Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1833) radi8tor válasza Shkiz0 (#1828) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

7970 DCII Top vagy sima DCII?
Kétféle változat lesz belőle. Bár mondjuk nem sokat zavar az a 75/100MHz OC.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4668) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Mivel pénteken nincs nyitva semmi, ezért úgy néz ki jövőhéten hétfőn jön a HD7950 DCII TOP. Majd nyomok ASIC-ot, hogy a válogatott selejt HD7970 GPU milyen minőségű benne :D

Meg persze max OC-t is :)

(Nyugi nem fogom mondogatni, hogy ez még egy ref 7970nél is gyorsabb lesz úgy, blabla, tudjátok ti azt magatoktól :C )

[ Szerkesztve ]

(#7011) ZozzHUN válasza E1even (#7007) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Szokásos gyenge VRM, tessék Gigabyte-ot venni, ott erősítettek ezen a fronton :K

Cybertrone: Hagyd már ezt a TDP limitet, 20x elmagyaráztam, hogy nem az... És alá is támasztottam.

SSJmeszes: Nézd meg, ha referencia nyákra épül, akkor ott is le fog kapcsolni kb ilyen feszültségnél. Gigabyte-ot néztem meg havernál a 7950ből, és tényleg simán bírja az 1.25V-t, szemben a Sapphire és az ASUS referencia nyákos megoldásaival (OC és DCII Top verzió is lekapcsolt 1.2v alatt-fölött nem sokkal, alig bírták a tuningot, slussz poénként DCII Top hibás hűtővel jött, Sapphire pedig CCC resetet csinált alapjáraton is...)

TESCO-Zsömle: Nincs ref kártyákon különbség, csak azt tudom, hogy 7950nél a Gigabyte WF3-nál jobb a VRM, és megnéztem személyesen is múlt héten, tényleg jobban bírja. Tippelnem kéne akkor 7970 fronton is ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#7807) AMATŐR válasza ÁdiBá (#7805) üzenetére


AMATŐR
őstag

Bocs srácok, ha már felhoztátok az Nvidiát, lenne egy kérdésem!
Jövő héten kell választanom két kari közül!
Asus GTX 670 DCII Top ill. Gigabyte 7970 OC Windforce !
Melyik lenne időtállóbb?
Nem egyszerű a döntés!
Jelen pillanatban főleg BF3 multit nyomok.Ada egyértelműen jobb az nvidia!
Tudom, Google a barátom. Sok oldalt megnéztem , de konkrét tesztet nem találtam!
Segítség kellene! :F

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#9366) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Hali!

Van itt olyan ASUS HD 7970 DCII tulaj aki már felrakta a TOP BIOS-t, vagy egyéb BIOS-t a kártyájára?

Trixx, AB, ASUS GPU Tweak... ezekkel próbáltam feszt emelni, de nem sikerült. Mindenhol tudom unlockolni és be is tudok állítani akár 1.3V-ig, de az összes program amivel monitorozom azt írja ki hogy 1083-1096mV a feszültség... :F

Így természetesen húzni se nagyon lehet a kártyát, ilyen fesszel max. 1100MHz-et tud.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10113) Inkv1zítoR


Inkv1zítoR
tag

Most már kezd rohadtul elegem lenni ebből a 7970 DCII TOP-ból :@ újraraktam a gépet, minden létező partíciót leformáztam előtte, visszatettem a 12.6-ot, amivel régen még minden jól ment, és ugyanúgy kihal a rendszer Crysis Warhead alatt, Warhammer 40k Space Marines alatt. És amikor GPU-Z ben megnézem a videókártyát, egyből egy opencl-es hibaüzenettel kezd, amit az intel oldaláról feltettem, és ugyan az. És elvileg ez a kártya tudja az opencl-t, gpu-z ben mégsincs kipipálva a hozzá tartozó rublika. Cpu-z meg csak annyit tud írni a vga-ról, h radeon hd 7900 series. Ilyenkor mit lehet csinálni?

Asus ROG STRIX SCAR II 17.3" GL704GW + HP Omen 32" 1440p

(#10204) Inkv1zítoR


Inkv1zítoR
tag

12.8-al jól megy a 7970 DCII TOP? Akinek van megnézhetné crysis warhead alatt, mert nekem lefagy attól

Asus ROG STRIX SCAR II 17.3" GL704GW + HP Omen 32" 1440p

(#10292) Inkv1zítoR


Inkv1zítoR
tag

aki 12.8-at használ 7970 dcii top-hoz, annak normálisan megy? Nekem a warheadtól kifagy.

