Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Atlantis


Atlantis
veterán

Előzmény: [link]

2007 júliusban jelentek meg az AMD-ATi DirectX 10-kompatibilis videokártyái, melyek az RV630 jelölésű magot kapták. Ezekre három típus épül, a HD2600Pro, és a HD2600XT GDDR4 és GDDR3 memóriával ellátott változatai. Az RV630 az R600 ”megcsonkított” változata, amely már 65nm-s gyártástechnológiával készül, ezért kevesebbet fogyaszt, így kevesebb is a hőtermelés. A kisebb csíkszélesség mellett az AMD másik újdonsága, az UVD, azaz Unified Video Decoder. Ez a HD DVD és Blu Ray videók (MPEG-2, VC-1, H.264) hardveres gyorsítását jelenti, így tehermentesítve a CPU-t.

A DX10 kompatibilitás a következő fő pillérekre épül:

Nagy számú shading thread párhuzamos kezelése és magas fokú latency hiding
A hatalmas regisztertömbnek, az ügyesen elhelyezett cache-nek és az X1900-széria továbbfejlesztett ütemezőjének (dispatch processzor) köszönhetően a HD2000-es kártyák több ezer shading szál (thread) ''észbetartására'' képesek. Ezzel egyrészt egyszerűvé válik a különféle, pl. memória-hozzáférésből adódó késleltetések kiküszöbölése (latency hiding), másrészt a DX10 geometry shaderének várhatóan sok párhuzamos szálra lesz szüksége, így ennek kiszolgálása sem okoz majd problémát. A dispatch processzor órajel-veszteség nélkül képes a szálak között váltani.
A fentiek igazak a HD2000-széria minden tagjára - az első igazi DX10-es játékok megjelenéséig viszont még várnunk kell arra, hogy a fenti stratégia igazolást nyerjen.

A hardware MSAA megszűnése
Mivel a DX10 megköveteli az egyéni algoritmusú antialiasing kezelését (custom resolve AA), az ATI úgy döntött, hogy a hardware-es MSAA-t megszünteti a kártyáiban, és az MSAA algoritmust bármilyen egyéb AA-hoz hasonlóan egyéni shader-kóddal valósítja meg. Úgy tűnik, ez öngól volt - míg a HD2900-as kártyákon ez a megoldás ''csak'' érezhetően fáj, a HD2600-asokon a 4 ROP-pal kombinálva egy 4xAA bekapcsolásával drasztikusan esik a teljesítmény. Amíg a hagyományos MSAA marad a domináns AA forma, addig a HW-rel megtámogatott nVidia kártyák ezen a területen vezetni fognak. Megoldást jelenthet a feltörekvőben lévő edge detect AA (megjegyzés: erről írna valaki pár szót?) - meglátjuk, mit hoz a jövő.

Magas ALU:TEX arány
Az ATI már régóta hisz a számítási műveletek (ALU) és a textúra-műveletek (TEX) arányának rohamos növekedésében - erre épített már az X1900XT 16 textúrázó egységéhez társított 48 pixel shaderrel is. A változás egyelőre korántsem olyan mértékű, mint az ATI várta, ezért a HD2000-es kártyák teljesítményét sok esetben jelenleg is a textúrázók teljesítménye limitálja (összehasonlításképpen: a HD2600XT ALU teljesítmény duplája a 8600GT-nek, míg a TEX kapacitás terén csak 75% az ATI kártyája). A DX10-ben érkező Shader Model 4.0 biztosan fog hozni ugrást ezen a téren - már csak az a kérdés, hogy a játékgyártók milyen gyorsan fogják az SM4.0-t adaptálni.

