Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#5) ktommy91 válasza Tom5 (#3) üzenetére


ktommy91
addikt

Miért pont inspiron? Mennyiért vennéd? Ez nem lenne jobb: Lenovo Ideapad G770AH? Sokkal jobb anyagokból van mint az inspiron.

mod:Igen, működik az iHD3000 is.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#7) runner 125 válasza Tom5 (#3) üzenetére


runner 125
nagyúr

Eleve kérdés, h kell a 17,3"-os méret, pláne lánynak?

Ha, mégis, Lenovo G770-nel egyébként jobban járna.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9) balaaazs válasza balaaazs (#8) üzenetére


balaaazs
senior tag

Még egy versenyző :)
Lenovo G570GH

¯\_(ツ)_/¯

(#11) Tom5 válasza runner 125 (#7) üzenetére


Tom5
addikt

Kell neki a nagyobb kép miatt. Sok sorozatot/filmet néz, monitort/TV nem akar venni.
Nagyon sok lapost megnéztünk már, ez a Lenovo elkerülte a figyelmünket.
Mennyi erre a gari? Dellnél 3 év.

mod - látom, 2év

[ Szerkesztve ]

(#13) runner 125 válasza Tom5 (#11) üzenetére


runner 125
nagyúr

2 év, de tök mind1, ez az egyetlen pozitívum a Dell mellett. A 17,3"-os Inspiron sem egy álom minőséget tekintve. Olcsó, kopogós, ropogós műanyagok jellemzik.

A Lenovo G770 vagy HP 4730s ( 3 év ) jobb választás.

Kbali

Persze, nyilván, csak sajnos kevés az olyan nagy méretű notebook, amiben ne lenne egy alap dedikált kártya is pluszba...

mod. 2:

Ahogy nézem a G770 is kifutott, valószínű akkor jön az utód a G780 személyében.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#38) depp87 válasza Tikakukac (#37) üzenetére


depp87
csendes tag

Köszönöm a választ ezek után komolyan fontolóra veszem a subnotit is. Kiváltképp a Lenovo ThinkPadet !

[ Szerkesztve ]

(#42) Cassel


Cassel
csendes tag

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a lenovo-nak milyen a garija? Konkrétan az lenne a lényeg, hogy vennék egy y570-et de úgy néz ki Angliába költözöm. Tehát amiatt érdekelne, hogy ha itthon veszek és kint problémám lenne akkor meg tudom ott oldani? Előre is köszönöm.

(#50) Prober


Prober
csendes tag

Hellosztok,
Szerintetek egy lenovo x61 tablet manapság mennyire megbízható? Ha jól számolom már vagy 5 éves simán lehet a 2008as kijövetelt számítva, ami azért szerintem nem kevés. Valamint várhatóan mennyi ideig bírja magát. Azért is kérdezem mert láttam hogy nem sok tartja azt a monitort, ezért kíváncsi lennék a véleményetekre. Persze aki biztos magában, hogy tudja miről beszél :)
Hálás üdvözlettel!

Üdv, Prober

(#71) Benetto


Benetto
csendes tag

sziasztok!

SAMSUNG NP-300E5A-S05TR Laptopot találtam az elektro outlet honlapján,és azt szeretném megkérdezni,hogy nektek van-e bármiféle tapasztalatotok erről a gépről?!
Szerintetek érdemes megvenni avagy sem?! (130k akciósan)

Ha az nem akkor esetleg ez? : TOSHIBA Satellite L750-1H3 8GB memóriával ? (140k)

És van egy 3. kiszemeltem is : Lenovo IdeaPad G570 59-324344 / 6GB memóriával! ( ő pedig 135k)

Melyiket ajánlanátok a 3 közül és miért? Én szerintem a samsung lenne a legjobb vétel ,de arra csak 1év garancia a van még a másik 2-re 2 év.

Köszi előre is.

