Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sirpi


Sirpi
senior tag

Szóval XP 2800+ procit (vagy max. egy picit lassabbat, legalább 2600+) szándékozom venni a héten, meg 512MB DDR 400Mhz ramot hozzá. Egyelõre csak azt nem tudom, hogy milyen alaplapba lenne mindezt érdemes betenni.

Szempontok:
- ár kb. 20+áfa alatt
- RAID legyen rajta, mert 5 IDE egységem van
- SATA nem árt, de nem halok bele, ha nincs
- minél kevesebb integrált cucc (van már 100Mb-es hálókarim, meg SB Live 5.1-em külön)

Elkezdtem nézni a lehetõségeket, de rengeteg lapot árulnak, csomófajta chipkészlet, és nem vagyok teljesen up2date, szóval azért kérem a segítségeteket. Elõre is köszi.

S

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#2) klewy válasza Sirpi (#1) üzenetére


klewy
aktív tag

Hi.
ASUS A7V600.Nekem ez van,nagyon meg vagyok vele elégedve,stabil lap.
Igaz hogy VIA-s,lassabb mint Nforce-os társak,de szerintem a SATA jól müxik,a hálót+hangot meg kikapcsolod.
Az árba amit írtál,belefér,én 3 év garit kaptam rá.Ja én 2500+Bartonnal használom 3200+-on soha nem fagy,így megy 2 hete.

music4ever

(#3) Sirpi válasza klewy (#2) üzenetére


Sirpi
senior tag

Kösz a tippet, nem tünik rossznak. Amúgy ez raid-es/van belõle raid-es, mert az asus honlapján errõl nem irnak.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#4) echo001 válasza Sirpi (#1) üzenetére


echo001
aktív tag

hi
epox 8kra2+ hpt 372 raid van rajta de muxik + ide-kent is nekem ezt van szerintem penge joszag....

[Szerkesztve]

Echo

(#5) klewy


klewy
aktív tag

Van rajta RAID.Via raid vezérlő.

music4ever

(#6) klewy


klewy
aktív tag

Nézz el ide:
http://www.asus.com/products/mb/socketa/a7v600/overview.htm
Ha nem gond az angol,akkor itt mindent megtudsz a lapomról.

music4ever

(#7) Ati9500


Ati9500
senior tag

Én Abit AN7 ajánlom!

Ez nforce2 és qrva jó 27,000ft.

(#8) echo001 válasza Ati9500 (#7) üzenetére


echo001
aktív tag

az igaz csak az nforce 2 + a plussz ide vagy raid elege nem szeretik egymast :(

Echo

(#9) Ati9500


Ati9500
senior tag

ezt honnan veszed nekem superul müxik....

(#10) stoorm


stoorm
tag

Csá!

Nekem egy Abit NF7-S alaplapom van, és csak ajánlani tudom mindenkinek! Olcsóbb, mint az AN7-es, és már bizonyított.

A tuning-szekciója pedig überbrutál, mint az közismert!

Ha megnézed a tuningteszteket, vagy akár a normál felhasználók véleményét, mind megegyeznek egy dologban: ez egy nagyon jól sikerült termék.

Egy próbát megér...

(#11) Sirpi


Sirpi
senior tag

Na, ha már ennyi ötlet elhangzott, akkor felvetek én is egyet, kérdés, mit szóltok hozzá.
Eddig nem írtam, de a jelenlegi lapom Abit KX7 (nem Raides), benne egy XP1800+ procival (régi palonimo), 512 MB DDR 333Mhz rammal. Mint írtam, a cuccot lepasszolom a hugomnak, de még semmit nem vettem meg az újhoz.
Szóval igazából csak azért kéne új lap nekem, mert pillanatnyilag egy 40 gigás vinyóm a polcon pihen, mert nincs szabad IDE hely a számára, és nem biztos, hogy csak ezért megéri a teljes csere.

Szóval szerintetek szívok azzal, ha alaplap, RAM marad, keresek hozzá olcsón PCI-os RAID vezérlõt, és igy rakom be az új procit (2500-2800+ körülit)? A hugomnak meg az 1800+ alá vennék valami ECS lapot, mert az szinte ingyen van (úgyse akar tuningolni), meg vennék 266-os vagy 333-as ramot, és igy kicsit olcsóbban kijövök. Vélemény?

Ha lebeszéltek, akkor új lap lesz. De csak most döbbentem rá, hogy nem minden RAIDes lap kezel 8 eszközt, szóval nem akarok mellényúlni. Tudom, kicsit láma vagyok, de hát istenem...

S

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#12) stoorm


stoorm
tag

Szerintem jobban járnál egy új alaplappal, ha hosszabb távra tervezel!

A jelenlegi lapod csak a 333MHz-es (PC2700) memóriákat támogatja hivatalosan, és bárminemű későbbi bővítés igen nehézkes lenne.

Az NF7-S-en van 2 db SerialATA csatlakozó, amire SATA vinyókat tudsz csatlakoztatni. Plusz mellékelnek egy Serillel nevű átalakítót is, amivel PATA vinyót tudsz SATA csatlakozóra kötni. A 40GB-os vincsit így rá tudnád tolni, és minden működne flottul.