Asus ROG STRIX SCAR II 17.3" GL704GW + HP Omen 32" 1440p

(#11902) Firestormhun válasza kockaharcos (#11896) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Egyelőre amiken úgy tűnik, hogy biztosan nem lehet az a:
Gigabyte Windforce 3x 7970 OC Rev 2.1
Gigabyte Windforce 3x 7970 GHz Edition
Asus 7970 DCII

A legújabb beta MSI afterburnerrel Sapphire 7970 GHZ Ed Vapor-X 3GB-on már lehet feszt állítani.

Az elmúlt napokban elég sokat olvasgattam 7970-ekről, ezzel kapcsolatban megosztom tapasztalataimat, bár sokatok számára valószínűleg nem lesz újdonság.

Referencia modellek:
- hangos hűtés
- jól húzhatóak ( lehet feszt állítani)
- némely példányokon a tekercsek terhelés alatt elég hangosak tudnak lenni

Asus 7970 DCII (TOP)
- sima DCII nincsen fesz állítási lehetőség
- TOP-on lehet, de szintén gyatra tuningban
- rengeteg a hibás kártya
- kerülendőek

Gigabyte 7970 Windforce 3x:
- feszt állítani nem lehet újabb kártyákon
- hűtés halk és hatékony, de hajlamos kis idő után csapágyasodni
- OC-n gyatra tuning potenciál, GHZ változaton jobb a magasabb alap fesz miatt
- jellemző a terhelés alatti hangos tekercsek

Sapphire 7970 Vapor-X:
- Vapor-X-et legjobb custom hűtésnek tartják
- átlagos tuning potenciál

MSI 7970 Lightning:
- single-link DVI
- szuper csili-vili PCB ellenére levegőn semmivel sem tuningolható jobban mint olcsóbb társai
- TwinFrozr 4-et nem tartják túl jó hűtőnek

Asus 7970 Matrix (Platinum):
- viszonylag új kártya, de fórumokon már megy a sírás-rívás, hogy 1200 fölötti órajelek elérésével is küszködnek, sehol nincsen a biztosnak vélt 1.3 Ghz

...

(#12091) Jani18 válasza SVLaller (#12090) üzenetére


Jani18
aktív tag

Nekem is 7970 DCII TOP-om van.Semmi baj nincs a ventillátorokkal.Elég halkak játék közben is.

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#17105) Cole86


Cole86
senior tag

Na ilyet tuti nem láttatok.. tegnap ssd-re új win, driver stb..

Régi bios felrak, úk DCII TOP 7970es bios (tehát a legújabb) felpakol.. tudtam utána feszt állítani és üresben vissza is vette rendesen.. 20 újraindítás, tesztek, okés.. gép kikapcs.. erre reggel megint beton fesz 1095mv üresben és 1070mv terhelésnél...

Ez mitől lehet? Ha nem kap áramot a kártya akkor elfelejti a biosát vagy mivan????? :Y :Y :Y :Y

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#17137) Jani18 válasza E1even (#17136) üzenetére


Jani18
aktív tag

Nekem 7970 DCII TOP-van,és van rajta bios kapcsoló.

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#17138) E1even válasza Jani18 (#17137) üzenetére


E1even
senior tag

Biztos, hogy van rajta bios kapcsoló (mert nekem is van a Matrix-on), de ez nem a bios-ok között váltogat, mint normál esetben más kártyákon, hanem ezeken a monitor kivezetéseket kapcsolgatja:

Nézd meg az Asus honlapján, nyugodtan (az oldal legalján, az I/O Ports Highlight-nál találod):
7970 DCII TOP, 7970 Matrix P

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#18052) Jani18


Jani18
aktív tag

1200/1600-ra szeretném belőni a 7970 DCII TOP-ot.Mennyi fesz kellene neki?Vagy felesleges tovább húzni?
most 1125/1500-on megy