Mi a különbség a hihi és a hűha között? -> Kb. 15cm... :))

(#138) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Üdv. Br. 100 000 FT környékén keresek laptopot, 15,6-os kijelzővel. Csak netezésre és skype-ra lenne használva, persze Win7-et szánok rá :) Tud valaki ajánlani esetleg? Lenovoval befürödtem már és elég esetlen volt a garanciális javíttatás, fujitsut meg eleve nem szeretnék. Köszönöm előre is :))

Tomikapc

(#139) ktommy91 válasza Tomikapc (#138) üzenetére


ktommy91
addikt

Én ezeket ajánlom: LENOVO IdeaPad G570GH vagy FUJITSU LifeBook A531
Nem tudom hogy miért nem akarsz fujitsu-t, ennyi pénzért messze ez a legminőségibb gép.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#155) runner 125 válasza Tomikapc (#152) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jó választás.

Ha, a Fujitsu és a Lenovo nem szimpatikus, akkor más már tényleg nem marad.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#161) hl225


hl225
tag

Sziasztok 15"-os laptopot szeretnék venni a 110-130e Ft-os kategóriában.

Mivel pont ez volt a téma az utolsó oldalakon, elég jól kirajzolódik, hogy mit ajánlotok:
Fujitsu A530
Samsung NP300
Lenovo Ideapad

Viszont van egy kakukktojás:
Toshiba Satelilte C855 12L

Nem lenne rossz ha picit lehetne játszani a géppel és ebből a szempontból jó-ár érték aránynak tűnik.
Láttam van róla egy rövid teszt is logout-on, de elég kevés hozzászólás érkezett, hogy kinek mi a tapasztalata.

A fenti 3-hoz képest minőségben mire lehet számítani?
Mire elég ez a videó kártya?
Mi lehet a jobb vétel a fenti 3 közül valamelyik core i3 processzorral (a keretbe még éppen beleférne) vagy a Toshiba?

(#186) zegram


zegram
csendes tag

Sziasztok!
Gyors, megbízható ( Dell, Lenovo, HP ) laptopot keresek. És szeretnék véleményt kérni.
Idáig ezt a kettőt néztem : [link] [link]
Ilyen kategóriában nézelődök ,mert már volt alkalmam pár olcsóbb laptophoz és sok rossz élményem van melegedés és lassúság problémával. Maximum bruttó 250k -t szeretnék rááldozni, remélem ennyiért már nem lesznek ilyen gondok.

(#208) runner 125 válasza brozy (#207) üzenetére


runner 125
nagyúr

70-ért netbook-ból is csak a legkisebb teljesítményű, gyér akkuidővel rendelkező modelleket kapod meg.

De, ettől függetlenül ilyen gép nincs, több alternatíva van, ami az utóbbi oldalakon nem egyszer szerepelt.

Fujitsu A531
Samsung Series 3
Lenovo G570

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#220) Prof válasza brozy (#217) üzenetére


Prof
addikt

Esetleg megnézheted a Lenovo G570-et [link].

Vagy az Asus X54 ami ráadásul nem is tükörkijelzős és jó a VGA-ja is [link]

Vagy a HP 630 [link]

[ Szerkesztve ]

(#260) Borote válasza mrThomi (#259) üzenetére


Borote
addikt

GTX570M-mel? Ali erősebb a GTX660M-nél, és az Y580 egyrészt olcsóbb, másrészt jobb a supportja.
MSI-t itthon nem nagyon érdemes venni.

Laptopszalon éveken át Lenovo hivatalos szerviz volt, azért ott értenek hozzá. Miért lenne veszélyes a portalanítás? Rendszerint kompresszoros kifújásról van szó. De miért lenne gond, ha megbontják a gépet?

(#332) drzozo


drzozo
senior tag

Rég jártam erre, úgyhogy lenne megint 4+1-es választás.

