Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Zx-s alaplap vs geforce2 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Hi!

(bocs, hogy itt is megnyitom a témát, de inkább idevág, mint a Videokártyákhoz)

Arról van szó, hogy egy haver régi masinájába (Acorp ZX-es alaplap, 500-as procival) kéne beizzítanom egy Asus Gef.2 MX-400 (V7100) kártyát. Jelenleg szintén Asus TNT2 van neki benne. Nincs is gond, kártya be, szűz Windózra driverek föl (VGART is+a saját CD-ről az Asus driver), DirectX föl. Minden klappol, 1024X768-ban megy 100HZ-en a dolog, de amint egy 3d-s alkalmazást indítok, vagy egy DivX-et akarok lejátszani, vagy ilyesmi, rögtön fagyi van. Néztem Biosban is, AGP aparture size-on kívül, meg primary display (AGP/PCI)-on kívül asszem nem sok minden állítható.
Kérdés: mi lehet a problema? Nem tudná az alaplap lekezelni? Asszem 2X-es az AGP kapu. Meghát ugye a ZX-es alaplap a BX-es butítottja, ha nem tévedek, csak nincs benne CPU Soft menü meg ilyenek. Nem jó fesz-értéket kapna, vagy mi? Az asztal teljesen jól néz ki és stabilan megy 2D-ben órákon át. Ja, memória is van 160 Mb, úgyhogy az sem lehet gond. A kártya korábban az enyém volt és teljesen jól működik ha visszarakom a gépembe. Csak én már átnyergetem ATI-ra :)
Akinek van ötlete, pls. help! Előre is köszi!

Get Moded!

(#2) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Senki sem tud semmi okosat? :(

Get Moded!

(#3) McCoy válasza DM-Fan (#2) üzenetére


McCoy
tag

Szevasz, sajna ZX nem fogja kezelni, én is ezzel szívtam meg anni, csak én régen INNO3D GF2 MX-et raktam bele, a rendszer atomstabil, de amint elindítottam 3dmark2000 szinte sosem futott le 1-2 tesztnél több, rögtön megfagyott, sajna a chipset nem bírja, viszont a BX már bírja

(#4) McCoy válasza McCoy (#3) üzenetére


McCoy
tag

nem csak a 3Dmark2000 hanem minden 3D-s alkalmazás csontra lefagyott

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Zx-s alaplap vs geforce2 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.