Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) dik


dik
őstag

Helló!

Lenne egy kis pánikhelyzet. Szeretnék egy atom stabil töltőt usb kocsiba a szivargyujtóba, de roppantul nem vágom a témát és szeretnék valami agyonverhetetlent. :) Tudna valaki ajánlani valami jót. Tudom kicsit ide és nem ide tartozó kérdése ez, de örülök ezt is megtaláltam itt a fórumon. Régi töltőim befejezték kiszakadt a menetes rész a kis pöcsnél a végén. Így nem tudom bedugni...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#802) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Roidmi 3s-et hogy tudok úgy kihangosításra használni, hogy ha felveszem a telefont vezetés közben, akkor automatikusan azon halljam a hívó felet?

Gyanítom hogy valami sima Android beállítás lesz. Most találtam egy fórumbejegyzést, hogy a Bluetooth menüben pipáljam be a média mellett a "telefon hangja" opciót is, nos, alapból be volt :) Szóval ha felveszem a telefont, minden alkalommal rá kell nyomkodnom a menüben hogy irányítsa a hangot a hangszóróra (amit meg ugye vezetés közben nem szeretnék).

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#803) MiszterIksz


MiszterIksz
csendes tag

Sziasztok!

Lehetséges, hogy a Roidmi 3S zavarja a biztonsági öv visszajelzőt?
Eddig semmi baja nem volt, a beüzemelés óta csipog, mintha nem lennék bekötve. (Nem csinálta egyből, csak kb. 3 használat után.)

Mitsubishi Colt 2005.

Valaki tapasztalt már hasonlót?

(#804) pvt.peter válasza MiszterIksz (#803) üzenetére


pvt.peter
őstag

biztosítékokat ellenőrizném

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#805) Tibko8


Tibko8
senior tag

Sziasztok. Xiaomi ROIDMI 3S lehet telefonálásra is használni? Zenéket milyen minőségben adja vissza rádión? Egy 20 000 ft-os Pioneer fejegysegem van. Kínából most honnan érdemes megvenni?

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#806) Bikeman válasza Tibko8 (#805) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Sajnos nem lehet, nincs benne mikrofon.

Gearbestről most 14 USD, ingyen postával.

(#807) updog válasza Tibko8 (#805) üzenetére


updog
senior tag

EQ-val beállítva (én a rádión állítom) nagyon jó minőségben szól a zene, viszont meg kell hogy jegyezzem, a natív FM adás és a Roidmi adásának a hangszíne közel sincs egymáshoz, nagyon eltérő EQ-val szól jól az egyik és a másik. A telefonon meg azért nem akarom az EQ-t állítgatni, mert akkor meg a fülhallgatós zenehallgatásnál nem lesz jó :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#808) tlala válasza updog (#802) üzenetére


tlala
addikt

Sajnos a Roidmi nem kihangosító, ezért nincs is benne mikrofon, tehát a telefont múgy is a fejedhez kell venned, hogy téged halljanak.
A Roidmi 2-esben próbálkoztak mikrofonnal, de használhatatlan volt, ezt az eszközt zenehallgatásra találták ki.

(#809) blueye


blueye
veterán

Roidmi 3 jol mukodott, jott ra frissites, azota ha aram alatt van sistereg minden ado, barmi otlet h miert?

(#810) Bandus99


Bandus99
őstag

SZiasztok,

2s eszkozt hasznalok mas is tapasztalta, hogy random idokozonkent 5-10 perc ujracsatlakozik?
Mintha kontakthibas lenne es akkor dugnam ra a kocsira. Igaz gyarilag nem jo a kocsim aljzata ezert egy hosszabitoval hasznalom, de azt hiaba mozgatom rangatom, akkor nem csinalja, tehat nem gondolnam hogy ott a gond.
Eleg idegesito igy a helyzet mert ekkor az eppen hasznalt program is ujraindul pl waze.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#811) Tibko8


