne.

A Fujitsu-ról pedig nem találtam olyan infót, hogy IPS kijelzős lenne. A hivatalos oldalon sem említi a specifikáció.

Az jó, hogy ezeket leírtad a Lenovóról, de azért mégis érdekelne, hogy mikor várhatók új Lenovo modellek. Megnézem magamnak személyesen is, mielőtt megvenném, hogy valójában milyen is az IPS kijelzőjük.

(#130544) Khelben válasza tibz03 (#130542) üzenetére


Khelben
nagyúr

Itt van előttem egy ilyen Fujitsu, hidd el, hogy ips kijelzős :)
Ha nem elég az N551 hardvere, akkor még gyűjteni kell és lehet venni Dell 7567-et 4K kijelzővel (csak a 4K ips, a fullhd csak tn) vagy Lenovo Y720-at. De ezek 400k körül vannak.
Vagy veszel valami 250k-s gagyi Lenovot és imádkozol, hogy ne kelljen garanciáztatni, mert esetleg hónapokra eltűnik a géped Budaörsön, valamint megbarátkozol a biliműanyag házzal, a béna billentyűzettel, a túlmelegedő hardverekkel és az összevissza színeződő, bevilágító kijelzővel. És jó eséllyel a garancia végére érve lehet kidobni, mert kb. addig lehet vele tervezni, saját pénzből pedig nem fogja megérni javíttatni.

(#130545) tibz03 válasza Mikulásbá (#130543) üzenetére


tibz03
őstag

Köszi a linket. Egy kicsit gyérnek tartom azt az integrált kártyát. :D

(#130544) Khelben: Ennyire gáz lenne a helyzet a Lenovonál? :) Jelenleg is van a családban kettő, 5-7 évesek, alsó-közép kategóriásak, és soha sem volt gond velük.

(#130546) B-Clone válasza tibz03 (#130545) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Lenovonak a konzumer részlege botrányos jelenleg. Az üzleti szériákon kívül külön pénzt kérnék tőlük, hogy a gépüket használjam.

Értelmes 1050-es gép meg 400.000 alatt nincs, a legnagyobb probléma meg az, hogy 960m-esből is egyre szűkebb a választék.

[ Szerkesztve ]

(#130569) B-Clone válasza Mopar426 (#130567) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Lenovo Y720 hellyel közzel, Dell 7567, Dell Xps 15 a két első 400 körül nyit normális kijelzővel, az utóbbi 600

Viharlovag

Annál a kettőnél bármi jobb :D

[ Szerkesztve ]

(#130617) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok
1-2 héten belül szeretnék új laptopot venni.
15,6-os, full hd lehetőleg ne tn panel legyen.
ssd mindenképpen kéne bele, akár a hdd mellett, illetve win10 is.
Memória 4-8gb.
Felhasználás: net, office, illetve tervezőprogramok futtatása (nem akarok rajta én tervezni, csak megnézni a fájlt, hogy be tudjam árazni az adott terméket).
Új kéne mivel cégre lesz.
keret tág: jó lenne 200-300 között megállna bruttó, de elmehetünk bruttó 400-ig is.
Acer, Asus, Lenovo továbbra is felejtős?
Köszi!

(#130618) Khelben válasza Gergőke88 (#130617) üzenetére


Khelben
nagyúr

Acer, Asus, Lenovo továbbra is felejtős?

Munkagépnek mindenképp. Az igényeidnek megfelelő gépek a Fujitsu A557 és a Dell E5570. Előbbibe lehet tenni ssd+hdd kombót, utóbbiba csak egy meghajtó megy, cserébe valamivel igényesebb, strapabíróbb. Ha lemondasz az ips-ről, akkor szóba jöhet még a HP Probook 450 is.

(#130681) B-Clone válasza Zsombor7777 (#130680) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Rövid távon 300 alatt Asus N551. Az ilyen VX 15 meg, Y520, Asus Gl553 mind mind ipari hulladék. Nem szabad értük pénzt adni. 1050-es vga-val Dell 7567 4k ips kijelzővel, lenovo y720, valamint kicsit komolyabb vasként az Asus G752 startolnak 450k körül.
Újban ez lenne az alja ami kb teljesen lefedi az igényeid.
Esetleg használtan Asus g751 is belefér a 300-ba használtan, garanciával, Gtx 980m - el ami azért jó pár évig még visz minden komolyabb címet könnyedén

