Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xnc


xnc
csendes tag

Hali!
Van egy elég bosszantó problémám. A gépem rendszeres időközönként (2-5 perc)beszaggat, belassul. Nem csak a játékok, programok alatt, simán az egész xp akad. Formázás, xp reinstall megvolt. Más memóriával és videokártyával már ki lett próbálva. Pls segítsetek, mi lehet a baj?!

Abit NF7-S, AMD 2500+, 512 DDR 400MHz, Ati Radeon 9100, 80GB Maxtor 7200rpm

(#2) koenig válasza xnc (#1) üzenetére


koenig
aktív tag

hali!

Lehet attól hogy le van terhelve a procid.
Nézd meg a feladatkezelőben, hogy mi az.
Figyeld meg mikor csinálja ezt. (pl netcsatlakozás előtt is vagy csak utána, vírus?!)
Vinyó állandóan ''teker''?
nforce driver fent van?
most ennyi jutott eszembe :DD

(#3) _cirmos_ válasza xnc (#1) üzenetére


_cirmos_
őstag

nekem is volt már ilyen, okok:
-vírus
-motherboard monitor
-nforce ide driver

ja persze külön-külön

[Szerkesztve]

(#4) Volu válasza xnc (#1) üzenetére


Volu
tag

A beszaggatás/belassulás együtt jár a winyó tekerésével?

''A számítógépező csajok strasszkövekkel díszített iPodot akarnak és macska formájú USB-memóriát, ami bedugáskor nyávog''

(#5) Zeratul18


Zeratul18
csendes tag

Nekem is hasonló problémám volt, pár percente csinált kb 5-10 mp-es szakadásokat az XP.

Nekem speciel egy vírusellenőrző program okozta, ami folyton keresgélt vmit. De általánosítva, ha le lett formázva a vinyó, akkor valószínű nem vírus (hacsaknem egy másik partícióban bújt meg, vagy eleve az install-lemezek vmelyike tartalmazza), inkább a proc. leterheltség lesz a probléma szvsz.

(#6) PePe G


PePe G
tag

Minden alkalommal ugyanaz a vírusirtó kerülhetett fel :F és az lehet a baj okozója!

(#7) dreamland


dreamland
csendes tag

Hello!
Szerintem rakd fel az xp-ét, és ne installálj rá semmilyen programot, csak az alapot(drivereket) és igy nézd meg hogy szaggat-e! probáltad ezt már?

(#8) xnc


xnc
csendes tag

Bocs hogy nem reagáltam, de nem voltam net közelben. Minden drivert, amit lehetett frissítettem, meg fent is van. A vinyón nem lehet eligazodni, van hogy az is belassul, de valamikor meg teker mint az ökör és csak az xp lassulbe. A vírusírtó Norton, meg az volt mindig is. Eddig nem volt vele problémám, lehet hogy az lesz?

(#9) dreamland


dreamland
csendes tag

A norton antivirus illetve tűzfal iszonyatosan lassitja az xp, én is használtam egy darabig de nagyon ráuntam hogy annyi ra lelsűassul töle a gép.. ne tedd fel..
válasz valami más progit

(#10) kikka80


kikka80
tag

valszeg a norton a ludas. nem tudom miért csinálja, de az említett időközökben 70- 80%- os rendszer terheltséget mutat a feladatkezelő. ha nincs állandó neted, akkor csak arra az időre engedélyezd amíg fellépsz ill. olyan adathordozót csatlakoztatsz a gépedhez ami nem megbízható. ha állandó neted van, húzd ki a kábelt amíg tuti, h nincs rá szükséged, aztán tiltsd le a vírusfigyelést, meg tűzfalat.
a live update- et azért használd!
512 mem segít a gondon, de game alatt még úgy is fos...

[Szerkesztve]

''open your eyes!''

(#11) Kicker


Kicker
senior tag

Hali, ismeri vki a Pc-cillin 2002 virusírtót?
Vélemények?
Mit ajánlatok ami nem lassítja agyon a gépet és dolgát is végzi?
előre is THX

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#12) mefistofeles

NOD32! az jóóó ;] és szinte nem is terheli a vasat....

[Szerkesztve]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#13) gézu válasza mefistofeles (#12) üzenetére


gézu
őstag

Így igaz.:)

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.