Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Zelda Játékok

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-01 11:48:46

LOGOUT.hu

Minden játéknak van története. Azonban csak egyetlen egynek legendás... A legenda mindig visszatér!!! - The Legend of Zelda 1986 - Egy év amelyre minden Nintendo fan szíve összerezzen. Ebben az évben jelent meg The Legend of Zelda amely Mario mellett a Nintendo 2. legsikeresebb sorozata. Főhőse Link, egy Hylian, akinek minden részben akad problémája a gonosszal, de ő mindig győzedelmeskedik mindenki örömére. Eddig 17 Zelda játék jelent meg, de a sorozat nem szakad meg. A Twilight Princess az eddig verhetetlen Ocarina of Time nyomdokain haladva próbálta letaszítani ot a trónról a Világ Legjobb Játéka címért! A most megjelenő Skyward Sword is e célból készült...vajon sikerül neki? Beszéljünk erről! Beszéljünk arról miért tartjuk Linket az egyik legcoolabb játékkarakternek, hogy milyen nagyszerü elme Shigeru Miyamoto, mindenről beszéljünk, de egy biztos: A Zelda a Legjobb!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) Sirandrish válasza Bazsa01129 (#3550) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Majd oszd meg velünk is :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3552) grosy válasza Sirandrish (#3549) üzenetére


grosy
senior tag

Sokkal gyorsabban mászol fel, illetve kevésbé fogy a staminád.

(#3553) Sirandrish válasza grosy (#3552) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Tudom hogy mit tud, csak nekem anélkül is sikerült eddig mindent megmásznom. Amennyit nyerek a ruhával, annyit bukok amíg felveszem.

Mindegy..ime a legújabb telivérem ! :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3554) Bazsa01129 válasza Sirandrish (#3551) üzenetére


Bazsa01129
csendes tag

35 óra van benne egyelőre, és eddig minden percét élveztem. Most kicsit elakadtam de majd valahogy rájövök erre is mint ahogy eddig mindenre sikerült :). (Vulkános részen amikor meg kell keresni a hülyét akire ráomlott a barlang, nem tudom még hogy kell kiszabadítani)

[ Szerkesztve ]

(#3555) Sirandrish válasza Bazsa01129 (#3554) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Én ugyanezt érzem 95 óránál.
Egy dolog ami csalódást okoz nekem személy szerint.
Rengeteg olyan időigényes tartalom van a játékban ami kicsit sem számít bele a progressbe..ez szerintem nem jó úgy

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3556) Bazsa01129 válasza Sirandrish (#3555) üzenetére


Bazsa01129
csendes tag

Én azokat is élvezem nagyon. Ez az első Zeldám és nekem még nagyon újdonság az, hogy egy questnél a játék nem adja a számba a megoldást, hanem gondolkodni kell.

(#3557) Sirandrish válasza Bazsa01129 (#3556) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Nem erről van szó. Csak nem értem miért nem lehetett elosztani. Programozás szempontjából mégis mi lett volna ha a korokok csak 0,06%ot érnek míg a Bossok 0,2t . De ott a fényképalbum...több száz képet csinálhatsz, de a progress szempontjából nincs is jelentősége.
És nem mondom hogy nem élvezem, főleg az overworld bossokat legyalázni, de elmarad a jutalom...a dropjuk sem épp kőkemény :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3558) Sirandrish


Sirandrish
Topikgazda

Hétvégén kicsit rámentem a Korokokra, és bővült is a "gyűjteményem" vagy 100-al.
Most járok összesen 35%nál, 100óra játék után :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3559) ldave


ldave
félisten

Az a bajom nekem a Korok vadászattal, hogy van az a része, ami izgalmas, amikor észrevesz az ember valami furcsát a világban és ott talál egy Korok-ot, de a legtöbb nem ilyen, hanem valami random kő alatt vannak, azok keresése pedig számomra nulla élvezet :(

A Slime draws near! Command?

