Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Xp nem látja írónak a dvd írót (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) fchris


fchris
csendes tag

Sziasztok!

Először is próbáltam keresni itt rá megoldást, hátha írtatok már róla, de nem találtam. Talán mert rosszul keresem :D Úgyhogy ha már volt róla szó, adjatok vmi támpontot, hogy hogyan találhatnám meg (köszi).

A lényeg, hogy új gép lett itthon, egy Dell-es alaplapból. SATA és PATA is van rajta. Rátettem a PATA-s NEC ND-2510A írót, de nem hajlandó felismerni, hogy az egy író, nem pedig egy szimpla olvasó. Így se a Nero, se a Clone CD nem látják, és néznek bután, hogy most mivel írjanak :? Az előző gép egy PII-es 350MHz-es Klamath volt (a mostani PIV 3,2 GHz-es méltó előrelépés úgy érzem :D ), amiben egy win98se felismerte őt írónak :(

Megoldás? Ötlet?

(#2) Trak válasza fchris (#1) üzenetére


Trak
addikt

Service pack 2

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#3) Korcsii


Korcsii
őstag

Van már egy rakás win xp-vel foglalkozó topic:
pl.:Bővebben: link Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#4) Bubu79 válasza fchris (#1) üzenetére


Bubu79
addikt

Hi!
Nem a 98se ismerte fel írónak, hanem a telepített CD író progi, valszeg a Nero6.6 már kezelné az íródat, CloneCD-ből nálam a 4.2.0.2-es simán kezelt mindenféle írót, igya mostani LG GSA4163B-met is, ami pedig egy kicsit frissebb alkotás, mint a cd-író ezen verziója. Talán az is segíthet, ha kikapcsolod a szolgáltatásoknál (Start/Vezérlőpult/Felügyeleti Eszközök/Szolgáltatások ) az IMAPI CD égető COM szolgáltatást; ez felelős az XP cd író magjának működéséért, ha külsős CD író progit használsz, akkor ez felesleges. A rendszer ASPI nem biztos, hogy rendesen üzemel, de ha felrakod a Nero egy frissebb verzióját, akkor az rak magának saját ASPI-t, és azzal elvileg nem lesz gond. Ha ezeken kívül is hasznlsz egyéb CD író progit, el kekll gondolkozni rajta, hogy melyiket szeretnéd igazán használni, mert összeveszhetnek egymással.
Nálam a Nero6.6, CloneCD, Alcohol 120% simán elvannak egymással, de más a rendszerem, és az íróm is, nálad lehet, hogy másként alakulhat.
Szerk.: Korcsinak igaza van, máskor egy kicsit jobban nézz szét a totyikok között;)
Ja, és legalább egy SP1-et érdemes fölrakni az XP alá, mert sok méregtől megkímél!:)

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#5) parandroid válasza fchris (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tök jók Korcsii linkjei, ott tessék feltenni a kérdést. Valószínűleg már válasz is van valahol a topik(ok)ban. Ezt zártam.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Xp nem látja írónak a dvd írót (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.