Lenovo Z575
Toshiba S L850
HP Pavilon dv6
dv6-6125sl alu - 154 900.-Ft
AMD A6-A3410MX,4GB,500GB,HD6755G2 1GB

+
dv6-6126sl alu - 164 900.-Ft
AMD A8-A3510MX,4GB,500GB,HD6755G2 1GB
- nem tudom megéri-e a proci miatt a plusz 10 ezer felárat.

Csak multimédiás dolgokra szeretném használni, film és zene, na meg esténként hosszútávú wow (laptop hűtő van), aminél megelégszek közepes, maximum jó grafikai beállításokkal. Ezért fontos a kijelző, tükröződhet, és a beépített hangszóró.

1. Lenovo Y570 után ez maximum csak teljesítményben lenne rosszabb, összességében biztos jó választás lenne, jó hang, szép és állítható képminőség.

2. Toshiba. Valamiért taszít a márka, ha laptopot vennék, nem biztos, hogy erre esne a választásom, viszont ezzel a konfiggal, na meg a fehér színnel, ilyen ár mellett brutál. Valami infó a gépről? Hangzásról valaki esetleg tud vmi? Látom, hogy SRS Premium Sound van benne, de azért csak érdekelne, legalább egy Y570-hez viszonyítva.

3. Ilyen procival nem szívesen venném meg, viszont jó az ára, érdekel, de még mindig inkább az A6-os vagy A8-as dv6 felé húzok. Altec Lansing hangszórók, hogy teljesítenek? Ehhez még nem volt szerencsém.

4. Ezt volt szerencsém nyomkodni, legszívesebben ezt próbálnám ki és ezt is választanám hosszabb távra. Hallgattam egy zenét rajta, viszont a beats audio hangzása nem nyerte el a tetszésemet. Akkor. Viszont most youtube-n néztem egy videót, ahol a csávó egy gombnyomással átváltott rá, elképzelhető, hogy én anélkül teszteltem rajta zenét, így kíváncsi lennék erre is.

5. 10 ezer forint felár, A6 vagy A8.

(#338) Tikakukac válasza drzozo (#336) üzenetére


Tikakukac
titán

Sokkal több versenyző nincs is. Én mondanék egy z575-öt. A Toshiba ha bejön a fehér, akkor talán egy lehelettel jobb összbenyomásban. Viszont az AMD procit lehet mókolni össze-vissza, mondjuk ha nincs konvertálás stb. akkor szinte mindegy is. DV6 billentyűzet miatt lehet érdekes, egyébként nem rossz a minőségük.
Hatalmas fejszevágást nem tudnék tolni egyik gépre sem. Beats egy nagy kamu, akárcsak a fülesek, hangszínszabályzót bütykölni mindenki tud.
Utolsó +10k-t nem nagyon ér, max annyit húzol kstatban.

winhate: Mondjuk Dellből Inspiront pont nem szabad venni, szóval az ilyen kijelentésekkel nagyon óvatosan. HP is tolja a G6-ot meg 630-at, amik elég vacakok. Plusz nézd meg a Pavilionomat, 3 éves gép és 1 éve zero support. :U

4éves múlt a Thinkpadem, de már ezen is Lenovo felirat van. IBM gépeket azért már ritkán ajánlunk be így sok-sok évesen :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#341) Borote válasza winhate (#340) üzenetére


Borote
addikt

Dehogynem, én is azt vettem, de már ezen sem az IBM logo virít, hanem a Lenovo - és azért nem lehet mindenkinek 5 éves gépet ajánlani :DDD
(Pedig azért szoktunk :) )

Te gondolom a Latitude, EliteBook és ThinkPad szériákra gondoltál, amit előszeretettel ajánlunk is mindenkinek, akinek az igényei megközelítik ezeket a gépeket, de ez sajnos ennyire nem egyszerű :B Meg a pénztárca is erős korlátokat szab...