(#3560) Sirandrish válasza ldave (#3559) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Az a durva a Korokokkal, hogy kb 90 órám volt a játékban amikor úgy ráfeküdtem a témára. 90 óra alatt, úgy hogy minden Shrine megvolt, és hát nem futottam el minden mellett, volt összesen vagy 50!!!? A 900 ból?
Egyébként nagyon jól gyűjthetőek, de direkt arra hajt az ember...persze csak vagy 400ig szerintem...utána már guide vagy semmi. Legalábbis elég erősen kétlem hogy a felénél többet össze lehet szedni segítség nélkül. Mármint biztos össze lehet pár 1000 óra alatt :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3561) csab2 válasza Sirandrish (#3560) üzenetére


csab2
veterán

Ezt a 900 korokot nagyon durvának találom. Hol az istenben vannak? :)
A másik. A szentélyeknek több mint a fele megvan. A térképből azt hiszem 1 vagy 2 torony nincs még meg. Hol van még kb. 50 szentély??? :)
Nem értem, hogy egyesek hogyan csinálták meg olyan gyorsan a fő küldetéseket. Én életerő és stamina nélkül nem merek neki menni a szörnyeknek.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3562) csab2


csab2
veterán

Van külön a hőség ellen védő ruha?
Ugyanis a vulkánon simán porrá égek, hiába főzök a hőség ellen védő kaját/eixírt.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3563) Sirandrish válasza csab2 (#3561) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Én olyan 15-16 szívvel mentem neki Ganonnak..simán megvolt.
A Shrine-okkal én is így voltam. Nem akartam elhinni hogy 120 van, de annyi van :D

Van ruha...Goron Cityben pont meg is tudod venni..

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3564) csab2 válasza Sirandrish (#3563) üzenetére


csab2
veterán

Nekem most 9 vagy 10 van. Én a staminára mentem rá - abból 3 kör van - mert idegesített, hogy nem bírtam rendesen mászni. :)
Azt a szigetet megcsináltad délen, ahol 3 bogyót kell összegyűjteni és a helyére rakni úgy, hogy mindent elveszítesz a küldetés elején és nem lehet menteni?
Goron City? Az lenn van a délnyugaton ugye? Pont most lett meg az a torony is.

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3565) csab2


csab2
veterán

Egyébként pont ez a játék a legjobb bizonyíték arra, hogy egy játék nem attól jó, hogy milyen szuper a grafika. Zseniális ez a játék! Ahogy a fizika működik benne...

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3566) Sirandrish válasza csab2 (#3564) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Igen megcsináltam. Poén volt mert engem alternatív megoldásokra kényszerített. Pl Hinoxot a fémládákkal vertem agyon :D
Én is inkább a Staminát erőltettem..hasznosabbnak éreztem..főleg az elején.
Goron city meg ott van ahol elégsz :D Oda kell felmenni a fireproof poti segítségével..

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3567) ldave


ldave
félisten

No, ma végeztem az utolsó Divine Beast-el, nagyon könnyű volt (Mount Doom), a többi jobban megizzasztott. Még egy emlék van hátra, de az ha minden igaz az bent lesz a várban, szóval gondolom majd útba esik.

Még a saját ház küldetést gondoltam megcsinálom, aztán nekimegyek a végjátéknak, a héten szeretném befejezni egy időre a játékot, most már kéne valami más is :) 80 óránál tartok, 75 shrine körül.

Amúgy eddig kétszer kellett netes segítséghez nyúlnom: Mount Doom-nál nem jöttem rá, hogy lehet forgatni az ágyúkat, mármint tudtam, hogy azt kellene, csak a mikéntjét nem vettem észre, a másik pedig amit itt is írtam, Lost Woods-ben a fáklya lángjának követése. Shrine-ban hagytam már ott ládikát, mert épp nem ment, de később visszatérve most mind teljesen kipucolva, ahol jártam.

A Slime draws near! Command?

(#3568) csab2


csab2
veterán

A Master Sword khúzásához mennyi szív kell?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3569) Sirandrish válasza csab2 (#3568) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

13

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3570) fogtunder


fogtunder
nagyúr

sziasztok,

pls no kill, ez az első Zeldám, lenne pár nagyon noob kérdésem.

tegnap kezdtem, a great plateau-n nagyjából elvoltam magamtól, bár a hideggel meggyűlt a bajom. az első ezzel kapcsolatos, hogy a felszedett csípős paprikák túl sokat nem értek, ruhám ugye nincs, ami megvédene, van valami más módja, hogy ne kelljen folyton dobálni a kaját?

a másik, hogy megcsináltam a 4 shrine-t, megvan a kite, elindultam a falu felé. itt a ruined outpostban kvázi folyton lealáznak egy ütésből, illetve követ valami rettenetesen idegesítő denevérraj szerű izé, ezekkel mit lehet csinálni? kihagytam valamit a plateaun, vagy egyszerűen még csak túl csirke vagyok és kerüljem meg a helyet?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#3571) boost válasza fogtunder (#3570) üzenetére


boost
addikt

Szia, a paprika működik, de nem nyersen kell megenni, hanem megfőzni mondjuk hússal, gombával. Két-három ilyen étel elég, hogy ne fázz. Vannak helyek, amihez csirke vagy, csak óvatosan.

