Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lctomi


lctomi
csendes tag

Az lenne a gondom, hogy 160 Gb Samsunk winyót az XP 130 asnak lát csak. (part. magic) és sehogy nem tudom rábírni , hogy lássa az egészet (le tudjam particionálni) SP2 fent van, legújabb bios , cusl2-c lap. Mi lehet a gond??

http://www.48bitlba.com/tools.htm

Itt azt irja, hogy ahoz, hogy 48 biten tudjon cimezni kellhet az intel uj chipset drivere. Leszedtem

Intel: Intel Application Accelerator
48-bit LBA driver for Intel 8xx chipsets

Ezt, de kék halál. És errol az Accelarator-rol ugysem hallottam tul jokat. Ugyhogy nortonghost mentés vissza és ennyi. Most nem tom mi tevo legyek.

Esetleg uj ATA driver, vagy csak új ''sima'' intel 815 driver???

Kösz a segítséget.

(#2) Viktor77 válasza lctomi (#1) üzenetére


Viktor77
titán

A legújabb chisetdrivert tedd fel (valami 6.3....), és esetleg nézd meg, hogy a legújabb bios van-e a lapodon.

AA maradhat, nem ront el semmit, viszont érezhető gyorsít.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) ollie válasza lctomi (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Intel: Intel Application Accelerator
48-bit LBA driver for Intel 8xx chipsets

Hát ez még véletlenűl sem chipset driver. Neked az intel chipset software installation utility kell.

Bővebben: link

Egyébként meg nekem soha nem volt baj az Application Accelerator-al, az is szükséges, de nyílván kell a chipset driver is.

***

(#4) Csiszike


Csiszike
tag

A CUSL2-C deszkánál csak a v101x (x=2 vagy 4, már nem emlékszem) béta bios tudja a 48bit LBA-t.
Nekem is ilyen lapom van, hasonló célból úgy pár hónapja kutakodtam én is. Bejártam ungot-berket; egy külföldi fórumban volt hivatkozás az ASUS egy német lapjára, ahol régebben még fellelhető volt ilyen briós, de sajnos már nem élt a link.

(#5) xtmod válasza lctomi (#1) üzenetére


xtmod
senior tag

ha fenn van a chipset driver, utána esetleg ezt is megpróbálhatod:

A 137GB-nál nagyobb ATAPI lemezek támogatásához végezzük el a következo lépéseket.

1. Indítsunk el a registry editort. (regedit)
2. Keressük meg a
HKLM \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ atapi \ Parameters
alkulcsot.
3. Adjunk hozzá egy új DWORD kulcsot, melynek neve EnableBigLba legyen, értékét pedig állítsuk 1-re.
4. Indítsuk újra a rendszert.

egyébként az én vindóózom is csak 149-nek látja a 160-at, ez is jól benézi. :) (nekem az alaplap felismeri).

(#6) ati05


ati05
aktív tag

Nekem a 120 GB-os nem látta még a lap sem a samsung oldalon volt valami progi ami beformázta és attól kezdve ment minden rendesen :C

(#7) ollie válasza xtmod (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az SP1 és SP2 alapból jól látja a 160 gigát (tehát semmi szükség registry buherálásra), nálad meg azért 149, mert a 160 gigás valójában nem 160 gigás, hanem 149.

***

(#8) dobi válasza ollie (#7) üzenetére


dobi
aktív tag

De kell turkálni a reg-ben, a microsoft kiadott egy javítást erre, enablebiglba.exe vagy valami ilyesmi...

(#9) dobi válasza dobi (#8) üzenetére


dobi
aktív tag

SP2 sem látja egyébként az egészet!!!

(#10) Flashy


Flashy
veterán

nem lehet hogy azert nem latja mert sp nelkuli windowszal formaztad?

(#11) xtmod válasza ollie (#7) üzenetére


xtmod
senior tag

majdnem, ugyanis itt sokan azt mondjákhogy a gyártó 1000-el szaroz 1024 helyett, de ez sem jön ki :)

(#12) Flashy válasza xtmod (#11) üzenetére


Flashy
veterán

160*(1000*1000*1000)/(1024*1024*1024)=149.0116

(#13) xtmod válasza Flashy (#12) üzenetére


xtmod
senior tag

kösz, akkor mégis. ezek szerint ha valakinek vinyó kell , 8-10%-al nagyobbat nézzen, annál mint ami kell :) meg, nem mintha helyszűkében lennék, de azé' a gyártók bevehetik. :D

(#14) Flashy válasza xtmod (#13) üzenetére


Flashy
veterán

hát tulajdonképpen igen. kb 93%át kapod annak amit úgy gondoltál hogy kapni fogsz. ez van. a winchesterre általában apró betűkkel rá van írva hogy 160000000000 byte, de árlistában meg nagy betűkkel 160GByte szerepel.

(#15) xtmod válasza Flashy (#14) üzenetére


xtmod
senior tag

igen, és itt a vásárló is átveri magát, mert nem fog byte-ig szorozni 1000-el, és onnan osztani 1024-el. :D

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.