Szuperskalár shader egységek
Míg az nVidia a 8000-es szériában egyszerű skalár (egy forrásadat(csomag)on egy műveletet végrehajtó) végrehajtó egységekre épített (ezek a stream processorok), és a különféle adattípusok kezelését a schedulerrel igyekezett megoldani, az ATI általános shader egységeket készített, amelyek (elvi síkon) tetszőleges adatformátummal képesek megbirkózni. A HD2600-as kártyákban 24 ilyen szuperskalár (több forrásadaton több műveletet végrehajtó) egység van, amelynek mindegyike 4 ''egyszerű'' MADD ALU-t, valamint egy komplexebb, MADD és speciális műveletek elvégzésére egyaránt képes ALU-t tartalmaz. Mivel a komplexebb ALU pl. a trigonometriai műveleteket (sin, cos és társai) is egy órajel-ciklus alatt végzi el, ez a felépítés különösen kedvez a geometriai műveleteknek (vertex shader és geometry shader). A tipikusan kétdimenziós pixel shader műveleteknek már kevésbé - itt a shader compiler "ügyességére" van ahhoz szükség, hogy az 5-dimenziós egységnek ne csak a 40%-át, hanem a 80%-át kihasználja a pixel shader kód.
Bár a fenti megoldás műszakilag nagyon szép, a jelenleg jellemző shader-kódok egy részével sajnos nagyon megszenved. Változni fog a kép akkor, ha a shader-programozók áttérnek a párhuzamosítható shader-kódokra - ekkor szinte bármilyen shader-kód maximálisan ki fogja tudni használni a HD2000-esek ALU teljesítményét. Már csak az a kérdés, hogy ez mikor következik be...

A fentiekből látszik, hogy az ATI a HD2000-es családban a jelenkor játékai tekintetében több áldozatot is hozott, annak érdekében, hogy a jövőben megjelenő játékok várható felépítéséhez jobban igazodjon. Emiatt minden egyes nap fáj az ATI-nak, amivel a nagy dérrel-dúrral beharangozott új játékgeneráció késik - úgy tűnik, Karácsony lesz, mire a HD2000 széria igazán meg tudja mutatni, mire képes. Kíváncsian várjuk!

A HD2600XT FELÉPÍTÉSÉRŐL:

RV630, 65nm
390 millió tranzisztor
120 SP / 8 textúrázó / 4 ROP
800 MHz-es GPU órajel
Shader model 4.0
128 bites Ring Bus memóriavezérlő
700–800 MHz (GDDR3) / 1100 MHz (GDDR4) memória órajel

A HD2600Pro FELÉPÍTÉSÉRŐL:

RV630, 65nm
390 millió tranzisztor
120 SP / 8 textúrázó / 4 ROP
600 MHz-es GPU órajel
Shader model 4.0
128 bites Ring Bus memóriavezérlő
400–500 MHz (DDR2) / 700 MHz (GDDR3) memória órajel

A HD2600Pro videokártyák kaphatóak DDR2 és GDDR3 ramokkal is, de a GDDR3-as ajánlott, mert gyorsabb mint a DDR2-es, de nem sokkal drágább. Illetve előfordulhatnak olyan AGP-s 2600XT-k, amelyeknek DDR2-es memóriája van, ez esetben ugyancsak a GDDR3-as ajánlott. Felmerülhet a kérdés, hogy 256MB-t vagy 512MB-t memóriával ellátott típust vegyük. Az 512MB felesleges, mert nem tudja kihasználni a vga, ha kis árkülönbség van a kettő között, akkor megérheti az 512-es, amúgy nem. Azt ne gondolja senki, hogy az 512MB DDR2-es jobb a 256MB GDDR3-as vga-nál!

Gyakori kérdés, hogy mi a különbség a Sapphire HD2600XT Lite és Full verziói között. A Lite-hoz csak driver cd, DVI-D-Sub-, DVI-HDMI-, és S-Video-RCA adapter, HDTV (YPbPr) kábel, valamint egy kupon jár, ami segítségével a HL2 Deathmatch, és a HL2 Lost Coast letölthető a Steam-en keresztül. A Full verzióhoz jár ezeken kívül még a Valve Black Box, amely ugyancsak Steam-en keresztül tölthető le, és ezeket a játékokat tartalmazza: HL2 Episode Two, Portal, és Team Fortress 2.