(#3572) Hunner válasza fogtunder (#3570) üzenetére


Hunner
senior tag

Szia!

Ez maga a Zelda élmény, hogy azt csinálsz és úgy próbálsz megoldani mindent ahogy akarsz. Előfordulhat, hogy csirke vagy a harchoz még, Lesz egy shrine ami megtanít harcolni, Van a hanrcrandszerben dogde, és parry. Nézz utána youtube-on :)

A hideg ellen jó a paprika, de meg kell sütni/főzni, vagy belefőzni más kajába illetve a hegy tetején a legmagasabb ponton lett volna egy ruha, ami jó a hideg ellen. Az öreg faszi adta volna. Már ne menj vissza, a glidert megkaptad, már nem áll a hegytetőn. :) Később megveheted egy faluban. Lesznek elixírek is hő és fagy ellen, illetve később ha lesz olyan fegyvered ami tüzes, az is melegít majd ha előveszed.

Denevérraj elől el kell futni, vagy fel kell őket gyújtani esetleg levágni párat kardcsapásokkal és akkor békén hagynak.

Pár szívet mindig veszteni fogsz, a főzés és a kaja csinálás szerves része a játéknak, legyen nálad mindig bőséges kaja, hogy egy egy harcban még a harc alatt is bezabálhass :DDD

Teljesen szabadon úgy és azt csinálsz amit akarsz, szóval arccal előre és élvezd a játékot, legyél kreatív :) :K

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#3573) fogtunder


fogtunder
nagyúr

Kösz srácok, a főzés eddig kimaradt, majd ránézek, meg a dodge-ra is, mert eddig nem sikerült előhozni és hiányzott is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#3574) fogtunder válasza fogtunder (#3573) üzenetére


fogtunder
nagyúr

köszi a tanácsokat, edukálódtam kicsit zsütűbön, a főzés nagyon sokat segít, illetve kevésbé hack'n'slash módszerrel megyek bele a harcokba, taktikusan közelítek inkább, sunnyogok, bombázok, így jelentősen hatékonyabb lettem.

a játék továbbra is fantasztikus, jó sokáig elleszek vele az eddig látottak alapján.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#3575) csab2


csab2
veterán

Kakariko mellett van egy Great Fairy Fountain. A közelében van egy rejtett Shrine, amihez kell egy golyó, amit sehol sem találok. Impa házában van egy. Azt kellene megszerezni?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3576) Hunner válasza csab2 (#3575) üzenetére


Hunner
senior tag

Igen, de el kell menned a következő faluba, továbbtolni a main questet, és ha azzal kész vagy vissza Kakarikoba és Impa házában az ajtó mellett jobbra van egy napló amiben a falusiak leírják a mellékküldijeiket. Utazonak Fairy Fountaint megmutatni, tyukokat összeszedni, stb) Ha azokat megcsináltad, elviheted a gyolyót. Van olyan mellékküldi amit nem csinálhatsz meg amíg nincs meg a main sztori idáig.

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#3577) csab2 válasza Hunner (#3576) üzenetére


csab2
veterán

A küldetéseket az emberek adják. Kakarikoban egy kölök mesterien tud főzni nekem köszönhetően, a szobor körül meggyújtottam a fáklyákat és úgy emlékszem megmutattam az utat a Great Fairy Fontain-hez. Impától megkaptam egy ruhadarabot (Champion's Tunic). A tyúkokat összeszedtem. Mi van még? Mindenkihez odamentem beszélgetni már vagy 5x, de senki nem ad küldetést.
Bocs, ha én vagyok nagyon béna!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3578) Sirandrish válasza csab2 (#3577) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Van egy olyan küldetés is (már sajna nem tudom ki adja) hogy az Impa háza előtt lévő egyik őrt (este) észrevétlenül kell követni. Ő a Shrinehoz megy és....nah mindent azért nem mondok el :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3579) ldave


ldave
félisten

Tegnap este úgy ültem le, hogy akkor nekimegyek a végjátéknak. Ebből az lett hogy megtaláltam és megcsináltam 10 db shrine-t.

A Slime draws near! Command?