[ Szerkesztve ]

(#343) btomi9


btomi9
aktív tag

Sziasztok!

Visszatértem, körvonalazódik a kép. Ezek közül melyiket ajánlanátok munkára?

lenovo u310
lenovo thinkpad x220
toshiba portégé z830
toshiba portégé r830
samsung series 5
samsung series 9
dell vostro 3360
dell vostro v131
acer aspire s3

Az x220 kicsit kilóg a sorból, mert 12.5" -os, ami nem lenne baj, a billentyűje leginkább ennek tetszik. Ami a bajom vele, hogy a Fn billentyű a bal Ctrl-tól balra van a sarokban (ezt a hülye megoldást), így Ctrl+C Ctrl+V helyett rendszeresen Fn+C -t nyomnék :)

Az acer S3 -nál meg a nyilak mellett a slide léptető (vagy mi) szerintetek nem zavaró?

(#346) winhate válasza Borote (#341) üzenetére


winhate
őstag

ThinkPad re gondoltam egyebkent regen sokat hasznaltam jol birta a strapat.

Ezt a szegyent Ibm - Lenovo....

Most regebbi HP nx9010 van ... server-kent :)

pl Asus Netbook x101 ... katasztrofa..

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#349) Dooonfrigo


Dooonfrigo
tag

A x120e kis Lenovo netbookról mi a vélemény? Esetleg valami másik jó netbookot tudnátok ajánlani 100ezer környékén?

(#368) Borote válasza Jocozolg (#355) üzenetére


Borote
addikt

Muszáj a Blu-ray olvasó? :B én még nem is láttam BR lemezt :DDD
iPonnál amúgy jobb áron van minden tekintetben.

(#365) mutyi: a core i5 csak a neve miatt kell, vagy van valami ésszerű indok is rá? (az érték meg időtállóság kb lényegtelen, jövőre egy i3-as lesz ezen a szinten :) )
Ha már tartós gépet szeretne, akkor érdemes elgondolkodni egy jobb minőségű gépen is... Ennyi pénzből már kapni jókat, főleg külföldön :)
Játékra 300k-ért abszolút a Lenovo Y580 a legjobb, de kint sanszos, hogy lesz más is - D3-nak viszont nincs ekkora gépigénye :)

Ja, SSD nagyon jó dolog, viszont nem érdemes gyárilag SSD-vel szerelt gépet venni, mert indokolatlanul drágábbak (néhány kivételtől eltekintve), így érdemes utólag megvenni, aztán a HDD vagy az ODD helyére betenni. Néhány gépnél (pl Y580) van lehetőség mSATA csatlakozós SSD-t használni, ami elfér a HDD és az ODD mellé. Továbbá a nagyobb gépekben rendszerint 2 HDD hely van.

(#367) kerlac: és ilyenkor szoktak az emberek sírni, hogy de hát 300 ezer volt újonnan - amit őszintén, ki nem szar le? Az én gépem is 400k fölött volt újonnan, mégis 60k-ért vettem :DDD 4 évesen :U

[ Szerkesztve ]

(#375) Tikakukac válasza Borote (#368) üzenetére


Tikakukac
titán

x200-at akart a gyerek eladni full pucéran 2xx k-ért. Kiröhögtük egy páran, de nem fogta fel. Pont ph-n eladni valamit tripla áron :DDD

A dv5 talán valami 190k volt. Ma ér olyan 90k-t, ha valaki hajlandó megfizetni a gyönyörű állapotot. Sírok én is, 1 évig gyakorlatilag semmire sem költöttem mikor megvettem, de hát nah, ez a világrend :K

kerlac: Vatera atomdurva, ott vannak olyan beárazások, hogy hihetetlen :DDD

mutyi: Hát, stabilitással nekem nincs gondom. Évek óta stabil itthon minden gép.
Sokkal nagyobb bajom, hogy milyen gépet nézzünk és hol. Mert ha tényleg lesz játékra használva akkor itthon megvenném az Y580-at, vagy Lenovo shopból odakintre küldetném. Más kérdés, hogy akárhogy guglizok, nekem a külföldi, főleg német oldalak nagyon kuszák és össze-vissza vannak, beszerzésben tippeket nem nagyon tudok így mondani.