TUNINGRA, MONITOROZÁSRA ALKALMAS PROGRAMOK:

AMD GPU Clock Tool v0.9.8: [link]
ATI Tray Tools: [link]
ATITool 0.27 Beta 3: [link]
RivaTuner: [link]
Everest Ultimate Edition: [link]

AJÁNLOTT DRIVER:

Érdemes mindig a legfrissebb drivert felrakni. Az alábbi linkeken megtalálhatjátok a mindenkori legfrissebbet:
PCI-E-es kártyához: [link]
AGP-s kártyához: [link]

TIPPEK & TRÜKKÖK:

3DMark probléma: A 3DMark egy hibás DLL miatt nem indul, azt kell törölni (C:\WINDOWS\system32\Futuremark\MSC\Direcpll.dll), vagy letölteni a hotfix-et.

AMD Gpu Clock Tuner parancssor kapcsolók, és használatuk: [link]

Ismert hibák és megoldásuk Vista operációs rendszeren: [link]

Az AMD Support oldalán találtam pár hasznos leírást (angol nyelven): [link]
Direkt linket nem tudok adni, mert előtte válaszolni kell kérdésekre, és nem írja ki az aktuális URL-t. Ezért leírom, hogyan lehet eljutni a leírásokhoz.

Guides, Walkthroughs and "How to's" ->
How do I optimize my graphics card's settings for gaming?;
How do I use dual displays or TV/HDTV out?;

I need help installing my product ->
Is this a new installation with no previous ATI software installed? "Yes";

Van technical support rész is, azt is ajánlott elolvasni, ha hibák lépnek fel.

A Catalyst Control Center-hez legalább a .NET keretrendszer 2.0-s verziója kell, nélküle nem működik! Akinek nem szimpatikus a CCC, használtja helyette az Ati Tray Tools-t, ugyanazt tudja mint a CCC, csak telepítéskor ki kell venni a pipát az "enable overclocking" szöveg elől, mert különben hibaüzenettel fog indulni.

HD2600XT PCI-E KÁRTYÁK:

Asus
GDDR3: [link]
GDDR4: [link]
Gecube
GDDR3: [link]
GDDR4: [link] [link]
Gigabyte
GDDR3: [link]
GDDR4: [link]
HIS
GDDR3: [link] [link] [link] [link] [link]
GDDR4: [link]

MSI
GDDR3: [link] [link] [link]
GDDR4: [link] [link] [link] [link]
Sapphire
GDDR3 / GDDR4: [link]
Palit/Xpertvision
GDDR3: [link] [link]
Powercolor
GDDR3: [link] [link] [link]
GDDR4: [link]

HD2600Pro PCI-E KÁRTYÁK:

Asus
DDR2: [link] [link]
Gecube
DDR2: [link] [link]
Gigabyte
DDR2: [link]
HIS
DDR2: [link] [link] [link] [link]
GDDR3: [link] [link]
MSI
DDR2: [link] [link] [link]
GDDR3: [link] [link]
Sapphire
DDR2 / GDDR3: [link]
Palit/Xpertvision
DDR2: [link]
GDDR3: [link]
Powercolor
DDR2: [link] [link] [link] [link]
GDDR3: [link]

TESZTEK:

Teszt: 8600GE és 2600XT - frissítve!
Kisebb Radeon HD 2000-esek – frissítve
AMD Radeon HD 2600 és 2400 - avagy a birodalom visszavág?
GIGABYTE videokártyák – az alsó és a legleg középső
DirectX 10-es vegyestál

PENCIL VMOD:

Sapphire HD2600XT GDDR3 VMOD

Köszönet gborsnak a DX10-es részért :R
Aggregátor

[ Módosította: Foglalt név ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2) CPT.Pirk válasza Atlantis (#1) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Húdegyorsvagyok bazz!!! :))

Lassan tényleg elkellene készítenünk azt az 1. hsz-t...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3) MaTTeS válasza CPT.Pirk (#2) üzenetére


MaTTeS
senior tag

3. vagyok :)
de csak azért hogy folytassam a szoksásos ki hanyadik játékot :D

(#4) AMD Power válasza CPT.Pirk (#2) üzenetére


AMD Power
titán

Én azt nem értem ,hogy jó páran azt írták ,hogy a Sapphire hűtője hangos. Ezt én miért nem hallom?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5) VaniliásRönk válasza AMD Power (#4) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mert koraszülőttként inkubátorba kerültél, arra a frekvenciára megsüketültél, és a Sapphire hűtője pont azon a frekin duruzsol. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#6) MaTTeS


