Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) esteban


esteban
senior tag

Tudja valaki, hogyan tudok feltenni USB-s HDD-re winXP-t?

- Az alaplap tamogatja az USB-rol torteno betoltest
- Telepitovel addig jutok, hogy fel tudom osztani a particiokat, majd ezek utan kozli, hogy hianyzik a megfelelo meghajto es nem tudok tovabblepni.


otlet?

iBook + RedBull :)

(#2) MrSummer


MrSummer
aktív tag

Ez engem is nagyon érdekelne!

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#3) ollie válasza esteban (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Gondolom úgyanúgy, mintha USB pendrive-ra telepítenéd: lásd itt.

***

(#4) MrSummer válasza ollie (#3) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Thx!

Egy céges laptophoz kéne, munkaidőn kívül szeretném magáncélra is használni a gépet, teljesen más oprendszerrel.

Annyi kérdésem lenne még, hogy szerintetek működne-e a dolog, úgy hogy beraknám a másik winyót a laptopba rendesen a helyére, ráhúznám az oprendszert és utána raknám az usb-s keretbe?

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#5) ollie válasza MrSummer (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem vagyok benne biztos, de próbáld ki.

***

(#6) Next79 válasza ollie (#5) üzenetére


Next79
csendes tag

Sikerült a leirt winyo cserés módon megoldani az USB op rendszert?

Céges laptop miatt én is hasonlo cipőben járok....

(#7) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Milyen típusú külső hdd-re szeretnél xp-t? Nekem simán megy egy 3000-huf-os külső házban egy 250-es WD-vel az xp, vista mellett. Csak át kellet írni egykét dolgot az xp usb kezelő file-okban!

(#8) Next79 válasza Fr3eWar (#7) üzenetére


Next79
csendes tag

Én ugy szeretném megoldani hogy egy bit nyoma se legyen az eredeti winyon hogy másik OP rendszer is fut USB winyoról....

(#9) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

megvan a cikk ami alapján én is megcsináltam magamnak az USB-s Xp-t

http://www.ngine.de/article/id/8

már 2 hónapja megy tökéletesen! Remélem tudtam segíteni azoknak akik ilyen megoldást terveznek létrehozni, ha esetleg nem megy valakinek valami a telepítéssel kapcsolatban annak szívesen segítek! Esetleg el is tudom küldeni a már átírt .sys file-okat!

(#10) fircolnd válasza Fr3eWar (#9) üzenetére


fircolnd
csendes tag

Szia!

Leírom ide is, nem csak privátba Fr3eWar -nak hiszen ez is információ!

nemrégiben csináltam meg én is ezt az usb hdd re XP dolgot és véleményedet kérném, hogy sikerült e továbblépni az ügyben!
Arra gondolok, hogy az így kapott oprendszer összesen 1db HP típusú desktop gépen tudom elindítani sikeresen, ami egy egybeszerelt hp specifikus asztali gép és már legalább 4 éves P4 alapokon. egyébként céges gép és pont ez volt a cél hogy ott össze tudjam hozni, tehát a cél elérve!
DE!!!
"ha már lúd legyen kövér" !
Tehát vártam volna, hogy más gépeken is sikeresen alkalmazható lesz, de kapásból az otthoni 1 éves asztali, 2 éves laptop esetében sem indul el!

ÉSZREVÉTELEK!
mivel azt látom, hogy bebútol az usb eszközről és látom a windows kezdőképernyőt....és ezután jön a kékhalál, azt feltételezem, hogy már a kernel töltődik be, amikor valami történik.
Tehát a rendszerindítás szinte utolsó szakaszában csúszik el a dolog.
Olvastam más helyeken ill. kommunikáltam ismerősökkel is hogy mi lehet a gond!

Az oprendszer a fájlrendszert felcsatolásakor nem rendelkezik azzal az usb driverrel, ami specifikusan az adott gép alaplapjára van integrálva!
...vagy eleve az usb eszközök akkor települnek amikor már az oprendszer már feltelepült újra is indúlt tehát az oprendszer futása közben, igy mivel nem indul az oprendszer nem rtudnak települni usb hidak driverek, viszont amig nincs települve driver addig nem tud indúlni az oprendszer!

