Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Energiaital topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54401) szekra válasza #89309696 (#54400) üzenetére


szekra
Topikgazda

Torvenymodositas nem tortent, de nehez helyzetbe kerultek. [link]

(#54402) DJ. Ru$y válasza #89309696 (#54400) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A már linkelt cikkből mindent kiderül kb. Aquarius-Aqua Kft tulajdonában van a Watt brand, és úgy gondoljuk, hogy ezen is spórolnak éppen, gondolják a név úgyis eladja, mert az átlagfogyasztókat (akik nem mi vagyunk ugye), nem érdekli és nem is nézik mi van ráírva.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54403) koshmar válasza #89309696 (#54400) üzenetére


koshmar
őstag

Ezt a 15/100-ra érted? A Facebook oldalon azt írták, hogy azért lett így, mert így napi 6-8-at megihatsz, mire elérnéd a koffeinlimitet. Hihető :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#54404) ToBeY válasza koshmar (#54403) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Amúgy ha napi 8 megiszol ebből akkor az azt jelentené,hogy a normálból kettőt lehetne meginni.És hát tudjuk,hogy a legtöbb energiásra rá van írva,hogy ne igyál kettőnél többet.

(#54405) koshmar válasza ToBeY (#54404) üzenetére


koshmar
őstag

Tényleg ez van ráírva, de én mikor négyet ittam anno, akkor se volt semmi bajom (persze ez nem sokáig tartott).

Viszont én a cukor (és leginkább a pénz) nem innék 8-at egy nap :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#54406) ToBeY válasza koshmar (#54405) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nyilván egyénenként változik ki mennyit bír,illetve ki mennyire van hozzászokva a koffeinhez.
Gondolom 2db még az a mennyiség,ami még nagy biztonsággal senkinél sem okoz gondot

Hát igen,8db energiás már brutális mennyiségű cukrot tartalmaz!

btw nekem már rockstar xdurance is sok, a maga 14 v 15g cukrával...

(#54407) koshmar válasza ToBeY (#54406) üzenetére


koshmar
őstag

Én ittam jó pár nagy Rockstart (70 grammos volt mind), egyiket se éreztem túl édesnek.

Viszont egyszer ittam egy classic Burnt (még a régit), ami szintén 15 grammos, na attól majdnem ökledeneztem, annyira édes volt (lehet a másnaposság :D)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#54408) DJ. Ru$y válasza ToBeY (#54406) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ahogy már írtátok is, nem feltétlen a koffein a probléma... A cukor inkább szerintem. Amikor megisznak az emberek 4-5 kávét egy nap alsó hangon, és azt mondjuk, hogy 250 ml edrink = 1 csésze kávé, akkor ugye lehetne inni, de bitang cukor miatt szerintem akik egy kicsit is tudatosabban fogyasztják, azok nem isznak 1-2-nél többet. Én normál esetben 1-et, ha fel kell kelni esetleg hajnal 2-kor, és fent kell lenni este 10-11-ig, akkor van amikor lecsúszik kettő.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54409) #89309696 válasza koshmar (#54407) üzenetére


#89309696
törölt tag

A cukor melletti íz sokat számít, de még a sűrűsége is az italnak. Egy citromosban kevésbé érzed durvának, mint egy málnásban. A hőmérséklete is számít. Burn főleg az orig az szopogatós volt.

A Watt helyében mondjuk én nem írogatnék ilyen hülyeségeket, hogy igyanak belőle nyolcat, persze nem lehetetlen, az ember bele fel tud dolgozni 200+g cukrot is probléma nélkül, legfeljebb a cukormentes életvitelűeket ütné ki, de éveken át tartósan fogyasztva eléggé lepusztítaná a szervezetet. Max 3 ami tartósan fogyasztható, de akkor már az étrendre is oda kellene figyelni. Nyolc doboz még édesítőszerrel is sok, egyszerűen bármilyen verzióban sok a nyolc, épp ezért nem kellene ilyeneket írkálniuk.

(#54410) koshmar válasza #89309696 (#54409) üzenetére


koshmar
őstag

Szeritem is hülyeség volt ezt írni. De már mindegy, tavaly október egy posztot se raktak ki, nyilván nem is fognak már.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#54411) szekra válasza DJ. Ru$y (#54408) üzenetére


szekra
Topikgazda

Egy csesze espresso kb. 40mg koffein (nagy atlag ilyet iszik), tehat 1 energy (250ml = 80mg koffein) inkabb 2 cseszenek felel meg. Attol fugg nyilvan, hogy pl. Robusta (ez akar 100-120mg is lehet) vagy Arabica (gyengebb) fele. Viszont sokszor hallom, hogy 1 energy = 3-4 csesze kavenak felel meg, ezen jot mosolygok mindig. Velemenyem szerint 2-3 csesze kave/nap fogyasztas amugy nem sok, pl. ram abszolut pozitiv hatassal van, termeszetesen edesitoszerrel iszom, ennyi cukrot nem birnek.

