Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) joe-ker


joe-ker
senior tag

Sziasztok!
Sajnos nekem sem áll rá a kezem az fps játékokra kontrollerrel.
Erről esetleg erről van valakinek tapasztalata?
Köszi!

(#52) FuRiONight válasza joe-ker (#51) üzenetére


FuRiONight
őstag

Hali!

Mióta van konzolod h nem sikerült megszokni a controllert?

(#53) joe-ker válasza FuRiONight (#52) üzenetére


joe-ker
senior tag

Pár hete,de mivel a bal hüvelykujjam nem teljes értékű,ezért írtam hogy nem áll rá a kezem.

[ Szerkesztve ]

(#54) FuRiONight válasza joe-ker (#53) üzenetére


FuRiONight
őstag

Vannak különféle thumstickek (pl. KontrolFreak) amik lehet ezen tudnak segíteni. Sztem 2-3 hónap kell ahhoz hogy elkezd érezni igazán a kontrollert. Szvsz!

(#55) joe-ker válasza FuRiONight (#54) üzenetére


joe-ker
senior tag

És ez miben/hogy segít az én problémámon?

(#56) Gordy válasza joe-ker (#55) üzenetére


Gordy
csendes tag

Hali!

Én is sokáig szemeztem ezekkel a csatolókkal de aztán maradtam az ágyban döglős kontrolleres megoldásnál :)
Esetedben érthető az alternatív megoldás (haverom "asztalos betegség" áldozata lett és ő is hasonló megoldást használ)
Személy szerint amiket korábban belinkeltél azokat nem ajánlanám, nem akarom lehúzni őket vannak róluk tesztek és ott elmondják a hibáikat. Szinte az összes létező tesztet megnézve és elolvasva haver egy titan one cuccot választott. Nem azért mert ezt hozták ki a legjobbnak hanem mert ár/teljesítményben szerintem ez a legjobb. Több összehasonlító teszt is van róla a youtubeon ahol a tesztgyőztes xim4-el is összevetették és semmivel sem hozták ki rosszabbnak vagy jobbnak. Mivel mi csak ezt próbáltuk ki nincs összehasonlítási alapunk de haver ezzel tökéletesen megvan elégedve. Nincs semmi késedelem ami neki a legfontosabb volt, egyébként meg mindent pc-ről kell bekonfigurálni. Nézz meg róla pár tesztet szerintem egy próbát megér.
http://www.consoletuner.com/products/titan-one/
És ami még fontos h fele annyiba kerül mint az xim4. Én 60 fontért vettem neki az amazonon.

[ Szerkesztve ]

(#57) Csavez™ válasza Gordy (#56) üzenetére


Csavez™
veterán

Ez a titan-one,a cronusmaxnak a koppintása.

(#58) Gordy válasza Csavez™ (#57) üzenetére


Gordy
csendes tag

Valószínűleg így van, mi is néztük a cronust szinte ugyan az a kettő terméktámogatottságban kinézetben mindenben. Teszteken a chronusnak 2ms volt az input laggja a titannak 1,2ms (mielőtt valaki savazni kezdene tisztában vagyok vele, h ez semmi pláne a tv input laggja mellett) pár fonttal még olcsóbb is volt akkor a titan szóval ezért esett erre a választás. Az, h a technológiát ki és honnan koppintotta az számomra teljesen érdektelen volt. Nem promózni akarom a titant mivel semmi érdekem nem fűződik hozzá csak azért írtam le a tapasztalatokat, h segítsek a hasonló cipőben járóknak h megkíméljék magukat pár tíz órás fórumozgatástól és tesztek nézegetésétől. Jelenleg a cronus olcsóbb is 4 fonttal szóval most az a jobb vétel.

(#59) gara78


gara78
újonc

Sziasztok!

