Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#4151) Atla


Atla
senior tag

Igen. Én egyszer így jártam, és a youtoubon van egy videó hogyan lehet megcsinálni, sajnos telefonról vagyok így linkelni nem tudok. Persze később nálam kiderült h egy Win reinstall elég lett volna. Úgyhogy előbb azt javaslom.Viszont ha nem világit a reciver akkor az elsőt próbáld.

(#4152) Kpierre válasza TechN7ne (#4150) üzenetére


Kpierre
csendes tag

Ha biztosan nem softweres a hiba ezt a videót nézd meg, nekem sikerült így megcsinálnom.

A szomszéd gépe mindig gyorsabb!

(#4153) hajbel


hajbel
addikt

Sziasztok! A hivatalos PS4 és az Xbox One gamepadek bármilyen wifi, vagy bluetooth (mindkettő van itthon) dongle-el működnek, vagy muszáj a hivatalos donglet használni hozzájuk?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#4154) TechN7ne válasza Kpierre (#4152) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Sikerült!

Haveromra rá bíztam ,ő meg szintén megcsinálta ahogyan a videón is teszik...
Működik a vevő ismét ,meghalt egy dioda vagy vlmi ilyesmi és át lett hidalva ,de pontosan már nem vágom mert a haverom a mester és ő csinálta.

Eddig éjjel-nappal be volt dugva a gépbe és világított ,több éves cucc gondolom ez a kis állandó feszültség is megölte az idők folyamán ,most már csak akkor dugom be a gépbe ha használom ,feleslegesen nem hagyom rajta a pc-n.

Nagyon szépen köszöntem! :R

[ Szerkesztve ]

(#4155) KoPiati84


KoPiati84
tag

Sziasztok!

Gamepad vásárlásra szántam el maga, de két kontroller közül nem tudok választani.
Az egyik a [link] a másik pedig a [link].
Fifa vagy Pes (még nem tudom melyiket veszem meg), watchdogs 2, witcher 3-hoz kellene.

[ Szerkesztve ]

Lelkes amatőr

(#4156) Dark Wander válasza KoPiati84 (#4155) üzenetére


Dark Wander
tag

Trust GXT540 gamepadom van. Van 1 kis holt játéka a ravaszoknak és az analóg joystick-oknak, de arcade játékokban nem zavaró. Nekem már több mint 1 éve meg van és működik gond nélkül.
Xinputba használom, directbe még nem is volt átkapcsolva. Sőt még a Gta 5 ben jobban használható mint 1 eredeti xbox 360 kábel nélküli joy, ami elég vicces de így van. (eredeti nálam oda-vissza b.szt..a a célkeresztet, lehetetlen volt lőni, míg a trust-tel semmi baj nem volt, simán ment mint 3. periféria.)
Ennyi pénzért még jó vétel is, nem nehéz, nem esnek ki a gombok.
Spirit of Gamer XGP meg a kábel nélküli van, ahogy korábban írtam nem lehet feltölteni így használni se tudom.
Mások is írták több helyen hogy a gombok beragadnak, komoly jel veszteség van reciever-nél. Felejtős darab.

(#4157) KoPiati84 válasza Dark Wander (#4156) üzenetére


KoPiati84
tag

Köszönöm a segítséget.

Lelkes amatőr

(#4158) TotO'


TotO'
aktív tag

Hali!

Honnan éri meg a leginkább Xiaomi gamepadot venni? (ár, kiszállítási idő)

ebayen találtam plusszba holder 4 dolcsiért

4a || Neuzer Courier DT

(#4159) SH4D0W2011 válasza AeSDé Team (#4117) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Hali!

Látom elég régi a kérdésed már, és lehet találtál is számodra megfelelő megoldást, én viszont éjszakás vagyok és most tévedtem ide. :) Steam-en van egy Controller Companion program, egy keveset használtam régebben, emlékeim szerint egész jó volt.

(#4160) Atla


Atla
senior tag

Üdv. Jelenleg rendelkezem kettö xbox360 wireless gamepaddal,és most szeretnék egy uj xbox one kontrollert,természetesen pc-hez. Na most tudom h a régi vevő /reciver/ nem jó hozzá.

