Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-15 14:23:44

LOGOUT.hu

Xiaofang és Dafang kamerák Kínán kívüli használatát a Xiaomi letiltotta, lehetséges megoldás itt (de ne gmailről írj nekik!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27) Chal válasza G_N (#26) üzenetére


Chal
addikt

A Home Assistantot tényleg csak ajánlani tudom, alkalmas simán a feladatra amit leírtál, ha van megfelelő eszköz a víz elzárásához (nem kell Xiaominak lennie).

Többször is említettem már a HA-t fentebb, és nem tudom kinek mennyire tiszta a dolog, ezért inkább leírom: ezt nem a Mi Home app helyett lehet használni, hanem mellett. Attól, hogy a HA-ba is felviszed a Xiaomi eszközöket (meg más ezer féle gyártóét amit támogat), nem szűnik meg a Mi home használatának a lehetősége. Abból továbbra is lehet managelni minden kütyüt, automatizálással együtt. Persze ha valamit a HA-ban drótozol össze (pl. ajtónyitásra induljon el a sziréna a GW-n X időn belül) akkor nyilván az appban már nem kell, és viszont.

Hátrányai: kell hozzá egy eszköz amin mindig fut a HA. Ez lehet Raspberry PI-től kezdve NAS-on át a virtuális gépig bármi. Mivel ez egy szerver appliance, ezért elkerülhetetlen a dolog.

A másik hátránya hogy kell egy picit barkácsolni hozzá. A gyártók szeretik bezárni ezeket a lehetőségeket, hiszen nem buli nekik az, ha te Xiaomi switch-el kapcsolgatsz pl. Philips Hue izzót, vagy éppen IKEA Tradfrit. Uram bocsá Amazon Alexával kapcsolod be a klímát vagy húzatod fel a redőnyt. A HA fejlesztők közössége ezeket a korlátokat igyekszik eltüntetni, szerencsére elég sikeresen, cserébe user oldalon kell egy picit dolgozni érte. Xiaomi eszközöknél pl. ki kell nyerni az authentikációs tokeneket a wifis eszközökből (pl. a Gatewayből), hogy a HA tudjon velük kommunikálni. Hálisten ez az infó pl. rendelkezésre áll a telefon backupjában amin a Mi Home app fut, és vannak rá jó tutorialok hogy hogy lehet kinyerni onnét.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.