Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Energiaital topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44301) ƬΛЯΛ válasza #90933760 (#44293) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Ez így van sajnos. Az a baj, hogy aki ezt trollkodásból csinálja az nagyrészt azért teszi, mert így tud érvényesülni az újak szemében. Bezzeg mikor még értelem volt az úr a totyikokban... Milyen jól el lehetett beszélgetni és megélni EGYMÁS MELLETT! Nem pedig szimplán elviselni a másikat. :(

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#44302) #90933760


#90933760
törölt tag

Most vettem észre, hogy a Fanta bodza az most új nevet kapott, Fanta citrom-bodza néven. Nem kóstoltam meg, de gondolom ugyanaz maradt, mert a réginek is volt egy citrom a címkéjén.

[ Szerkesztve ]

(#44303) rbalint88 válasza #90933760 (#44302) üzenetére


rbalint88
addikt

Bodzaszorpbe jar is a citrom :K anelkul szakbarbarsag

(#44304) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Na megkóstoltam ezt az új coopos meggyes italt :DD Nem is volt rossz. Ízre kb olyan, mint egy meggyes/cseresznyés pez, vagy a wattnak a cseresznyés itala, de ez édesebb annál, és szerintem gyümölcsösebb is. Nem rossz, de szerintem kicsit édes lett. 100ft-ért megéri megkóstolni, ilyen olcsó meggyes ital még úgy se volt :DDD

(#44305) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Az USB-nek jön 2 új íze:

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#44306) ToBeY válasza DJ. Ru$y (#44305) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Alma/szőlő ízűek lesznek?

(#44307) DJ. Ru$y válasza ToBeY (#44306) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Aha. Hell gyártja az USB-t, gondolom saját almásukon meg szőlősükön változtatnak és azt töltik bérgyártásban.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#44308) ToBeY válasza DJ. Ru$y (#44307) üzenetére


ToBeY
nagyúr

És ez meg is lehet majd vásárolni valahol,vagy csak promócióban osztogatják?
Ha a Hell alá lenne pozicionálva árban,és ízben nem lenne közte nagy különbség,akár még jó is lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#44309) DJ. Ru$y válasza ToBeY (#44308) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lehet persze. Itt a lista. Pesten is nyomják már lassan elvileg. A sima tuttis (narancssárga) 120 Ft és egy kicsit tér el szerintem a sima Hell-től, de mindenképpen arra hasonlít.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#44310) mdani01 válasza DJ. Ru$y (#44309) üzenetére


mdani01
aktív tag

A lista alapján nem úgy tűnik Pesten lehetne kapni :(

iPhone 6S SpaceGray

(#44311) DJ. Ru$y válasza mdani01 (#44310) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha elolvasod a kommenteket is, már írtak 2 címet ahol elvileg lesz, és most kezdtek el terjeszkedni keletről errefelé... Írtam, hogy "lassan". :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#44312) mdani01 válasza DJ. Ru$y (#44311) üzenetére


mdani01
aktív tag

Sorry nem töltötte be a kommenteket, most már látom.

iPhone 6S SpaceGray

(#44313) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Azt hittem nehezebb lesz az edrink hiánya, de 2. hete nem ittam és nem zavar szerencsére. Pedig néha nagyon úgy vagyok vele, hogy jaj de jó lenne betolni egy Monstert a dög meleben... :O

Live-Die-Respawn

(#44314) ToBeY válasza oriic (#44313) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Semmilyen koffein tartalmú italt nem iszol most?

(#44315) oriic válasza ToBeY (#44314) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Zöld teát tolok agyba főbe. Meg ásványvizet.

Live-Die-Respawn

(#44316) ECHO2235 válasza DJ. Ru$y (#44311) üzenetére


ECHO2235
aktív tag

A Chimpex boltjaiban ne is keressétek :)
Hülyének néztek, meg én is hülyének néztem őket amikor múltkor toltak egy bakit és boltok címei helyett kereskedők vagy kiknek a lakás címét írtak be BP-i címeknek... leis szóltam őket emiatt, kaptam is kárpótlásul 6db sima USB ED-t :P :D de remélem mostmár nem tökőlnek és tényleg terjeszkednek... jöhetnek az új izek

(#44317) tipuka válasza oriic (#44315) üzenetére


tipuka
addikt

das ist zöldcseaaaaaaaaaa

(#44318) koshmar válasza oriic (#44313) üzenetére


koshmar
őstag

Hányszor volt már, hogy direkt nem ittam órákig, hogy jobban essen egy Assault :D
Az első korty fenomenális..

