Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .:SzvData:.


.:SzvData:.
tag

help me!!!!
adva van a topic-ban emlitett író..nagyszerüen ir 20,16,12,10,stb... minden fajta lemezt (cdr,cdrw), volt egy olvasási nehézségem vele(nem olvasott rendesen cd-ket) de kiderült hogy az ata vezérlő kártya volt a ludas..amiota az alaplapi ide vezérlőre van kötve az olvasási probléma megoldódott de...
mostanában kellett volna süssek pár audiot + psx lemezt,-amiket lassu sebességen akartam vésni mivel ezt ajánlották mert hogy az ugy lex jo :-)-,de sajnálatos modon bármiféle iroprogival is probáltam (nero,cdrwin,fireburner,cdmate..stb)az eredmény és a történesek ugyanugy ismét bekövetkeztek...(ez a mondat de szép lett...:-)))
szal az irás software oldalrol beindul-->soft buffer feltöltödik beindul x%-ig az irás folyamatjelző és innentől kezdve nagy csend van..
az iró innentől azt mutatja az állapotjelzőn hogy van benne lemez (ami még érthető is) de nem azt mutatja hogy irna..
a lemezre nem is kerül semmi miután kiveszem a cd-t egy ujrainditási procedura után, mivel az iroprogi be se zárhato csak ha process-be killelem és igy ugye ''kibannolja'' az irot kinyílásra...
probáltam már firmware frissitést is de nem segitett...
ha van vki-nek tipptye, kérem itt ossza meg velem.
előre is thx!
itt a vasam föbb részei:
abit bh6 sp-s bios ide vezérlön az aopen cdrom és a yamaha iro
800@1064Mhz cerka2
2x256Mb infineon ram
2x40Gb maxtor dx540 vinyo-->ezek 1 pci (cmd chipes) ata vezérlőn ata100-on
2 hálokártya (1 10, és 1 10/100-as)
yamaha ds-xg 724 es hang pci

| ..:S.::E..T:..I..:.:::.....:. <|>

(#2) .:SzvData:. válasza .:SzvData:. (#1) üzenetére


.:SzvData:.
tag

plz help meee!!!

| ..:S.::E..T:..I..:.:::.....:. <|>

(#3) guest


guest
veterán

Az a probléma, hogy a mostani cd-írók amik tudnak 16x , 24x , 32x , 40x -es sebességgel írni valójában kissebb írók (pl: 4x, 6x, 8x) ''feltöbszörözött'' változatai. Ezért nem lehet kis sebességgel írni! Mert, ha megnézed a szoftverek sem kínálnak fel mindenféle írásí sebességet (1x,2x,4x,6x,8x, stb...). Erről nem az eladó cég hanem a gyártók ''tehetnek''. Illetve, az, hogy nem tudsz audiót írni nem garanciális probléma mivel hacsak nem a saját terméked büntetendő!!!

prohardver vendég

(#4) mzperx válasza guest (#3) üzenetére


mzperx
aktív tag

jobbakat!

lehet hogy nem ide tartozik, de leírom:

adott egy ASUS 24x-es CD író, lemásoltam vele egy saját audio CD-t, majd berak másik gépben egy Sony 48x CDRom és nem szól, vagy recseg....
Ugyanez a régi CD írómmal (HP 9100i), de a vicc, hogy az asztali lejátszó, meg az ezeréves félig rossz Samsung lejátsza tök jól....

Mi lehet???

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#5) andorpapa


andorpapa
őstag

Kedves guest! Nem tudom, hogy neked is CRW2200E van-e, de nekem igen, és láss csodát, 1x, 2x, 4x, 8x, 12x, 16x és 20x sebességben tudok írni, minden hiba nélkül, így szerintem nem a szokásos ''a gyártók a hibásak, és különben is, szar az egész Microsoft'' felfogást kellene követni, hanem tényszerűen megvizsgálni a kérdést.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#6) deepwell válasza .:SzvData:. (#1) üzenetére


deepwell
aktív tag

egyet tudok ajalani telepits: disk juglert, ha az sem irja meg akkor tuti hardwer gond :-))

Framerate is LIFE !

