Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gdi


Gdi
senior tag

Nice! Alakul ez :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#2) sketchifun


sketchifun
senior tag

Ha már feszültségosztó, és bemeneti jelszint érzékelés, akkor miért nem mátrixként épül a gombsor?

Mekkora léptéket képes jelszint gyanánt megkülömböztetni a vezérlő?

Mert akkor az adott sorra beadott jelszint, valamint az adott oszlopra beadott jelszintből szoftveresen könnyedén dekódolható az adott input, lényegesen kevesebb bemenetet felhasználva.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#3) Adamyno válasza sketchifun (#2) üzenetére


Adamyno
tag

Elméletileg pont ezt fogom csinálni.

10 bites az ADC, így összesen 1024 jelszintet tud megkülönböztetni viszont kell hagyni minimum 10%-ot plusz, mínusz irányban mert az alkatrészek is pontatlanok (bár elvileg 1%-os a tűrésük) és valamennyire hőmérsékletfüggő is a dolog, valamint az alkatrészek minimálisan eltérő értékűek, így ha +-10% ráhagyással dolgozom, akkor elméletileg mehet minden bemenetre ugyanaz a kód.

Jelenleg 0,19V van körülbelül a szintek között, így ha 3.3V a teteje, akkor 2,5V környékén lesz a legalsó szint ami még logikai 1-nek is megfeleltethető. Azért döntöttem a "hibrid" megoldás mellett, mert így elég csak a digitális bemeneteket figyelni és elég jelszintet mérni csak akkor, ha valamelyik input 1. Különben folyamatosan menne 4 ADC, ami szerintem jobban lefogná a CPU-t is és valszeg ezáltal erőforrásigényesebb is. Azért a kódban majd kipróbálom, mert a jelenlegi billentyűzet fizikai kialakítása megengedi, hogy az 5 helyett esetleg csak 4 lábat használjak, de akkor azok full analóg üzemmódban mennek. Így meg most 4 digital + 1 analóg.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.