Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Xp nem szereti a sata-t? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) G@ben


G@ben
addikt

Haveromnak van olyan gondja, hogy Abit IS-7E i865-ös lappal, Seagate 80GB SATA-s vinyóval szarakodik a Win XP. Programok leállnak, lassan mennek, ctrl+alt+del-re nem jön be a feladatkezelő és leállításra nem áll le, nem indul újra, hanem resetelni kell. Ez lehet azért, mert SATA-s vinyón van az XP? Mert több gyereknek is szarakodik XP-vel a SATA. Hallottunk olyat, hogy Win 2000-rel megy szépen a SATA, de XP-vel gondok vannak. Mi igaz ebből?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2) zsiga667 válasza G@ben (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

Nálam tökéletesen megy, XP, NF7-S, 120GB Seagate 7200.7 SATA.

(#3) erdoke válasza G@ben (#1) üzenetére


erdoke
titán

IC7-G-vel nálam semmi gond. Valami a beállításokkal lesz.

A legjobb aláírás a héten

(#4) hunluigi


hunluigi
senior tag

SP1 elmáletileg meg kell hogy oldja a dolgot... Nálam bejött

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#5) BlackWoOd válasza G@ben (#1) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Igaz nem Abit lappal, de megy 2 egyforma Seagate 7200.7 és semmi gondja.
(Promise chip, Asus lapon)

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#6) G@ben


G@ben
addikt

Megkérdezem a gyereket, hogy az SP1 fent van-e neki, de szerintem nincs.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#7) Cruz


Cruz
aktív tag

Sata-n az xp, no problem. kb 20-24 sec asztalig és kb 25-27 a leáll.
Lehet arra gondoltál, hogy a satás rendszerek nem húzhatók annyira, mint az ide-ek. Mintha itt olvastam volna ilyet a ph-n.
Ne bántsatok, ha nem itt volt...

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#8) I_Am válasza G@ben (#1) üzenetére


I_Am
veterán

A SATA-ra kötött vinyo Master vagy cable select? Mert az utóbbit nem szereti!
A SATA-ra csak master vinyo mehet, ha nem arra van jumper-olva, akkor szokott ilyen lassu lenni. Egyszer Én is elnéztem aztán amikor már fordultam le a székről megláttam a jumpert.:DDD

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#9) G@ben válasza Cruz (#7) üzenetére


G@ben
addikt

SP1 fent van, húzva nincs a gép.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#10) Ratyivirág


Ratyivirág
csendes tag

Szevasz! Nekem NF7-S van otthon maxtor sata-val. Egyenlőre nem vettem észre semmit, és nem hinném hogy az sata miatt szarakodna az xp. szerintem máshol kell keresni a hibát!

Abit NF7-s, AMD 2500+, ATI RADEON 9600... ÉS A TÖBBI

(#11) klespo


klespo
csendes tag

Help!
SATA vinyó - új gép XP
az xp telepítő gond nélkül felismeri az ilyet?

(#12) DcsabaS válasza klespo (#11) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Nem. Elő kell készíteni a SATA driver-t, mert kelleni fog az installálásnak meglehetősen az elején (F6 után, floppy lemezről!). Ha pedig már működik a Windows, a lehető leggyorsabban update-elni kell (service pack, driver-ek, windows update, stb.), különben instabilitásokra, vagy akár működőképtelenségre is lehet számítani. E nehézségek miatt tulajdonképpen előnyösebb a normál IDE HDD-re installálni a Windows XP-t, majd ha kész van, az egészet átkopírozni a SATA HDD-re, ha végül is arról akarjuk futtatni.

(#13) Cruz válasza G@ben (#9) üzenetére


Cruz
aktív tag

Akkor nincs ötletem mitől szenyázik.
Teljes reinstall, előtte újra formázni a vinyát.
Ha ezután se jó akkor lehet progikat keresni a vinyatesztelésre, majd vissza garba...

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#14) algopyrin válasza klespo (#11) üzenetére


algopyrin
csendes tag

Nekem a világon semmi gondom nem volt SAtA-ra XP-t telepíteni. Nem kért semmit. Felment, kész. Tökéletesen működik.

(#15) zsiga667 válasza I_Am (#8) üzenetére


zsiga667
addikt

SATA-n minek a jumper? Az enyémen pl. nincs is...

(#16) Kraptor


Kraptor
őstag

Ha SP2 beta van neki akkor az lehet a gond, ha magyar az XPje akkor ez persze nem érvényes.

(#17) HiperG


HiperG
addikt

Nekem is voltak ilyen gondjaim és kisebben de még mostis vannak :(

(#18) I_Am válasza zsiga667 (#15) üzenetére


I_Am
veterán

Vááá, Seriel ATA átalakítóra gondoltam, mert nekem az szórakozott a mobil rack-en, ha a benne lévő vinyó nem master volt. Mekkora hülyeséget írtam az előbb, ha nem szólsz komolyan észre sem veszem. Igazad van, thx.:P
Asszem lemegyek háziorvosomhoz, mert egyre több mindent benézek mostanában.:DDD (vagy csak a kevés alvadás ártott meg az elmúlt 2 hétben)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#19) dwiki


dwiki
senior tag

Nekem Serial ata átalakítón ülő mobilrack érdekes módon nem fogad minden fiókot.
A sajátját látja hibátlanul (ami ata 133-as fiók), viszont berakom a winyot egy másik fiókba
(ata 100-as) már is nem jön fel. Elvileg 100-nak is jónak kellene lenni mégsem jó. (persze
lehet a fiók sérült esetleg, bár sima p-atan feljön)
Bár itt lassulás csak felálláskor van, (kb 5 percet vár Xp, mire rájön hogy nem jön fel a
winyo), de azért megemlítem mint egy lehetséges szívási okot a sata átalakíó
használatakor -mert én is szívtam egy keveset mire rájöttem mi a probléma -.

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#20) erdoke válasza DcsabaS (#12) üzenetére


erdoke
titán

Natív (SB-be integrált) SATA vezérlőnél nem kell floppy és F6, csak IDE-nek kell konfigurálni a BIOS-ban (boot RAID-hez ott is kell).

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Xp nem szereti a sata-t? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.