Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Relisys


Relisys
senior tag

Hi!

Van két felh. fiokom: Admin, meg család. Én az adminnal szoktam bent lenni. A problémám a következö ha be vok jelentkeve és mondjuk el akarok menteni vmit, legyen mondjuk az vmi kedvenc akkor a család mappába menti nem pedig az administratorba. ez miért van?

(#2) X-COM


X-COM
nagyúr

ez minden program esetében így van?

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#3) Relisys válasza X-COM (#2) üzenetére


Relisys
senior tag

Minden progival. Elöbb töröltem a család fiokot. szoval most csak 1 admin fiok van + a vendég fiok( kikapcsolva). Adminal vagyok bejeletkezve, de a Documents and Settingsben a család fiokba menti a dolgokat és az adminba az msn logokon kivül semmi nincs. ugyhogy vmi nagy keveredés van itt szerintem csak nem tom hogy miért. töröltem a család fiokot dehát megmaradt a hozzá tartozo mappa

(#4) moonman válasza Relisys (#3) üzenetére


moonman
titán

nédd meg, hogy a
HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders alatt a
''Personal'' sztring hova mutat.

[Szerkesztve]

(#5) Relisys válasza moonman (#4) üzenetére


Relisys
senior tag

Ide mutat a pesonal sztring:

C:\Documents and Settings\Család\Dokumentumok

Egyébként ami ebben a shell foldersben van szinte mindegyik a családra mutat

[Szerkesztve]

(#6) moonman válasza Relisys (#5) üzenetére


moonman
titán

na akkor tudod, mit kell tenned. :)

mondjuk, hogy hogy sikerült, arra kíváncsi lennék

[Szerkesztve]

(#7) Relisys válasza moonman (#6) üzenetére


Relisys
senior tag

És csak ezt az egyet irjam át? vagy mindent ami abba a mappában a család felé mutat?

(#8) moonman válasza Relisys (#7) üzenetére


moonman
titán

hát ha ez a rendszergazda fiók, akkor értelemszerűen mindet. de még mindig nem tudom, mi pöccinthette át ezeket az értékeket. nem volt valami profilmásolás?

(#9) Relisys válasza moonman (#8) üzenetére


Relisys
senior tag

Nem volt semmmi. Feltelepitettem az xp-t. telepitéskor megcsináltam a 2 fiokot.
Adminnal léptem be és alapba oda mentette a dolgokat. töröltem a másik fiokot hogyhátha helyre állla rend. de ugyanugy megvolt mindkét fiokhoz tartozo mappa. Közbe csak az admin fiok volt.

(#10) moonman válasza Relisys (#9) üzenetére


moonman
titán

amikor törlöd a fiókot megkérdezi, hogy fájlok, mappák maradjanak-e.

(#11) Sandstorm


Sandstorm
tag

Hali!

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én megfigyeltem, hogy nem szerencsés ilyen userneveket választani, mint pl az Admin. Windóz hülyesége, de megkavarhatja a gépet. Nekem is csinált hülyeségeket eccer ilyen miatt. Ez kb olyannyira hülyeség mint, hogy az XP nem enged olyan felhasználó nevet létrehozni, ami a gép neve a hálózaton....:(

(#12) Relisys válasza moonman (#10) üzenetére


Relisys
senior tag

Igen és arra mentem hogy ne maradjon semmi.
Amugy átirtam ezeket a sztringeket, ujrainditottam a gépet és ugyanugy családon maradt minden:(

(#13) moonman válasza Sandstorm (#11) üzenetére


moonman
titán

''admin''-al semmi gond. és miért hülyeség? hogy különbözteted meg egy hálózati parancsnál, hogy gépnek vagy usernek szólt? (nem csak xp, egyik windows sem)

[Szerkesztve]

(#14) moonman válasza Relisys (#12) üzenetére


moonman
titán

hát én most már elképzelni sem tudom, mit csinálsz, de ez több, mint érdekes...