„mi volt előbb a tyúk vagy a tojás” efektus 

Mi lehet a megoldás!
Az átalakított XP –be beleintegrálni a létező összes usb drivert????
….
Előre is köszönöm észrevételete/k/d !

Üdv.
Sz. Ferenc

(#11) Fire/SOUL/CD válasza fircolnd (#10) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Első lépésként ellenőrizd, hogy az otthoni masinákon, mire van állítva a BIOS-ban a SATA üzemmód. Ha AHCI-re, az okozhat ilyen gondot. A 4 éves konfigon valószínüleg nincs is ilyen BIOS opció, az alapból IDE.
Kicsi az esély, de akkor is esély, szóval ellenőrizd...

Fire.

UI: Ha ez nem hoz eredményt, akkor feltétlen állítsd vissza AHCI-re a BIOS-t, mert akkor a meglévő rendszereid sem fognak elindulni...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12) fircolnd válasza Fire/SOUL/CD (#11) üzenetére


fircolnd
csendes tag

Szia!
Erre gondoltam ill. próbáltam alapból legacy IDE és nativ IDE beállítások mellett is.
Sajnos nem ezeken vérzett el a dolog, tehát még nyitott a kérdés!

Köszönöm válaszod!

Üdv.

Feca

(#13) moltam válasza Fr3eWar (#7) üzenetére


moltam
tag

Szia!

Egy régi hozzászólásod kapcsán írok. Írtad, hogy a Windows XP telepítőjét sikerült módosítanod hogy el tudjon indulni USB HDD-ről. A notimban meghalt a sata vezérlő, ezért a merevlemezt USB-s keretbe tettem, de jön a szokásos kékhalál indításnál. :(
Tudnál segíteni hogy hogy készíthetek erre alkalmas telepítőt?

Előre is köszööm.

Üdv.

Igazából ez privátban akart menni, de nem baj :D:D

[ Szerkesztve ]

(#14) kicsimo18


kicsimo18
csendes tag

Sikerült valakinek USB-s HDD-re vagy pendrive-ra telepíteni az xp-t? :F

Chuck Norris egyszer olyan korán kelt, hogy látta aludni saját magát!! :D

(#15) kicsimo18


kicsimo18
csendes tag

hmmmm? :U

Chuck Norris egyszer olyan korán kelt, hogy látta aludni saját magát!! :D

(#16) tutinincs válasza kicsimo18 (#15) üzenetére


tutinincs
csendes tag

XP3eSD progival próbáljátok! ezzel megkreálod az XP ISO file-t majd ez kiirod CD-re bedugod USB-t és feltelepited az USB-re...és már megy is!

Aki egy hirdetésre ir/kér vmit és én megteszem hogy felelek, Te is tedd meg hogy legalább visszaböfögsz, ha már te voltál aki kérdeztél. Ellenkező esetben le foglak tiltani mert nincs időm az ilyenekre!

(#17) progamer1999 válasza Fr3eWar (#9) üzenetére


progamer1999
újonc

[segitsetek nem tudom mit kell átírni mert törölték az oldal] a gépem nem ismeri fel a vinyót amit bele teszem már 3 -4 vinyóval is próbáltam de nem jó. Előre is köszönöm!!

(#18) bango


bango
tag

Én fölszenvedtem egy pendrive-ra de tetű lassú! Nem tudom mitől, átlagos átvitelre HDtach 20 MB/s-ot ír, Crystaldiskmark seq read 17.4 MB/s seq write 9.7 MB/s. Az értékekből ítélve usb 2.0 driver van fent, ill ez kb. fele olyan gyors mint egy IDE winchester ehhez képest tized olyan gyorsnak érzékelhető.
Így használhatatlan.

csak az USB Disk Storage Tool-lal megformázott pendrive-val volt hajlandó egyáltalán elindulni az xp telepítő

XP3eSD által kreált telepítő kell hozzá
(telepítés közben jópárszor rinyál az xp a kicserélt USB driverek miatt, minden egyes alkalommal kivétel nélkül meg kell tartani őket értelemszerűen)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.