n0rbert0: Nemrég volt egy kérés, ott 70k volt a határ, és az sem ment. 100k körül van a Lifebook, 3 év gari, köze nincs a régi Fujitsunak, vegyétek meg azt, 7-8k pluszköltség.
Még régebben a kedves kérdező addig csűrte a dolgot és nem hitte el amit mondunk, hogy megvette a Dellt (Inspiront, mi mást), remélem nem fog széthullana 1-2 éven belül :U

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#376) Borote válasza n0rbert0 (#374) üzenetére


Borote
addikt

Nem is lesz Fujitsu-Siemens. Ez Fujitsu, abból is a Lifebook széria - A531
Ennyi pénzért a legjobb minőségű új notebookok :)

Ha ilyen berögződés alapján vesz gépet, hogy a Fuji szar, a Dell meg jó, akkor vegyen egy hulladék Inspiront :)

Új notebookot viszont 100k-ból visítva lehet kihozni... Esetleg Lenovo B570/G570-t lehet találni ennyiért, vagy Toshiba C855-t.

(#380) n0rbert0 válasza Tikakukac (#375) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Ne értsetek félre én teljes mértékben elhiszem amit mondtok, ha saját magamnak kellene a gép, akkor biztos, hogy megvenném a Fujitsu-t.
Sajnos a mai pénzügyi helyzetben meg kell húzni egy felső határt - ez az én esetemben 100k -, amit nem lépünk át, ezért hajlandóak vagyunk kompromisszumokat kötni (mást nem is tehetünk).
Mivel a Fujitsu A531 már jócskán túllóg a kereten (4-8ezer + szállítási díj) ezért sajnos ez számomra nem jó választás.

Amiket még néztem:
LENOVO IdeaPad G570GH
PACKARD BELL EasyNote TS-F4211-HR-453HG NX.BWRES.003

Esetleg 11"-13" kategóriában van valami ajánlat?

(#382) Tikakukac válasza Tippmix46 (#379) üzenetére


Tikakukac
titán

120k-ból vettem 8440p-t karcmentesen, 2 év garival, HP táskával :DDD
De azért ha végignézem a legtöbb börzés oldalt, akkor olyan árak vannak belőve, hogy horror. Aki ügyes, az mindig szerez egy jó gépet kellemes árban (nagyjából ezt művelem suli mellett kiegészítésként) amin van egy kis haszonkulcsa is.

n0rbert0: Packard Bell-t ne. Nagyon gagyik szegények, az Acer almárkája.
Azért mondjuk a Fujit, mert alapból van 3 év gari, és az a nagyon nem mindegy. Mert ha mondjuk behal a random xy gép 1-2 év után és egy alaplapcsere lesz 40k, akkor máris lett volna 4-8k szerintem pluszban arra a másikra. 100k környéken 5% túllógás szerintem beleférhet, max 1 hónappal később lesz gép. De ha nagyon hajtós a dolog, akkor legyen a Lenovo, egyszerűen ez a keret a lehető legkisebb, amit tudsz mondani.

Ha meg igazán pénzszűke van, akkor alfa156 árul 6 hónap garival gépeket, amik rendes üzleti cuccok, 55-60k-ból megvan egy jobb, és ha bármi bajuk lenne tonnaszám van alkatrész, relatíve olcsón. Ez is egy megoldás

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#383) brumi1024 válasza n0rbert0 (#380) üzenetére


brumi1024
veterán

11-13"-ban ennyiért új gép nem lesz. A Packard Bell felejtős. 1 év nem bővíthető gari gyenge minőség. Jóárasított Acer ami szintén nem ajánlott. A Lenovo nem rossz, de ha a garibővítést hozzáveszed hosszabb távon jobban jársz a Fujitsuval. De ha sok a +8k akkor ajánlott lehet a Lenovo.