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#20609) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Olvasgattam a topikot és érdeklődnék, hogy melyik kártyát érdemes választani?
7950 érdekelne elsősorban, vagy valamelyik olcsóbb 7970-es.
Lehetőleg boost mentes, vagy ha van boost, akkor kiiktatható legyen.
Hatékony és halk hűtés nem ártana, illetve a 2 mini DP csatlakozó.
3 év garos termékek közt akad egyáltalán ilyen?
Asus DCII V1 volt talán ilyen, Sapphire 2 év garos csak, gigát sokan nem szeretik stb... nehéz így dönteni na....
Válaszokat előre is köszönöm. :R
miniDP elhanyagolható, ha 2 DP van a kártyán... bár ez kábelcsere, de ha annyival jobb minőségű a kártya nem bánom.... :)

(#21327) neduddgi8456


neduddgi8456
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy Asus HD 7970 vagy HD7950 DCII karit.
Melyik változatát érdemes venni a TOP vagy a "sima" a nyerő, az ár most másodlagos.
Előre is köszi a segítséget!

(#21329) haddent válasza neduddgi8456 (#21327) üzenetére


haddent
addikt

7970 DCII nem Toppot NEEEEEE vegyen senki, egy borzalom... Legalábbis az a revízió, amit én kaptam. Semmi monitorozás (se VRM, se feszültség, se fogyasztás, SEMMI), voltage locked, melegszik mint a dög, nagyon gagyi :O

(#21716) haddent válasza asaca (#21713) üzenetére


haddent
addikt

[BÉKE]

#21714 ricshard444 a most kapható 7970 DCII (nem TOP) -ők már voltage lockosok. Nincs nyíltan revízió, de ha megnézed a neten a képeket vannak olyanok, ahol a hátlapon van kivágás a szöveg fölött, van ahol nem. Tehát VOLT változtatás...

egyik
másik

(DIRECTCU felirat R-E betűi fölött)

[ Szerkesztve ]

(#22309) marinea2


marinea2
addikt

Sziasztok!

Valaki tapasztalt már 7970 Asus DCII-es hűtésén ventillátor zörgést?
Csak mert másik topikba kollega állítja hogy zörgősek..
Nálam járt már egy 7970 asus és egy 7950-es is. Minden tökéletes volt! pedig nagyon allergiás vagyok a zajra ilyen szinten meg főleg...

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#23890) Bossi


Bossi
őstag

Ha a tuning nem számít annyira, mert a mostani kártyám sem tuning bajnok :) akkor csak a hűtés miatt érdemes venni DCII Top VGA-t?
7970-ről beszélek és jelenleg 68-75% ventilátor és 62-65 fokos a gpu ettől jobb a hűtése az ASUS-nak?

(#24347) Hoorus válasza Cole86 (#24346) üzenetére


Hoorus
őstag

Talán emlékszel még a levelezésünkre, mi szerint nekem is fesz záras 7970 Top-om volt, gyakorlatilag 1000 fölött nem is ment rendesen.. Meg is szabadultam tőle. 1:1-ben cseréltem egy Sapphire Dual-X alap órajeles változatra.. Csöppet jobb lett a helyzet.. 1200/1800-at viszi szépen :)) Megérte bőven a csere, mert erősebb a kártya, viszont a DCII hűtés nagyon hiányzik a nem létező hangja miatt.. :C

(#24998) E1even válasza Cole86 (#24912) üzenetére


E1even
senior tag

Nálam a 7970 DCII TOP-nál (amit Tőled vettem) és a 7970 Matrix-nál is visszavette/visszaveszi üresben a feszt. :K ;)
Az már más kérdés, hogy nem lehetett állítani a rajtuk. :N :D
A Matrix-nál is a legújabb GPU Tweak oldotta meg, és most már minden gond nélkül lehet 1.4V-ig emelni.
Szerintem a TOP-nál is lehetett volna így állítani a feszt, csak akkor nem próbáltam a legújabb Tweak-kel. :( :W

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#25014) Inkv1zítoR


Inkv1zítoR
tag

Sziasztok!
Van egy Asus Radeon HD 7970 DCII TOP-om, és lenne egy problémám. Van ez a Nexuiz nevű játék, tudom, hogy elég gagyi, de azért szúrja a szemem, hogy nem megy rendesen. Elvileg tükörsimán kéne futnia maxon, de nekem szó szerint akad! Ott kezdődik, hogyha rámegyek a Benchmarkra, akkor a végtelenségig tölt, de nem történik semmi.
Ha a beállításoknál bekapcsolom a dx11-et, akkor szebben megy, igaz, hogy ilyen furcsa átlátszó fehér függönyszerű textúrák kerülnek a levegőbe, meg lebegnek itt ott. De a lényeg, hogy sokkal szarabbul megy, mint neki itt ebbe a videóba. [link]
És hiába kapcsolom be az élsimítást, visszaállítja magát off-ra. :O Ez mitől lehet?
Üdv

