Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) QV222


QV222
tag

Azt hiszem ez az új 64 Bites Mobil megér egy új témát.

ZOPO ZP920 64Bit Octa-Core 1.7GHz 5.2-inch FHD IPS G-FF

Sony Xperia Z3 méretű 5,2" egy az egyben, tokot még nem próbáltam rá de megírom...

Zopo Mobile Europe / Germany Warehouse -tol rendelve
(( Igaz Zaragozaban (Spanyolország) adták fel tegnap és hihetetlen módon ma már a kezembe van......))

Tegnap adták fel, ma 11:43-kor a kezembe volt

TNT nyomkövetéssel:::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Pickup date 20 Jan 2015
Destination KECSKEMET
Delivery date 11:43, 21 Jan 2015
Signatory xxxxx
Date Time Location Status
21 Jan 2015 11:43:00 Kecskemét Shipment Delivered In Good Condition.
21 Jan 2015 10:35:17 Kecskemét Out For Delivery.
21 Jan 2015 08:48:14 Budapest Shipment Received At Tnt Location
21 Jan 2015 01:19:28 Liege Euro Hub Shipment In Transit.
21 Jan 2015 01:11:08 Liege Euro Hub Shipment Received At Tnt Location
20 Jan 2015 21:42:00 Zaragoza Shipment In Transit.
20 Jan 2015 20:19:47 Zaragoza Shipment In Transit.
20 Jan 2015 20:11:09 Zaragoza Shipment Received At Origin Depot.
20 Jan 2015 17:57:27 Zaragoza Shipment In Transit.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Paraméterekről egy rövid videó:

[link]

Doboz tartalma és Antutu ""41120 pont"" teszt, ebben a videóban:

[link]

Kicsomagolás, Egy védőfólia már gyárilag a kijelzőn plusz egy ajándékba:

Plusz egy ajándék hátlap:

Talán itt minden fontosabb paraméter látható:

ZOPO ZP920 4G LTE
ZOPO ZP920 comes with high-grade specifications, On top is a 5.2inch 1920*1080p display which is now standard for a high-grade phone. Under the hood, the ZP920 packs the 1.7GHz Octa Core MTK MT6752(28nm HPM), the RAM being identical at 2GB. ZP920 included an 13.2 mega-pixel rear with an f/2.0 rear camera with a selfi-compatible 8 mega-pixel front. ZP920 support Hotknot, which will make share file much easy. the most important is that after test theZP920 sample, we found the GPS Signal is awesome!!! it come with Glonass Tech. We will make a detail review of all these features by English video.

Specifications:

BRAND and MODEL
Brand: ZOPO
Model: ZP920
Carrier: Unlocked
Sim card: Dual Micro sim dual standby
Multi Language: Afrikaans, Bahasa Indonesia, Bhasa Melayu, Catala, Cestina, Dansk, Deutsch, English, Spanish, Filipino, French, Hrvatski, IsiZuzu, Italia, kiswahili, Latviesu, Lietuviu, Magyar, Nederlands, Norsk Bokmal, Polski, Portuguese, Romana, Rumantsch, Slovencina, Slovenscina, Suomi, Svenska, Tieng Viet, Tagalog, Turkish,Greek,Bulgarian,Russian, Serbian, Ukrainian, Hebrew, Urdu, Arabic, Persian, Amharic, Hindi,Thailand, Korean,日本語,Traditional Chinese, Simple Chinese 
OS and CPU
Operating System: Google Android 4.4 Kitkat OS,
CPU: MTK MT6752 1.7GHz, 28nm HPM Octa Core process
GPU:ARM Mali760 MP2 700MHz

MEMORY
Internal phone storage: 16GB ROM
RAM: 2GB
Memory card support : MicroSD Card up to 64GB

NETWORKING
TD-LTE+TD-SCDMA+GSM+WCDMA+FDD-LTE
2G: GSM:850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA: 900/1900/2100MHz
TD-SCDMA: 1880-1920/2010-2025MHz
4G: FDD-LTE: 800/1800/2600MHz
TD-LTE: 1880-1920/2300-2400/2555-2655MHz

CAMERA and VIDEO
Rear camera: 13.2MP, LED Flash 
Front-facing cam: 8.0MP
Video capture: 1080P(1920X1080)
ENTERNAINMENT
Video play formats: MP4/3GP/MOV/MPEG/MKV/FLV, ...
Audio play formats: MP3/AMR/AAC/ASF/Ape/Flac ,...
Ring Tone: MP3/AAC/ASF,...
Picture formats: JPEG/PNG/GIF/BMP,...