(#384) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Köszönöm szépen az útmutatást mindenkitől!
Megpróbálom rábeszélni a Fujitsu-ra, ha nem megy, akkor marad a Lenovo.

(#385) mutyi válasza n0rbert0 (#384) üzenetére


mutyi
őstag

Vedd a Lenovo G570-et, szerintem nagyon jó kis gép. Ár/érték arányban szerintem mindenképpen a legjobb.Nézz szét a Tesco-ban is,mert néha vannak áruházanként eltérő akciók, ahol 1-1 notit nagyon jó árban adnak. Pl. vettem egy ismerősnek így egy Lenovot valami 85-ért.

(#396) Borote válasza Misua (#393) üzenetére


Borote
addikt

Tehát zeneszerkesztés. Zeneszerkesztéshez nem értek, egészen biztosan a bitang erős sokszálú processzor szükséges hozzá (vagy kevés mag, de magas órajelen?), vagy jobban szereti a sok memóriát és a gyors háttértárat?
Zeneszerkesztés munka szinten? Ha munkára kell, akkor egy tartósabb, jobb minőségű gépet néznék a helyedben. pl egy 4530s
Vagy ha kell a nagyobb processzorteljesítmény, akkor várnék a helyedben az IB-s ProBookokra.
Esetleg a Lenovo Z580.

Mennyi a kereted? Mert az az igazság, hogy ennyiért nem lehet tisztességes i7-es gépet kapni. Illetve amit kapsz, az jó eséllyel melegedésbeli problémákkal fog küzdeni (főleg ha terheled... ha meg nem használod ki 100%-on a processzort, akkor felesleges i7-t venni).

[ Szerkesztve ]

(#419) gergo0007


gergo0007
tag

Az alsó árkategóriában a Toshiba vagy a Lenovo a megbízhatóbb?

(#423) Borote válasza _ATi_1 (#421) üzenetére


Borote
addikt

Mert az anyagminőség hagy némi kívánnivalót maga után, köszönhetően a költséghatékony munkatársak állhatatos munkájának :DDD

(#422) Prof: nem is azokhoz hasonlítom. Nézz meg mellette egy Fuji A531-et, Lenovo G570-t, vagy egy ProBook 4535s-t. ezek 100-150k-s kategóriába esenek, csak úgy, mint a 630 és a G6.

[ Szerkesztve ]

(#431) Borote válasza zsolt19900 (#430) üzenetére


Borote
addikt

Hogyan sikerült megoldani? :)
Minden esetre ha magyar Win7-t szeretnél, akkor azt csak újratelepítéssel (vagy vistalizatorral) tudod megoldani, mivel a Win7 Home Premium-ban nem lehet új nyelvi csomagot telepíteni (az az Ultimate-nek a funkciója), viszont egy OKR-es újratelepítéssel gyári Lenovo-s Win7 lesz a gépen, első indításos funkciókkal (pl nyelv és lokalizáció választás).

(#443) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Az létezik hogy a dirt i3-al gt555m 2gb és 4gb rammal ne fusson el szépen? (lenovo y570a)
olyan játék közben kb 2 mp-ként belaggol de olyan szép lassan, tehát megy a játék, csak olyan mint ha le lenne lassítva...olyan érzésem van mintha hardveres baja lenne de szerintem elég hozzá a vas :S mit csináljak? :S

(#472) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

Üdv!

Az lenne a kérdésem hozzátok, hogy szerintetek vigyem-e szervizbe kipucoltatni a laptopom, mert egy ideje ha komoly igényű játékokkal játszom, akkor FPS lagjaim vannak 3 másodpercenként. Az biztos hogy a túlmelegedés miatt, ezért csináltam 1 házi hütőpadot és minden gondom megszűnt. Ez egy Lenovo Y570, még van gari. Az biztos, hogy veszek majd 1 normális padot is, de addig megy a házi.