MaTTeS
senior tag

Off: LVL UP --> Ujoncbol lelkes ujonc :R
Sapphire hütését sok helyen dicsérték és volt szerencsém hallani, bár hogy kinek mia halk az relatív mível akinek zalman házva van 800 as venti fordualtokkal annak lehet hangos de akinek 2-3000 ren pörögnek a ventik annak halk :)

(#7) CPT.Pirk válasza AMD Power (#4) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Őhm, nemtudom, nemvagyok hallás orvos, de lehet egy fürdés segít.. :DDD :D . :P -( ha kérhetném addig nefürgyééé, le) :C :))

Komolyra fordítva a szót, még nem volt alkalmam hallani 2600-ok hangját, mert bizony még melózok, h. meglegyen a lóvé...

Egyébként ez meg relatív, pl. nem halottam ciceregni a tápomat, amíg nem raktam be szabályzó áramkört a ventikre... Ezért beépítettem az egész nyavajás gépet az íróasztal szekrénybe.

[Szerkesztve]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#8) AMD Power válasza VaniliásRönk (#5) üzenetére


AMD Power
titán

Ez persze nem mintha probléma lenne. :B De kicsit ''furcsa'' ahhoz képest amit vártam tőle.

Lehet , hogy a házam miatt nem hallom annyira? :F

[Szerkesztve]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9) MaTTeS válasza AMD Power (#8) üzenetére


MaTTeS
senior tag

figyu vegyél msi-t az fix hogy halk személy szerint az msi x1950pro-m atom halk

:R MSI AMD/ATI :R

(#10) AMD Power válasza MaTTeS (#9) üzenetére


AMD Power
titán

Minek vegyek MSI-t? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11) MaTTeS válasza AMD Power (#10) üzenetére


MaTTeS
senior tag

mert aza leghalkabb :) és a minőséget ''szeressük'' ;)
de ha halk ra vágysz akkor vmi passzivat ajánlok :)

(#12) AMD Power válasza MaTTeS (#11) üzenetére


AMD Power
titán

Passzív HD2600XT? Kell a francnak.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13) Liberator


Liberator
tag

Nekem tuti halk lenne :DDD Celeron gyári hűtő mellett. Na de már leszabályoztam 1300 Rpm-re, és így is 30 fokos :R

(#14) belaazallat


belaazallat
addikt

Szomorúan vetem észre elindult fölfele a Sapphire HD2600XT Full ára a PH!-s fórumokba. Ma megjött a fizu és rendelném... :Y Nem várt plusz kiadás! :(

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#15) AMD Power válasza Liberator (#13) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem a Boxos AMD 900 RPM-n megy alapon és max 1400-ra megy fől. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#16) MaTTeS válasza Liberator (#13) üzenetére


MaTTeS
senior tag

:D p4 gyári hütöje 9 centis venti 5.000fordulaton szépen szolt :) de azota van halk igyis 3,6 ghz-n 70 fokos terhelés alatt
100% on :) szal nekemis halk :D 2000-2400 on pörgetett ventivel



[Szerkesztve]

(#17) ellington


ellington
tag

sziasztok!

a segítségeteket szeretném kérni. szerintetek melyik a jobb kártya, és miért?

a 8600GT 256DDR3 vagy egy HD2600XT 256DDR3

(#18) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jelenlegi BEST-BUY 2600XT: [link] (xpertvision sonic 256mbGDDR3, 800MHz/800MHz, 25k)

Ellington: DX10-re jobb választás a 2600XT, dx9-re meg az, amelyik olcsóbb... egyébként GDDR3-as ramokkal szerelik ezeket a karikat, nem DDR3-assal.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19) MaTTeS válasza ellington (#17) üzenetére


MaTTeS
senior tag

2600xt mert a nemlétező dx10 ben jobb lehet föleg ha kiadják microsofték. és itt van hd gyorsitás, sok más egyéb érdekesség. sapphirehoz még játék kupont isk apsz a full változathoz élsimitás nélkül a hd viszi a primet

(#20) MaTTeS válasza MaTTeS (#19) üzenetére


MaTTeS
senior tag

szegény magyar nyelvünk mivé lettél :D

(#21) Liberator


Liberator
tag

Én Pro sonicot akarok venni, az is megéri? Mert olcsóbb és eléri az olcsóbb XT-k szintjét. :U

(#22) ellington válasza CPT.Pirk (#18) üzenetére


ellington
tag

órajele mennyi ezeknek a kártyáknak? ja jó, látom írtad... nemszóltam nemszóltam!