Szerk.: bocs, nem valasz akart lenni

[ Szerkesztve ]

(#54412) #89309696 válasza szekra (#54411) üzenetére


#89309696
törölt tag

Blöe, akkor idd natúrba. A jó kávé jól megcsinálva finom feketén is.

(#54413) szekra válasza #89309696 (#54412) üzenetére


szekra
Topikgazda

Kis tejet teszek bele, edesitot ritkan (munkahelyen), itthon altalaban nem. :) Magamnak daralom es fozom egy eleg jo geppel.

(#54414) ToBeY válasza szekra (#54411) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerintem inkább 100-120mg körül van egy expresso,ezért is írjàk az enrgiaital dobozán a napi kettőt. :K
Nagyon off beszereztem egy philips kávé masinát,mostanában azt nyomatom :D

(#54415) davidkiss90


davidkiss90
tag

Tegnap kaptam egyik kollégámtól. Tudom nem újdonság, de szerintem nagyon szép :DD elvileg zero is van, majd megpróbálom felkutatni :D

Energy Drink Collector

(#54416) DJ. Ru$y válasza davidkiss90 (#54415) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Én nem tudok Zeroról, de sokáig nem kell kutatni, bebattyogsz az első Unixba és karton számra adják a kezedbe. [link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54417) davidkiss90 válasza DJ. Ru$y (#54416) üzenetére


davidkiss90
tag

Itt van egy kép a zeroról. Lehet nem forgalmazzák már, mert sz@r íze volt :D

Energy Drink Collector

(#54418) koshmar


koshmar
őstag

Azért Ausztráliában is van választék.. és persze Assault is :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#54419) davidkiss90


davidkiss90
tag

sixi.hu -n lehet kapni 605 FT-ért fél literes Rockstarokat. :) Kár, hogy erre a hónapra már kimerítettem az e-drink kasszát! :DD

Energy Drink Collector

(#54420) szekra


szekra
Topikgazda

FB csoportból:

“Fury, Peach cukor nélkül = Lengyelország, Magyarország, és az 500ml Norvégiában. Gold = Törökország , valószínűleg a Royal helyettesítése. 500ml Original pedig Oroszország.”

(#54421) ToBeY válasza davidkiss90 (#54419) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A "Killer Cooler" Rockstar milyen ízű?Mondjuk 600 picit overkill az ára szerintem...

szekra:Ha idén összejön a szokásos török nyaralás megnézem,hátha kapni ezt az új burnt

[ Szerkesztve ]

(#54422) koshmar válasza ToBeY (#54421) üzenetére


koshmar
őstag

Nem itthon töltik (szerintem UK), azt ide kell hozatni jó pénzért, a bolt is keresni akar, szóval a 600 szerintem még baráti.

Ha lenne Assault, én adnék érte 600-at, ha nem is mindennap. :D

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#54423) ToBeY válasza koshmar (#54422) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Akkor taurinos?mert akkor valóban megérheti a 600-at.

[ Szerkesztve ]

(#54424) CoDWaW07 válasza davidkiss90 (#54419) üzenetére


CoDWaW07
őstag

A 185 forintos 250 milis Rockstar viszont jó ajánlat :K

Nem is értem, már itthon is hivatalosan forgalmazzák, mi lehet az oka hogy nem terjedt úgy el mint pl a Monster?
Szerintem már több mint 2 éve hivatalosan is kapható ehhez képest csak elvétve kapható dohányboltokban :(

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#54425) ECHO2235 válasza szekra (#54420) üzenetére


ECHO2235
aktív tag

Az az arany is jöhetne pedig :/
De amúgy jah, lassan ideje lenne jönnie a barackosnak
Kíváncsi vagyok már nagyon