SZVSZ ez lenne a legjobb megoldás, de ez a te döntésed!

(#13) Sirpi válasza stoorm (#12) üzenetére


Sirpi
senior tag

Kösz szépen a válasz(oka)t.
Most már asszem, minden világos. Az zavart eddig, hogy nem voltam biztos benne, hogy SATA helyre tudok-e ''normál'' vinyót tenni, de ha ez tényleg nem gond, akkor mindenképp veszek új lapot.

Az NF7-S tényleg jól hangzik, bár az ASUS A7V600 se tünik rossznak. Az utolsó 2 lapom mondjuk Abit volt, egyiket se bántam meg. Holnap asszem, el is megyek bevásárolni :DD

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#14) fofi


fofi
csendes tag

Szerintem olvass bele néhány független tesztbe!

Ugyanis a hozzászólásokból az derül ki, hogy mindenkinek megvan a saját favoritja. Szerintem a legtöbb lap jó, a lényeg, hogy nForce2 SPP chipset legyen rajta a Dual Channel memóriakezelés miatt.

Én pl. az MSI-t favorizálom (K7N2 Delta-ILSR).

(#15) stoorm


stoorm
tag

Csak azért javasoltam ezt az Abit lapot (NF7-S), mert ehhez alapban jár ez a SATA átalakító (az S jelenti ezt!!!). A többihez (NF7, NF7-SL) nem jár!

Lehet külön is kapni ilyet, de aranyárban mérik, és úgy nem biztos, hogy megéri....

Az előző hozzászóláshoz pedig csak csatlakozni tudok, jelenleg tényleg ez az NVidia chipset a legjobb Athlon XP procikhoz.

(#16) erdoke válasza fofi (#14) üzenetére


erdoke
titán

''a lényeg, hogy nForce2 SPP chipset legyen rajta a Dual Channel memóriakezelés miatt.''

Amiatt nem lenne fontos, alig van különbség, egyeseknek gyorsabb Single módban...:)
A memóriakezelése pl. úgy általában jobb a VIA chipseteknél.

A legjobb aláírás a héten

(#17) erdoke válasza stoorm (#15) üzenetére


erdoke
titán

Az ''S'' a Serial ATA-t és a Soundstormot jelenti.
Egyébként bruttó 2e Ft-ért lehet kapni, kissé lement mostanság az arany ára...:P

A legjobb aláírás a héten

(#18) stoorm


stoorm
tag

Úgy tudom, és minden teszt ezt bizonyítja, hogy a Dual Channel memóriakezelés 5-10%-kal növelheti a rendszer teljesítményét.

A külön átalakítóval pedig csak az a baj, hogy kissé hiánycikk legutóbbi infóim alapján. Ha ismét lehet kapni, és van is készlet belőle szépen, akkor ez egy jó pont a boltok, illetve nagykerek részére.

(#19) fofi


fofi
csendes tag

A K7N2 Delta-ILSR-en a RAID-nek 2x SATA + 1x PATA portja van. elteszel rá egy UDMA BIOS-t és 2db PATA egységet tudsz használni a PATA porton.....

...., de mint írtam, a TE döntésed mit veszel.

(#20) JaniS válasza Sirpi (#11) üzenetére


JaniS
senior tag

Üdv!

Az általad említett RAID vezérlő megvásárlása a legolcsóbb módja annak, amit akarsz (ha kapni lehet). Azért tudd, hogy a KX7 a Tbred-eket rendben kezeli, de a Barton-okat nem mindegyik (alaplap revízió függő). Tehát ha a fejlesztés ilyen irányba mutat, akkor alaplapcsere.

JaniS

(#21) #25954560 válasza stoorm (#18) üzenetére


#25954560
törölt tag

hat... nforce2 eseten nem a dual memoriakezeles miatt gyorsabb. az nf2 single modban is veri a kt600-at memo iras/olvasas teren es ehhez kepest a dual-ban hajtott cumo alig gyorsabb. ha megkeresed itt a ph!-n azt a tesztet, amelyikben osszeeresztettek par kt600-as es nf2-es lapot, abban ez yol latszik. talan egy soltek v gigabyte lap dual kepesseg nelkul is gyonyoruen teljesitett. abban a cikkben szepen meg van fogalmazva, hogy a chipset nemtommi-elorejelzo kepessege sokkal jobb, mint a via-e :DD

(#22) LordX válasza fofi (#19) üzenetére


LordX
veterán

Mi az az UDMA BIOS?

(#23) zsoltee10 válasza stoorm (#18) üzenetére


zsoltee10
addikt

Olvasd el a PH! nf2 tesztjét. Van ahol a single vezérlős lap megveri a dual vezérlőst. 10% messze nincs, max 3-4%.