Tibko8
senior tag

Megjött a roidmi 3s. Most olyan kérdésem lenne hogy Budapest környékén Észak Magyarország irányába inkább milyen frekvencia ajánlott. Az app rögtön a Radio 1 frekvenciáját ajánlotta így az helyett keresnék valami stabilat. :R

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#812) updog válasza Tibko8 (#811) üzenetére


updog
senior tag

Én úgy csináltam, hogy végigpörgettem a rádión a keresést, néztem hogy milyen frekvenciákon talál valamit, és próbáltam kettő olyan közé belőni, ahol volt 1-1.5 MHz "szabad hely". Nekem a 97.2 lett ilyen, de ott is zsinnyeg valami a háttérben ha nincs bekapocsolva a Roidmi, sajnos ez itt ilyen. Amúgy a vétel tökéletes.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#813) Vigyorka válasza Tibko8 (#811) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Budapest (belvárosban) 99.7-n használom... :K

Vigyorka

(#814) bugizozi válasza updog (#812) üzenetére


bugizozi
őstag

Én a 107,4-re lőttem be, ott van fölötte, alatta 0,4 MHz "szabad". [link]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#815) AtiSnatch válasza Tibko8 (#811) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

18 ker 104.4 :)

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#816) juhaszbalu válasza furjes (#347) üzenetére


juhaszbalu
újonc

Szia.
Végül jó lett neked az MK1-es Focusba? :)
Köszi a választ.

(#817) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Az alacsony akkufeszültség jelzése a Roidmi 3s-ben egy darab, kínai ébresztőórákhoz hasonló sipítás? Az elmúlt két (hideg) napban többször hallottam zene közben, de a fényjelzés csak kék volt végig amikor ránéztem, neten azt találtam hogy piros amikor akksiprobléma van. De eddig ilyen hangot nem adott, és egyértelműen a rádió hangszóróiból jött (a zene is elhalkult), nem a kocsitól.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#818) Bandus99 válasza updog (#817) üzenetére


Bandus99
őstag

az aplikacio nem irja ki mennyi az akku ?
2s eseteben kiirja

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#819) updog válasza Bandus99 (#818) üzenetére


updog
senior tag

Köszi! Notificationben szól, vagy csak az appban túrkálva látszik? Mert értesítést biztos nem kaptam.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#820) shifty! válasza bugizozi (#814) üzenetére


shifty!
senior tag

Budapesten és vonzáskörzetében a 87.7 teljesen zavarmentesen használható :)

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#821) Bandus99 válasza updog (#819) üzenetére


Bandus99
őstag

appot megnyitva csatlakozas utan a fokepernyojen latszik

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#822) updog válasza Bandus99 (#821) üzenetére


updog
senior tag

Sikerült megnéznem, de most azóta nem produkálta a sípolást... amúgy az appban nekem úgy tűnik hogy nem élő érték van, vagy betonstabil feszültséget tud az akksim :) Szóval ennyi erővel még mindig lehet a Roidmi, a Waze, vagy a Spotify is :)

Mindegy, jön majd a tél előtti szerviz, majd mondom ezt is, hogy nézzék meg. Azóta mentem 400 km-t, semmi gondot nem éreztem az autóval

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#823) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok! 3S verzióm van. Ha szól a zene, és közben hívnak, akkor jelzi ezt egy hanggal. Felveszem a telefont, de ugye nem hangosítja ki. Nincs mikrofonja. Nekem tökéletes lenne, ha a telefon mikrofonján keresztül hangosítaná ki. Viszont sajnos, ha a telefont hangosítom ki, vagyis híváskor bekapcsolom a külső hangszóróját, akkor sem hangosítja ki. Lehet ezen állítani valahol? Hiszen a zenét is kihangosítja, ami ugyan úgy a telefon külső hangszórójából is szól, ha akarom. Valamint a navigáció hangját is kihangosítja a telefonról.

