Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Xp újratelepítés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zsi


zsi
tag

Hi!

Volna egy nagy problémám.
Keletkezett valami rendszerhiba, és emiatt nem indul az XP. AZ elgondolásom a következő volt:
Win98-nál újra lehetet frissíteni. Xp-nél nincs ilyen? Ha van akkor netről beszerezhető?
Megpróbáltam rátelepíteni az XP, és hát persze hogy felül ír mindent. Majd még megpróbáltam rámásolni a régi vinyótartalmát, és a felhasználói fiókot felül írni. Az ikonok teljesen visszaálltak, viszont vannak olyan progik, mint pl az office nem akar visszaállni, bár most egy könyvelős progi lenne a lényeg...
Image készítős a vinyóról eleve nem jó, mert ugyanazt állítja vissza, vagyis a hibás xp-t.
Regisztrációsadatbázist, hogy tudnám átmásolni?
Van valakinek valami ötelete, vagy más megoldása?

(#2) [amne] válasza zsi (#1) üzenetére


[amne]
senior tag

XP telepítőjében van egy ''javító-telepítés'' ez elméletileg a programokat dokumentumokat stb rendben hagyja, csak windows-t javítja ki. Ha ezzel nem sikerül akkor, vinyót át másik gépbe adatokat lementeni és Windows-t újrahúzni simán.

(#3) Domike válasza zsi (#1) üzenetére


Domike
tag

Lehet az XP-t frissiteni felülírás nélkül is, soxor csináltam már. Fejből meg nem mondom sorban milyen billentyűket kell nyomni, de aránylag 1értelmű.
CD-ről butulva a ''javitás'' is szokott seggíteni néha.
1 buktatója lehet a dolognak, ha olyan warez XP-d van (persze ez ki van zárva :) )
ami (részben) un. ''unattended install''-t csinál, (onnan lehet felismerni, h. a telepítő CD i386 könyvtárban van 1 winnt.sif file, ami a telepitési infokat tartalmazza), a fenti menüpontokat nem lehet előcsalogatni.

[Szerkesztve]

Never say never...

(#4) zsi


zsi
tag

kerestem ezt a ''javító telepítés'', de az én xp professional nem tartalmazza...

(#5) Domike válasza zsi (#4) üzenetére


Domike
tag

Akkor ezek szerint mégis az a helyzet lépett fel, aminek nem szabadna. :U
Keress 1 nem hackelt CD-t, vagy szedd le a meglevő boot sectorát, másold be 1 gépre a CD tartalmát, töröld le a winnt.sif-et, és ird ki újra.

Never say never...

(#6) zsi


zsi
tag

Van még 1 kis bi-bi amit elfelejtettem leírni...
Először a javítás sikerült, minden működött. Viszont a régivinyó rendetlenkedett, és mielőtt végleg elszállt volna a vinyó teljes tartalmát már át mentettem egy másikra. Ezután vettem egy másik új vinyót melyre felmásoltam, és erre telepítettem rá az xp, de ekkor már csak felülírást engedélyez.
Ezt hogy lehetne megoldani...
Másolra, hogy lehetne feltelepíteni xp-t, és azt visszaállítani eredeti állapotába?

(#7) zsi


zsi
tag

És az xp legális.. :) Most vettük nem rég az alaplaphoz...

(#8) Domike válasza zsi (#7) üzenetére


Domike
tag

Ezzel kellett volna kezdened.
Hogyan másoltad a vinyót? Átcopyztad a fileokat, oszt jónapot?
De javitás lehetőségnek akkor is kell lennie, makszimum azt mondja, h. nincs mit javitani, mert nem talál telepített XP-t.

[Szerkesztve]

Never say never...

(#9) zsi


zsi
tag

igen csak simán copyzás volt

(#10) Dilikutya


Dilikutya
félisten

format c: és reinstall, ne bonyolitsuk már annyira túl:)))))

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11) Domike válasza zsi (#9) üzenetére


Domike
tag

És átmásoltad a hidden/system fileokat is?
Próbáld meg rendbehozni a boot sectort:
Bővebben: link

Never say never...