[Szerkesztve]

(#23) kill_bill1


kill_bill1
tag

Egy kis off:

Folyamatosan érkeznek az újabb részletek a két gyártó őszi terveiről. Mind az nVidia, mind pedig az AMD újabb középkategóriás kártyát dobna piacra, utóbbi pedig saját játékoldalt indított és linuxos meghajtóit javítgatja.

A hónap elején már beszámoltunk arról, hogy az nVidia novemberben mutatná be a GeForce 8-as sorozat újragondolt, frissített példányait. Ezek között két fontos grafikus chip érkezik majd, a G92 és a G98, előbbi felső-középkategóriás, utóbbi pedig belépő szintű változatként. Most az Inquirer jóvoltából újabb pletyka bukkant fel, amelyben már a konkurencia terveiről is említést tesznek.

Eszerint novemberben nemcsak a GeForce 8700 GT/GTS jelenik majd meg, hanem a rivális Radeon HD 2700 GT/XT is, amely természetesen az új fejlesztés első számú ellenfeleként érkezik. Mindkét versenyző 512 MB memóriára támaszkodhat, a cél pedig a 10 ezres álomhatár átlépése a 3DMark06-ban. A csúcskategóriás fejlesztések várhatóan csak 2008 első negyedévében, talán az év legelején jelennek meg, addig be kell érnünk a fenti példányokkal. Más források szerint a G98 64 bites buszt kap, és a GeForce 8400 GS kártyákat váltja majd le, míg a G92 nagyjából a 8800 GTS-nek felel meg, ám a 65 nanométeres gyártástechnológia révén beéri egy egyszerűbb, egyetlen bővítőhelyet elfoglaló hűtéssel is.

Az AMD egyéb újításokkal is igyekszik meghódítani a játékosok szívét. Ennek reményében indították el saját játékportáljukat, amely természetesen a cég termékeivel együtt reklámozza a népszerűbb fejlesztéseket, igyekezvén rábírni a látogatókat AMD hardverek vásárlására. Meglátjuk mennyiben járnak sikerrel azon jelszóval, miszerint az újabb játékok is gyorsabban futnak az Athlon 64 chipek alatt.

A vállalat eközben a Catalyst meghajtók linuxos válfaját is igyekszik javítani, amelyet a múltban sok kritika ért. Ennek érdekében több nyílt forráskódú közösséggel közösen javítgatják a meghajtókat, az első eredményeket pedig a szeptemberi, azaz 7.9-es verzióban vehetik majd szemügyre az alternatív platform használói. Első körben a HD 2xxx-es kártyák támogatása válik elérhetővé, a jövőben pedig az ígéretek szerint javulni fog a linuxos meghajtok teljesítménye.

Ezt egy forumon olvastam, a forrás nem volt megjelölve.

----

(#24) ellington


ellington
tag

igazából kétezer forint lenne a különbség a 8600GT és a HD2600XT közt. dx9-es játékokkal játszom, ezekben nem marad nagyon alul az ati? a tuningot mennyire szeretik?

(#25) CPT.Pirk válasza ellington (#24) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Shader orientált játékokban mint pl. a CoH, ott bőven van előnye a 2600XT-nek. Egyébként tuningal nem állank rosszúl, most 25k-ért gyárilag tuningolt karit kapsz, szóval semmi szégyenkeznivalója sincs ezeknek a kariknak, alapfreki 700/700, de van gyártó, aki pl. 830/valamennyivel árúlja a karikat...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26) ellington


ellington
tag

olvasom, hogy az élsimítás az igazi ellenfele az ati kártyáknak. ha kikapcsolom, akkor minden rendben?