Kérdés az lenne hogy olyat vegyek amihez adnak egy szaros kábelt,vagy olyat amihez recivert adnak?
Az a reciver esetleg kezeli-e a régebbi 360-as gamepadokat? Ha nem akkor elég lenne-e venni egy egyszerű
bluetooth-os adaptert? :R

[ Szerkesztve ]

(#4161) TechN7ne válasza Atla (#4160) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Van sima Bluetooth-os XBox One Joy ,elég egy sima mezei 500t.-os Bluetooth usb vevő bele a gépbe ,én is pont most vettem a volt reciver dupla 360 joy mellé egy ONE gamepadot ,aztán nem is kellet a reciver ami később eset le hogy nem is lett volna jó ,szerencsére Bluetooth-os ONE cuccot hoztam el.

(#4162) hitvanyalak válasza TechN7ne (#4161) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Annyit hozzátennék, hogy BT-n nem tudod használni a jack fülest, csak receiver-rel, vagy kábelen. Illetve nekem a 700 Ft-os BT vagy jó-vagy nem :D lehet érdemesebb a márkás.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#4163) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Fifához keresek gamepadet PC-hez.
Ps3 konzolon kezdtem el játszani valami ehhez hasonló kellene hozzá.
Mit ajánlotok ami nem valami gagyi?
Esetleg az eredeti PS kontrollerek használhatóak PC-hez is?

Köszi! :R

(#4164) hitvanyalak válasza Hoffer (#4163) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Emulátorral használható (akár még x360 kiosztás is emulálható) a STEAM azt hiszem most már alapvetően felismeri( de lehet csak a PS4-ét) itt egy link azért a PS3 hoz : [link]
Én amikor nem akartam egy vagyont elkölteni vettem egy Speedlinket és nagyon meg voltam elégedve vele. De a Trustmaster is bizonyított (mindkettő x360 típusú volt, én jobban szeretem ott az analógokat) AZ biztos, hogy a STEAM mindet felismerte vezeték nélkül is. AZ Xinput a fontos azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#4165) Hoffer válasza hitvanyalak (#4164) üzenetére


Hoffer
őstag

Köszi,
Ez a Speedlink akkor használható rendesen?
Azt hallottam, hogy az olcsóbb kategóriák nem igazán jók, érdemesebb inkább Logitech-et venni?
Mindenképpen olyan kontrollert szeretnék ami kiosztásban és formában megegyezik a PS kontrollerrel nem pedig xbox kiosztású!

UPDATE:
Vagy a két kontroller a PS és az Xbox teljesen megegyezik? Ha valaki tud játszani az egyikkel akkor a másikkal is?

[ Szerkesztve ]

(#4166) hitvanyalak válasza Hoffer (#4165) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Szia. Én az én Speedlink xeos-omat 8-9000-ért vettem, azt nem mondanám olcsónak. Azok az ewent, és a barátaik inkább. Szóval 2-3000-ért nem kockáztatnék. Amit küldtél nem ismerem, hangsúlyozom, nekem a márkával magával nem volt gondom. De lehet csak rá kéne dugnod a PS3 kontrolllered és felismerné :)

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#4167) scott_free


scott_free
senior tag

hali,

ezek között mi a különbség vajon?
Microsoft Xbox 360 Wireless Controller (NSF-00002)
Microsoft Xbox 360 Wireless Controller for Windows (JR9-00010)

mármint a típusszámon és az áron kívül? :F

(#4168) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Szeretnék segítséget kérni hogy milyen kontrollert válasszak.

Van 3 kontrollerem:

1. Logitech Rumblepad 2 (G-UF13)
2. Logitech Wingman Rumblepad (G-UA3)
3. Trust 14801

Ebből a háromból a rumblepad 2 ami használható szinte minden játékhoz, b@szakodás nélkül.Bedugom és megy, felismerik a játékok nem kell állítgatni semmit. A másik kettővel mindig van valami baj, nem érzékeli játék vagy érzékeli de nem megy rendesen, rossz a gombkiosztás, x360ce emulátorral nagynehezen lehet valamit kezdeni de nem tökéletes, stb.

Általában ketten játszunk ezért szeretnék venni mégegy normálisan használható kontrollert.Abban kérném a segítségeteket hogy mit kell tudni/figyelni vásárláskor hogy kompatibilis legyen a játékokkal mint a rumblepad 2. PC-n játszanánk vele főleg steam-es kis játékokkal.