Az más kérdés hogy a benne lévő 55 gramm cukor már önmagában több mint másfélszerese a napi ajánlott maximumnak..

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#44319) #90933760 válasza koshmar (#44318) üzenetére


#90933760
törölt tag

Melyik ajánlás szerint.... Mert kb. minden oldal mást ír. Az a 20g, persze meg extra tiszta őserdei levegő, tökéletes Zen nyugalmi állapot, végtelen szép mezők hajnalodó napsugarakkal, ezeréves gleccserből olvasztott víz. Hogyne.

(#44320) ToBeY válasza #90933760 (#44319) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Valahol napi 38g-50g között van a napi ajánlott cukorbevitel.

(#44321) Ventur@


Ventur@
senior tag

Új szerzeményeim:

Tropical az kicsit megtévesztő, ugyanis eper-guava. A zöld az alma-körte, de azt még nem kóstoltam. 250 gomb/db és ha valakit érdekel, akkor Miskolcon a Megaburger-ben vettem (eddig csak itt találtam).

Egyébként nem rossz ez a trópusi. Kicsit a Watt fehér-eperre hajaz, szóval vállalható. A 250 gomb már nem túl baráti ár :D .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#44322) koshmar válasza #90933760 (#44319) üzenetére


koshmar
őstag

Passz, egyszer utánanéztem, ott 37,5 volt (egy 330-as kanna Coca-Colában pontosan annyi van).

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#44323) #90933760 válasza koshmar (#44322) üzenetére


#90933760
törölt tag

Régebben találtam egy oldalt erről, ott testparaméterek alapján megadott értékekkel lehetett kiszámolni, ez már ért is valamit, nekem 68g jött ki asszem. Az ilyen 20-30 beköhögött grammok, mert most hirtelen végignézve ennyiket írnak az oldalak, vicc, eleve nem egyforma senki nem is lehet fix értéket megadni.
A baj inkább az hogy sokaknál pl. nyáron a nagy melegben ledöntik a 2 literes üccsit vagy egy egyszerű gyümölcslevet, az viszont van kb. 200g. És akkor még a mellé megevett cukros kajáról nem is beszélve, eleve ha kávét is cukorral issza pl. mellé, de egy egyszerű joghurtban is van még 20g. Ott viszont már kemény mennyiségek összejöhetnek, az már problémás.

[ Szerkesztve ]

(#44324) koshmar válasza #90933760 (#44323) üzenetére


koshmar
őstag

Huh, ez alapján rákeresek, ez már sokkal értelmesebbnek hagnzik :R

Eredetileg megijedtem ettől, mert én azt a 37,5 grammot már délelőtt bőven túllépem.. estére pedig nem ritkán tutira megvan az ötszöröse. :U

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#44325) Nooeca


Nooeca
senior tag

Azért ha már ezt a topikot is megtaláltam - mert nagy tételben szoktam energiaitalt venni, hogy sokáig elég legyen és kell a koffein a vérplazmámban lévő szörnyecskéknek - energiaitalokon belül is lehet húzni egy éles határt.

Én pl. úgy vagyok az energiaitalokkal, mint az alkoholista a sörrel, a sör az sör, nem citromlé (azaz nem ízesített). Így nem is tekintek energiaitalnak semmit, ami ízesített és nem tutti-frutti. Különösebben nem tekintem energiaitalnak a Monster családot, mert habár a kávét is sokszor 4-5 kanál cukorral is megiszom (ha kell az energia, aktív életmód miatt és ízlik is néha) az semmi a Monsterhez képest.

Bár a Rehab szerintem rendkivül finom innivaló (és nem energiaital) lenne, ha nem lenne olyan édes, mint amilyen. Hell Colát is szoktam inni, de azt élvezetből teszem, nem koffeinszükséglet miatt. (bár sajnálom hogy viszonylag kevés helyen kapható már).

De nálam az alap az a sima Hell, a Tescós Spark (nem biztos hogy felismerném a különbséget a kettő között, majdnem egy ízvilág a kettő). Amióta nincs Taurin azóta a Bomba nem finom, vagy pontosabban nem hogy nem finom mint régen, mert egy energiaitalnak nem kell annak lennie hiszen tutti-frutti, hanem pont ellenkezője nekem zavaró lett az íze. Iható még a GO.

De a sima Hell-t, az így kartonszámra veszem, napi 1-2 mindig elfogy, de nem ritka a 3-4 + még 2-3 kávé és ez mellett sokszor a Taurin+Koffein kombó (600 Mg Taurin, 80 Mg koffein).