(#824) llaszlo


llaszlo
veterán

Hello.

Semmit sem tudok ennek a működéséről. Hogyan működik a kihangosító? Pontosabban mik a feltételei? Hogyan kell összekötni a rádióval? Melyik modell tudja a kihangosítást is?
Szeretnék egy Xiaomi töltőt venni, de ha a kocsiban nem működik, akkor inkább hagyom.

[ Szerkesztve ]

(#825) r0by válasza llaszlo (#824) üzenetére


r0by
addikt

Csak a 2s tudja a kihangosítást. De nem mindenkinél működik jól a mikrofon. Valójában attól függ, hogy hol van a szivargyujtó töltőd. Nekem a középkonzolon van a váltó felett, így a beszéd is simán átmegy a hívás alatt.
Egyébként itt egy rövidke teszt a működésről.

(#826) llaszlo válasza r0by (#825) üzenetére


llaszlo
veterán

Tehát ha jól értem ez a típus nem tudja.
[link]

(#827) tamas.nick válasza llaszlo (#826) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Ez csak egy sima töltő, nincs benne FM transmitter.

(#828) llaszlo válasza tamas.nick (#827) üzenetére


llaszlo
veterán

A 3Sben meg van FM, viszont nincs mikrofon? Ezért nem működik a kihangosító.
Össze vannak gyűjtve ezek a típusok valahol?
Hogyan kommunikál az autó rádióval? Mert nyilván valahogy az kell vinni a jelet a hangszórókra.

[ Szerkesztve ]

(#829) r0by válasza llaszlo (#828) üzenetére


r0by
addikt

A roidmi egy fm transmitter, tehát fm adóként működik, a rádiót pedig ennek a jelére hangolod rá.

(#830) tamas.nick válasza llaszlo (#828) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Roidmi 2S:
FM transmitter + mikrofon
Ahogy r0by leírta, attól függ a mikrofon minősége, hogy a szivargyújtó hol helyezkedik el, nekem pl a középkonzol alján van, sebváltó környékén, emiatt 3S-t vettem, mert nem lett volna jó a beszéd minősége.
Fontos még, hogy nem mindegyik autótípus szivargyújtójába jó.

Roidmi 3S:
FM transmitter, mikrofon nélkül
Ez a típus már jó bármelyik szivargyújtóba.

Csatlakozás: ahogy a nevében is benne van FM rádióhullámot használ, úgy képzeld el, hogy a transmitter egy kicsi rádióállomás, az autóban lévő rádión csak rá kell keresni a frekvenciára. A telefon és a transmitter pedig Bluetooth-on keresztül kapcsolódik rá.

(#831) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, 3S, U11, Stock Sense-s Oreroval. Korabban kikapcsoltam, hogy BT kapcsolat felepulese utan automatikusan induljon a YT alkalmazas. Namost a ROIDMI app frissult nemreg es nem birom kikapcsolni az automatikus YT indulast. Ott van mellette a pipa, de ha rabokok, akkor indul a YT alkalmazas.

Van erre valami gyogyir?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#832) Dzsosy


Dzsosy
senior tag

Sziasztok!

Valaki használ Soundcloud-ot? Az a gondom, hogy amikor beülök a kocsiba, akkor csatlakozik is egyből a telefon és a soundcloud is elindul, de a lejátszás nem. Rá kell koppintanom a play-re. Van erre mód, hogy az app megnyilásával a lejátszás automatikusan elinduljon?
(majd megpróbálom valami soundcloud topikban is, de gondoltam itt könnyebben felvázolom a problémám 😁)

(#833) tamas.nick válasza Dzsosy (#832) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Nálam ugyanez a helyzet a TuneIn-el, elindul az app, de a lejátszás nem.

(#834) blueye válasza Balinov (#831) üzenetére


blueye
veterán

En sem talaltam :(

(#835) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Beszereztem én is egy 3S-t. Tetszik.

RDS-t lehet sugározni?