Asus ROG STRIX SCAR II 17.3" GL704GW + HP Omen 32" 1440p

(#25094) E1even válasza demmer22 (#25093) üzenetére


E1even
senior tag

Nekem a 7970 DCII TOP 1.180V-on ment, üresjáratban pedig 0.880V körül. ;)

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#27669) E1even válasza ricshard444 (#27667) üzenetére


E1even
senior tag

Érdekes, mert nekem sem a Matrix-nál, sem a 7970 DCII Top-nál (kettő is volt belőle) nem írta ki.
Sőt, a 670 DC Mini-nél sem írja ki:

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#27689) E1even válasza szasanyi (#27684) üzenetére


E1even
senior tag

KAMELOT fórumtársnak is szól:
Mivel a Matrix nem fér el (a 3 slot miatt) a jelenlegi házamban (BitFenix Prodigy), és van is rá konkrét vevő, ezért holnap jön a 7970 Vapor-X.
Már nagyon rég ki akartam próbálni, hát most meg is valósul.
És a kör is bezárul, mert az első 7970-esem is egy Sapphire ref. kártya volt.
Azóta meg volt 7970 DCII Top (kettő is), MSI GTX670 PE OC, aztán ref. Asus GTX680, MSI GTX680 Lightning, HIS HD7970 IceQ X2, 7970 Matrix Platinum, és végül meg a GTX670 DC Mini.
Valahogy így fog kinézni, csak nekem fekete színű a kis Prodigy:

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#27708) E1even válasza VGYke (#27705) üzenetére


E1even
senior tag

A 7950 DCII-es hűtése vastagabb (egy kicsivel), mint a 7950 Vapor-X-é.
Simán elfér, nem kell aggódnod, cserélheted nyugodtan. :K
Nekem a Maximus V Gene-ben, ettől a WiFi kártyától egy nagyobb hangkártya volt a 7970 Matrix és a 7970 DCII Top alatt és semmi változást nem tapasztaltam a hőmérsékletükben. Nem melegedtek jobban és nem volt magasabb az alap hőmérsékletük sem. :N ;)

haddent: Igen, valószínű azért ilyen bumszli, mert PCI-os. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#29539) E1even válasza ricshard444 (#29538) üzenetére


E1even
senior tag

Azt kötve hiszem. :N
Szerintem a tesztek nem mindegyike objektív. ;]
Nálam járt már mind a három kártyából (7970 DCII TOP - 2db is, 7970 Matrix Platinum, GTX680 Lightning és 7970 IceQ X2).
Az Asus-oknak nagyon jó a hűtése és halk is (hátrány lehet a 3 slot), a Lightning hűtése viszont jobb/hatékonyabb, mint az Asus-é, viszont hangosabb is, mint a DCII-eseké (ha már teszteket veszünk alapul, ott a 7970 Lightning hangban igen csak elvérzik :DDD :K ).
Az IceQ X2 meg olyan, mintha a kettőt ötvözné, halk és jó a hűtési teljesítménye is és 2 slotos.
Viszont arra vigyázni kell, hogy elég hosszú maga a hűtés része, 29cm a newegg szerint, a gyári adatok pedig 31cm-t írnak.
És ráadásul a kártyán érződik, hogy nem spórolták ki belőle az anyagot sem, van súlya rendesen. :D

Mondjuk az Asus-ok is szinte már tégla súlyban vannak. :DDD

Ráadásul bruttó 98,4k-ért meg lehet venni újonnan, 3 év garral az IceQ X2 GHz Edition-t webshopban, ami nem egy elhanyagolható szempont. ;)

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#38668) Petyyyyy válasza bulgesz777 (#38667) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Gondolom az 7970 akart lenni, legalábbis a másik topikban így láttam. Ha jól gyanítom akkor még csak nem is pontosan DCII modellről, hanem egy Matrixról lenne szó. Ettől függetlenül igen, szerintem jó vétel.

A tápot illetően még kérdés, hogy mi van a VGA mellett? Töltsd ki az adatlapod, úgy könnyebben írunk választ.

Ha elég combos procid van hozzá, akkor mindenképp inkább a 7970 a befutó.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.