(#44326) #90933760 válasza Nooeca (#44325) üzenetére


#90933760
törölt tag

A Monster tipikusan amerikai, mindenbol masfelszer annyi oszt jovan. Tul eros az ize, nem is az a baj hogy edes, hanem szajosszerantoan sok benne az izesito.

(#44327) Nooeca válasza #90933760 (#44326) üzenetére


Nooeca
senior tag

A cukrot (mert van az is a Monsterben nem is kevés) és ezt amit írsz kellett volna "szabályozni" törvényileg, mert ez az egészségtelen... nem a só, meg a zsír, főleg nem a Taurin (a taurin még vitaminként is felfogható, csupa pozitív hatással)...

A Zsír vs cukor ugyanaz a történet, energia. Kivéve hogy a cukor felnyomja az inzulinszintet a fenébe, aztán ugrál tőle le-fel, aztán hipp-hopp jön a diabétesz.

De nem tudom,én Monster esetén annyira nem érezem az ízeket, mert a nyelvem teljesen lezsibbad a sok cukortól, sokszor úgy, hogy felfelé jön már a dolog nem lefelé. Elsőnek egyébként csak azt hittem hogy a sima Monster csak ilyen, nemrég kipróbáltam a Rehabot mert egyébként tök jó kombináció, maga az elképzelés. (mármint a rehab hogy limonádé+tea egy kis koffeinnal felspékelve).

Meg ugye a limonádé, citrom/lé + víz meg egy pici cukor max. Azt se csináljuk édesre, gondoltam ebbe a kompozicióba se fér bele a cukor.... tévedtem :D :D

[ Szerkesztve ]

(#44328) ToBeY válasza Nooeca (#44327) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A Rehab-al az a baj,hogy cukor helyett telenyomták édesítős szerrel, ami sokkal-sokkal édesebb mint a cukor -ezért is ihatatlan a Rehab számomra.

(#44329) #25954560 válasza ToBeY (#44328) üzenetére


#25954560
törölt tag

raadasul az edesitoszernek van fura mellekize is, amit en kifejezetten utalok.

(#44330) Bjørgersson válasza #25954560 (#44329) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem vagy vele egyedul.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44331) koshmar válasza Nooeca (#44327) üzenetére


koshmar
őstag

Ha kiszámolod, az Assaultban 55 gramm van, ami decire visszaosztva pontosan 11 gramm, tehát semmivel se cukrosabb mint egy alap Hell, de a mennyiség sok; egyszerre meginni 55 grammnyi cukrot, az sok.

Viszont az egy kannában található B12 vitamin (a napi bevitel 500%-a) jól hangzik :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#44332) ToBeY válasza koshmar (#44331) üzenetére


ToBeY
nagyúr

500% nem is olyan sok,ezt a vitamint szoktam szedni télen.
vitamin összetétel

[ Szerkesztve ]

(#44333) rbalint88 válasza ToBeY (#44332) üzenetére


rbalint88
addikt

én is, kettőt :DDD

(#44334) szekra válasza ToBeY (#44332) üzenetére


szekra
Topikgazda

Nekem a Vitabolic vált be. :))

(#44335) ToBeY válasza rbalint88 (#44333) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Persze én is,mivel két kapszula egy adag :K

szekra:Nekem ez vált be.A téli időszakban még taknyos sem voltam,pedig körülöttem mindenki influenzás volt

[ Szerkesztve ]

(#44336) szekra válasza ToBeY (#44335) üzenetére


szekra
Topikgazda

Jó az is, régen én is szedtem, csak ez "erősebb". :D Elég napi 1 db.

(#44337) Nooeca válasza ToBeY (#44335) üzenetére


Nooeca
senior tag

Én is ugyanazt szedem de érdekesebb mert más a hatóanyag és csak 1 tabletta.

(#44338) ToBeY válasza Nooeca (#44337) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Viszont drágábbra jön ki egy adag

(#44339) Nooeca válasza ToBeY (#44338) üzenetére


Nooeca
senior tag

1 kapszula 120 tabletta (120 nap) 3740, mindegyik 100% felett van így felesleges belőle 2 tabletta, hiszen a napi szükségletet többször is fedezi... amúgy is kiegészítő, mellette az étel a fontos, hiszen azokban is van B és társai. (egészséges étrenden élőnek vitamin sem kell, aki grammra pontosan helyesen táplálkozik)

[ Szerkesztve ]

(#44340) ToBeY válasza Nooeca (#44339) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Téli hónapokban igen nehéz egészségesen táplálkozni,mivel elég kevés zöldség/gyümölcs kapható.Én csak dec-feb között szoktam vitanint szedni