Nem kell hogy szuper minőség legyen meg drága csak működjön megbízhatóan amolyan plug and play módon. :))

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#4169) TechN7ne válasza Viktoár (#4168) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Egyiket sem ,360-as Joy-t vegyél az ilyenekre meg inkább rá se nézz...

(#4170) Viktoár válasza TechN7ne (#4169) üzenetére


Viktoár
addikt

A három felsorolt kontroller már megvan, de csak a rumplepad 2 megy rendesen a játékokkal.Amellé szeretnék mégegyet ami biztos jól fog működik.

Tehát egy 360-as joy -t kell venni és kész. Abból a windows-os verziót vagy a sima xbox controller is jó?

Üdv:Viktor

(#4171) TechN7ne válasza Viktoár (#4170) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Mindegyik ugyan az (Microsoft),van vezetékes és vezetéknélküli ,utóbbihoz receiver szükséges.

(#4172) morfondőr válasza scott_free (#4167) üzenetére


morfondőr
őstag

Az egyikhez (for windows) van pc-s vevő, a másikhoz nincs.

Más:
PC-n használt vezeték nélküli Xbox One (gyári vevővel) gamepad-on valaki találkozott már olyannal, hogy a ravaszok rezegnek? Nálam még sosem fordult elő, viszont múlt héten kipróbáltam egy One-on a Forza Horizon-t és ott rendesen rezegtek a ravaszok is. Ez PC-n nem működik, bug, beállítás vagy játéka válogatja?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4173) köpet


köpet
aktív tag

Üdv!

ACME GA09-el valakinek nincs tapasztalata véletlenül?

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#4174) core i7


core i7
addikt

Sziasztok van egy Xbox 360 kontrollerem windows le is szedi driverét de nem működik USB és vezeték nélküli is egyben a kontroller. Kellene hozzá még valamilyen program?

(#4175) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sziasztok!
Ide is írom, hátha találkozott már valaki ezzel a hibával:
"Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem, mert lassan kihullik a maradék hajam is.
Van egy Xbox 360 vezeték nélküli kontrollerem, hozzá egy USB-s vevő és egy Play&Charge Kit-em.
Tavaly szeptemberben még minden tökéletesen ment, de azóta nem akar működni a dolog. A kontroller simán aksiról vagy elemről nem kapcsol be, a vevőt nem érzékeli a Windows, de ha pl rákötöm a töltő kábelt, akkor a töltő led csak felvillan egy pillanatra, eszközkezelőben ugyan megjelenik a toltő kit, de nem tölt semmit és ha megnyomom a kontrolleren a nagy gombot, akkor csak villog de nem talál semmit.
Jelenleg a Windows 10 őszi frissítése van fent, de frissítés előtt se ment. Az elmúlt 1 évben kicsit hanyagoltam az eszközt, de a napokban újra játszottam volna vele, de semmi.
Találkozott már valaki ilyennel?
Kipróbáltam a laptopomon, ott ugyan megtalálja sárga felkiáltójelesen, de a manuális hozzáadás meg hibára fut. Hiába jelölöm ki, hogy melyik illesztőt telepítse, hibaüzenetet ad, hogy nem sikerült. De a gépem még nem is érzékeli. Kipróbáltam az összes usb porton, illetve egy külső hdd-vel is megnéztem a portokat, azt viszont megtalálta."

Kb. a se kép se hang jellemzi most a helyzetet. A napokban újra szerettem volna használni, de eddig csak az időmet rabolja, hogy túrom a netet, mindent kipróbálok, de semmi. Elég bosszantó, mert lassan csak arra tudok gondolni, hogy fizikai sérülése van, ami meglepne, tekintve, hogy az elmúlt 1 évet az asztalomon töltötte a szett úgy, hogy hozzá se nyúltam.

Ha bárkinek van még ötlete vagy megoldása, örömmel fogadom és előre is köszönöm!!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#4176) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

Venni akarok BT vevőt abba a reménybe, hogy menni fog vele a DualShock4 és esetlegesen egy xbox one kontrollel, de a régi 6-7 évea BT vevömmel nem volt a legtökéletesebb a DS4 em késleltetése, tehát mivel járok jobban egy új BT vevővel, vagy vegyek gyári vevőt egyik kontrollerhez?