Mint friss Venom-X V3 -as tulajdonos szeretném megosztani rövid véleményemet, hátha valakinek segítek vele.
1,5 napja vagyok boldog használója a terméknek, amit itthon vettem 43690,- Ft összegért (szállítással).
Eddig csak pozitív tapasztalatom van, minden úgy működik ahogy az kell. Az egér és kontroller gombjait teljesen szabadon tudom beállítani a netről letölthető, PC-s programmal (felhasználóbarát).
Eddig nem tapasztaltam a működés közben késést, talán ez volt amitől a leginkább tartottam. Eddig csak a War Thunder -nél próbáltam ki, de itt a pc-s, egérrel célzós, lövöldözős, emberkékkel szemben simán kiegyenlíti az esélyeket.
Mivel rengeteg beállítási lehetősége van, még csiszolgatok a mostaniakon és szerintem hosszú távú kapcsolat lesz a miénk :D
Még annyit, hogy simán viszi a legegyszerűbb billentyűzetet is, amit szintén kipróbáltam a fenti játéknál.
Tehát lehet csak bill+egér verzióval is használni.
üdv.
gara

[ Szerkesztve ]

(#60) FuRiONight válasza gara78 (#59) üzenetére


FuRiONight
őstag

Gyerekek azért durva, h milyen összegeket kiadtok egy ilyen kütyüért. Nem is értem, h miert is vesz az ilyen konzolt..

(#61) gara78 válasza FuRiONight (#60) üzenetére


gara78
újonc

Egyszerű a válasz: "az ilyen", azaz én azért vettem mert az igényeimnek ez volt a megfelelő, ja és ezt a kütyüt is azért vettem mert, most éppen ez volt a megfelelő... és az írás pedig lehet, hogy másnak lesz megfelelő vagy segítség.

(#62) Solten válasza FuRiONight (#60) üzenetére


Solten
addikt

Az "ilyen" azert vesz, hogy szetrugja a popod valamelyik fps jatekban ;]

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#63) pelenka35 válasza FuRiONight (#60) üzenetére


pelenka35
őstag

Nekem múszàj volt .Nem találtam senkit aki felcserélt e volna a gamepadon az LB és RT gombot. 360 gamepadon még meglehetett. (Cronus.)

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#64) BÁ Nutrition válasza FuRiONight (#60) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

gondolom mert meg igy is olcsobb mint egy gamer pc amire kb 2 evente ra kell kolteni egy xbox+xim4 arat

amugy 4k-s felbontason lehet jatszani konzollal?
bar lehet kene keresnem egy masik topicot ra- sorry

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#65) Vaskobak


Vaskobak
csendes tag

Szevasztok...

A segítségeteket szeretném kérni,szert tettem egy XIM4 - re Pc - n lehet konfigurálni vagy sem.

Köszönöm...

Vaskobak

(#66) #40572672 válasza Vaskobak (#65) üzenetére


#40572672
törölt tag

XIM 4-et keresek magyarországon!

akinek van eladó irjon kp. fizetek azonnal.

(#67) Louis válasza Vaskobak (#65) üzenetére


Louis
tag

Szia

Innen tudod letölteni pc -re vagy androidos telefonra a managert. PC -n kell hozzá bluetooth.

Itt van hozzá videó is. :) [link]
Itt megy egy vezetékes összeállítás.[link]

Össze kell párosítani és már mehet is realtime az állítgatás.

cingár676: Hát, ha találsz is aranyáron lesz. Érdemes összeszedni a pénzt és berendelni külföldről.

[ Szerkesztve ]

''Nézd ott egy csikorgó nyom...''

(#68) Louis válasza gara78 (#59) üzenetére


Louis
tag

Örülök, hogy Neked is bevált a dolog. :) Ha bárkinek bármi segítség kell akkor ide írjatok, mert rengeteg privátom érkezett és lehetetlen mindre válaszolni!

''Nézd ott egy csikorgó nyom...''

(#69) Vaskobak válasza Louis (#67) üzenetére


Vaskobak
csendes tag

Én ma tettem szert egy re :K :)

Vaskobak

(#70) Vaskobak


Vaskobak
csendes tag

Meg oldottam köszönöm a segítséget,miért váltál meg tőle XIM 4 nekem is van még venom x igaz az is franko:

Vaskobak

(#71) FLa5h válasza Solten (#47) üzenetére


FLa5h
újonc

Hali!