(#15) Relisys válasza moonman (#14) üzenetére


Relisys
senior tag

Regedit vissza irja kilépés után:(

(#16) LeG3Nd


LeG3Nd
tag

Hello, hogy lehet megoldani hogy egy program a felhasználótól függetlenül elinduljon, és a háttérben fusson? A lényeg az lenne hogy a korlátozott fiókba történő bejelentkezéskor -vagy akár már a felhasználó-választásnál- is elinduljon, és (láthatatlanul) fusson, viszont a rendszergazda fiókból normálisan hozzá lehessen férni.
Ha jól sejtem ehhez először azt kell megoldani hogy ''systemként'' induljon a program.

shorter of breath and one day closer to death

(#17) LeG3Nd válasza LeG3Nd (#16) üzenetére


LeG3Nd
tag

hmm?

shorter of breath and one day closer to death

(#18) ~DD~ válasza LeG3Nd (#17) üzenetére


~DD~
tag

Üdv!
Standard megoldást nem tudok, valahol a registry-ban lehet, de a Spybot S&D-ben is van egy ilyen opció. [link]
[kép]

All of this has happened before, and will happen again.

(#19) Benmartin válasza LeG3Nd (#16) üzenetére


Benmartin
senior tag

hogy tud-e háttérben futni az a programtól függ.

(#20) VladimirR válasza LeG3Nd (#16) üzenetére


VladimirR
nagyúr

milyen programrol volna szo? nezd meg esetleg, hogy tud-e service-kent futni

(#21) ~DD~


~DD~
tag

Hopp. Lehet, h hülyeséget mondtam, csak tipp volt, bocs.

All of this has happened before, and will happen again.

(#22) HummeRC


HummeRC
senior tag

Sziasztok.

Kérdésem a következő:

Adott egy családi gép, amin XP van. Többszöri crash után (szeretnek benne babrálni...) több fiókosra csináltam meg, hogy egymástól függetlenül gépezhessenek a családtagok.

Na most a probléma az, hogy az egyik családtag elfelejtette a jelszavát. Ezzel nem is volna gond, de a dokumentumaihoz még rendszergazda belépéssel sem férek hozzá, hogy kimentsük őket.

Hogyan lehetne orvosolni a problémát, akár hozzáféréssel, akár a jelszó kideritésével?

Előre is köszönöm a segitséget.

(#23) Fauszt válasza HummeRC (#22) üzenetére


Fauszt
senior tag

többféleképpen is megoldható a probléma, de a legjobb talán ezesetben, ha belépsz egy rendszergazdai jogokkal rendelkező fiókba, s adsz egy új jelszót a kérdéses felhasználónak...

ja jobbklikk a sajátgépre -> kezelés -> rendszereszközök -> helyi felhasználók és csoportok -> felhasználók -> itt jobbklikk az adott felhasználóra -> jelszó megadása...

[Szerkesztve]

(#24) Tipó


Tipó
csendes tag

Hello!
Nekem van egy olyan gondom, hogy : Kellene csinálnom egy olyan felhasználó fiókot amivel nem lehet netre menni, és telepíteni se.
Hogyan kell?
Köszi előre is! :C

(#25) HummeRC válasza Fauszt (#23) üzenetére


HummeRC
senior tag

Megoldódott a problem köszönöm. :R Sorry, elfelejtettem visszanézni. :B

(#26) drpele


drpele
senior tag

Üdv! Meg tudja vki mondani hogyan lehet elrejteni egyes userneveket úgy, hogy az üdvözlőképernyő elő sem hozza? Csak ha a ''hagyományos'' szövegbeviteli mezős login képernyőn írom be a usernevet és pass-t akkor tudok belépni...

Másik kérdés: ha üdvözlőképernyővel indul a windows hogyan lehet átváltani a ''hagyományos'' login screen-re?

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#27) Nabu válasza drpele (#26) üzenetére


Nabu
aktív tag

Klasszikus bejelentkezõ-képernyõ: [link]

üdvözlõképernyõs: [link]
(Hivatkozás mentése más néven...)