Xbox One: bandymnc

(#4177) fuze


fuze
őstag

Használ valaki 2 db xiaomi gamepadot a githubos rezgős emulátorral? Most nagy nehezen szereztem egy másodikat és elsőre teljesen jónak tűnt. A játékok felismerik két külön kontrollerként és minden gomb reagál. Ezzel nincs is gond. De mikor két vezérlő van csatlakoztatva, random mozgások történnek a játékban. Magától sétáló karakter, forgó kamera. Elszomorító, mert 1 db-al tökéletes volt eddig, így nem is gondoltam, hogy bármiféle gond lehet. A problémát már jeleztem githubon, de nincs még megoldás.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#4178) Atla válasza core i7 (#4174) üzenetére


Atla
senior tag

Olyat még nem láttam h kábeles is és wireless is egyben. Valami nem stimmel. Lehet xbox one controllered van?

(#4179) Atla válasza J0shu4M1ll3r (#4175) üzenetére


Atla
senior tag

Ha a gamepad be se kapcsol akkor nem kap áramot illetve sérült. Ha egy évig állt elemmel belefolyhatott az elem. Az érintkezőket tisztítsd meg szedd szét esetleg ha van hozzá csavarhúzod. Nem bonyolult megcsinálni.

(#4180) Atla válasza bandi0000 (#4176) üzenetére


Atla
senior tag

Szia. Most kaptam egy xbox one kontrollert vevő nélkül, nekem se ismeri fel a Windows a régi 2.0 ás bluetooth adapterrel. Egy két nap és veszek egy 4.0ás adaptert ha vársz írok majd sikerült e működésre birnom. A telefonon honor 7, felismeri bt-n keresztül úgyhogy szerintem nem kell a gyári vevöegység hozzá.

(#4181) DamianB


DamianB
őstag

Üdv Razer Wildcat gamepadon vagy sima Microsoft one gamepadon gondolkodom véleményetek szerint mit valasztanatok és miért?

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#4182) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Vettem egy vezetéknélküli xbox 360 kontrollert amihez adtak pc-s vevőegységet.
A kérdésem hogyha veszek mégegy vezetéknélküli kontrollert akkor kell mégegy pc-s vevő is vagy elég egy a 2 kontrollerhez?

Üdv:Viktor

(#4183) morfondőr válasza Viktoár (#4182) üzenetére


morfondőr
őstag

4 kontrollert tud egy vevő kezelni, nem kell venned másikat.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4184) Viktoár válasza morfondőr (#4183) üzenetére


Viktoár
addikt

Szuper,köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#4185) Atla válasza bandi0000 (#4176) üzenetére


Atla
senior tag

Jelentem működik az Xbox one gamepad egy mezei Bluetooth adapterrel is.
Természetesen Bt 4.0-át nem árt ha tudja. :R

(#4186) VTom


VTom
veterán

Sziasztok!
nemrég vettem egy Xbox one wireless kontrollert, amit PC-vel használtam, bluetooth-on keresztül.
Működött is szépen 2-3 hétig, aztán múlt héten elkezdett szétkacspolódni játék közben pár másodpercre (ilyenkor beakadt a játék is) aztán vagy visszakapcsolódott, vagy nem, vagy visszakapcsolódott, de minden gomb mást csinált, mint kellene.
Ezt csinálta pár napig, utána nem tudtam kapcsolódni vele a PC-hez.
Bekapcsoláskor villant kb. 5-ször, majd kialudt/kikapcsolt.
Most azt csinálja a kontroller, hogy bekapcsolom, egyet villan az X gomb, és kialszik. Ha lenyomva tartom, akkor villog..
USB kábelről működik.

A kontrolleren a legfrissebb bios van, Win 10 fall creators update (1709) van a gépen.

Találkozott már valaki hasonló problémával? Meg lehet oldani valahogy, vagy küldjem vissza gariba a kontrollert?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#4187) Atla válasza VTom (#4186) üzenetére


Atla
senior tag

Töröld a gépről a Bt adaptert, meg a gamepadot is. Aztán dugd be újra. Ha android telefonod van próbáld meg felismeri e a kontrollert bt-n keresztül.