(#12) skristof


skristof
tag

sziasztok
igy a karácsony után, gondoltam meglep magam egy formázással, és egy win újratelepítéssel, mivel már egy éve gyűlik csak a sok szemét.
a winyóm 120 gb-os, két partíció van. a c-n van ugye a windows. a másik partíciót diskpart-tal 'delete'-eltem. ez azt jelenti h a atartalmát is töröltem volna? szerintem/remélem nem. ezután a d-ről leszedtem egy 10 gigás részt, és készítettem egy w meghajtót, amire ezentul a windózt fel-le lehet majd pakolni. ezt a w meghajtót NTFS rendszerűvé formáztam, azonban a D meghajtó most nem elérhető, állandóan formáztatni akarja velem, persze nekem eszem ágában sincs törölni. Jelenleg azt írja a d-ről, h RAW filerendszere van, és 0 byte-os. Természetesen szeretném vhogyan visszavarázsolni a d-ről az adataimat. erre ötlete valakinek?
valamint ha az uj windózomba lépek be, az Istennek se akarja látni a kábelNETet. miért?!?

(#13) khalox válasza skristof (#12) üzenetére


khalox
őstag

A D: meghajtódat sikeresen elkefélted. Ajánlom a GetDataBack nevű programot, ha értékes adataid voltak rajta...

(#14) skristof válasza khalox (#13) üzenetére


skristof
tag

hát igen ettől tartottam...

köszi a progit
már csak serial kéne hozzáá

(#15) khalox válasza skristof (#14) üzenetére


khalox
őstag

Hogy mondod?

(Nem hallom, mert valaki itt kiabálja a fülembe az alapelveket..., amúgy meg google... a próbaverziót nem tudod használni, mert nem hagy menteni... arra viszont jó lehet, hogy kipróbáld, hogy egyáltalán érdemes-e szenvedni vele).

[Szerkesztve]

(#16) skristof válasza khalox (#15) üzenetére


skristof
tag

igen köszike
közben megvettem :D

sajna az 50 gigából kb 3gigát tudna helyrehozni, annyival meg minek szenvedjek...
ez van, saját kárán tanul a balf@szember

(#17) khalox válasza skristof (#16) üzenetére


khalox
őstag

Pfff - ez gáz. 3Gb... hát legközelebb kisebb elánnal állj neki a partícionálásnak... :)

(#18) Cav


Cav
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném újratelepíteni az XP-met, mert már több éve gyűlik rajta az adatszemét, és egyre lassabb, explorerre is ráteleplt több minden, Daemonom is elszállt törölhetetlenül, szal égető lenne. :)

Olvastam olyat, hogy lehet CDről újratelepíteni, de nekem nem akar előjönni. Azt írják h CDről kell bootoltatni (BIOSban beállítottam), és követni az utasításokat, de nekem simán betőltődik az xp, és nem akar csinálni semmit. Ha pedig a CD menüjén telepítést nyomok, szonay h újabb verzió van fent és nem teleplül.

Ja, és néztem a CDn ezt a winnt.sif-et, de nemtaláltam szal nem csinál ''unattended install''-t.

Ötlet? :(

(#19) ssolitude válasza Cav (#18) üzenetére


ssolitude
őstag

1. A CD nem bootCD, vagy egyszerűen nem jó a lemez.
2. Bootoláskor nem nyomtál ''any key''-t.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#20) sh4d0w válasza Cav (#18) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Valószínűleg egy frissebb verzió van Neked telepítve, mint ami a CD-n van és teljesen jól van az, hogy az új verziót nem akarja felülírni egy régebbivel.

https://www.coreinfinity.tech

(#21) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Srácok vonuljunk át ide:

WinXP kérdések és válaszok [link]

Köszi!

Feel Good Inc.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Xp újratelepítés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.