(#44341) szekra válasza Nooeca (#44339) üzenetére


szekra
Topikgazda

Mega Daily One-ból napi 2 szem ajánlott. :K

(#44342) rbalint88 válasza Nooeca (#44339) üzenetére


rbalint88
addikt

ez itt erősen off, de ebben sajnos tévedésben vagy, ugyanis nem tudsz megenni annyi ételt, ami fedezné az előírt vitaminadagot (C-vitaminhoz kb 15kg paprika kellene naponta...), ami amúgy kb arra elég, hogy ne kapj állandóan skorbutot. szóval semmi bajod nem lesz egy ilyen "vitamin-lökettől", nélküle nagyobb problémák várhatóak.

(#44343) Nooeca válasza rbalint88 (#44342) üzenetére


Nooeca
senior tag

Persze, érthető, én csak azt írtam hogy már 1x is több mint amennyire szüksége van a szervezetnek, ezért is van a dobozon hogy ajánlott mennyiség, hiszen mellette még tápanyagból is jön.. és mint látható a dózis több százszoros a mennyiség. Na de térjünk vissza az eredeti témára.

Visszatérve egyébként a dologra, a Hell classic és a Tesco Spark majdnem egyforma ízű (meglepetés volt, hogy a Tescós is van olyan finom), így sokszor érdemes volt nekem olyankor venni, mikor ledobták a Spark-ot 50Ft-ra / doboz. Én meg mentem vele úgy, hogy szépen ott volt kicsomagolatlanul a kosárban pár karton :D

Szerencsére mindig valami akciós és 2/3-áron legalább beszerezhető... ha nem lenne az, akkor innék csak Hellt. (120-130 FT-nál drágábban jóideje nem vettem)

A burn nekem nagyon édes (viszont rendkivül gyümölcsös, inkább szörpként felfogva néha jólesik), a Monster szintúgy ugye. A GO már egy kicsit hamisitott Hell, a RedBull az szerintem valami nagyon más kategória (nekem nem ízlik). A bomba ugye elég más évek óta, nekem az sem iható kategória.

(#44344) ToBeY válasza Nooeca (#44343) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Lehet ki fogom próbálni akkor ezt a sparkot,mert nekem is a Hell tuttis edrinkje ízlik a legjobban,
A Burn az b@szott édes nekem,a Monster gabi fogkrém ízű,RB simán nem csipázom.

szerk:149 huf jelenleg a Spark -ennyit nem ér! Mert ettől olcsóbban van Hell (vagy kb ennyiért)

[ Szerkesztve ]

(#44345) #90933760 válasza ToBeY (#44344) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mindenkinek baszott édes, 14.9g cukorral, majdnem 50%-kal több mint a legtöbb edrinkbe ami van. Én mondjuk szeretem úgy is.

(#44346) koshmar válasza ToBeY (#44344) üzenetére


koshmar
őstag

A "sima" Burn tényleg az, de pl. a kéket imádom, a zöldet is szeretem, mostanában pedig a rózsaszínre szoktam rá.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#44347) szilva01 válasza ToBeY (#44344) üzenetére


szilva01
őstag

Tavaly volt lájmos Red Bull. Az nekem nagyon ízlett. Tényleg savanykás volt. (Meg a doboza eszméletlen szép volt :DDD) Aztán most nincs. :(

(#44348) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Burn- és RB már baromi drága napi fogyasztásra az a baj.De a kék és zöld burn nekem is ízlik.

(#44349) Nooeca válasza ToBeY (#44344) üzenetére


Nooeca
senior tag

Persze, azt veszem én is mindig amelyik olcsóbb.

Sparkból a cukormentes is jó (fehéres színű nem a kék), nincs az az édesítős mellékíze, és valóban ha van is benne édesítő, egyáltalán nem édes.

Volt pár hónap amíg a spark 119 Ft volt, valamikor 99 Ft egy hónapig illetve ha nagyon sok van (néha csak a cukormentes változatából), akkor jópár napig még olcsóbb... illetve szokott lenni 3+1 akció is.

Bátran ki merem jelenteni hogy van kb. annyiszor akciós a Spark, ahányszor nem akciós.

(#44350) rbalint88


rbalint88
addikt

múltkor megkóstoltuk az idei almás-kiwis redbullt hát izé. 100ft-os edrink íz, szar utóíz, nulla hatás. nem értem, mi ér ezen a vacak löttyön 439Ft-ot... és főleg kinek.
burn nekem bejön, monster is, hell is a legtöbb, wattok íze se rossz, csak ott valahogy a hatás nem az igazi már.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.