Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) finest


finest
őstag

A következő problémám van:

Amióta feltettem a gépemre az XP SP2-t, a belső winmodemem (Connexant) csak 33,6 kbps -on tud a kiszolgálóhoz csatlakozni. A pikantériája a dolognak, h ugyan ezen a gépen van ME is és azzal ugyanoda, szinte ugyanakkor 46 kbps körül tudok csatlakozni. (Lemértem, a különbség később is megmarad, ami tekintettel a kapcsolatra elég soknekem.)

Van valakinek ötlete a sebesség csökkenés kiküszöbölésére?

Abban biztos vagyok, h valamilyen módon az SP2-vel összefügg, mert korábban nem tűnt fel a különbség.

A modem tuning nem segített. Esetleg drivert kellene frissíteni?? Tud valaki újabb ''csöndes'' Connexant driverről??

A hozzászólásokat előre is köszönöm!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2) finest


finest
őstag

Ennyire avitt a telefonos modem??!!

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3) Szőrös  válasza finest (#2) üzenetére


Szőrös 
veterán

kuksi ide : Bővebben: link

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#4) tr00p3r válasza finest (#2) üzenetére


tr00p3r
őstag

nekem is dial-upom van otthon sajnos. nem nem az SP2 miatt, de volt gondom a sebességgel. 2-3 hétig az Inviteles vonalam szarakodott, és volt olyan, hogy 16KBit-et :Y:Y:Y kapcsolódtam. elöttem meg 49,6 KBit volt a legalacsonyabb! újra rakattam vonalat és most állandóan 50.6KBit-tel megy a net.

(#5) -:Renko:-


-:Renko:-
tag

Nekem sima XP-n is, SP1-en is 50-ből kb 1x csatlakozott az 56k-s modem 33,6k-nál nagyobb sebességen. Legtöbbször ez a 33,6k-n illetve 24k-n megy.

A téma engem is érdekelne, bár a héten vmikor kötik az adsl-t.

ASUS P4T-E, P4 1.6Ghz, 2X 128 MB + 2X 256 MB Rambus, Maxtor 80, Samsung 80 GB, LG GSA 4040B, SB Audigy ES, Creative P580

(#6) finest válasza Szőrös  (#3) üzenetére


finest
őstag

Kösz, kipróbálom a másik drivert.

Nálad használt az új driver?

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#7) finest válasza -:Renko:- (#5) üzenetére


finest
őstag

Az jó, ha van ADSL.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#8) finest válasza tr00p3r (#4) üzenetére


finest
őstag

Mondom, h XP gond lesz, mert az ME 46-on csatlakozik és a hardver ugyanaz.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#9) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én a multkor csináltam egy 56 k s kapcsolatot és xp alatt vol 41 k a csatlakozás sebessége.De ez a matávnál volt,ugy csináltam hogy feltettem a gyári dc n található drivert és ugy működött :DD :DD

[Szerkesztve]
cd t akartam irni csak elirtam egy kicsit

[Szerkesztve]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#10) finest válasza Jégkokó (#9) üzenetére


finest
őstag

Ügyes. :)

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#11) finest


finest
őstag

További ötletek???

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#12) TeeJay


TeeJay
félisten

nekem Dialcom modem van
56k de álltalában 40 vagy 38,2 re csatlakozik:)
előtte Win 98 alatt 45-42 körül

de szerintem tökmindegy
mérd le inkább sebességmérővel mert úgyse azon fog adatot hozni amire csatlakozott

nekem pl néha nagyobb sebességen néha meg kissebben hozza az adatot

de álltalában 38,2-40 re csatlakozik SP2 alatt:)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13) finest válasza TeeJay (#12) üzenetére


finest
őstag

Sajnos a különbség úgy tűnik megmarad, lemértem. Ezért boldogabb lennék, ha a csatlakozás sebességét feljebb lehetne tornászni.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#14) TeeJay válasza finest (#13) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem az mindegy
lehet hogy 33k-ra csatlakozik de tud adatot hozni 44k-val is
nemde?

legalább is én ezt figyeltem meg Dialcom modemmel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15) finest válasza TeeJay (#14) üzenetére


finest
őstag

Mondom, a letöltési sebesség teszt (www.helpdesk.invitel.hu) ugyanazzal a géppel, csak más oprendszeren, ugyanazon kiszolgálóhoz eltérő volt. Akkor csak nem, bár én is azt hittem...

Fura...

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#16) Jester


Jester
aktív tag

Nem használtam még modemet winxp alatt, ezért az ötletem csak egy lövés a sötétbe:

A legtöbb hálózati kapcsolatnál automatikusan feltelepül a Quality_of_Service (QoS) nevű szolgáltatás, ami az elérhető maximális sávszélességből kb. 10%-os (fejlécekkel lehet 15-20% is tippem szerint kis sávszélességű kapcsolatnál), amit arra használ, hogy a nagy prioritású (video, audio streaming media) számára fenntartja, állandó szabad sávszélt biztosítva. Nem elképzelhető, hogy ez feltelepül a modem mellé is, és ez foglalja a hiányzó sávszélt? Ez esetben kapcsoljátok ki. (hálózati kapcsoltaok-> és a modem kapcsolat tulajdonságainál kell előle a pipát kivenni tippem szerint.)

[Szerkesztve]

Mehr Licht!

(#17) finest válasza Jester (#16) üzenetére


finest
őstag

Csomagütemező, nagy kitolás, ha ez foglalja a helyet. Kipróbálom.

Kösz!

Olvastam valahol, h az XP automatikusan sávot tart fenn saját maga számára, ezt hol lehet kikapcsolni, tudja valaki?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#18) Loha válasza finest (#1) üzenetére


Loha
veterán

Otthon SP2-vel is tökéletesen ment a külső Acorp modem, 46,6-a vagy 48-al szokott csatlakozni, de szerencsére már váltottunk ADSL-re :))

(#19) Winner_hun válasza tr00p3r (#4) üzenetére


Winner_hun
félisten

Megtudhatom, hogy Göd-city melyik részén lax?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20) finest


finest
őstag

Olvastam valahol, h az XP automatikusan sávot tart fenn saját maga számára, ezt hol lehet kikapcsolni, tudja valaki?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#21) finest


finest
őstag

UP.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#22) Andrej84 válasza finest (#21) üzenetére


Andrej84
tag

A QoS segithet szerintem...Probald ki!Vesztenivalod nincs.. :D
Amugy ez valoszinuleg SP2-es problema lesz,ha nem megy sehogy,akkor inkabb szedd le!Jobbat nme tudok ajanlani...

(#23) darius válasza finest (#21) üzenetére


darius
tag

Nekem is most kellett szembesülöm ezzel a problémával, bizony sp2 valamit állít a kapcsolódásom, de hogy mit? :(
Ha esetleg valaki megfejtette, örömmel várom a válaszát ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.