Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) csigafej


csigafej
tag

sziasztok, par honapja hasznalok egy 3s-t iphone 6s-el es eg hete mindegy hova hangolom a radiot sistereg, elotte tokeletesen mukodott, tapasztal barki hasonlot az elmult idoben Budapesten es vonzaskorzeteben?

koszi, udv
Gyuri

(#602) bepken


bepken
veterán

sziasztok,

láttok rá bármi esélyt, hogy ez a kütyü működne egy Nokia E51 vénséggel? a kihangosító része érdekelne csak

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#603) k.zozo.


k.zozo.
tag

.

(#604) AtiSnatch válasza bepken (#602) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

nem, mert kell rá a program. ios meg droid. :(

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#605) konigjanos válasza AtiSnatch (#604) üzenetére


konigjanos
senior tag

Csak az első beállításhoz kell, utána csak bluetooth.

(#606) adoks


adoks
aktív tag

Sziasztok! Vennék egy 3S-t. Miben más az international verzió? Érdemes azt venni, vagy használható a másik is?
Köszönöm.

(#607) adoks válasza adoks (#606) üzenetére


adoks
aktív tag

Bocs, közben rájöttem hogy csak a 2s-ből van International verzió. Meg is rendeltem a 3S-t. Kíváncsi leszek ideér-e még idén :)

(#608) bepken válasza konigjanos (#605) üzenetére


bepken
veterán

tehát hogyha én beállítom neki androidos telefonnal, ő utána tudja használni a kihangosítót? gondolom csak egy frekvenciát kell akkor belőni a kütyün, amire ráhangolom a rádiót. utána a híváskezelés már az E51-ről menne.

ha ez valóban így működik, akkor már csak egy kérdésem van: a telefon mikrofonját használja? illetve egyáltalán mennyire szuperál kihangosítóként?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#609) Balinov válasza bepken (#608) üzenetére


Balinov
félisten

HTC u11en használja a telefon 4 mikrofonja közül valamelyiket, de én utána néznek hogy az a symbianos Nokia milyen bt protokollt támogat, nehogy azon hasaljon el a mutatvány...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#610) adoks válasza Balinov (#609) üzenetére


adoks
aktív tag

Én kizártnak tartom hogy ez működhet így.
Szerintem amit az androidos appban beállítasz eszközt csak azzal párosodik. Na most olyat biztos hogy nem tud az app hogy egy harmadik eszközt be lehetne állítani.

[ Szerkesztve ]

(#611) Balinov válasza adoks (#610) üzenetére


Balinov
félisten

Szerintem itt nem a roadmi to rádió kommunikáció a sanszos, hanem hogy a Nokia btje at tudja-e tolni a hangot a roadmira btn..

Szerk. Wikipedia szerint 2.0ás a BT....

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#612) Balinov válasza Balinov (#611) üzenetére


Balinov
félisten

kifutottam az idobol:

szoval szerintem a droid/ios app csak azt vezerli,hogy a roadmi milyen FM frekin sugarozza a BT-n kapot audio jelet.

mindezek ellenere kivancsi vagyok, mukodni fog-e a mutatvany?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#613) adoks válasza Balinov (#612) üzenetére


adoks
aktív tag

Elvileg lefelé kompatibilisek a bt szabványok, de gyakorlatilag meg nem biztos :) Nekem nincs még ilyenem, így nem tudom kipróbálni, pedig E51-em lenne hozzá.
Mindenesetre én erősen csodálkoznék ha ez így működne.

(#614) bepken válasza Balinov (#611) üzenetére


bepken
veterán

köszi az infókat, de sajnos úgy tűnik, nem fog összejönni a dolog.... a BT para kapcsán még be is vállalnám, viszont több helyen olvasom, hogy a Nissan szivargyújtóját sajnos így sem fogja szeretni :(

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#615) AtiSnatch válasza bepken (#614) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

Csak annyit mondok, hogy ezt a cuccot nem a kihangosító képességei miatt magasztalják ;) Egyébként ilyennek kell lenni a szivargyújtónak.

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#616) drogery válasza adoks (#610) üzenetére


drogery
tag

pedig igy mukodik.
az app nem is kell. 96.4en fog sugarozni alapbol.
bt-n kapcsolodhat barki hozza, ha nincs kapcsolodva eszkoz.