PS4-en csak simán rátoltam az USB-re a PC-n használt klavit és egeret, utána a WoT ment simán velük, még állítgatni sem kellett semmit!
(Előtte én is PC-n nyomtam, de most pont ez az egyetlen "célzós" game amire egyből ráállt a kezem kontrollerrel is. )

Többi játéknál sajnos eddig nem működött, csak a menüben tudtam használni. :(

Egy próbát megér! ;)

(#72) Pöttön válasza FLa5h (#71) üzenetére


Pöttön
őstag

A ps4 kezeli alapból az egeret, billt, PS3-is kezelte.
Innentől kezdve, már csak az adott játék fejlesztői döntik el, hogy a játékuk támogassa e vagy se. :)
Ezekkel az okosságokkal viszont rá lehet erőltetni minden játékra az egerentyűt, billentyűt, kissebb nagyobb laggal, pontatlansággal természetesen. :))

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#73) FLa5h válasza Pöttön (#72) üzenetére


FLa5h
újonc

Azt vágom, csak a boxot nem ismerem annyira, azért írtam hogy ki lehet próbálni, mivel PC-ről adoptált játékról volt szó. :)

Mondjuk biztos jó a(z) XIM4, de már azóta majdnem fele annyiért kapható direkt ps4-hez gyártott egér+bill csomag.
( ami szerintem a régi játékokkal nem kompatibilis, ezért érdekelnek ezek a konverterek. )

Szóval sem okoskodni, sem beszólni nem akartam, csak gondoltam, hátha nem jutott eszébe sokaknak, hogy alapból is működhet 1-2 játéknál. :)

Ui.:
Egyébként szerintem a gyártónak csak egy frissítésébe telne hogy lehessen sima usb-s egérrel és billentyűzettel játszani. :F
-Na de akkor ki venné meg a drága kiegészítőket? :W

Ez van. Úgy gondolják, hogy ha volt pénzed megvenni a gépet, akkor minden másra is van. (Mint az almás cég)

(#74) danih válasza FLa5h (#73) üzenetére


danih
addikt

Ezen kiegészítők egyike sem hivatalos, tehát a konzolgyártók nem erre hajaznak...

(#75) FLa5h válasza danih (#74) üzenetére


FLa5h
újonc

Viszont ha lehetne fps-eket játszani "hagyományos" módon, lehet hogy többen állnának át konzolra.
Valamiért ezt a gyártók nem látják? :o

Személy szerint én a Mortal X miatt vettem meg a gépet, nameg a Need for Speed, Dirt, Gran Turismo miatt.
Az autós játékokat PC-n is mindig gamepad-del nyomtam. :)
Csak ha már megvan a ps, lenne annyi jó fps is, amit sajnos pont azért nem veszek meg, mert nem áll rá a kezem a kontrollerre lövöldözés közben. :/

(#76) Solten válasza FLa5h (#73) üzenetére


Solten
addikt

A Xim 4 draga (~£115). Az Aten ~£40 es minden jatekkal mukodik.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#77) danih válasza Solten (#76) üzenetére


danih
addikt

Mit próbáltál még vele? WoT-on kívül, amihez úgy hallom nem is kell amúgy ilyen eszköz hanem tudja PS4-en direktben kezelni a KB/M-et?

(#78) pelenka35 válasza danih (#77) üzenetére


pelenka35
őstag

Hali.
Cronusmaxot használok viszont itt van olyan probléma,hogy a party chat nem működik (xboxone) bezavar a cronus .Arra lennék kivancsi,hogy az új 3.5 ,elite gamepad használat a esetén is fenn áll a probléma?

Gamertag:Rob3rt75

(#79) danih válasza pelenka35 (#78) üzenetére


danih
addikt

Én PS4 user vagyok, sajnos nem tudom a választ a kérdésedre.
PS4 esetében ha a CMax-ra van kötve a kontroller a rajta lévő jack kimenet nem működik rendesen. Lehet ilyesmi van nálad is. Én ezt úgy oldottam meg hogy vettem egy wireless headsetet.