Szerk: Valami jó minőségű padot tudna valaki ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#498) zsolt19900 válasza Kbali (#496) üzenetére


zsolt19900
őstag

aktiválva igen, és egy rendesen lezárt lenovos dobozból emeltem ki itthon, vagy ez nem tesz semmit?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#512) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék a hozzáértőktől: Notebookot szeretnék cserélni, mert a jelenlegi 16"-ost nehéz állandóan cipelni az egyetemre. Az 13"-os kategóriában nézelődök, amit otthoni használatra megspékelnék egy 24"-os monitorral.
Azonban annyi féle modell van, hogy már teljesen belekeveredtem a dologba.
Ami biztos, hogy kellene:
- i5 processzor - minél újabb annál jobb
- min 4 GB ram - ha bővíthető, az nagy pozitívum
- lehetőleg nagy felbontás (min 1366x768), ha anti-glare az pluszpont
- 500 gb vinyó, ha van DVD hely az még jobb a plusz ssd bővítés miatt
- 2x usb 3.0
- hdmi
- könnyű, hordozható

Átlagos felhasználásra venném (office, net, filmnézés, (néha ps/corel esetleg)).

- Ami most nagyon tetszik az az új Lenovo u310 modell, viszont semmit nem találtam róla még, itt a PH-n is csak várható a teszt...
- A jelenlegi gépemben viszont két hdd van. Lehet, hogy paranoiás vagyok (docs backup), plusz szeretem ha gyors a gép (ssd), így előny, bár nem feltétel a 2 hdd (odd bay-ben). Azonban erre a kategóriára üzleti gépeket találtam, amik meg baromi vastagok (pl. HP Probook).
- Márkakikötés nincs.
- Árban 800 EUR körül gondolkozom.

Köszi a segítséget!

(#527) SentryGun válasza Tikakukac (#526) üzenetére


SentryGun
aktív tag

A 13"-os méretkategóriában, ahol keresgettem, főleg a konzumer vonalon (pl. lenovo u sorozat, hp folio, stb.) egyre inkább nem divat :(, az üzletiekben általában tényleg van. Most mindent ultrabookosítanak. :)

[ Szerkesztve ]

(#543) Nixon18


Nixon18
senior tag

Utánajártam pár laptop vastagságának, amikkel már találkoztam életemben és szerintem a ProBook a maga 28 mm-ével pl a Lenovo G575-höz képest vékony (35 mm). Szóval köszönöm mindenkinek. Szerintem amint lehet, meg is veszem az új laptopomat :D

(#555) sipi83


sipi83
aktív tag

Sziasztok!
Notebook-ot vásárolnék, használtan úgy 70-75 ezer Ft-ig.
Átlagos használatra: net, office, zenehallgatás stb. Játék, PS és egyébb erőforrás igényes alkalmazások nem lesznek futtatva rajta. Méretben 14"-ban gondolkodom.
Fontos a megbízhatóság, illetve később dokkoló is beszerzésre kerül.
Ezért itt a HarverAprón kinéztem magamnak két típust:
Lenovo
HP
A családban van már egy T61, ezért a szívem a Thinkpad felé húz. Viszont a HP-ről itt elég jókat írnak. És a HP-s link hozzászólásában pedig van egy nagyon jó képernyő felbontású modell is.
Nem tudok dönteni. Segítségeteket kérem.