(#27) MaTTeS válasza ellington (#26) üzenetére


MaTTeS
senior tag

természetesen, anti alias nélkül tökéletes lesz.
várom már a rendes linux drivereket... csak azért nem használok linuxot windows mellett mert nincs rá normális driver csak nvidiára :O nvidiát meg nem ''szeressük'' :U

(#28) MaTTeS válasza MaTTeS (#27) üzenetére


MaTTeS
senior tag

MAC OSX -re van driver az ATI/AMD töl ?

(#29) AtHoS válasza CPT.Pirk (#25) üzenetére


AtHoS
nagyúr

''alapfreki 700/700''

Ezt most elírtad vagy én vettem le rosszul, hogy 800/700 az alapfreki?

read-only mode on the forum

(#30) CPT.Pirk válasza AtHoS (#29) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

elírtam... :B

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31) gbors válasza AMD Power (#4) üzenetére


gbors
nagyúr

#4 AMD Power:
Nem a hűtő hangos, hanem a kollégáknak vannak extrém elvárásaik. És végső soron az extrém elvárások egy enthusiast site fórumján teljesen normálisak :D

#17 ellington
AA nélül 2600XT, AA-val 8600GT. 8600GT-nek van némi kockázata, hogy fél év múlva csak erős kompromisszumokkal lehet vele bármit csinálni.

#19 MaTTeS
DX10-ben egyelőre pont nem jobb, sőt, nem is kicsit nem jobb :( Vszleg 90%-ban a driver van mögötte, de ezt jó volna, ha ATI-ék be is bizonyítanák.

#21 Liberator
Ne vegyél Pro-t sztem, alig drágább az XT, és akkor az garantáltan megy XT szintet.

#29 AtHoS
A 800/700 a helyes szám.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#32) 7600GT válasza gbors (#31) üzenetére


7600GT
senior tag

Úgy gondolod, hogy a HD2600XT-nél nincs meg ez a kockázat?
Mármint, hogy fél év múlva összeesik.

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#33) diegho válasza 7600GT (#32) üzenetére


diegho
nagyúr

jövőtállóbbnak néz ki a felépítése.

pro sonicot nem szabad venni, mert memória időzítés miatt bárhová húzod nem lesz xt szint.

(#34) VaniliásRönk válasza diegho (#33) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha az ATi Tray Tools végre támogatni fogja a HD2000-eseket akkor az időzítéseket is lehet majd piszkálni. Jelenleg ez persze nem vígasz. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#35) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A softopediáról senki ne tölcse le az Ati Tray Tools-t, mert trójai van benne, ez ügyben már küldtem levelet nekik. Más forrásból leszedtem, és nem volt benne trójai.

Mondjuk az integrált x300-amat sem támogatja, és igen dúrva win szétfagyással fejezi ezt ki...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36) AMD Power válasza gbors (#31) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor meg nyugodtam , hogy nem az én fülemmel van a baj. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#37) gbors válasza 7600GT (#32) üzenetére


gbors
nagyúr

összeesni nem fog. kompromisszumokat kell majd vele erősen kötni, de ésszerűbb határok között. persze ez meg felhasználó függő - én pl. az advanced lighting effektekről nem vagyok hajlandó lemondani (kivéve Bloom/HDR), mert egy játék atmoszféráját nagyban meghatározzák, és nekem az a fontos (ld. F.E.A.R. 7300GT-n: AA-n kívül minden fullon, és 800x600 :D )

nem vicces, hogy két topicban levelezünk ugyanarról? :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#38) gbors


gbors
nagyúr

kint van a 7.9 ...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#39) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nézzétek csak a százalékokat, mégha nemis tudtok angolul:

Joining its rival's release party, AMD has now unleashed the Catalyst 7.9 driver suites. The new version comes with support for the Radeon 9500 to Radeon HD 2000 series and includes two new features: - Avivo Video Converter for Windows Vista (64-bit) - Avivo Video Converter for Windows Vista (64-bit) ... and the following improvements: - Far Cry performance improves up to 14 % on the ATI Radeon HD2900XT CrossFire, ATI Radeon HD2600XT single card, and ATI Radeon HD2400XT CrossFire configurations - Call of Duty 2 performance improves as much as 12% with Anti-Aliasing enabled on the ATI Radeon HD2600XT CrossFire and single card configurations - Half-Life 2: Episode 1 performance improves at most 9% on ATI Radeon HD2600XT CrossFire and as much as 6% on the ATI Radeon HD2400XT CrossFire configurations - Serious Sam 2 performance improves up to 46% on the ATI Radeon HD2400XT CrossFire and up to 27% on the ATI Radeon HD2600XT single card and CrossFire configurations with Anti-Aliasing enabled - Quake 4 performance with Anti-Aliasing improves 9% or more on the ATI Radeon X1600/X1650Pro and ATI Radeon X1300/X1550 products in both single and CrossFire configurations To get any of the four Catalyst 7.9 flavors from our servers click on the links below: - Catalyst 7.9 WinXP 32bit - Catalyst 7.9 WinXP 64bit - Catalyst 7.9 WinVista 32bit - Catalyst 7.9 WinVista 64bit

[link]


Kezd beigazolódni, hogy javul az AA teljesítmény a driverek fejlesztésével. Persze ha igaz, amit állít a cikk. De gondolom holnap mársokan beszámolnak a tapaztalataikról.

[Szerkesztve]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40) zolinagy


zolinagy
csendes tag

Sziasztok lenne egy kis problémám ma vettem egy msi 2600xt 512Mb ddr3-ast és nem tudok rájönni hogy miért nem mennek a 3dmarkok
lehet hogy a videó kari hibás?
segítsetek ha tudtok előre is köszi

(#41) Thrawn válasza zolinagy (#40) üzenetére


Thrawn
félisten

[link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#42) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Kártya vásárlás előtt állok, sürgős segítségre lenne szükségem!
E szerint: [link]
MSI nek is van Full verziója. Lakóhelyem közelében talátam egy árust aki 27500Ft-ért árul MSI HD2600XT-t 256MB GDDR3. Az eladó nem tudja biztosan h Fullos -e. Hogyan lehetne megbizonyosodni róla? Az eladó csak rendelésre hoz, még nem volt a kezében a kari. Így nem merem megrendelni! Ötletekket, tanácsot szeretnék kapni erre a szitura!

Köszi! Üdv!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#43) AMD Power válasza CPT.Pirk (#39) üzenetére


AMD Power
titán

Mondtam én is neked. hogy az újabb driverek még sokat fognak hozni a konyhára. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44) ftc válasza AMD Power (#43) üzenetére


ftc
nagyúr

Fognak ,de elég lassan s mire odakerülne addigra elfelejtik a kártyát :U Anno x1600XT mire elkészültek a norm driverek addigra már senkinek nem kellett

(#45) gbors válasza belaazallat (#42) üzenetére


gbors
nagyúr

MSI 27500-ért gyanús, hogy nem full. Mondjuk a praktikus az lenne, ha az eladó utánakérdezne, mondjuk bekérne egy fényképet a dobozról.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#46) ftc válasza gbors (#45) üzenetére


ftc
nagyúr

Nincs az MSI-nek FULL verziója....nem adnak gamet
leg nem írják az oldalukon

(#47) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Srácok, nem sokáig voltam klubtag, úgy néz ki holnap jön a 8600GT-m. :)
Mindenesetre 2600XT-vel (mosottan) futtattam egy 05-öt, alap procival, kártya: 850/850-> 9200 pontot dobott.
szerintem alapon nem hajtja ki ezt a kártyát 850/850-en az E4300. tuningolt procival nem próbáltam. mindenesetre érdekes eredmény...

(#48) diegho


diegho
nagyúr

msi nem ad játékot egyik kártyához sem! nekem is msi van és nincs játék, viszont van 0dba :)

(#49) diegho válasza CPT.Pirk (#39) üzenetére


diegho
nagyúr

egyik nap felküldök egy 64bit vista-t és megnézem ott mit mutatnak a dolgok. ma kaptam vinyókat, szóval már csak az a kérdés mennyire lesz kedvem hozzá, egy 40-es használt szutyokra feltolom azt kész.

(#50) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

előfordulhat szerintetek hogy az új 7.9-es Catalyst orvosolja ezt az elmosódás-hibát? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.