(#3580) Sirandrish válasza ldave (#3579) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Az se rossz :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3581) ldave válasza Sirandrish (#3580) üzenetére


ldave
félisten

Volt még két fel nem használt orb-om, gondoltam szerzek akkor még kettőt, hogy legyen plusz egy szív, aztán ez lett belőle :) Majd talán akkor ma délután. Szeretném a hétvégén befejezni (már amennyire lehet), mert kezdek kicsit besokallni, és a Persona 5 is rám vár.

A Slime draws near! Command?

(#3582) Sirandrish válasza ldave (#3581) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Én is lazítok éppen...Kritikázok telefonon :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3583) ldave válasza Sirandrish (#3582) üzenetére


ldave
félisten

No, vége :) 25%-ot ír :DDD

A Slime draws near! Command?

(#3584) boost


boost
addikt

Kérdés a kastélyos harcokról:

amikor az egyik Boss a vége felé a kastélyban sárga páncélt vesz fel a harc végén, vele mit lehet csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#3585) Sirandrish válasza ldave (#3583) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Az nem is rossz. Én 20 alatt voltam amikor vége volt a storynak :K

szgergely Melyik boss? Calamity Ganon? Mert őt "dodge"olni kell vagy vissza kell verni a pajzzsal azt a fénygerelyt (:D) és akkor lehet ütni-vágni :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3586) boost válasza Sirandrish (#3585) üzenetére


boost
addikt

Az igen. visszaütöm én, de mindig másmerre megy a sugár. lehet irányítani valahogy?

(#3587) ldave válasza boost (#3586) üzenetére


ldave
félisten

Állj vele szembe :)

A Slime draws near! Command?

(#3588) Sirandrish válasza boost (#3586) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Célozd be..akkor a célra lövi. Vagy várd meg míg lemászik és akkor mindegyik ütését dodgeolhatod.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3589) csab2


csab2
veterán

Szerintetek melyik a legkönnyebb Beast?
Azzal kezdeném a sort.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3590) ldave válasza csab2 (#3589) üzenetére


ldave
félisten

Nekem a Goron volt a legkönnyebb, de azt csináltam utoljára, szóval lehet csak amiatt :)

A Slime draws near! Command?

(#3591) _Balee_ válasza ldave (#3590) üzenetére


_Balee_
aktív tag

Nekem is az ment a legkönnyebben, bár én is azt hagytam utoljára.

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#3592) csab2


csab2
veterán

Megcsináltam és tényleg nem volt nehéz. Könnyen bejutottam a belsejébe, és ott is mindent megtaláltam különösebb gond nélkül.

Egy kis segítségkérés: a röpködő sárkányoktól hogyan lehet pikkelyt szerezni?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3593) Sirandrish válasza csab2 (#3592) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Nyíllal meg kell lűni :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3594) csab2 válasza Sirandrish (#3593) üzenetére


csab2
veterán

Azt már csináltam. Semmi sem történt.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3595) Sirandrish válasza csab2 (#3594) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Hát pedig már több mint 100 pikkelyt/szarvat szedtem le így, szóval próbáld újra :)
És lehetőleg ott találd el ahol pikkely is van :K

Egyébként nem lehet hogy csak nem vetted észre hogy leesik? Mert eltelik néhány másodperc a meglövés, és a tényleges drop között..

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3596) csab2 válasza Sirandrish (#3595) üzenetére


csab2
veterán

Sikerült. :R

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3597) csab2


csab2
veterán

Úgy látszik, már csak én zeldázok. :(
Király ez a játék.
A négy beasten túl vagyok
Még egy szentély meglesz, csak arra várok, hogy vörös Hold legyen. Azon kívül még egy szentély van a kastélyban. Akkor meglesz 119. Egy még hiányzik.
Korok magból még nincs 200.
Eddig 185 óránál tartok és még nem unom.
Most neki fogok Gannonnak. Utána a mellék küldetéseket is meg fogom csinálni.
Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy segítséget is igénybe vettem, amikor nagyon elakadtam.
Kiváncsi vagyok, hány százaléknál fogok tartani, amikor befejezem a fő küldetést.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3598) Sirandrish válasza csab2 (#3597) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Amit leírtál az kb 30% :)
A Shrine-okból mennyit sikerült guide nélkül megtalálni?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3599) csab2 válasza Sirandrish (#3598) üzenetére


csab2
veterán

Nem tudom. Nem számoltam.
Most végeztem a fő küldetéssel. Ganon kipurcant.
Most egy mentett állást lehet betölteni, ahol Ganon még él. Ez így normális?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3600) ldave válasza csab2 (#3599) üzenetére


ldave
félisten

Aha, csillagos mentés.

A Slime draws near! Command?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Zelda Játékok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.