(#80) pelenka35 válasza danih (#79) üzenetére


pelenka35
őstag

Pontosan .
Milyen headset esetleg belinkelnéd?

Gamertag:Rob3rt75

(#81) danih válasza pelenka35 (#80) üzenetére


danih
addikt

Hivatalos Sony Wireless Gold kimondottan PS4-hez...
Itt egy kompatibilitási lista.

(#82) FLa5h


FLa5h
újonc

Erről esetleg valakinek van véleménye, tapasztalata?

[link]

Megfizethetőnek tűnik, csak gyanús kicsit a sok beállítási lehetőség ennyiért. :)

[ Szerkesztve ]

(#83) danih válasza FLa5h (#82) üzenetére


danih
addikt

Programozható-finomhangolható PC-ről / telefonról? Azért kérdem mert ha nem, a leírt beállítási lehetőségek gyakorlatilag a nullával egyenlők :)

(#84) FLa5h válasza danih (#83) üzenetére


FLa5h
újonc

"81 különböző sebességszint választható az egéren
...
9 választható érzékenység az optimális precíz beállításokhoz (függ az egértől és a játéktól)
akár 11 különböző billentyűkiosztás tárolható egyidejűleg"

Ezekre gondolok. :DDD

Igazából a gyártó oldalán sem írják hogy PC, vagy telefon kéne hozzá.
Video alapján a billentyűzettel lehet finomhangolni, és úgy látom, ha PC-n akarsz használni kontrollert, ahhoz van csak driver.

(#85) danih válasza FLa5h (#84) üzenetére


danih
addikt

Tudom mire gondolsz, amit leírtál, az gyakorlatilag nulla :)
Ha így nézzük a CronusMax / Titan One / Xim4 több millió beállítási lehetőséggel rendelkezik. Kell is a finomhangolás, mert a legnehezebb dolog a játékban található gyorsítás (acceleration) ellensúlyozása. Ezzel tuti nem fog menni, vagyis sosem lesz elég jó.

[ Szerkesztve ]

(#86) FLa5h válasza danih (#85) üzenetére


FLa5h
újonc

Akkor hiszek neked, és egyelőre nem ugrok bele egy vásárlásba. :)

20 alatt esetleg tudsz valami használhatót, ami nálunk is kapható?
(nem akarok heteket várni az érkezésig. :) )

(#87) danih válasza FLa5h (#86) üzenetére


danih
addikt

Nem igazán sajna. Az Aten ár-teljesítményben jónak tűnik, de külföldről kell rendelni.
Nekem CMax-om van, legújabb eresztés (nem a Mo-on kapható régebbi), én Belgiumból rendeltem, pár nap alatt itt volt, de postával valami 23k körül volt. Viszont nem tudom könnyű szívvel ajánlani ha egy "bedugom és megy" megoldást keresel, mert meg kell szenvedni vele az igazán jó eredményért, de ez nekem mondjuk nem probléma, mert nagyon keményen programozható minden aspektusa.
Ötlet: rendeld meg ezt a Hama-akármit de netről, házhozszállítással - hátha bejön és elég lesz. Vigyázz rá és a csomagolására, és ha nem jön be, állj el a vételtől - és rendelj egy Aten-t.

(#88) FLa5h válasza danih (#87) üzenetére


FLa5h
újonc

Köszi a tippet, átgondolom.

Mivel nem vagyok egy nagy játékos, lehet hogy tényleg elég lesz nekem ez is. :)

Majd írok a fejleményekről ha úgy döntök hogy megkockáztatom ezt a megoldást.