CONNECITIVITY and COMMUNICATION
USB support: 5pin Micro USB v2.0 
WiFi:802.11ac /a/b/g/n
WiFi Hotspot functionality, Tethering & portable hotspot - Synchronization via Exchange ActiveSync
Bluetooth technology: Bluetooth v4.0
GPS satellites: GPS,A-GPS,GLONASS,BEIDOU
Sensor: Gravity Sensor, Compass, proximity sensor
USB OTG View what is OTG on Wiki
HOTKNOT
Breathing Light
WIFI Display
Gesture
Smart Awake


DISPLAY
Screen Size: 5.2-inch
Color Support: 16 Million Colors
Screen Technology:,Capacitive Multi-Touch Screen , IPS, GFF
Screen material: Glass
Display resolution: 1920*1080 pixels
PRE-LOADED APPLICATIONS
Google Maps
Google Talk
Google Mail
Google Calendar
Google Play Store
Facebook
Twitter
Skype
Deleted all Chinese APP, English Version

BATTERY
Battery:2300mAh
SIZE
Dimensions: 145mm*72.8mm*8.7mm
Weight(Including battery) : 150g
IN PACKAGE
1 x ZOPO Phablet ZP920
1 x Travel Charger
1 x Usb Data Cable
1 x Headphone
1 x Battery
1 x User Manual

Várom az ötleteket a telefonhoz és a tapasztalatokat a jövőben!

[ Módosította: radi8tor ]

(#3) QV222


QV222
tag

Sziasztok,
Uj Zopo ZP920 Magic tulaj lévén lenne két problémám:
A Gyro vagy G senzor folyamatosan elforgatja a képet az óramutató járásával megegyezően szép lassan nem áll be stabil helyzetbe, több alkalmazásban is( Google Camera,,3D game....)
Sehol nem találom a senzorok kalibrálási lehetőségét???
A beállítások /Kijelző menűben sehol sincs ilyen,,, olvastam hogy talán ezt a lehetőséget a 4.4.4 KitKat -ból kihagyták????
Mivel tudom kalibrálni és egyáltalán ezt a hibát lehet kalibrálással javítani???
Másik problémám, hogy a Youtube alkalmazást elindítva elég nehezen tőlti be a kezdő ablakot és ha rákeresek valamire, elég sokat homokórázik még 1m-re a Routertől is ahol 100% a jel erősség.
De a régi 2magos telommal pedig nincs ilyen gond ugyan ott probálva??
Üdv
István

(#4) leranta válasza QV222 (#3) üzenetére


leranta
csendes tag

Szia!

Vannak azóta újabb fejlemények a telefonoddal kapcsolatban?
Egy ideje én is szemezgetek ezzel a készülékkel, de még nem olvastam róla semmiféle tesztet.

(#5) QV222 válasza leranta (#4) üzenetére


QV222
tag

Vissza küldtem, hogy cseréljék ki, ujra mert ez így gáz.
Most várom vissza, de még nem írtak semmit pedig már átvették a csomagot.

(#6) leranta válasza QV222 (#5) üzenetére


leranta
csendes tag

Remélem ez csak valami egyedi baki lehet!
Amúgy ilyen a nagyoknál is előfordul:
Évekkel ezelőtt a kollégám rendelt a google-tól egy Nexus7 tabletet. Annak a hátlapjából kiflejtették a gps vevő antenna részét, 2x kellett visszaküldeni. Az első sikertelen javítás után leszedtük a hátlapot, akkor vettük észre, hogy az antenna hiányzik. Az alaplapból kiálltak az érintkezők de a hátlapon azon a helyen nem volt semmi. Akkor megint írt a cégnek, hogy a hiba továbbra is fennáll de és nézzék meg jobban a gps antennát.

(#7) leranta


leranta
csendes tag

Helló!

Azóta sincs semmi?
Azért elég gáz, hogy ennyi ideig semmit nem csinálnak.

(#8) QV222 válasza leranta (#7) üzenetére


QV222
tag

Bocsi, hogy csak most írok de zajlik körülöttem az élet és nem nagyon voltam gép közelbe.
Írták hogy át vették bevizsgálásra, de hiába érdeklődtem többször, egy hét elteltével semmi reagálás.
A nyolcadik napon kaptam egy emailt, ennyi volt benne: ORDER YNCORHVIG - SHIPPED, de semmi nyomkövetési szám.
Másnap délelőtt hozta is a futár.
Küldtek egy vadi új készüléket. Ez tuti mert én megjelöltem mielőtt vissza küldtem.
Amit én vissza küldtem annak a doboz belsejét megjelöltem alkoholos filccel,
és a telefon hátulját is több helyen és az elem alatt is.
Amit küldtek most azon nem volt sehol jelölés, de a kijelzőn is gyári új védőfólia volt a gombok feliratával.