(#613) Siriusb válasza Borote (#609) üzenetére


Siriusb
veterán

HP ProBook 4530s is fullosan állít vissza mindent eredeti állapotra. Valószínűleg Lenovoéknál nem ugyanaz fut revovery esetén . :)

(#648) Borote válasza Lefty (#647) üzenetére


Borote
addikt

Azt, pontosan mi a gépigénye annak, amit használni szeretnél, azt Neked kell kitapasztalnod, nem tudom, hogy mit értesz 3D tervezés alatt, mert ez elég széles skálát jelent. Szerintem van, amit az én 5 éves gépemen is meg lehet oldani, de nem véletlenül vannak több-százezer forintos tervezői GPU-k és 6 magos processzorszörnyek :)

160k-s keretből a Toshiba L850-t nézd meg, illetve a Lenovo Z575-t :)

(#650) B-L-A-C-K válasza Lefty (#647) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha ennyi a keret rá akár ez is jó alternatíva lehet: Lenovo G770 (17")

(#661) B-L-A-C-K válasza bigwolf277 (#658) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem is kell kapkodni, inkább írd be pontosan milyen játékokkal játszanál, milyen méretben szeretnél pontosan, mennyi a maximális keretösszeg amit rászánsz...

Amúgy ha használtan is megfelel, akkor Lenovo Y570-est választanám, ez normál méretű noti, és játékra van kitalálva! 170 körül már lehet venni egy csomót itt a PH-n is.

A procira meg ne törekedj minél jobb legyen, egy i3-as ugyan úgy kihasználja a vga tudását mint egy i5/i7, azaz ugyan azt a teljesítményt fogod kapni játékok alatt. Illetve i3-as letöltésre és Office-ra is bőven elég.

(#664) Borote válasza bigwolf277 (#662) üzenetére


Borote
addikt

Ha használt is jó, akkor Y570, ahogy Black is írta.
De fentebb elhangzott még pár gép. Toshiba L850 (155k-ért), Lenovo Z575, Lenovo G770 - és még marad is pénzed, amit érdemes félretenni majd egy SSD-s bővítésre :)

(#676) ktommy91 válasza Borote (#673) üzenetére


ktommy91
addikt

Nekem azért ennél több gondom akad vele. A fényes kijelző és káva engem is zavar, a dv6 masszívabb volt és erősebbek voltak a zsanérok, a hűtés bár halkabb de gyengébb is és throttlestop nélkül használhatatlan, valahogy a billentyűzettel sem vagyok kibékülve, az egyetlen játékban amivel játszok sokkal erősebb a HD6770, minek van akku-kímélő mód ha egy restartig tart, a lenovo oldalán lévő driverrel zajos a fülhallgató kimenet.

Nincs kerítés.

(#695) Steve-0


Steve-0
őstag

Lenovo IdeaPad U260 M5928GE - i7-680UM 4GB 320GB - lenne egy ilyen gep - 140e

Intel Core i7-680UM Prozessor (bis 2,53 GHz), Dual-Core
31,8 cm (12") HD 16:9 LED Display (matt), Webcam
4 GB RAM, 320 GB Festplatte
Intel HD Grafik, HDMI, WLAN-n, BT
1,3 kg, Akkulaufzeit bis 4 h, Windows 7 Home Premium 64 Bit

Raknek bele meg ramot tehat olyan 150e jonne ki, kesobb SSD-t.

Felhasznalas:
Photoshop
Illustrator

Kesobb:
videovagas - programok mennyire tamogatjak a videogyorsitast, hogy megerje egy combosabb VGA-val felepitett gep?

esetleg mas alternativa hordozhato eromu kell szoval olyan 13,3" nagyobbat nem akarok.

udv. :R

[ Szerkesztve ]

(#700) Steve-0 válasza Borote (#697) üzenetére


Steve-0
őstag

Ezaz, h ekkora meretben nehez kifogni ami meg elegendo teljesitmenyt ad, a kis lenovo anyagminosegerol eddig jokat olvastam...

sajnos CPU tesztet nem talaltam az i7 680UM-röl.

Ausztria-Nemetorszagban lenne rendelve.

500-600 Eurom lenne ra.

udv.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.