2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

ANDROID SMART TV BOX K-R42 RK3188 CS9

Nem játékkonzol és nem ajánlott profi médialejátszó helyett, de az általános formátumokkal elboldogul.

[ ÚJ TESZT ]

Medialejátszás

Az audio formátumok lejátszását át is ugorhatjuk, gyakorlatilag mindent visz, csak a nekünk tetsző lejátszó kiválasztása vehet igénybe némi időt.

Minden lejátszóval a [PROHARDVER TESZTCSOMAG] lett próbálva. Hálózaton megosztva a [Serviio] alkalmazásával, illetve közvetlenül csatlakoztatva egy [Transcend RDF5 USB 3.0] kártyahordozó (ajánlott darab!), 32GB Samsung MicroSDHC Class 10 kártyával. HDD csatlakoztatása esetén kizárólag önálló táppal rendelkező jöhet szóba, mivel a box nem alkalmas tápellátásra!

Video Player a tesztek után akár el is felejthető a használata, talán túlságosan is egyszerű, ennek minden hátrányával.
eHomeMediaCenter egész kellemes, a megosztott filmekkel is szépen boldogul, 1080p röccenős.
XBMC nem rossz, de 1080p támogatás hiányában nem erre a készülékre való.
Gyakorlatilag a fentiekkel való próbálkozás semmi kirívó eredményt nem hozott semmilyen irányban, a KillaSmaple egyik-másik lejátszót jobban kiborította.

Az Android appok között nem is igazán könnyű normális HD lejátszót találni, annak ellenére, hogy egyre több olyan termék készült már, amiknek hardware-es képességei abszolút alkalmassá teszik erre.

Következett tehát a jól ismert MX Player, alapértelmezettként való használata és néhány apróbb beállítás után nem maradt el az öröm, az 1080p videók akadásmentesen, gyönyörűen futnak. A gyilkos KillaSample pedig majdhogynem élvezhető minőségben - de azért néha döccenősen - került lejátszásra. Helyben vagy közvetlenül csatlakoztatott tárolón való lejátszás tehát kipipálva, marad a hálózati médiafájlok megfelelő lejátszójának keresése.

Hiába is használom hosszabb ideje médiaszerverként a Serviio nevezetű programot, halvány fogalmam sem volt arról, hogy egy kiváló androidos kiegészítő is készült már hozzá, a ServiiGo. Ez a Serviio PRO (azaz fizetős) változatához használható, telepítésével bárhol, bármilyen androidos eszközzel lejátszhatjuk az otthoni hálózaton megosztott médiafájlainkat.

Mindehhez a router igényel némi plusz beállítást, de ezzel még az is boldogul, aki nem annyira jártas a port forward és a DNS konfigurálásában. Természetesen a box is megkapta a magáét, és meglepetésre az 1080p filmek is zökkenőmentesen lejátszhatók!

Összegezve a médialejátszást, a gyári ROM ennél az eszköznél egész korrektnek tűnik, a lejátszók próbálgatásával és részletes beállításukat követően remekül lehet boldogulni!

Wi-Fi DIRECT

Az Android 4.2 alapból támogatja, teljesen függetlenül attól, hogy milyen eszközről van szó. Ezek a körön nagyon el lehet tévedni, de a megvilágosodás után már egyszerűbbnek tűnik. Eleve sok a félreértés, hiszen egyes gyártók (pl. Samsung) marketingesei szeretik úgy beállítani ezeket funkciókat, mintha saját fejlesztésük lenne, illetve csak az általuk gyártott eszközök tartalmaznák ezeket.

Érdemes legalább egy keveset utánajárni, hiszen egyre több eszköz képes ezekre a megoldásokra, használatuk pedig meglehetősen sok előnyt és kényelmet tud nyújtani. Wi-Fi Direct és Miracast. A box teljes mértékben támogatja tehát a felsoroltakat, így más - szintén hasonló támogatottsággal rendelkező - androidos eszköz megjelenítése, tükrözése egyszerűen és könnyedén megoldható.

OTG Micro USB-B

A hátoldalon található kimenet ismerős lehet, hiszen már évek óta ilyen aljzat található pl. az okostelefonokon (is). Az OTG (On-The-Go) funkció lehetővé teszi a közvetlen adatátvitelt a mobileszköz és az USB eszköz között anélkül, hogy számítógéphez csatlakoztatná azokat. Pl. HDD-t, memória sticket standard USB porttal mobiltelefonhoz, okostelefonhoz, vagy tablet PC-hez, OTG támogatással. Jelen esetben - pl. egy laptopra csatlakoztatva - a root jogok megszerzése, illetve a firmware/ROM cseréje így fizikailag könnyedén megoldható. Beszerezhető természetesen olyan csatlakozó is, amely Micro USB-B dugó, illetve másik végén USB aljzatot tartalmaz, így tehát tovább bővül a lehetőségek száma.

Ajánlott SMART alkalmazásokkal bőségesen ellátott TV mellé? Egyértelműen igen! Egyrészt, nincs a vagy-vagy kényszer, tehát TV nézés közben (PIP) is használhatjuk a box által kínált programok bármelyikét, legyen az böngészés, levelezés, játék stb. Másrészt, az alkalmazások tekintetében a Google play kínálatával jelenleg még egyik TV gyártó sem tudja felvenni a versenyt.

Az andoridos játékokkal kapcsolatban is elcsábulhatunk, nyilván más élményt nyújt egy nagyobb képernyő, azonban az irányításuk megoldása okozhat bosszús perceket. Telefon, tablet, gamepad, airmouse, keyboard (stb.) is bevethető, azonban alaphelyzetben, pontosabban gyári állapotban ez sajnos nem igazán sikerülhet. Ráadásként nem is minden játék irányítása konfigurálható kedvünk szerint, így ezek listáját érdemes figyelemmel követni, hogy elkerüljük a bosszankodást és az időpocsékolást.

A ROOT jogok megszerzése (azaz teljes hozzáférés az eszközhöz), nem egyenlő a firmware vagy a ROM cseréjével! Arra is felhívnám a figyelmet, hogy a konkrét eszköznél a módszer nem ugyanaz - legfeljebb hasonló lehet - egy-egy androidos telefon vagy tablet root beavatkozásának kivitelezéséhez, de semmiképp nem ajánlott ilyen jellegű próbálkozás, csak (bontott) tégla lehet belőle.

A megoldás folyamata: [How to root K-R42 Quad Core Google Android TV BOX?] Amennyiben sikerrel jártunk, jöhet bármilyen eszköz, kedvünk szerint váloghatunk a nekünk tetsző programokból (pl. Tincore Keymapper), amelyek segítségével betaníthatók az irányításra váró gombok és billentyűk.

Médialejátszás, játék, web, továbbá számtalan egyéb alkalmazás, amit kényelmesen hátradőlve élvezhetünk úgy, hogy akár a TV adásról se kelljen közben lemondani. Akinek tehát ilyen összegért, ennyi tudással rendelkezve szimpatikus, annak bátran ajánlom a kis készüléket, nem fog benne csalódni! A témához kapcsolódó eszmecsere, és további tapasztalatokról itt és itt is lehet olvasgatni.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.