(#54426) #89309696


#89309696
törölt tag

Uhh, a függőség csúnya dolog. Ugye én anno rengeteg energiaitalt ittam, volt mikor napi 3-4-et. Többször leraktam, többször visszavettem. Aztán 4 éve leraktam végleg, félévente, évente egyszer vettem, illetve inkább kaptam, megittam és egyből elkapott a sóvárgás, de visszatartottam.
Tegnap megint kaptam egy orig Bombát ami ráadásul nem is jó, de maga a rituálé ahogy betettem a fagyóba, ahogy elöblítettem utána, mikor felpisszentettem, ahogy megcsapott a műgyümi illat, ahogy belekortyoltam és végigömlött a nyálkás édeskés gumicukor a számban, ahogy leülepedett a gyomromban és egy kellemes enyhe elteltséggel csak ültem fél órát. Tudtam, hogy nem kellett volna meginnom, mert ma reggel melóba menet már azon gondolkoztam, hogy be kéne ugranom a boltba venni egyet. Sikerült ellenállnom, de még van egy hazafele utam is, illetve ott a holnapi nap is és a holnaputáni. :D Ez inkább pszichikai függőség, egyáltalán nem cukor vagy koffein miatt, de ugyanolyan erős mint a fizikai. Nagyon becsapós, mert az embert mindig úgy viszi, hogy csak mára, csak mára, holnap már nem, aztán persze holnap is lesz és a végén azt venni észre hónapok óta iszom. A függőség egy másik baja, hogy ha valaki egyszer az enyhébb függőségnél komolyabba beleesik utána hiába teszi le évekre ahogy megkapja újra, rögtön vissza akar kattanni rá.

Főleg amióta megtudtam, hogy a Watt 15-ös lett, mert a vérnyomásom miatt, bár nem eszetlen sok csak picit, de azt kímélve előnyben részesítettem a 15-ös drinkeket amióta vannak és most, hogy a Watt is az lett pláne megugrott a sóvárgás. Ugye eddig iható 15-ös nem nagyon volt, a Wattal viszont belépett erre a piacra egy komoly szereplő.
És mivel nincs semmi fék, nem drágák, nincs benne sok cukor (egy dobozba legalábbis), nem sok a koffein, tudom nem káros, így nagyon erős a késztetés, hogy miért ne igyam akkor?
Valahogy azért kibírom. :D Muszáj, nem akarom elkezdeni ismét, mert maga a tény, hogy függök valamitől és az irányít, ez zavar.
Jól példázza az egészről, hogy 100% pszichikai függőség, mert egy edrink sima üdítő koffeinnel (röviden), tehát ugyanennek le kellene zajlania egy egyszerű dobozos Fantánál is, mégsem zajlik le, mert az agyam, a pszichikai függőség kifejezetten az energiaitalra aktivizálódik. Amit valószínű a közhiedelem és a szociális kör épített, erősített meg, mert ugye a közhit az, hogy az energiaital káros és ördögtől való és valószínű emiatt akarom a nem függést tőle. Bonyolult dolgok ezek. :D

(#54427) koshmar válasza ToBeY (#54423) üzenetére


koshmar
őstag

Bizony, hogy az.. taurint belerakni csak itthon ilyen nagy probléma :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#54428) szekra válasza #89309696 (#54426) üzenetére


szekra
Topikgazda

“tehát ugyanennek le kellene zajlania egy egyszerű dobozos Fantánál is, ”
Pontosan ez zajlik. Tudod te hany uditoital fuggo van, aki nem is tud rola? Vagy csak nem akar. Raadasul liter szamra tolja a dolgokat.

(#54429) ToBeY válasza szekra (#54428) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Csak a ismerőseim között rengeteg kóla függő van, és szerintük ez nem gáz,hiszen csak kóla...Egy régi osztálytársam naponta bever 2db 2,5l kólát ami brutál,mind koffeinben mind pedig cukorban.

[ Szerkesztve ]

(#54430) #89309696 válasza ToBeY (#54429) üzenetére


#89309696
törölt tag

Rám mondjuk nincs hatással az üdítő, de a pszichika elég bonyolult. Napi 2 liter bármilyen üdítőből az brutális, csak mivel késleltetve 10-20-30 év után mutatkozik ki elég durván ezért nem tartanak tőle vagy nem is tudják mi lesz belőle.

(#54431) ToBeY válasza #89309696 (#54430) üzenetére


ToBeY
nagyúr

haverom 1x éve nyomja a kólát,fogai mondjuk off,de azon kívül nincs baj

(#54432) Jarod1 válasza ToBeY (#54431) üzenetére


Jarod1
addikt

Az amcsi rendőrök colával mossák a vért, ± néhol motormosásra is használják koncetrátumként, , akkor képzelheted mit csinál a gyomrodban:)

[ Szerkesztve ]

(#54433) #89309696 válasza Jarod1 (#54432) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az amcsi kóla kicsit töményebb is, mint az itthoni. Amcsik mindent +50% annyagal isznak.
De ez is genetika, én rengeteg üdítőt ittam anno, kólát is, Cherry coke nagy kedvenc volt és egyetlen egy fogam lett csak rossz. A hosszútávú hatásai ellen viszont már a genetika is keveset véd, aki évtizedekig issza 2 literrel azok jelentős része megbetegszik tartósan.

