Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5217) matyi94


matyi94
senior tag

Sziasztok! Írtam egy kis bemutatót az új gitáromról itt. A közeljövőben készül még egy az Ibanez grx 140-esemről és az Orange tiny terror erősítőmről is. Ha kérdésetek van, csak bátran!

Legyen szép napod!

(#5218) matyi94


matyi94
senior tag

Amúgy van egy eladó EH Big muff Pi pedálom, a szögletes dobozos változat. Zsír új, nagykerből. Bolti ára 28e, én 18+postába adom.

Legyen szép napod!

(#5221) matyi94 válasza bubi92 (#5219) üzenetére


matyi94
senior tag

Basszusgitárt nem nagyon szoktak gépről hajtani, de elméletileg egy ASIO kompatibilis hangkártyával megoldható.
Basszgitárokat már kaphatsz újonnan is ilyen áron pl.:
Squier
Epiphone
Ibanez
Cort
LTD

Ezek közül az Ibanezt, a Cortot és a Squiert ismerem, játszottam is rajtuk, igazából ezek alsó kategóriás hangszerek, nyilván nem egy életre veszed, hanem csak az alapokat megtanulni.Én a helyedben az Ibanezt vagy az LTD-tválasztanám, mert általában elmondható a márkákról, hogy kiváló a faanyag minősége, akusztikája és kényelmesek is. Nyilván csak alternatívákat ajánlottam, azt vedd, ami neked tetszik, csak arra figyelj, hogy ne ilyen nevenincs gyártótól legyen(pl. Soundstation, Vintage stb.).

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#5222) matyi94 válasza bubi92 (#5220) üzenetére


matyi94
senior tag

most néztem végig a képeidet és mit is mondjak, fantasztikusak!

Legyen szép napod!

(#5232) matyi94


matyi94
senior tag

Töltsd le az ap tuner nevű rendkívül egyszerű programot és hangold be azzal. (ha esetleg nem lenne mikrofonod a teszkóban 550Ft-ért vehetsz egyet :D)

Legyen szép napod!

(#5524) matyi94


matyi94
senior tag

Halihó emberek!
Eladó lenne egy EHX Big Muff pedálom:a szögletes dobozos verzió, nagykerből zsír új állapotban, kitöltetlen garanciajeggyel: 20e Ft és egy Line6 spider 4 15w-os erősítő, fél évig használt, azóta csak porosodik. 25e Ft. Főként pénz kellene, de beszámítok esetlegesen jobb pedálokat vagy Canon fotóscuccokat. Érd. pü-ben!

Legyen szép napod!

(#5528) matyi94 válasza Bencsizy (#5527) üzenetére


matyi94
senior tag

Én inkább azt javasolnám, hogy addig ne válassz, amig legalább az elterjedtebb gitárfazonokat végig nem próbáltad. Menj be egy hangszerboltba és próbálgasd ki egyenként. Mellesleg a stílus az nem feltétlen gitárfüggő. Mindenki olyan gitáron játszik ami neki tetszik. A cube helyett pedig inkább egy fender mustangot ajánlanék. Ha valami nem tiszta, kérdezz még nyugodtan!

Legyen szép napod!

(#5531) matyi94 válasza NeoPampalini (#5530) üzenetére


matyi94
senior tag

Öcsém nagyon jó! Szerintem ehhez egy biohazardos rács illene!

Legyen szép napod!

(#5541) matyi94 válasza Atticus85 (#5539) üzenetére


matyi94
senior tag

Ezt a hangszert tudnám ajánlani "zúzós rock zenére", de igazából bluest is istenkirály játszani rajta. Fogása közepesen kényelmes ( a LesPaul-nál sokkal kényelmesebb!), nyaka közepesen vastag, a gibson humbuckerek miatt telt, már-már vastag, relatív lassú reagálású hangja van, tehát nem "harap" akkorát, mint egy strató, azonban a vékonyabb és könnyebb test miatt nem is olyan balta, mint egy Lp. Remélem segítettem valamelyest.