(#130688) B-Clone válasza Badich (#130687) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Szia.
Ez egy elég lehetetlen küldetés. Olyan gép ami a WoW-ot élvezhető minőségben futtatja, 15,6" alatt nem lesz. Ami van azoknak meg többnyire jóval gyengébb a minősége a kijelzőjük meg tökéletesen alkalmatlan minden érdemi grafikus vagy videós munkára.
Ha a játékot el tudod engedni akkor lesznek egész jó gépek viszonylag kompaktabb házban de a kijelző ezeknél is minimum necces annak ellenére hogy ips. Bizonyos Zenbookok esetleg HP probook IPS? Kijelzővel amik beleférnek a keretbe.
De ezeknél is maximum i7U proci van, amik pl renderelés terén azért lényegesen gyengébbek mint egy valódi 4 magos proci.
Ha mindenképp kell a dedikált VGA akkor Asus N551 az egyetlen értelmes ami ennyiből kijon (240k) viszont ez is 15,6-os.

A legolcsóbb járható út ami mindenben hellyel közzel megfelelne az pl egy Lenovo Yoga 720 15,6-os változata. 370.000-tol indul, most nyuzok egyet az irodában az XPS-em mellett és egyelőre kifejezetten pozitív csalódás.
Jól össze van rakva, a hűtés elbir a vassal, a kijelző egy kis utó kalibrálás után éppen megüti azt a szintet amivel már lehet dolgozni. Emellett könnyű és kompakt. A legnagyobb gondját továbbra is a siralmas garanciális háttér jelenti...

[ Szerkesztve ]

(#130692) Khelben válasza htc07 (#130691) üzenetére


Khelben
nagyúr

GTX960 az kb. 1050Ti szint, amiből a normálisak simán 300k felett vannak (Dell 7567 a legolcsóbb normális, Lenovo Y520 és Acerek felejtősek). 250-ből kapsz Asus N551-et 960M-mel, ami jó 20-30%-kal gyengébb, mint a mostani kártyád.

(#130725) gorbi


gorbi
csendes tag

Sziasztok.
Kb 250000-ig(egy kis plusz belefér), keresek notit, max 14" full hd, lehetőleg ips, 256gb-s ssd, valami használható videokártya(lightroom, néha kis játék, minimál vágás, de alapszinten, később lesz mellé egy asztali) kb, 2 gépre szűkitettem, valamiért a lenovo maradt meg, de nyitott vagyok, viszont nem nagyon ismerem a márkát, melyiket ajánlanátok a kettő közül? - esetleg egy harmadikat?:)
Előre is köszönöm
https://www.aqua.hu/lenovo-thinkpad-e470-laptop-fekete-20h1s02b00-514044.html

https://www.aqua.hu/lenovo-ideapad-yoga-510-14-laptop-win-10-home-fekete-80vb0093hv-7-generacios-intel-processzor-494332.html

[ Szerkesztve ]

(#130729) B-Clone válasza Pacee87 (#130728) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Ezekért a gepekért nem szabad pénzt adni. Ipari hulladékok.
1050-es kártyákkal lenovo y720 és Dell 7567 4k IPS kijelzővel az alja 450 körül ami nem hullik szét fél éven belül és el is bírja a hűtés a vasat. Ezek a gépek nem napi hordozás lettek kitalálva. Esetleg Lenovo Yoga 720 kompaktabb gépek közül amiről nekem most kifejezetten pozitív tapasztalataim vannak de a lenovo garancia híresen trágya, emiatt rizikós.

Ami a nagyobb probléma, hogy az első kettő kijelzője teljesen alkalmatlan grafikus, videós munkákra, és a Yoga 720 kijelzője is éppen megugorja a szintet.

Igazából egyik gép sem munkára van kitalálva. Ha a játékot el tudod engedni akkor egy Dell Latitude tökéletes választás minden egyéb igényre.

Olyan gép ami mindkét területen jó, 600-tol indul.

Ha nem sürgős a dolog mindenképp térjünk vissza erre nyár végén. A következő hónapokban rengeteg új gép kerül piacra amik között lehet jó választás és az árversenynek is jót tehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#130758) Pacee87 válasza B-Clone (#130729) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget!
ROG amúgy sem különösen tetszett a vérpisti design-nal, de úgy voltam vele, ha amúgy jó gép akkor egye fene...
Azt mindenképpen szeretném elkerülni, hogy ennyi pénzért valami szart vegyek, vagy csak szar ár-érték arányút, ezért is fordultam hozzátok!
Pár dolgot pontosítanék:
Mivel autóval járok hordozhatóság szempontjából az hogy nehéz, meg vastag a gép hót nem érdekel! Sőőt! Ha nehéz és vastag legalább van remény arra, hogy normális anyagokból van összerakva és normális a hűtése!
DVD-t kidobtam a kötelező opciókból, igazából szinte bármikor tudok rá külsőt kötni ha nagyon kell! És hát ár szempontjából is szabadabbra engedtem a gyeplőt.
Így már képbe kerültek más modellek is, többek között azok is amiket javasoltál:

[HP Omen 15-ax204nh]

[Acer Aspire Nitro VN7-593G-724N]

[Dell Inspiron 7567] Ez gondolom nem IPS

[Acer Aspire Nitro VN7-593G-724N]

[Acer Aspire Nitro VN7-593G-734H]

[Lenovo Legion Y720]

[Dell Inspiron 7567]

[Acer Aspire Nitro VN7-593G-734H]

[Acer Aspire Predator G9-593-76WP]

Ezek között van olyan ami jó vétel lenne? Vagy mondjuk ha más normális boltban 10-20e-rel olcsóbban megtalálható jó vétel lenne? Tényleg ráér nekem amúgy akár 3-4 hónapot is, de azt sem szeretném játszani, hogy mindig az újabb modellekre várok, mert a mai modell életciklusok mellett akkor az örökkévalóságig is várhatnék...

Köszi előre is a választ!

(#130761) B-Clone válasza Pacee87 (#130758) üzenetére


B-Clone
aktív tag

A Nitro és az Omen teljesen felejtős gyakorlatilag ugyan azoktól szenvednek mint a GL Asusok.

Én biztosan a Dell 7567-et választanám, 4k kijelzővel mert az IPS, ráadásul nem is rossz darab. Az Y720 is egy elfogadhatóan sikerült gép. Itt a szerviz az ami nagy fekete ló és ami miatt én nem szívesen vennék lenovo terméket de akinek van ideje gari miatt heteket emailezgetni annak beleférhet.

A Predatorról sajnos sok tapasztalatom nincs de az alapvetően egy teljesen más kategória is mint a kettő. A 1060 Teljesítményben majdnem a duplája a 1050 TI-nak is.
Egyszer volt alkalmam tapicskolni. Igazából frankón össze van rakva, nem melegszik, nem recseg ropog masszív az egész cucc.

Viszont egy batár nagy 4 kilós dög túlon túl gaer dizájnnal és ez nekem már a szó szerint cipelhetetlen kategória. Ennyiből már lehetne asztali is.
Valamint szerintem a kijelző nem méltó egy közel 600 ezres géphez.

ovics

Igen, a linkelt gép teljesen jó választás ennyiért meg most pláne.

Zsombor7777

Semmi esetre sem ajánlanám azt a gépet. A Legion Y520 megfelelője Aceréknél pontosan ugyan azokkal a kabaréba illő szarvas hibákkal.
Silány minőségű az egész cucc.
7300 HQ és 7700 között van cca 300mhz órajel különbség. az i7 4 mag 8 szál, az i5 4 mag 4 szál. Ez játék során semmi különbséget nem jelent, a 7300 is elég a 1050ti mellé. Fogyasztásuk hasonló szóval a melegedésük is.
Ha csak játszanál és nem fontos a kijelző minősége, márpedig a VX-ben lévő ips-nek csúfolt panel siralmas, akkor a legolcsóbb ajánlott választás a Dell 7567. Mondjuk azt sajnos nem tudom, hogy a full hd változatban is van -e 1050 ti viszont a kijelző hiába TN gyakorlatilag semmivel nem rosszabb mint a VX-é (és ez nem a Dell-nek dícséret.)

Anyagra, összeszerelésre, hűtésre sokkal jobb a Dell, plusz 3 év frankó hazai gari van rá a 2 év Cseh
helyett.

Kaci84

Asus N551 - N552 ips változata. 230 - 240k körül már beléjük lehet botlani.

[ Szerkesztve ]

(#130772) gorbi válasza B-Clone (#130732) üzenetére


gorbi
csendes tag

Megkövetem magam, annyiban nem voltam pontos hogy az lr ps(retus, semmi durva grafika) mellett a játék az félévente páro óra cs:go, az nem tényező. Végleg kezdek elveszni :( eddig hittem a lenovoban, de csúnyán szétfikázza itt sok ember

(#130798) adika4444 válasza mbt (#130797) üzenetére


adika4444
addikt

Asus okénak tűnik, Emag kerülendő, Lenovo a pocsék garancia miatt szintén, a középső meg a 2 ötvözete az még hidegrázós is.
Egyébként használd a linkelős gombot:)

üdv, adika4444

(#130838) _Smooth válasza Tikakukac (#130771) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszönöm a gyors és kimerítő választ Neked és (#130770) BGaborL-nek is. :R

Hasonlót javasoltam első körben én is (egy kicsi, de erősebb asztali vas monitorral + egy win tablet, vagy egyszerűbb noti hordozhatónak).
Mivel nincs tapasztalatom a programmal, illetve a suli által támasztott elvárásokkal, így különösebben érvelni se tudtam. Annyit tudok a CAD-ről, hogy gyakorlatilag bármekkora vas tolható alá, komolyabb feladatokkal azt is ki lehet akasztani (de legalább is nincs vas, amit ne használna ki).
De ha amúgy tényleg csak ritkán adódik olyan feladat, amivel órákig küzd, akkor megpróbálom ebbe az irányba terelni őket.