[ Szerkesztve ]

(#54434) ToBeY válasza Jarod1 (#54432) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez nem csak a amolyan ubran legend,mint hogy lebontja a fogat a kóla? :U

(#54435) #89309696 válasza ToBeY (#54434) üzenetére


#89309696
törölt tag

Mythbusters szerint legenda, jobban pucol a víznél, de messze nem ér fel tisztítószerrel, a vért kicsit jobban oldja, de arra is vannak jobb szerek. Fogat szétmarja, de napokig áztatták benne, az hány évtizednyi kólaivásnak felel meg. Gyomorsavnál aligha erősebb amúgy is.
Le fog cseszni amúgy a topikgazda minket, sok az off. :D

[ Szerkesztve ]

(#54436) koshmar válasza ToBeY (#54434) üzenetére


koshmar
őstag

Nem, ha egy fogat beraksz egy éjszakára egy pohár kólába, reggelre a foszforsav TELJESEN felfoldja.
Ezért szedi le a felületi rozsdát is.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#54437) ToBeY válasza koshmar (#54436) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ahogy Fehér Farka is írta, mythbusters-be letesztelték és csak kicsit megcseszte,de nem oldotta fel a fogat

off.ha nem fér bele az off nyugodtan lehet törölni ezeket!

[ Szerkesztve ]

(#54438) Jarod1 válasza ToBeY (#54434) üzenetére


Jarod1
addikt

Nem legenda, kioldja a kalciumot a fogadból, és a csontodból is.

(#54439) ToBeY válasza Jarod1 (#54438) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Valamilyen szinten igen,de ahhoz sok évnyi masszív fogyasztás kéne.Egy éjszaka alatt sem oldotta fel a mythbusterben teljesen a fogat....

(#54440) DJ. Ru$y válasza Jarod1 (#54438) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tessék, nem egy 1 nap, hanem 1 hét állás kólában, és remélem ezzel le is zárhatjuk.

ON
A hozzánk közeli Tom Marketben 129 Ft lesz a Hell darabkorlát nélkül, akinek a környékén van Tom Market nézzen körbe, hátha.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54441) ToBeY


ToBeY
nagyúr

voltam ma ázsia centerben és vettem egy "kínai red bull-t" remélem tényleg jó,mert drágább volt mintegy monster (350ft)

jah meg vettem egy csípős noodlet,elég brutál volt

(#54442) szekra válasza ToBeY (#54441) üzenetére


szekra
Topikgazda

Olyan csiposet en is ettem regen, eleg sokszor. Brutal! Birom a csiposet de ez kegyetlen :)

(#54443) ToBeY válasza szekra (#54442) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én is szeretem és bírom is csípőset,de ettől folyt a könnyem rendesen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54444) szekra válasza ToBeY (#54443) üzenetére


szekra
Topikgazda

Nekem is, ahogy a mondas tartja “taknyom-nyalam” osszefojt :D

(#54445) davidkiss90


davidkiss90
tag

Interspar, Nagykanizsa. 32mg-os. Gyorsan hoztam is 1-et :D csak azért 1-et mert rühellem ezt az ízt zero kivitelben, plusz ez a 179ft-os árat drágállom, de banyek....kellett a gyűjteménybe! :DD


[ Szerkesztve ]

Energy Drink Collector

(#54446) koshmar válasza davidkiss90 (#54445) üzenetére


koshmar
őstag

Szerintem gyorsan felfordítani, és megnézni, hogy 2022-es-e (mert akkor 15/100), egyszerübb, mint bogarászni a szöveget :D
Legalábbis én így szoktam.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#54447) davidkiss90 válasza koshmar (#54446) üzenetére


davidkiss90
tag

Akkor ez még 32-es? :D

Energy Drink Collector

(#54448) DJ. Ru$y válasza davidkiss90 (#54447) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Igen, de te magad is lefotóztad, hogy 32-es.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54449) ToBeY válasza ToBeY (#54441) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem bejött ez a Thai red bull!Annak ellenére,hogy kevesebb a szénsav és talán édesebb is mint egy átlag RB.

[ Szerkesztve ]

(#54450) #89309696


#89309696
törölt tag

A Strongbow redberrys + Adrenalin egész jó.

Kecskével mi van? Szétmekegte magát teljesen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.