Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Zizon extreme ház (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) lavina


lavina
tag

Nos, ahogy megígértem, itten vannak a képek.


Először is a front view, az LCD panellal. Ami nem látszik, a jobb oldalon a ház oldalán teljesen elől USB hub is figyel. A panel két oldalán függőleges légbeömlő nyílások vannak, ami a panel mögötti házventihez vezet.

[L]http://kep.tar.hu/lavina/index.phtml?aid=27626510&pid=4376430[/L]

Az oldalnézet a plexi ablakkal:

[L]http://kep.tar.hu/lavina/index.phtml?aid=27626510&pid=4376431[/L]

A hozzá adott AIR DUCT ami a next képen látható a hátsó házventire illeszkedik. Így elvileg direkt a prociventire lehet vezetni kintről a friss levegőt, vagy fordítva... Én 1 fok javulást tapasztaltam, ha fel van rakva, és befelé fúj, szóval elhanyagolható. Azért van leragasztva igénytelen ragasztószalaggal, hogy ne legyen szivárgás a nem precíz illeszkedés miatt.

[L]http://kep.tar.hu/lavina/index.phtml?aid=27626510&pid=4376429[/L]

A ház kapható fekete színben is. Végezetül egy kép bónuszként a desktopomról, legalább az is kiderül, miért ezüst színben vettem... :)

[L]http://kep.tar.hu/lavina/index.phtml?aid=27626510&pid=4376380[/L]

Szóval mindenkinek ajánlom a házat, jó kis cucc.

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#2) maniac válasza lavina (#1) üzenetére


maniac
senior tag

Én most akarom eladni az enyemet :)

(#3) lavina válasza maniac (#2) üzenetére


lavina
tag

nem tetszett? :)

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#4) maniac válasza lavina (#3) üzenetére


maniac
senior tag

este nagyon idegesit az lcd, (meg nekem tul dizajnos) emiatt akarom eladni vagy dtk vagy azona hazra elcserelni meg penzre :)

szerk:
de a 2 venti meg 400w-s tap nagyon jo hogy benna van :)

[Szerkesztve]

(#5) Szatír válasza lavina (#1) üzenetére


Szatír
aktív tag

Volna pár észrevételem, nem fikázni akarok HANGSÚLYOZOM !

- az első, hogy az oldalablakos kép lehetne szebb is. MIndenfelé kábelkötegek, lehet kapni elektro üzletekben kébelkötegelő bilincseket /pár 10 ft-s tétel / aminek van egy csomó előnye:
- rendezett kábelezés a házban - > átkekinthető
- a rendezettségnek köszönhetően levegőáramlási szempontból átjárható, tehát SZELLŐS -> jobb hűtési eredmény /alacsonyabb hőfokok

- a második észrevételem a heatpipe-s képpel kapcsolatos volna.
- nálam pont fordítva működik...a proci venti felől szívja a meleg levegőt........és nem 1 fokos eredménycsökkenésed lesz....próbáld ki !
- a ragsztószalag helyett meg használhatsz filcet,vagy más anyagot. Vágj ki belőle tömítést,bár szerintem nincs nagy jelentősége.

Baráti üdvözlettel:
Vins

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#6) lavina válasza Szatír (#5) üzenetére


lavina
tag

persze tudom... :) Valahogy mindíg lusta voltam rendezgetni a kábeleket.... :))

Venni kellene olyan szép kék kerek ide kábeleket, és akkor rendet lehetne tenni...

Érdekes, én nem tapasztaltam semmi javulást, ha megfordítottam a venti irányát.... de prime95 max heat teszttel csináltam 1 órát ment, és úgy mondom a hőfokokat... Megnéznéd úgy? :)

Az LCD panel mögötti befújó ventit meg felraktam kifújónak, úgy néztem ez használt valamit a procihőfoknak.

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#7) lavina válasza Szatír (#5) üzenetére


lavina
tag

ja, és ha kifelé szívod a levegőt a prociventi felől, akkor nem ellene dolgozol? Úgy tudom ez a turbo hűtés, ha a ventire nyomod a levegőt...

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#8) Szatír válasza lavina (#6) üzenetére


Szatír
aktív tag

A heatpipe-nak az a lényege,hogy a prociventi segítségével a hőt nagy sebességgel /zárt csőben/ kijuttatja a házból. Elvileg nem kell a másik venti...de ha ,már van és azonos irányban forognak akkor nem egymás ellen dolgoznak. De lehet,hogy tévedek....
A hengeres kábelek hasznosak, nekem is van, de én vettem őket.
Olvasgattam,hogy lehet csinálni is, de szerintem nem ér annyit /pláne ha véletlenül átvágod az egyik eret /.
Az egésznek akkor van értelme szerintem ha valamilyen módon áramoltatod a levegőt a házon keresztül. Pölö:
- Előre beszerelsz egy tápventit a negymeghajtok helyére.
Fontos,hogy vedd figyelembe, hogy a meleg levegő felfelé száll. A helyes levegőáramlási mód úgy néz ki,hogy elől alul van a befele áramló , hátul a tápnál van a kifelé áramló irány. Így ''kereszthúzat van aa gépedben'' . Ha olyan a házad kifelé - felül is lehet kiáramló nyílás. Ide is érdemes egy ventit betenni.
Nekem spec. 2van, és pont jó,mert az középen van, ez kifelé húzza a meleglevegőt, a másik a rack fölött van, de azt már írtam.

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#9) LukE válasza Szatír (#8) üzenetére


LukE
veterán

ha megkérlek szépen, akkor rákeresel a 'heatpipe'' szóra a kedvenc keresődben?:U

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#10) lavina válasza LukE (#9) üzenetére


lavina
tag

persze, a heat pipe nem ugyanaz, mint az air duct, de itt tudjuk miről van szó... :P

A lényeg az, hogy szerintem nem jó elszívni a levegőt a prociventi feletti részről, mert akkor csökken a procihűtés hatékonysága, mert az ellen dolgozol.

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#11) Szatír válasza LukE (#9) üzenetére


Szatír
aktív tag

Elnézésedet kérem....elírtam !
Nem heatpipe, hanem heatsink....
Lavina kezdem azt hinni, hogy nem egyről beszélünk. Nálam egy venti van a procin, és az szívja a prociről , és hajtja kifelé a levegőt a ''csatornán'' keresztül.


[Szerkesztve]

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#12) Alvin_ti4200 válasza maniac (#4) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Csak félve kérdem, táp és hűtők nélkül csak a házért mennyit gondoltál?:U

(#13) lavina válasza Szatír (#11) üzenetére


lavina
tag

jam, itt a difi. Nálam az alap felállás van, a procira ugyanis ráfelé hajtja a levegőt a venti, vagyis a hűtőbordára. Ez az alap, nem??? Ezért hajtom ráfelé erre a ventire közvetlenül egy másik ventivel (házventi) a légcsatornán keresztül (na akkor hívjuk valahogy így magyarul) a friss levegőt kívülről.

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#14) Szatír válasza lavina (#13) üzenetére


Szatír
aktív tag

Az alapfelállás relatív :o)
Itt a melóhelyen pölö 1.2-s celeronon csak hűtőborda van, és egy ''légcsatorna'' ami a táphoz vezet => a tápventi szivja el a meleglevegőt a bordáról.

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Zizon extreme ház (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.