Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) drCaligari


drCaligari
tag

Sziasztok! Nagy gondom van! Bármilyen játékot elindítok pár perc után kiírja, hogy az xy.exe(indíto file) hibát észlelt/generált ezért leáll... :O Kb 1 hete jelent meg a hiba, de nem tudom mitől. Nem igatán telepítettem semmit, amitől ilyen problémák adódhatnának. Azóta próbálta vga drivert cserélni, reg tisztítani, de semmi. A gondot fokozza, hogy nem szeretném újra rakni az xp-t (nem lustaságból és nem is érzelmi okok miatt).

P4(P4B533) 1,8Ghz(2,4Ghz), Sapphire 9600XT, SB Live 5.1, 1024 Ram, stb.

(#2) drCaligari


drCaligari
tag

Senki nem tud segíteni? Léci, léci!!!!! :Y

(#3) BlackWoOd válasza drCaligari (#2) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Mi lenne, ha ezen: 1,8Ghz(2,4Ghz) változtatnál egy picit?
Esetleg 1 hosszabb memtest?

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#4) L3zl13 válasza drCaligari (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Memtest, prime és nézd meg nem melegszik-e valami túlzottan.
Ha van rá lehetőséged akkor VGA-t is monitorozd.

Aki hülye, haljon meg!

(#5) luciferc válasza drCaligari (#1) üzenetére


luciferc
őstag

de először is vedd vissza alapra, ha húzod.

(#6) jagada


jagada
őstag

ja, lehet hogy a túlhajtás/melegedés miatt hibázik......

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#7) Lord Zero válasza L3zl13 (#4) üzenetére


Lord Zero
addikt

ez simán lehet szoftveres is, nem?
ez a hibaüzenet ismerősen cseng - akár blasterek, férgek (pl a klasszikus svchost.exe féle error) esetén is

drcaligari: nagy titok, h mi az az .exe?
kis ízelítő (a keresési kulcsszavakat nézd):
Bővebben: link


[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#8) L3zl13 válasza Lord Zero (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hogyne lehetne, de mivel mindig játékoknál jön elő, ezért gyanakszom a nagyobb igénybevételnél előbukkanó HW instabilitásra/hibára.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) drCaligari válasza Lord Zero (#7) üzenetére


drCaligari
tag

xy.exe = a játék indító file. pl.: gta-sa.exe

A VGA kártya nem melegszik és amúgy is most lett cserélve (szervízben) a venti.
A húzás nem hiszem, hogy gond lenne, mert már régóta van húzva a proci. Ráadásul nem is igazi húzás (legalább is ezt monta a srác aki csinálta), mert csak a bios-ban állítottunk át valamit asszem 100-ról 133-ra, de ehez már én hülye vagyok. A mem. tesztet kipróbálom ill. asszem lefuttatom a 3DMark-ot is, de én inkább valami szoftveres ügyre gondolok, de ismétlem nem vagyok egy nagy guru.

(#10) drCaligari válasza drCaligari (#9) üzenetére


drCaligari
tag

Ja, és a VGA nincs húzva!

(#11) luciferc válasza drCaligari (#9) üzenetére


luciferc
őstag

nem igazi húzás ha felveszel valamit 100-ról 133-ra (amúgy MHz)? akkor mi az igazi húzás? ha bekötöm hardveresen a 230-at az alaplapra?? :F

Csak meg kellene próbálni visszavenni, mielőtt halálra teszteled magad.

(#12) L3zl13 válasza drCaligari (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''Ráadásul nem is igazi húzás (legalább is ezt monta a srác aki csinálta), mert csak a bios-ban állítottunk át valamit asszem 100-ról 133-ra''

Miért az ''igazi húzás'' micsoda? Azt csörlővel csinálják vagy mi?
Hidd el, hogy húzásról van szó a te esetedben. Nem biztos, hogy ez a gond, de a biztonság kedvéért vedd vissza.
Egyébként lehetséges, hogy egy alkatrész kezdetben bírja a húzást, és egy idő után már nem.

Aki hülye, haljon meg!

(#13) drCaligari válasza L3zl13 (#12) üzenetére


drCaligari
tag

OK, OK! Vettem! Én abszolút hiszek nektek! Ha A másik gépen befejezik a neteszést, megpróbálom visszaállítani! A hőmérsékletből nem lehet következtetni arra, hogy bírja e a húzást?

(#14) L3zl13 válasza drCaligari (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Önmagában nem, de ha nagyon magas, akkor ajánlatos tenni ellene (vagy húzás visszavételével, vagy a hűtés javításával).

Aki hülye, haljon meg!

(#15) Lord Zero válasza L3zl13 (#12) üzenetére


Lord Zero
addikt

ha egy kártya/memória/esetleg proci túlmelegszik, és a játék ezért áll le, akkor gondoljátok, h előtte illedelmesen közli, h ...exe has generated error?
ahány vgat és procit huzigáltam túl, mind szó nélkül fagyott/kilépett/leállt/újraindult, de semmiképpen sem kezdett el beszélgetni velem

természetesen fenntartom magamnak a tévedés lehetőségét, és valóban nem kizárt, h ez esetben erről van szó
(de ha túlságosan felpöckölöm a vgat és/vagy a procit, majd elindítok egy 3d alkalmazást, netán egy számolásos benchet, akkor az általában néma fagyhalállal végződik, nem hibaüzengetéssel)

szerk: arról nem beszélve, h pl egy vga melegedésnek inkább a képszemetelés, szaggatás lenne a vezértünete

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#16) L3zl13 válasza Lord Zero (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''természetesen fenntartom magamnak a tévedés lehetőségét, és valóban nem kizárt, h ez esetben erről van szó''

Örülök hogy fenntartod, mert szerintem mind memória, mind a proci általában először csak hibázgat, és csak utánna fagy ki teljesen.
Ha memória, vagy proci hiba olyan szintű ami mondjuk memtest-el szoktál órák alatt kideríteni akkor miért ne szálhatna el a progi hibaüzenettel?

VGA-ról nem tudok mit mondani, hogy ott okozhat-e programhibát a melegedés...

Én meg azt mondom, hogy ha szoftverhibáról lenne szó, akkor miért csak pár perc után száll el mindig? :F

Aki hülye, haljon meg!

(#17) drCaligari


drCaligari
tag

Na, a tapasztalat azt mutatja, hogy húzás miatt is küldhet hiba üzenetet. Levettem a biosban 100-ra és úgytűnik, hogy müxik a dolog. Kb.1 órát játszottam és nem dobott ki és ez után is én léptem ki. Majd még azért tesztelem egy kicsit, de a probléma megoldotnak tűnik. Hálás köszönet mindenkinek a segítségért!!! :C :C :C :R :R :R

(#18) Lord Zero válasza L3zl13 (#16) üzenetére


Lord Zero
addikt

uram, ön nyert :R

nem, mindegy

(#19) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

látom, 2005ös topik. él ez még?!
egyelőre kérdezem ezt, aztán komolyabban :C :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.