(#24) LordX válasza stoorm (#15) üzenetére


LordX
veterán

Egy NF7-SL-em van, csak annyival kevesebb az -S-től, hogy nincs bene a Seriller!, és 7000HUF-al olcsóbb volt... (olcsóbb volt, mint egy haveromnak a sima NF7, csak az 2 év garival volt)

Mivel nekem nem volt rá szükségem, rohadt jól jártam.. (Azóta tudom, hogy nem jött volna rosszul, az nForce2 IDE-kezelése miatt)

(#25) zso73


zso73
veterán

Hali!
Ez érdekes:Nekem is NF7-SL rev 2.0-m van.De ezen rajta van a SATA és a DD.Csak SATA-PATA átalakító nem volt hozzá!
Zso :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#26) echo001 válasza Ati9500 (#9) üzenetére


echo001
aktív tag

tapasztalatt mondjuk en silicon grap.vezerlovel probaltam de a ket vezerlo kozott masoltam mindig crc-volt mas fajta kartyaval nem probaltam meg az nfoce ide vezerlese nem tetszett
mert szerintem lassu de ez bizonyitott is a kt 600 memoria kezelese nem lassabb annyival hogy eszrevedd...

Echo

(#27) fofi


fofi
csendes tag

UDMA BIOS: a RAID vezérlöd portjait úgy tudod vele használni, mint az alaplapi IDE portokat. Pl. nem csak vinyót, hanem CD-Rom-ot is tudsz rá aggatni.

(#28) Alvin_ti4200 válasza Sirpi (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Megjegyzés: ezt nem én írom;] : Abit NF7
Ez már én írom:DD : Asus A7V600, Epox 8KRA2I, Epox 8RDA+

(#29) stoorm


stoorm
tag

Ha tesztekről beszélünk, nem szabad csak egy oldalról megvizsgálni egy témakört! Ha komolyan érdekel egy dolog, 3-4 egymástól független tesztet kell összevetni, és ezek konklúziója adhatja a majdnem reális eredményt. Legalábbis én ezt az elvet vallom, és eddig mindig bejött!

Nem állítom, hogy a PH! tesztjei nem reálisak, csak azt, hogy egy véleményt, nézőpontot képviselnek. Ha megnéztek egy Tomshardware, egy Hardoc, egy Magyar PC (ez nem a reklám helye...) tesztet, nem biztos, hogy az eredmények egyeznek majd. Más környezet, más vas, más eredmények... Ez ilyen egyszerű!

Persze lehet hogy nincs igazam, de...

Egyébként a legjobb teszt mindig a saját tapasztalat marad. Kérdés az, hogy kinek mi jön be!

(#30) #25954560 válasza stoorm (#29) üzenetére


#25954560
törölt tag

tudod, bizonyos korokben egy ido ota nem illik pl a tom-ot referencianak venni ;]
azert egy anandtech vagy egy aceshardware sztem meg mindig biztosabb pont :)
meg ket aprosag:
-teszteredmenyek nem kepviselnek nezopontot, kezzelfoghato eredmenyeket kepviselnek, amig elhisszuk, hogy azt irtak le a tesztelok, amit mertek
-pontosan azert van leirva minden tesztkornyezet pontosan a tesztekben, hogy tudj mihez viszonyitani. sot, ha osszehasonlitasz ket tesztet azonos kornyezetben, akkor azt barmelyik oldal kovette is el, kb egyezo eredmenyeket kell produkaljon

tengermely tisztelettel,
&rew

(#31) stoorm


stoorm
tag

A Tom-ot nem tekintem alapnak, csak ez jutott eszembe...

Másrészről sajnos már találkoztam olyan tesztekkel is, amely hasonló vas alatt ''indokolatlanul'' nagy eltéréseket mutatott.

''Belgyógyászhoz kellene mennem. Lehet hogy rosszmájú vagyok?''

Mindenesetre volt már negatív tapasztalatom is...

(#32) ZoCso válasza Alvin_ti4200 (#28) üzenetére


ZoCso
senior tag

ABIT KV7. Az előzőeknél olcsóbb. A különbségből futja egy PCI RAID vezérlőre is.
Az én javaslatom az ''EPOX 8KRA2+''. Minden földi jóval föl van szerelve, akár 10 :DD IDE egységet is tud kezelni! Egyedül a SATA->PATA átalakító hiányzik:(( .

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#33) Sirpi


Sirpi
senior tag

Köszi szépen a tanácsokat.
Végül NF7-S lett belõle, és azért nem jelentkeztem eddig, mert alig lehet kapni... Proci: Barton 2500+, ram: 2x256MB DDR 400, és hasít 3200+-on feszemelés nélkül. Egyáltalán nem bántam meg tehát a dolgot, sõt. Amúgy terhelve 52 fok a proci (régi 1800+ palonimo picit több volt...)

Szóval én most :DD :)) :DD :)) :DD

S

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#34) Alvin_ti4200 válasza Sirpi (#33) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Gratula, újabb boldog Abit lap tulaj;]:C

(#35) stoorm


stoorm
tag

Jó választás!!!

Nagyon remélem, hogy hosszabb távon is elégedett leszel ezzel a lappal, és nem gondolod majd - ''Milyen csúnyán átvertek! Na, ide se jövök többet...''

Sok Boldogságot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.