Legyen szép napod!

(#5542) matyi94 válasza Atticus85 (#5539) üzenetére


matyi94
senior tag

A mustang kombó gyakorlásra kiváló, usb-n be lehet dugni a gépbe és stúdió minőségű felvételt lehet csinálni vele, szerintem jobbat, mint egy pod xt-vel. Ha koncertezni is szeretnél, ennél valami nagyobb kell, de próbaterembe szerintem ez bőven elég, én a legállatabb drumandbass dobost is túl tudtam játszani 3/4 hangerőn.

Legyen szép napod!

(#5551) matyi94


matyi94
senior tag

Nekem egyébként egy ilyen gitárom van, nagyon kényelmes mahagóni test, keskeny jávor nyak, könnyű játszhatóság jellemzi, mivel sztrató fazon megvan benne az a harapósság, de a mahagóni test miatt kicsit testesebb a hangja. A hámbákörön meg lehet állatkodni, ugyanakkor finom jazzt is gyönyörűen lehet rajta játszani. Kb. 50000 Ft.-os árát figyelembe véve a különbözetet ha hozzáteszed a mustanghoz, már tudsz venni egy Bugera v22-est ami egy csöves kombó sokkal szebb hanggal és bőven elegendő klubkoncertekhez is.

Legyen szép napod!

(#5605) matyi94


matyi94
senior tag

Szerintem a legjobban akkor járnál, ha bemennél mondjuk a mezzofortéba ésvégigpróbálgatnád az összes gitárt.

Legyen szép napod!

(#5648) matyi94 válasza sti10p (#5647) üzenetére


matyi94
senior tag

Én a helyedben Lág-ot vennék. Pillants a blogomba, írtam is róla egy rövid rivjút.

Legyen szép napod!

(#5654) matyi94 válasza Atticus85 (#5650) üzenetére


matyi94
senior tag

Én már nem igazán hiszek az eladóknak egy ideje. Pontosabban mióta kétszer próbáltak törött gitárt eladni... Szerintem a legjobb vétel a sechter lenne a duncan hangszedők és a stabil minőség miatt.

Legyen szép napod!

(#5665) matyi94


matyi94
senior tag

Én akkor is EZTvenném. Így akciósan még olcsóbb is a vintage-nél.

Legyen szép napod!

(#5674) matyi94 válasza Atticus85 (#5673) üzenetére


matyi94
senior tag

Azt vedd, ami neked tetszik. Ha bejönnek a Les Paul formájú gitárok és olcsón ki akarsz jönni, vegyél egy v100-ast és tegyél bele ilyen pickupokat. Ezek kézzel készülnek egy angol kisvállalkozásban, sokak szerint verik majd az összes hangszedőt, nem beszélve a darabonkénti 10.000-Ft-os árukról. (ugyan ennek a cégnek van egy rakás pickupja, de azért ezt linkeltem, mert ez kapott ilyen mindenféle díjakat) Ha pedig nem jött be a mustang, itt egy full csöves fender kombó hasonló árban.

Legyen szép napod!

(#5731) matyi94 válasza X2N (#5730) üzenetére


matyi94
senior tag

Én messziről elkerülném. Két éve árulom a sajátomat.

Legyen szép napod!

(#6226) matyi94 válasza Atticus85 (#6224) üzenetére


matyi94
senior tag

Van egy eladó Line6 Spider 15 w-osom, eljöhetsz kipróbálni. Odaadom ócsóba, mert meg vagyok szorulva!

Legyen szép napod!

(#6277) matyi94 válasza Noddy (#6273) üzenetére


matyi94
senior tag

Hát, ha olyanok, mint az elektromos gitárjaik, akkor én a helyedben nagy ívben elkerülném!

Legyen szép napod!