(#7) .:SzvData:.


.:SzvData:.
tag

hi!
köszönöm a hozzászolásokat. mint kiderült-remélem kierült :-))- a szoftware környezettel lehet a probléma ...rá is szántam magam egy ujratelepitésre..:-/
az irot kiprobáltam 1 p4 és 1 amdxp-s conf-ban is mind winxp,mind w2k alatt és tökéletesen muzsikált,és mivel a saját configban már régebben tökéletes volt és abban nem változott semmi hardware igy tutinak látszik hogy már megint WINFOS a hibás-1x, 2x, 4x, 8x, 12x, 16x és 20x sebességel is irt--alig birtam visszaszerezni a haveroktol a vasat mert mind1ik rámozdult az irora hogy ez neki kell mivel k.@.va jo:-)-
amint lex uj müködö oprenszerem azonnal testelem a vasat és irom a fejleményeket hátha érdekel vkit :-))

| ..:S.::E..T:..I..:.:::.....:. <|>

(#8) Zeratul válasza .:SzvData:. (#7) üzenetére


Zeratul
addikt

Ha van legalább NERO 5580 vagy Padus diskjugler 4 íróprogid akkor használhatod a yamaha AUDIO MASTERING nevezetű minőségjavító eljárást.

(#9) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

Van meg egy megoldas:)
Elcsereled velem az en 4*4*32-esemre , azt ezzel olyan lassan tudsz irni, ahogy meg magad sem kepzelted volna:DD

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#10) TommyGun


TommyGun
őstag

Nekem is Yamaha 2200E cuccosom van és nagyon megvagyok vele elégedve....audiot igaz ritkán írok de én is tudok vele 1x 2x 4x stb....írni...Nekem XP Prof van fent....adaptec 4,7 aspival...1.0e firmware -val ami már tám,ogatja az Audio Quality-t ami ugye a Yamaha speckója..álitólag igen jó minőségü audiot lehet vele írni...:)
Jaaa és Nero 5.5.7.8 -at használok....

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#11) .:SzvData:.


.:SzvData:.
tag

Hi allz!
jelentem megoldotam a topic problemát..! :-)
miután másfél napot legoztam a vassal ide -oda kötögetve minden egységet a hiba ugyanugy megvolt (nem tudtam ugye lassan irni).
néhány ora csendes elmélkedés után arra jutottam ogy az egyetlen dolog amit mindvégig változatlanul hagytam az a proci orajele volt...
800-as cel2 ugye 1064-en ...Na fogtam magam és visszaállitottam a default adatokra a softmenu minden parameteret és csodák csodájára az irási probléma megszünt..
most boldog vagyok..és kb 15%-al lassabb :-)))

| ..:S.::E..T:..I..:.:::.....:. <|>

(#12) Vertic válasza .:SzvData:. (#11) üzenetére


Vertic
aktív tag

Hát ez brutális. Mi köze van a procinak a CD író sebességéhez?
Hasonlít a dolog az alkímiához: hát még ezt nem öntöttük hozzá, nézzük meg mi lesz, ha mégis... :DDD

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#13) rog válasza Vertic (#12) üzenetére


rog
addikt

gondolom nem 33-mal ment a pci, ettol volt banatos a cd-iro

(#14) ponthu válasza .:SzvData:. (#11) üzenetére


ponthu
csendes tag

Ja ha esetleg van virus irtod aktiv ha irsz az is szokot furcsa dolgokat müvelni irás közben!!!
Kb 10 lemezembe került mire rájöttem a gondra!!!
A hardverről meg csak anyit hogy ha meghuztam a gépet akkor csak a tv-tuner kártyám fagyasztota a gépet különben minden ok volt az irással!!!
Nem tom hogy ez segített e de majd megírod úgyis
:DD

(#15) ponthu válasza rog (#13) üzenetére


ponthu
csendes tag

Szia rog légyszíves mond mán meg hogy hogyan varászoltad oda azt a kis kutyát?????????
Pls:)) :DD :OO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.