(#4188) kopaszxx


kopaszxx
csendes tag

Hogy lehet a steam controllert beallitani a fifa 16,hoz, ugy, hogy a controller eger reszet kikapcsoljuk? Szoval csak sima controllerkent szeretnem hasznalni. :)

(#4189) J0shu4M1ll3r válasza Atla (#4179) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Megvan mi(k) volt(ak) a baj(ok):
- vevőben az F1 biztosíték kiégett, szériahiba elvileg (joysefke, köszi az infót), át lett kötve egy vezetékkel, most működik. Win 10 kapásból felismeri.
- az aksipakkban a 2 aksicella kuka, teljesen nullára merült, úgyhogy szétbontottam és áthidaló megoldásnak betettem másik 2 aksit, majd összeragasztottam a tokot
- az elemtartóban meg még korábban kifolyt az elem és ezért nem érintkezett, kicsit lepucoltam, és most az is működik.
Jól összejött minden. Most majd vehetek egy új elemtartót meg aksit, de legalább nem kuka.
Köszi a segítséget!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#4190) hitvanyalak válasza kopaszxx (#4188) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Nem tudsz letölteni hozzá xbox profilt? vagy a FIFA oldalán direkt ahhoz címzettet?

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#4191) Zoli975


Zoli975
tag

Sziasztok! Az Xbox One vezeték nélküli gamepad kábellel használható PC-n? Előre is köszi a válaszokat!

(#4192) morfondőr válasza Zoli975 (#4191) üzenetére


morfondőr
őstag

Elvileg mindegyiken van micro usb port, azon csatlakoztatható a PC-hez.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4193) hitvanyalak válasza Zoli975 (#4191) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Teljes mértékben,a jack dugós fülest is automatikusan használhatod.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#4194) Zoli975 válasza morfondőr (#4192) üzenetére


Zoli975
tag

Köszi szépen!

(#4195) Zoli975 válasza hitvanyalak (#4193) üzenetére


Zoli975
tag

Köszi szépen!

(#4196) dandyn


dandyn
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg tulajdonosa vagyok egy Xbox360 vezetékes, valamint egy Xiaomi Bluetooth vezeték nélküli gamepad-nek.

Elsősorban egy android tv boxra telepített LibeELEC/KODI rendszer irányítására vettem őket, előbb a vezetékest, majd az anélkülit.

A vezetékes nagyon jól működött, a trigger mélyebbre húzásával lehetett kezelni a lejátszás sebességét, időugrást lehet szép fokozatosan kezelni oldalra tolás nagyságával.
Ezen felbátorodva megrendeltem a Xiaomi pad-et, hogy ne kelljen vezetékkel bűvészkezni az ágyból.
Na, ezen a trigger 0/1 szerűen érzékel, stickes tekerés szintén nem megfelelő. Olcsó hús, valószínűleg jobban jártam volna egy eredetivel.

Végül a kérdés:
A box elvileg bluetooth 4.0 képes.
Ha veszek egy sima vezetéknélküli x360 kontrollert, össze tudom-e párosítani őket?
Szükséges-e ehhez a recieveres csomagot megvennem, vagy elég a BT kapcsolat?
Csak ezzel a lejátszóval lenne használva, a vezetékes a PC-hez lett száműzve.

Előre is kösz

(#4197) fuze válasza dandyn (#4196) üzenetére


fuze
őstag

Nem a Xiaomi Gamepad a ludas, hanem a készüléken lévő szoftver. Gondolom nem támogatja a padot.

Ha jól tudom, az Xbox One S tud csatlakozni simán BT-n is.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#4198) J0shu4M1ll3r válasza dandyn (#4196) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Hali!
X360 még nem BT alapú, hogy tudd használni, mondjuk pc-n, akkor kell a vevőegység.
Csomagban szokták is árulni "xbox 360 wireless controller for microsoft windows" néven, de itt aprón is szokott lenni pakkban.

Vagy ahogy fuze is írja, akkor Xbox One S-ből kell BT-s, mert a sima One se BT alapú.

[ Szerkesztve ]

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#4199) zolo96


zolo96
tag

Sziasztok.
Xbox one kontroller mezei bt-s usbhez is csatlakozik? Vagy megy kell venni azt a drága xbox one bt-s cuccot hozzá?

(#4200) hitvanyalak válasza zolo96 (#4199) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

BT 4.0

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.