(#836) blueye válasza Sanyi.mTs (#835) üzenetére


blueye
veterán

A szamok eloadojara/cimere gondolsz? Tudtommal nem.

(#837) Sanyi.mTs válasza blueye (#836) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

akár arra is, de én egyedileg beállíthatóra gondoltam elsősorban, pl.: "SanyaFM" :DDD

(#838) blueye válasza Sanyi.mTs (#837) üzenetére


blueye
veterán

Szvsz az sem megy a Roidmival.

(#839) bozsokiandra


bozsokiandra
tag

Sziasztok!

Roidmi 3s-em van működik is rendesen egy apróságot kivéve. A hozzá tartozó applikációval rá tudok csatlakozni de csak egy alkalommal, akkor mutatja is az akkufeszültséget és a frekvenciát is tudom állítani. Utána már nem csatlakozik (a zene szól rajt csak az app nem müködik), a telefon újraindítása megoldja a problémát de ez kicsit körülményes.

(#840) Sanyi.mTs válasza bozsokiandra (#839) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Milyen telefon, milyen rendszerrel?

(#841) bozsokiandra válasza Sanyi.mTs (#840) üzenetére


bozsokiandra
tag

Samsung A3 3017
Android 8.0

(#842) Sanyi.mTs válasza bozsokiandra (#841) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Miért akarod az app-ot megnyitni? Ott csak beállítások vannak, nem? Ha van BT kapcsolat, mehet a zenelejátszó app.

(#843) bozsokiandra válasza Sanyi.mTs (#842) üzenetére


bozsokiandra
tag

Az akkufeszültség kijelzés lenne hasznos funkció.
Kamionsofőr vagyok és jelenleg olyan típuson ülök ami nem írja ki a feszültséget, hosszabb pihenők alkalmával célszerű ellenőrízni a feszültséget, hogy le se merüljön és ne is járassam feleslegesen.

(#844) Sanyi.mTs válasza bozsokiandra (#843) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Nekem nincs ilyen gondom Samsung A8 (2018)-on.
Ötletek:
- fw frissítés roidmi-n (mobil net kell),
- app adatainak törlése, majd újra telepítése,
- telefon reset

(#845) bozsokiandra válasza Sanyi.mTs (#844) üzenetére


bozsokiandra
tag

Roidmi app újratelepítése egyelőre megoldotta a problémát.

(#846) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Roidmi szivargyújtóba, bt-n csatlakozik a teló, rádió a sugárzott frekvenciára állítva. Zene (spotify) indítva, halk a zene, belépek a roidmi app-ba és egyből megemelkedik a hangerő.
De van, amikor nem kell az app-ot elindítani, normál hangerőn szól.

Ti tapasztaltatok hasonlót? 19-es legfrissebb fw van fent rajta.

(#847) llaszlo


llaszlo
veterán

2S-t vettem és az a gondom, hogy amikor az appal beállítom, akkor működik. Hallom a csippanó hangot a beállítás végén. Viszont, hogyha zenét vagy hívást indítok a telefonon, akkor a rádió átáll másik frekvenciára és bejön az utoljára hallgatott adó.
Van rá megoldás?

(#848) Sanyi.mTs válasza llaszlo (#847) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Ha visszaváltasz rádión a megadott frekvenciára, akkor szól a zene?

(#849) llaszlo válasza Sanyi.mTs (#848) üzenetére


llaszlo
veterán

Nem. Pedig van BT kapcsolat

(#850) llaszlo válasza Sanyi.mTs (#848) üzenetére


llaszlo
veterán

Most már szól a rádiót kellett beállítani.
Viszont a BT hanghívás nem jó. Hiába állítom be a telefonon, hogy a BTon keresztül szóljon átvált a telefon hangszórójára.
Mi 5x MIUIval. Ezt a hibát, hogyan lehet javítani?
A BT beállításokban engedélyezve van a telefon hanghívás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.