Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Xp-ről me-re (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) divot


divot
veterán

Kipróbáltam az XP, de nekem annyira azért nem jött be (mindenféle apróság, nem sorolom, valószínűleg én vagyok vaskalapos, meg ragaszkodom a régihez egy kicsit.) Tehát tenném vissza a Milleniumot. De nem sikerül. Most akkor format c:?

(#2) McJames válasza divot (#1) üzenetére


McJames
senior tag

Most akkor format C: :D

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#3) Ketama válasza divot (#1) üzenetére


Ketama
aktív tag

Berakod az ME install cd-t és a telepítő megformázza neked ha annyira ragaszkodsz a downgradehez...

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#4) CsendPenge válasza divot (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Esetleg nem ártana a format mellett egy ''fdisk /mbr'' sem. ezzel újraírod a Master Boot Record-ot, és esetleg elkerülsz néhány kellemetlenséget.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#5) hi


hi
tag

Jo tipp, en is megprobaltam az XP-t, de en se kedveltem. Majd 2-3 Service Pack utan... Szerintem a ME helyett az 98SE-vel jobban jarsz, bar ez attol fugg ki melyiket szereti-szokta meg. Emlexem, en win95-t is csak OSR2 probaltam.
Hogy miert ? Lehetoleg nem muszaj en legyek a kiserleti nyul ...:W

(#6) divot


divot
veterán

Tökelütött problémám van (saját tökkelütöttségem miatt).

Tehát vett a sógor egy új gépet. Kapott hozzá Win XP-t. Amikor belőttük a cuccot, látom ám, hogy csak harminc nap után kell aktiválni. Nosza, akkor kipróbálom. És lőn, földobtam az XP-t.

Már csak öt nap van hátra az aktiválásig, így gondoltam, visszarakom a gyári Milleniumomat. De nem megy. Mert, mint utólagos utánaolvasáskor kiderült, csak új gépre mászik föl. De még csak nem is tudom olvasni a CD-jét.

Segítség! Még öt nap, és ittmaradok az XP és a ME között oprendszer nélkül!

(#7) Don Vittorio válasza divot (#6) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Bármilyen DOS-t bootoló CD segíthet. Én csináltam már magamnak több ilyet, de a Win98 install CD-je is segít. Lényeg az, hogy CD-ről (vagy floppyról) DOS-t kell bootolnod. Legyen a CD-n vagy a vinyódon NV, DN vagy VC vagy valami hasonló. Főkönyvtár minden szara töröl, Windows és Program Files könyvtár (c:progra~1) töröl. Esetleg FDISK /MBR. Innentől azt hiszi a ME vagy az OEM Win98, hogy a vinyó tiszta - és milyen igaza van, végülis oprendszer nincs rajta.

Lényeg: az egész csak akkor működik, ha nem konvertáltad FAT-ről NTFS-re a vinyódat, mert akkor hiába bootolsz DOS-t, még csak látni sem fogod a vinyódat, nem hogy törölhetnél róla...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#8) divot válasza Don Vittorio (#7) üzenetére


divot
veterán

Apám, ezzel bezárult a kör!

Mert termszetesen már NTFS a fájlrendszer...

Nem akarok format c:-t!

(#9) #25954560 válasza divot (#8) üzenetére


#25954560
törölt tag

Keress a neten, letezik olyan stuff, hogy win/dos alatt tudsz irni/olvasni ntfs-t. A csak olvasasi funkcioval rendelkezo altalaban freeware vagy shareware, a mindentudokat valahogy hasznalhatova kell tenned :)

(#10) Snowcat válasza divot (#8) üzenetére


Snowcat
tag

Lehet azért kicsit cselezgetni, csinálsz másik partíciót, ami fat32ő, átmásolsz oda minden lényegeset, amit akarsz, majd format c:, feltelepíted ide, majd egyesíted a két partciót...

(#11) gerzso


gerzso
csendes tag

Sziasztok nekem is hasolnló problémám van, igazából nem akartam ide bepofátlankodni csak nem tudom miért nem tudtam új témát nyitni ''nincs megfelelő jogosultságod'' ez volt a válasz? Na mindegy. SZoval van egy tök jól működő xp rendszerem, most vettem egy uj vinyot és a régiről át szeretném tenni az egészet egy az egyben.Nem akarok mindent ujra telepíteni kicsit bonyi lenne. Valahol már olvastam hogy lehet ilyet. Ha tényleg megy akkor megköszönném ha valaki leírná hogyan.

Gerzso.

(#12) Don Vittorio válasza divot (#8) üzenetére


Don Vittorio
őstag

1. De be ám! :(

2. Vinyót kérj kölcsön valakitől, és mentsd le a fontosabb cuccokat, csak aztán format c:.

3. Most valami borzalmasat fogok ideírni: törd föl a WinXP-t, hogy ne legyen gond a 30 nappal.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#13) Don Vittorio válasza Snowcat (#10) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Nem t'om, mit szól(ná)nak a házigazdák, de lassan érik egy ''Aranyköpések'' topic.

Mai kedvencem: fat32ő.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#14) Nowhereman válasza gerzso (#11) üzenetére


Nowhereman
őstag

NCGHOST.

Utánam a kondenzcsik!

(#15) Don Vittorio válasza gerzso (#11) üzenetére


Don Vittorio
őstag

1. Ghost. Keress rá a neten, ha van rá módod.
2. Feltelepíted az XP-re, megkeresed azt a menüpontját, ''hogyaszonygya'' making boot disk, és készítesz magadnak egy boot floppyt.
3. Gép kikapcs.
4. Második vinyó bedug.
5. BIOS-ban beállit: boot a floppyról. (Esetleg ismertesd fel vele az új vinyót, ha muszáj.)
6. Bekapcs, floppyról boot.
7. GHOST elindul. Általában az első kép alján van egy hosszú kód, azt írd fel valahová, mert kérni fogja a második oldalon... (Micsoda védelem, kérem szépen!)
8. Megkeresed azt a menüpontot, amelyik a vinyóról vinyóra lehetőséget takarja, és azzal átnyomod a stuffot. Elméletileg a Local/Disk/To Disk menüpont tudja ezt. Kijelölöd, hogy melyik vinyót melyikre másolod (itt légy nagyon körültekintő), és ha az új vinyód nagyobb, mint a régi (gondolom az), akkor felajánlja, hogy a plusz területet is hozzáadja az új, létrehozandó partícióhoz. Ha minden OK, akkor mehet a másolás.
9. Amikor kész a másolás, kikapcs.
10. Régi vinyó le, új vinyó a régi helyére, BIOS-ban új vinyót felismerteted, visszaállítod, hogy ne a floppyról bootoljon, és hadd szóljon...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#16) Den válasza Don Vittorio (#13) üzenetére


Den
veterán

Jó ötlet, nyiss egyet. :)

www.simson4t.hu

(#17) Sidaries


Sidaries
őstag

Hát Xp-ről Me-re semmi pénzért nem váltanék. Akkor már 98SE. Az még relatíve oprendszer.
Ha pedig Ntfs-ed van akkor így jártál. Szerintem nem szabad felrakni. Az első Xp-met én is azzal raktam. Inkompatibilitási gondjai voltak. Aztán Fat32. Ezzel megy már bő fél éve, de hiányom van, úgyhogy holnap leformázom. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#18) Don Vittorio válasza Sidaries (#17) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ja. Ha már DOS-alapú valami, legalább legyen elérhető egyszerűen az a DOS-alap.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Xp-ről me-re (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.