Vagy csinálhatod regedit segítségével:

1. Nyissuk meg a regisztrációs adatbázis szerkesztõt ( START menü -> Futtatás -> regedit )
2. Nyissuk meg a következõt: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Winlogon
3. Itt a LogonType értéke határozza meg a bejelentkezés típusát, ahol a 0 érték a klasszikus és 1 az üdvözlõs változat


[Szerkesztve]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#28) drpele válasza Nabu (#27) üzenetére


drpele
senior tag

Ez is egy nagyon jó megoldás, de sajnos nem elég gyors.
Ha el van rejtve a user az üdvözlőképernyős megjelenítés elől (powertoys-al), de én miután elindítottam a gépet az üdvözlőképernyő jön elő, de valahogy be kéne írnom a usernevet, mert a kiválasztható elemek közt nincsen ott a user. :F

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#29) Nabu válasza drpele (#28) üzenetére


Nabu
aktív tag

Na ezt nem értem... :(
Miért nem tudod beírni az userneved? :F

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#30) Blasek


Blasek
csendes tag

Sziasztok.Lenne egy problémám az XP felhasználói fiókjaival. Az XP telepitése után amutomatikusan létrehozott egy rendszergazda nevű fiókot. Én is létrehoztam 3 fiókot rendszergazda jogokkal. Az a problémám, hogy a gép bekapcsolása után az XP automatikusan a Rendszergazda nevű fiokba lép be. Az álltalam létrehozott fiókokat csak úgy tudom elérni ha a Rendszergazda fiokjábol kijelentkezem. Hogy tudnám azt megoldani,hogy a bekapcsolás után lássam a 3 általam létrehozott fiókot, es ne kelljen mindig kijelentkeznem. Törölni nem tudom. Ha a saját fiókomba vagyok bejelentkezve akkor nem is látni, csak az általam létrehozott 3 fiókot. Köszi a segitségeteket.

(#31) egytag18


egytag18
csendes tag

Heló!

Amit most elkezdek írni az nem egy egyhetes probléma.A windows xp mint tudjuk bővelkedi bugokban.Ez nem csak annyit jelent hogy a hardverváltozásokat nem kezeli néha megfelelően hanem egyéb kuriózumokat is tartalmaz.Mit szóltok a kékhalálhoz?Szerintem ennél szebben nemis mutathatná meg az xp hogy egy rakás *****.Nah de térjünk rá az én problémámra.Szóval a felhasználói fiókommal belépnék, aminek a neve Skizo, de kiírja hogy az ön felhasználói fiókjának beállításait a rendszer nem tudja betölteni.(Oké biztos valami meghibásodott) Akkor Új fiók.....Pisti(mert ez a nevem).Restart.....a hiba ismét kinnvan....itt elkedtem nyugtalankodni és megpróbáltam megidézni egy közös milliárdos ismerősünk édesanyját :D.....aztán már a harmadik felhasználói fiókkal is azt tette.....Nah itt a kiborulás kapott el....szóval kérlek benneteket segítsetek.jah és az xpreinstall sem segít, csak ideiglenesenn :S

Dombi István

(#32) Peperoni07


Peperoni07
csendes tag

Sziasztok! Azt hol vagy hogy kell beállítani, hogy ha a rendszergazda fiók(saját fiók) mellé aktiválok egy vendég fiókot és hogy a rendszergazda dokumentumait ne lássa a vendégbe bejelentkezett, csak a vendégfiókban létrehozottakat? A megosztásnál találtam hasonlót h internetet osszon meg meg stb de ott én láttam olyat h ki tudtam volna választani, hogy miket igen miket ne. Ha létrehozom simán a vendégfiókot akkor jelen pillanatban mindent meg tudok nyitni ami a rendszergazdában van, egyedül módosításra törlésre és hasonlókat nem enged. Hogy tudnám ezt megcsinálni, hogy csak a saját dolgait lássa a "vendég"? Remélem érthetően írtam Köszi :)

(#33) kisliliom


kisliliom
csendes tag

Sziasztok!
Most hoztam létre először a gépemen egy új felhasználói fiókot, és úgy tűnik, ennek következtében egy csomó rendszer-beállításom megsemmisült. Pl. a könyvjelzőim, jelszavak megjegyzései, a torrent-trackerem és még pár apróság. Viszont amiben nem vagyok biztos, ezért kérdezném: létezik, hogy ezért tűntek el a skype-ból a naplózott beszélgetéseim? Azért gondolom, mert pl. be is kellett lépnem az automatikus belépés helyett... Másik kérdésem, hogy ha ez már megtörtént, mármint a beszélgetések eltűnése, valahová nem mentette ezeket a rendszer? Nagyon fontosak lennének nekem ezek, ezért nem akarok beletörődni...
Előre is köszönök minden segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.