Fel is vettem videóra a kicsomagolást, hogy legyen bizonyítékom, arról hogy mit kapok vissza.
Meg is örültem, hogy vadi új, de rögtön próbáltam is elindítani az iránytű Applikációt, és megdöbbenésemre ugyan azt csinálja mint az előző, amerre fordítom arra ál meg az északi mutató jel, magyarul ugyan olyan hibás,
Rögtön meg is írtam nekik reklamációba, de azóta sem méltattak válaszra,
Szerintem nem hiányzunk mi Magyarok a vevő körükből, nagy ívbe le...... bennünket.
Azt hiszem többet nem veszek ZOPO-t akár milyen jókat is írnak róla.
A kép elfordulást is ugyan úgy csinálta, de arra sikerült találnom egy alkalmazást amivel lehetett kalibrálni a Gyro-t, az azóta jól működik Csak nem értem ezt mért nem tudták ők is leírni, hogy melyik alkalmazással próbáljam meg kalibrálni, pedig kérdeztem tőlük mielőtt vissza küldtem a másikat,de arra sem válaszoltak...
Egyenlőre az iránytű kalibrálásra nem találtam megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#9) Viper26 válasza QV222 (#8) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nem jó ilyesmit olvasni, mert megtetszett a készülék, de így nem fogok kockáztatni. :(

Pixel 7 | FR955

(#10) imis válasza QV222 (#8) üzenetére


imis
senior tag

Hogy vált a telefon a kezdeti gondok után?

(#11) Player válasza QV222 (#8) üzenetére


Player
csendes tag

Sziasztok!

Én is kíváncsi vagyok, hogy a kezdetben tapasztalt hibák után, most mi a tapasztalatod a telefonnal?

(#12) imis


imis
senior tag

(#13) QV222 válasza Player (#11) üzenetére


QV222
tag

Szia, Elnézést hogy csak most válaszolok, de az elmult hetekben nagyon sok gondom bajom volt az életben.
(( korház és ilyesmik..... stb.)) bár használtam a telefont de nem nagyon volt időm probálgatni. Egyebkent nagyon tetszik es szeretem, gyors es gyonyoru a kepe a kijelzonek, nem tudom te mennyire akarod VR 3D jatekora hasznalni, mert ott vettem csak eszre, hogy melegszik az akksi, szerintem egy nagyobb akksi jobban birna, En pedig pont ezert valasztottam ezt a 64 bites telot, akadassal nincs is gond azt viszi csak melegszik.

Ep a heten gondoltam ra ,hogy lehet eladom es keresek egy nagyobb akksis tipust.

Udv Istvan

(#14) Player válasza QV222 (#13) üzenetére


Player
csendes tag

Köszönöm a válaszodat.

(#15) matthewKER


matthewKER
tag

Megvettem QV222 kolléga készülékét, így írnék egy kis beszámolót az első benyomásaimról:
Ami elsőre feltűnt az a gyönyörű kijelző, nagyon jó fényerővel. A gyári kijelzővédő fólia sem gagyi, nagyon jól teszi a dolgát.
Jó munkát végeztek a helykihasználással is, az 5,2"-s kijelző ellenére nem lett nagyobb a telefon, mint egy átlagos 5"-s készülék. Igazán kecses darab, bár én nem bántam volna, ha egy kicsivel vastagabb és nagyobb akkumulátor kerül bele a mostani 2300mAh-s helyett. Ennek ellenére azért normál/közepes használat mellett, automata fényerővel így is kibírja töltő nélkül a napot.
A rendszer villámgyors, nincsenek letörölhetetlen, haszontalan programok. Az külön tetszik, hogy a Smart Wake beállítások között találtam egy olyan opciót, amely dupla érintésre felkelti a kijelzőt, így nem kell a bekapcsológombot koptatni. Értesüléseim szerint, most már minden apró hibát orvosoltak a KitKat szoftverben a legutóbbi 20150421-s frissítéssel, így a következő lépés már a Lollipop, amit legkésőbb május közepére ígér a Zopo.
MediaTek chip ellenére mind a GPS, WiFi, BT, 4G, 3G, 2G remekül működik. Talán a WiFi kicsit kisebb körben látja az elérhető hálózatokat, viszont cserében támogatja a 801.11ac szabványt és támogatja a dualband módot (2,4GHz és 5GHz használata párhuzamosan).
A kamerák hozzák a felső-közép/közép kategória átlagát (sőt a 8 MPixel-s előlapi kamera, már talán túl is lép az átlagon), szerintem jobb képeket csak a fotótelefonokkal és a csúcskészülékekkel lehet készíteni. A mai kor szellemének megfelelően kapott egy külön alkalmazást is a "selfie"-k készítésére. Jópofa eszköztár áll a rendelkezésünkre: mosolyészlelés, kormeghatározás, mindenféle effektek, és egyéb hasonló ínyencségek.
AnTuTu Benchmark-ban (Verzió: 5.7) tartósan 40000 pont felett teljesít, mégis találtam egy népszerű játékot, amely nem kedveli ezt a szoftvert/hardverkonfigurációt. Ez pedig az Angry Birds Go: Ha egy autó van a látótérben nincs probléma, de ha több autó is, akkor ütközésekkor el-elakad a hang és némi szaggatás is észlelhető. Viszont szerintem nem a teljesítménnyel lehet a gond, mivel egyes grafikus elemek a többi autón indokolatlanul sötétek (több készüléken is futattam már, van összehasonlítási alapom) és a hangkihagyások is nagyon furcsák, így szerintem valami kompatibilitási probléma lehet a háttérben. Ezt támaszthatja alá az is, hogy minden más eddig kiválóan futott a készüléken.
A végére hagytam két érdekes megoldást, ami nekem kevésbé szimpatikus:
Az első az értesítési LED-ként is üzemelő "Home" gomb ("BreathLight" néven található a beállításokban). Ugyanis ez csak alacsony töltöttségnél, töltésnél, illetve elmulasztott hívásoknál és SMS-eknél tud jelezni. Azt nem bánom, hogy nem jelez minden apróságért, de nem lenne rossz, ha saját programlistát lehetne hozzá rendelni.
A másik a 15% százalékos töltöttség alatti energiatakarékos mód. Ezt ugyanis nem lehet kikapcsolni ("Intelligens energiatakarékosság" opció kapcsolgatása másra utal, ugyanis ezen a viselkedésen nem változtat). Ilyenkor egyszerűen visszaveszi a teljesítményt a készülék (AnTuTu így már csak 20000 pont körüli értéket mutat), ami még talán jó húzás is, viszont a villanó mindenféle használatát is letiltja, ami bosszantó, ha zseblámpaként szeretném használni.

