Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XP telepítése hálózati mappába (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Nekem-8


Nekem-8
tag

Érdeklődnék van-e a címben említett témára megoldás? Ugye létezik ez a "serva" ami arra jó hogy egy adott gépre LAN boot-tal telepítsünk op. rendszert a gépre. Namost, engem olyan megoldás érdekelne, hogy lehetőség van-e egy gépre úgy op. rendszert rakni, majd azt használni is, hogy abban nincs háttértár? Maga a winyó a hálózaton lenne (megosztott hálózati mappa). Tehát van-e olyan megoldás, mikor az XP telepítő elindul, akkor a hálózati mappát/mappákat lássa meghajtónak, amiket az erre a célra megalkotott szoftverben engedélyeztünk neki? Olyan megoldás is érdekel, hogy akár az XP telepítő CD-re fel kell valamit mókolni nLite-vel, hogy CD-boot-kor felismerje szabad meghajtónak a hálózati mappát...
(a sebesség és egyéb tényezők nem érdekesek most, maga a megoldhatóság érdekel)

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#2) Intruder2k5 válasza Nekem-8 (#1) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt megkérdezhetted volna a Windows XP topikban is, kár volt emiatt új témát indítani. Egyébként léteznek XP-ből is PE rendszerek, de ezt inkább úgy képzeld el mint egy Linux LiveCD-t, tehát nem egy hagyományos XP telepítő futtatásával telepíted azt a hálózatra, hanem egy előre elkészített image file-t lehet hálózatról boot-olva betölteni, és ezek Windows esetén sosem teljes értékű rendszerek, inkább csak adatmentésre, különböző recovery funkciókra alkalmasak. A Windows nincs felkészítve ilyen környezetben való futtatásra.

Google keresésbe Windows XP network boot PE PXE, és ehhez hasonló kulcsszavakkal juthatsz közelebb a megoldáshoz.

A topikot zárom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XP telepítése hálózati mappába (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.