Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Xp 2200 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Történt anno,hogy jó 1 éve vettem 1 K7s6a lapot, és bele 1 1300as Duron-t. Aztán Durván fél éve 1 XP2200ast,és azóta szivtam,mert az istennek sem akart normálisan működni,a max ami kihozható volt az 125/125 Mhz volt.. Viszont amikor megemeltem a feszt 1,65Vről ~1.71Vra,akkor stabilan ment a 133/133on (azaz ugye a gyári értékeken) Ez szerintetek normális? Vagy esetlen valami gubanc van a procival? (Alaplap szervizelve volt,azzal nincs gond) Kérhetem e a cseréjét olyan indokkal, hogy csak megemelt fesz. mellett megy a gyári frekvencián?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#2) hobizoli válasza CactuS (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

SZVSZ probald ki egy masik alaplapban is.


hobizoli

több drón kell ;P

(#3) Carline


Carline
őstag

1. Tölts le a laphoz új BIOS-t és frissítsd.

vagy ha azután sem megy:

2. Próbáld ki egy újabb típusú lapban. Ha ott sem megy a defult értékeken megfelelően, vidd vissza a boltba ahol vetted.

Nekem is volt egy Mercury lap, amiben nem ment egy TredB 2000+ proci. Híába volt BIOS update...

Carline

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#4) simbazz válasza CactuS (#1) üzenetére


simbazz
aktív tag

Tele van az ország átcimkézett Tbred-A (!) 2200+-okkal. Ugyebár Tbred-A 2100+-ig készült, elvétve ugyan emlegetnek 2200+-t is, de az kamu. Szóval 2200+ és fölötte kizárólag Tbred-B lehet vagy ugye Barton.

Én is kísértetiesen ugyanígy jártam, ügyfélnek toltam össze egy KV7, 2200+ kombót, az istennek nem akart rámenni a win, fagyott orrbaszájba. Videokártya és RAM csere is beugrott, akkor se. Utolsó gondolatként proci feszemelés, láss csodát, minden tökéletes. Ezután azonnal AIDA izzítás, mondta a frankót: Tbred-A. KIUHB sorozat volt ráírva, de mint utólag kiderült, az is kamu volt, KIUHB eleve 2000+-ig lehet, volt valahol egy táblázatom, neten rá lehet keresni. Ennyi, procit visszavittem a boltba, nem is ellenkeztek, azonnal adtak egy Tbred-B 2200+-t.
Ez van, kötelesek visszacserélni, ha nem megy gyári feszültségen.

Kaptam már másik ügyfél számára 2000+-t, JIUHB (szintén Tbred-B-t sejtetett) Tbred-A procit, de az ''sajnos'' vitte alapfeszen a 2000+-t, nem lehetett reklamálni.
Sok bugris nyomoronc boltos ott ver át, ahol csak bír. Tisztelet a kivételnek.

[Szerkesztve]

Elektromos abakusz

(#5) hobizoli válasza simbazz (#4) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az nem kamu, mert Tbred-A eredetilig csak 2200+ volt es kesobb jottek ki a kisebbek. Tbred-A 2200+ mar 2002 juliusaban mar volt .hu-n, de az 1700+-s elso szallitmany csak november vegen jott be, masnap mar itt figyelt abbol az egyik nalam:C.



hobizoli

több drón kell ;P

(#6) CactuS válasza hobizoli (#2) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Sajna,mint mondtam az alaplap volt szervizben, és letesztelték 2200xpvel, és tökéletesen ment. (2x küldtem el szervizbe a lapot,szal az tuti jó). Köfi mindenkinek a segitséget. Viszem vissza,és kérek másikat :/
Thx

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#7) simbazz válasza hobizoli (#5) üzenetére


simbazz
aktív tag

Igazságod vagyon :B
[L]http://c627627.com/AMD/AthlonXP/[/L]
De viszont azt továbbra se tudom mivel magyarázni, hogy a KIUHB és JIUHB stepping hogy jön össze a Tbred-A-val (ezek Tbred-B steppingek), meg hogy az utamba került állítólagos 2200+ Tbred-A miért nem bírta alapfeszen a 2200+-t, ami rá volt firkálva.
Épp keresem a nagy-XP-stepping-határozót, nem raktam búkmárkba, de fent említett 2 stepping hétszentég hogy Tbred-B-hez tartozik. Ehelyett Tbred-A procikon voltak, amik ráadásképp nem is működtek megfelelően (lásd feszemeléssel csak).

Elektromos abakusz

(#8) simbazz válasza hobizoli (#5) üzenetére


simbazz
aktív tag

Imhol:
[L]http://forums.extremeoverclocking.com/showthread.php?t=20803[/L]
''B''-re végződő stepping egyértelműen Tbred-B kellene hogy legyen, de kis hazánkban átcimkézés folyik, mint ahogy ezt tudtam eddig is, Tbred-A-t kap a lenézett vásárló. Ami még nem lenne baj, de mint láthatjuk saját példámon is, feszemeléssel megy csak. Pofátlanság? Á, dehogy, ezt csinálja mindenki. Hova hányhatok?
Ez van.

Elektromos abakusz

(#9) CactuS válasza simbazz (#8) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Következő kérdés:

A szerviz meg akarja tagadni a cserét, mert ezüst alapú pasztával volt feltéve a proci. Kérdem én lehet ez? Mert ugye elvileg zárlatot okozhat. Ja, ha elér a hidakig, nem? Fogyasztóvédelem, vagy mi jön ilyenkor?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#10) mr_ricsi válasza CactuS (#9) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A szerviz meg akarja tagadni a cserét, mert ezüst alapú pasztával volt feltéve a proci.''
Sok coolerhez gyárilag ''ezüst''-pasztát adnak. (pl. Titan) Ez nem lehet indok!

''Mert ugye elvileg zárlatot okozhat. ''
Az ezüst-paszták közül is csak a néhány féle vezeti az áramot.

''ha elér a hidakig, nem?''
De igen.

''Fogyasztóvédelem?)

Tavaly november óta az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesületnél (OFE) kell kopogtatni.

www.ofe.hu


[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Xp 2200 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.