[ Szerkesztve ]

(#16) rdt89 válasza matthewKER (#15) üzenetére


rdt89
addikt

Videót milyen méretben rögzít és maximum hány fps-t tud mozgó képnél? Hangszórója miylen hangos önállóan?

[ Szerkesztve ]

(#17) matthewKER válasza rdt89 (#16) üzenetére


matthewKER
tag

1920x1088 (nem elírás, tényleg 1088) 30fps. Ami kicsit furcsa nekem, hogy MP4 kodek (leellenőriztem) ellenére 3gp a videó kiterjesztése.
A hangszóró elég hangos, viszont azt nem mondanám, hogy gyönyörűen szól. Főleg a mély hangokat nem szereti (főleg nagy hangerőn).

(#18) Pzoli2


Pzoli2
tag

Hátha valakit érdekel .
Nekem is van egy ilyen telefonom és Lg4 tokot használok hozzá kis átalakítással pont jó rá .
Valaki már használ lollipopot mi a tapasztalat ?

[ Szerkesztve ]

(#19) matthewKER válasza Pzoli2 (#18) üzenetére


matthewKER
tag

Nem lenne rossz a Lollipop, de sajnos két nagy baki is van a szoftverben:
1.: Automata fényerő működik, de ha telibe kapja a szenzor a napfényt, teljesen kikapcsol a háttérvilágítás. Így használhatatlanná téve a telefont. Valószínűleg könnyedén lehetne orvosolni a problémát, de eddig valahogy mégsem sikerült az illetékeseknek.
2.: Ha valamiért hirtelen megszűnik a 4G kapcsolat (pl. hirtelen eltűnik a 4G térerő és nem volt ideje a telefonnak 2G-re vagy 3G-re handoverelni), a telefon elkezd újra 4G hálózatot keresni. Ez csak azért jelent problémát, mert ez a keresés legalább 2 percig tart és addig a 3G és 2G hálózatok is használhatatlanok, így még hívást sem lehet addig fogadni/indítani. Kikapcsolt 4G-vel a probléma megszűnik.
Ezek miatt kénytelen voltam visszarakni a KitKat-t.

(#20) Pzoli2 válasza matthewKER (#19) üzenetére


Pzoli2
tag

Köszönöm akkor én is tovább használom KitKat-ot . :R

(#21) ati05 válasza matthewKER (#19) üzenetére


ati05
aktív tag

Szia!

Ezekszerint a sima zp920-ra fel lehet tenni a ZP920+-os lallipop romot? needromos v3-as rom is tartalmazza ezeket a hibákat?

Gyári romot hogy lehet felrakni a telefonra, hogy lehet mentést készíteni az eredeti romról?

(#22) Viktor0610 válasza ati05 (#21) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lali pop. :P :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.