Gyorskeresés

24 Heures du Mans 2012

Írta: |

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Elérkezett ennek a versenynek is a vége. Ma 15:00-kor leintették az idei Le Mans futamot, melyet 1923 óta rendeznek Franciaországban a La Sarthe versenypályán. Ez volt a 80. itt megrendezett küzdelem, mely most sem volt unalmas és esemény nélküli. 35 verseny autó tudta befejezni a futamot az 56-ból, ami rekordnak számít. Nem született nagy meglepetés hiszen az Audi ebben az évben komoly ellenfél nélkül vágott neki a viadalnak. Ennek eredménye az , hogy mind a 4 kocsijuk végig ment és ök állhattak az LMP1-es kategória első 4 helyén. Elsőnek az 1-es számú Audi R18 E-tron Quattro, majd az ikertestvére a 2-es számú. 3. lett a 4-es számú Audi R18 Ultra, majd mögötte a másik iker 3-as rajtszámmal. Utánuk következett a Rebellion Racing autója, mely szerintem szép teljesítményt ért el. Csupán 2 körrel maradtak le az Audi mögött. Még említésre méltó az 56-os boxból induló prototípus melyet a Nissannal karöltve hoztak létre. Érdekes forma, de mégis nagy teljesítmény kis tömeggel párosult. Sajnos még tegnap kiesett/kiejtették méghozzá egy Toyota. A versenyző minden erejével próbáltt újra életet lehelni a kocsiba, hogy eljusson a boxba, de nem sikerült. így csüggedve hagyta el a pályát a versenyző.