(#89) Pöttön


Pöttön
őstag

Én reasnow crosshairt használok, egyes oldalak jobbnak tartják a Xim4-nél, szerintem is jobb, mert ez nem csak egeret billt támogat, hanem gyakorlatilag mindent, és ez mellett kb 5k-val olcsóbb is. :)
Arcade stickeket, joysztikokat (Pl.: PS4re köthető vele az Xbox One joy is), kormányokat (pl.: G25 teljes force feedbackkel), és ezek mellett minden tud amit a Xim4-is.
Én mondjuk annyira nem mélyültem bele vele a shooterekbe, (zömében csak autókázni szoktam vele)
de egy Sony Move Navigation Controllerrel + egy Logitech G502 egérrel teljes pc élményt ad FC4-be, Destiny-be, és BF4-be.
És annyit csináltam vele, hogy az egérnél beállítottam pc-n a kivánt dpi-t, meg csináltam egy fps profilt a Reasnownak, utána meg már csak rá dugtam a ps-re, és már ment is.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#90) Solten válasza danih (#77) üzenetére


Solten
addikt

Minden jatek mukodik vele, a kontrollerrel kell osszekotni, igy az eger-billentyuzet ugy viselkedik mint egy kontroller (igy ertelemszeruen a fo es almenukben is lehet hasznalni a billentyuzetet nem csak a jatekokban). Van egy gyari beallitas, ha nem jo neked, a fantaziadra van bizva a billentyuzeten melyik billentyut rendeled hozza.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#91) danih válasza Solten (#90) üzenetére


danih
addikt

Tudsz benne olyanokat állítgatni mint acceleration, sticksize, deadzone?

(#92) FLa5h válasza danih (#87) üzenetére


FLa5h
újonc

Esetleg ilyened van?
[link]
Most ezt írják a legújabbnak.
Ezt találtam itthon, 20-ért szállítással együtt.
Ennyiért nem drága, ha tényleg olyan jó mint mondod! :)

(#93) danih válasza FLa5h (#92) üzenetére


danih
addikt

Konkrétan ezt? In pár hónapja itthon nem találtam sehol ezt a verziót.
Nekem nagyon bejön, de van egy olyan érzésem hogy te ezekkel nem igazán akarnál szenvedni és csalódnál benne. Szerintem egyelőre Hama inkább.

(#94) FLa5h válasza danih (#93) üzenetére


FLa5h
újonc

Ahogy jobban megnéztem, kell neki folyamatos "PC támogatás is". :/
Ez nem tetszik benne.

7végén megálmodom, meglátom hogy mennyi lé megy el a ma estére, és ha úgy van, berendelem a Hama-t.
;]

(#95) danih válasza FLa5h (#94) üzenetére


danih
addikt

Igen, kell neki. Nekem mondjuk pont ez kellett mert nem akarom ki-be huzogatni az egeret és a billentyűzetet folyamatosan. Egy HD monitorra van kötve most a PC és a PS4 és sima ide-oda kapcsolgatással tudok váltani a kettő között, miközben mindkettő be van kapcsolva.

(#96) Solten válasza danih (#91) üzenetére


Solten
addikt

Acceleration, deadzone pipa, Sticksize?

Saor Alba

(#97) danih válasza Solten (#96) üzenetére


danih
addikt

Jó az akkor, sticksize már eléggé finombeállítás nem is mindig használom.

(#98) Tomenko válasza FLa5h (#82) üzenetére


Tomenko
tag

Nekem van egy ilyen kütyü. Xbox 360-hoz vettem és szükség van egy vezetékes xbox gamepadra hogy működjön. Ne várj igazi egér használati élményt mert nem hozza. De, nekem drágább nem kell, így is ezzel a kütyüvel általában az első 3-ban vagyok a Cod szériában. Szóval használható de vannak hibái.

(#99) rx7tomy


rx7tomy
tag

Sziasztok.
Beszereztem egy CRONUSMAX Plus-t, mert XBOX One-on szeretném használni a Fanatec CSR kormányomat, de nem tudom beállítani, Valaki aki jártas benne segítene lépésről lépésre, hogy pontosan mit és hogyan kellene csinálnom, hogy tudjam használni.
Előre is köszönöm mindenkinek.
Üdv.

rx7tomy 144 pozitív a régi rendszerben, 242 pozitív az újban és 0 negatív

(#100) danih válasza rx7tomy (#99) üzenetére


danih
addikt

Gugli?
https://www.facebook.com/controllermax/posts/506856719420305

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.