(#6334) matyi94 válasza Womb (#6333) üzenetére


matyi94
senior tag

Marokerősítő gumigyűrű megvételét ajánlom mindenkinek hozzá! Hervisben öccáz forint körül mozog. Unalmas töri/kémia óráim nyertek vele értelmet, és kb 2 hónap után nem okozott gondot 5-6 percet egyben lejátszani a 12-es Elixireken!

Legyen szép napod!

(#6366) matyi94 válasza Szten Márs (#6364) üzenetére


matyi94
senior tag

Én a bevonatos Ernie-től nem vagyok elájulva! Sokkal inkább Elixir vagy D'addario ennyi pénzért, de szerintem ár/érték arányban legjobb a roto, ráadásul hatalmas a választék és mindhez van extra E1 húr!

Legyen szép napod!

(#6372) matyi94 válasza Eastman (#6371) üzenetére


matyi94
senior tag

Én beneveznék vagy 4 adagra. Nejlonra, akusztikra meg villanyosra is, nameg ha kéne még ember, szerintem tudnék még hozni pár srácot.

Legyen szép napod!

(#6373) matyi94 válasza alienpapa (#6370) üzenetére


matyi94
senior tag

:Y 13-assal nyomod? Mi vagy te Toldi Miklós :DD ???

Legyen szép napod!

(#6380) matyi94 válasza Atticus85 (#6378) üzenetére


matyi94
senior tag

Gyakorolni teljesen felesleges 75w, ráadásul majd 4szer annyiba kerül, mint a 15 w-os.

Legyen szép napod!

(#6421) matyi94 válasza atidzsiforc (#6416) üzenetére


matyi94
senior tag

Nekem is volt hasonló esetem többféle húrral is, aztán azt a magyarázatot találtam rá, hogy valahogy úgy feküdt a húrbabában, hogy kivágta egy él. (persze ha nem a húrbabánál szakad el neki, ez nem magyarázat)

Legyen szép napod!

(#6438) matyi94 válasza Atticus85 (#6437) üzenetére


matyi94
senior tag

Ember, ne problémázz annyit. Hozd el a picsába, és kész!

Legyen szép napod!

(#6492) matyi94


matyi94
senior tag

Gyakoroljátokezt! :)

Legyen szép napod!

(#6496) matyi94 válasza Eastman (#6495) üzenetére


matyi94
senior tag

Eargasm!

Legyen szép napod!

(#6501) matyi94


matyi94
senior tag

Hiába, ma linkelési kényszerem van. John Frusciante

Legyen szép napod!

(#6510) matyi94


matyi94
senior tag

Ezt nézzétek :D

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#6544) matyi94


matyi94
senior tag

Ma tekertem egy pakk roto húrt a klasszikusomra is. Hozza a szintet, akár az elektromosuk. Ennyi pénzért ajándék! Mindenkinek csak ajánlom!

Legyen szép napod!

(#6550) matyi94


matyi94
senior tag

Sziasztok! Úgy náz ki, elmegy a big muffom, így lesz egy kis zsém egy búszterre. Egy okko diablo megérne szerintetek 22.000-et vagy inkább nézzek valamit olcsóbban. Amúgy egy Orange fej elé menne egy vox wah pedál után kötve. Köszi!

Legyen szép napod!

(#6579) matyi94


matyi94
senior tag

A Bugera v22 mindent visz! Az én Orangeomat is odaveri hangszerészek és nagynevű zenészek szerint is!

Legyen szép napod!

(#6681) matyi94


matyi94
senior tag

Na úgy látom, megint itt a "marked one" :D

Más: Menne egy rendelés innen. H valaki tervez bármilyen gitár alkatrészt venni, ne habozzon, csatlakozzon! A postaköltség egy teljes pickup szettre fejenként max 3font lenne.

Legyen szép napod!

(#6687) matyi94 válasza Atticus85 (#6685) üzenetére


matyi94
senior tag

Jó választás az Omen, épp ma próbáltam ki egyet. Erősítőből meg modnjuk még mindig tudnám az én használtamat ajánlani akciós áron.

Legyen szép napod!