Ha nem sikerül, akkor mit érdemes a korábban írtak alapján?
Nézegettem RoG-okat is, de mintha GL-ről nem írtatok volna túl jókat itt.
Acert, Lenovot se méltatják túl sokra (általában). Asus meg Dell lenne még talán, ahol 275ig bezárólag találtam HQ procit (N551 pl).
Viszont a fentiek tükrében akkor egy 7200U is jó lehet pl 6300HQ-val szemben?
RAM-ból pedig nagyobb eséllyel (és gyakrabban) lehet szükség 8+ra, mint prociból 4magra?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#130859) cenzor


cenzor
tag

Sziasztok!

Programozásra szeretnék egy laptopot vásárolni. Egy ideje olvasgatom a fórumot és az elhangzottak alapján ezt a gépet néztem ki:
Lenovo Thinkpad T420, i7, SSD, 4GB RAM, 1600x900

Annyit szeretnék kérdezni, hogy van értelme 14"-on FHD kijelzős gépeket nézegetni, vagy ebben a méretben azért elfogadható ez a felbontás is? Illetve, hogy megéri-e a 2-3x-os felárat a jobb kijelző? (Olvastam itt, hogy FHD IPS laptopot már 150 körül lehet találni, de én még 200 alatt nem nagyon láttam.)

A laptop egyébként alkalmilag lenne csak használva, nem napi szinten.

Köszönöm!

(#130866) Lmh válasza Lmh (#130864) üzenetére


Lmh
őstag

Egy másik tippem, hogy érezzétek, kb mi az elképzelés:
Lenovo Ideapad 510?

:R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#130869) B-Clone válasza Lmh (#130866) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Fuji A557

A linkelt lenovot akkor se fogadd el ha pénzt is adnak mellé.

(#130871) đe$|re


đe$|re
senior tag

Sziasztok!
Ismerős keres magának új laptopot, mivel az előző megadta magát.

(1) Minél hamarabb.
(2) 150k, ennél feljebb nem tud menni.
(3) Régebbi játékokkal szeretne játszani, ezen kívül film- és sorozatnézés
(4) Régebbi játékok. (3-4 évvel ezelőttiek) Felbontás nem lényeges, ahogy nem kell a csúcs részletesség sem.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15", nem létszükséglet a Full HD.
(6) Nem igazán lesz hordozva, főleg otthoni használatra venné.
(7) Ha belefér az árba, akkor lehetőleg legyen Windows.
(8) 500GB vagy 1TB, 4 giga legalább, optikai meghajtó legyen.
(9) Nincs.
(10) Elsődlegesen új gép.

Elsőre ezt javasoltam neki: [link].
Ekkor belinkelt több Lenovot 150 körül és mondta, hogy többet nem igazán akar és tud rászánni.
Körbenéztem hardveraprón és még ezt találtam: [link].

Átnéztem több honlapot, hardveraprót is bújom, de eddig ez a kettő volt ami a kritériumaiba úgy ahogy belefért.

Segítséget előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#130873) Lmh válasza B-Clone (#130869) üzenetére


Lmh
őstag

Oké, lenovot kizárom, köszi
Esetleg 1-2 egyéb tipp, más márkától is, csak hogy legyen 1-2 opció...

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#130877) EnterR válasza B-Clone (#130869) üzenetére


EnterR
veterán

Szabad érdeklődni, hogy miért ellenzik ennyire ezt a Lenovo-t? :) Több helyen is olvastam már, csak sose értettem, hogy miért.

PSN ID: marquuard

(#130878) #25157120 válasza EnterR (#130877) üzenetére


#25157120
törölt tag

Sokan kérdezték már, én is. Nem vagyok szaki, de az általános válasz az hogy nagyon gagyi az anyaghasználat, a keret és az összes alkatrész műanyag, pár év alatt elfárad és törik, túlmelegedik a szar hűtés miatt, és nem utolsó sorban a rossz hírű lenovo gari. A proja az ára, ahogy nézem, egy dell mindig drágább.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.