Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Xp unlock 5 másodperc alatt (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Uncool Ben


Uncool Ben
tag

Gihi :D

[L]http://www.lostcircuits.com/cpu/amd_unlock/[/L]

(#2) robekri válasza Uncool Ben (#1) üzenetére


robekri
addikt

Tehát azt a két tűt kell lecsípni?? És melyik XP procinál?

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#3) MaUser válasza Uncool Ben (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Ez nem csak a Bartonra jó s ott is csak a kisebb sszorzó elérése miatt?

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#4) supercow válasza robekri (#2) üzenetére


supercow
őstag

nem lecsípni kell, hanem összekötni. azok a socket kivezetések, amik a procin levő L1, L3 stb. hidaknak felelnek meg. Így kényelmesebb, hogy nem a pici hidakat kötöd össze a procin, hanem egy valamivel nagyobb méretű alkatrészen kötöd össze ugyanazokat a logikai kapukat.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#5) lesaux válasza supercow (#4) üzenetére


lesaux
veterán

És mivel kell őket összekötni? Azt nem értettem a szövegben.

(#6) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Mintha gombostűt használna...

(#7) lesaux válasza tothjozsef (#6) üzenetére


lesaux
veterán

Az nagyjából oké, de milyen folyadékot, vagy mit ken rá?

(#8) lesaux válasza lesaux (#7) üzenetére


lesaux
veterán

Jó, most, hogy másodszorra olvasom, ez a fűtőszáljavító, vagy hogy hívják magyarul.

(#9) robekri válasza supercow (#4) üzenetére


robekri
addikt

Csináltad már ezt valaha?

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#10) Cane válasza lesaux (#8) üzenetére


Cane
őstag

vezetőezüst.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#11) lesaux válasza Cane (#10) üzenetére


lesaux
veterán

De a benzinkutaknál fűtőszáljavító. :))
Csak nem lehet kapni :((

(#12) supercow válasza robekri (#9) üzenetére


supercow
őstag

nem csináltam soha, nincs ilyen alaplapom és/vagy procim, csak tudok angolul és végigolvastam a cikket :D
Azt írja, hogy azért használta a gombostűt elgörbített fejjel, mert így lecseppenti a javító folyadékot az egyik forrasztási pontra, a tűvel meg ''elhúzza'', mint a festéket. Ja és körömmel simán eltávolítható (szerinte), garanciánás sem tudnak belekötni.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#13) karib


karib
addikt

Namármost :)

Egyrészt a cikk meglepően pongyolán fogalmaz a LostCircuitshoz képest, például nem mondja el, hogy mit is csinál valójában. Én az infók alapján azt saccolom, hogy az L3/5 átkötést csinálja meg, amit még a processzoron is nagyon könnyű megoldani, mert nem kell a lézervágást feltölteni, elég U-alakban megkerülni azt (az L3/5 az 5-ös hídcsoport egyik szélső eleme, ez kódolja a 8x faktort a szorzóban).

Aki elolvasta az XP-s cikkünket, azok számára szerintem sokkal egyszerűbb a könnyen kezelhető és beazonosítható procin gyakorlatozni, mint a 462 jelöletlen procitüskével rendelkező alaplap HÁTULJÁN, ami amúgyis általában jól be van csavarozva a gépbe :) Persze okosan kell a procin dolozni és nem túlbonyolítani (ragasztók, stb.).

Idővel kiderül, ponotsan mire is jó ez a trükk, hol nyúl bele a szorzóállító áramkörbe, de én egyelőre a saját módszerem híve maradok.

Addig meg gyűjtöm a további infókat, aztán ha lesznek tömegével Bartonok, csinálok egy Rev2-t az AMD cikkből, még színes-szélesvásznúbbat :) Csak legyen, aki elolvassa, ez is 50+ k volt :DD

Department of Redundancy Department

(#14) The_Tom válasza Uncool Ben (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

vki probazza mar ki!! :D

Üdv.

Szerintem.

(#15) fzolee


fzolee
csendes tag

valóban az L3/5 átkötést csinálja meg, ami csak arra jó ebben az esetben, hogy az alacsonyabb szorzókat is el tudd érni T-bred procikkal.

http://www.ocworkbench.com/2002/amd/unlocktbred/unlocktbredp1.htm

Ez a link benne is van a cikkben, ami kapcsán a fórumtéma felmerült.

ha nem garos az alaplapod, de a procihoz félsz hozzányúlni, akkor bizonyos esetekben jó megoldás lehet.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Xp unlock 5 másodperc alatt (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.