(#6693) matyi94 válasza Atticus85 (#6692) üzenetére


matyi94
senior tag

Itt van a 15wattos spider4-em. 20-ba viheted!

Legyen szép napod!

(#6739) matyi94 válasza atidzsiforc (#6737) üzenetére


matyi94
senior tag

Btw milyen húrlábat rendeltél és honnan?

Legyen szép napod!

(#6750) matyi94 válasza Atticus85 (#6749) üzenetére


matyi94
senior tag

Ennek ellenére sok a 75watt. Ismerős játszik a 30-as Line6-en 2éve több mint 20 koncertjükön voltam, ezek között több kültéri is volt és még ott is jól lehetett hallani dob és bőgő mellett is. Azt pedig már legalább 20szor leírtam, hogy a 15-ösön is próbáltunk már nemegyszer dob mellett és úgy is jól lehetett hallani. Szobában meg 2-estől úgysem fogod feljebb tekerni. Akkor minek is a 75w?

Legyen szép napod!

(#6754) matyi94 válasza Womb (#6751) üzenetére


matyi94
senior tag

Jazz zenekarnak, 30w-os spider3-as, a kombó egymagában.

Legyen szép napod!

(#6755) matyi94 válasza X2N (#6752) üzenetére


matyi94
senior tag

Igazad van, viszont próba szinten a hangzásban kompromisszumot lehet kötni (szerintem) az árral. Tudom, nem ide tartozik, de halkan megjegyzem, hogy a Tiny Terrorral és egy 75-ös ládával színháztermes koncertet is adtunk már.

Legyen szép napod!

(#6759) matyi94 válasza sti10p (#6757) üzenetére


matyi94
senior tag

Less rá a Lág rivjúra a logout blogomban.

Legyen szép napod!

(#6784) matyi94 válasza Szten Márs (#6783) üzenetére


matyi94
senior tag

+1

Legyen szép napod!

(#6790) matyi94


matyi94
senior tag

Én továbbra is ajánlom a Lág-omat.

Legyen szép napod!

(#6811) matyi94 válasza atidzsiforc (#6796) üzenetére


matyi94
senior tag

Na nekem ez sb live-al borzasztó volt!

Legyen szép napod!

(#6932) matyi94 válasza izomhod (#6931) üzenetére


matyi94
senior tag

Oda viszont vastagabb húrok fognak kelleni, és ha tartósabban akarod úgy használni, a húrlábat is be kell hozzá állítani.

Legyen szép napod!

(#6934) matyi94 válasza BemAnyó (#6933) üzenetére


matyi94
senior tag

Bocsi, ezt kihagytam. Kárpótlásul egy kis basszus.

Legyen szép napod!

(#6947) matyi94


matyi94
senior tag

Megosztanám veletek kedves barátiam már feloszlott zenekarának egy számát: The Boogie Van - The Great White Fog

Legyen szép napod!

(#7014) matyi94 válasza Bencsizy (#7013) üzenetére


matyi94
senior tag

Húrláb jól van beállítva?

Legyen szép napod!

(#7023) matyi94 válasza Bencsizy (#7015) üzenetére


matyi94
senior tag

Hát ezt így elég nehéz elmagyarázni, precízen pedig csak hangszerész tudja beállítani. Kérdezz körbe ismerőseid körében, hátha valakinek van egy hangszerész ismerőse, aki olcsón és megbízhatóan dolgozik. Főleg az ilyen idősebb fószereket keresd, azok általában jobban dolgoznak és kevésbé pénzéhesek(manapság kevés az ilyen)

Legyen szép napod!

(#7060) matyi94


matyi94
senior tag

Na tegnap sikeresen letudtam az elektronika cseréjét a kis Ibanezemben. Két órát küzdöttem vele, de végül sikerült! Holnap megy a hangszerészhez és megkapja a 11-es Elixir húrokat, aztán ami a csövön kifér! Addig is csak hallgatom a zenét.

Legyen szép napod!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.