(#617) adoks válasza drogery (#616) üzenetére


adoks
aktív tag

Ez nekem fura, de biztos így van akkor. Viszont akkor működnie kellene a kérdéses E51-el.

(#618) Balinov válasza adoks (#613) üzenetére


Balinov
félisten

most hogy mondod, Asszonykam regi E51-e talan meg megvan valahol a fiok melyen...ha belebotlok, lehet kiprobalom:)

kozben leesett,hogy meg ezek a regi, Symbianos telok is mukodtek BT-s headsettel/kihangositoval, szoval valszeg mukodne, mas kerdes,hogy erdemes-e..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#619) drogery válasza adoks (#617) üzenetére


drogery
tag

miert fura? ez gyakorlatilag egy bt-s kihangosito.

(#620) tlala válasza bepken (#608) üzenetére


tlala
addikt

Így van, egy telefonnal be kell állítani a frekit, aztán a telefont el is lehet dobni. :)

Viszont 3 db Roidmi 2-es ment át a kezemen a családban.
A kihangosító funkciója gyakorlatilag teljesen használhatatlan, felejtsd el. Nem a telefon mikrofonját használja, hanem a saját beépített mikrofonja lenne elvileg erre alkalmas, ott lent, a szivargyújtóban, 1,5 méterre és teljesen rossz szögben a szádtól.
Nem véletlenül hagyták el a kihangosítós kínlódást a 3-asból már.
És ha 3-ast veszel, az már jó minden kocsiba a tapasztalatok szerint (nekem 3-as még nem volt a kezemben).

[ Szerkesztve ]

(#621) adoks válasza drogery (#619) üzenetére


adoks
aktív tag

Pont ezért furcsa. Nekem eddig minden hasonló eszközöm ha párosítva lett valamilyen telóval,
addig nem lehetett mással csatlakozni még nem töröltem a párosítást.

(#622) Smithy1986


Smithy1986
tag

Üdv,

2S-t szerettem volna venni kihangosítás céljából, de olvasom, hogy nem jó ötlet.
Ajánlanátok valamit helyette?

Ez tetszett volna, mert nem böszme nagy valami, hanem szolid kicsi, de ha nem használható akkor nem érek vele semmit. :)

Köszi!
S.

--- Nil admirari | Semmin se csodálkozz {Horatius} ---

(#623) bepken válasza tlala (#620) üzenetére


bepken
veterán

köszi Mindenkinek a válaszokat és az infókat :) első sorban most valami olcsó és praktikus kihangosítós megoldást kerestem volna. talán majd egy későbbi verzióban orvosolják ezeket a gyerekbetegségeket :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#624) r0by


r0by
addikt

Úgy látom, hogy én még mindig a ritka kivételt erősítem, hogy jól működik a kihangosítás :)
Nekem a váltó felett van egy picivel a szivargyujtó (itt látható). Igaz van, amikor elfelejtem kinyitni a penelt és akkor tényleg nem hallanak :DDD

(#625) drogery válasza adoks (#621) üzenetére


drogery
tag

ennek mi koze az apphoz?

(#626) adoks válasza drogery (#625) üzenetére


adoks
aktív tag

Mondjuk annyi hogy ahhoz hogy az app "lássa" az eszközt, gondolom előbb párosítani kell.
Vagy úgy gondolod, hogy párosítod, beállítod, utána törlöd a párosítást és csatlakozol másik eszközzel? Így el tudom képzelni...

Az a furcsa, hogy azt írtad bárki csatlakozhat hozzá. Ezt nem igazán értem, hogy lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#627) drogery válasza adoks (#626) üzenetére


drogery
tag

tobb parositott eszkoz is lehet egyszerre, de egyszerre csak 1el lehet aktiv kapcsolat.

Mondjuk annyi hogy ahhoz hogy az app "lássa" az eszközt, gondolom előbb párosítani kell.
pont ez a lenyeg.

(#628) Balinov válasza drogery (#627) üzenetére


Balinov
félisten

az en olvasatomban ez ugy mukodne,hogyaszongya:

Droidos/IOS telo, parosit, freki belo.
E51/Symbian, BT-n kuldi a saominak az audiot
Szol a kocsi radiojan

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#629) drogery válasza Balinov (#628) üzenetére


drogery
tag

szerintem ez igy mukodik is.
annyi, h alapbol fm 96,4en kuldi a hangot. ha az megfelel akkor az elso lepes nem is kell.

(#630) J.Cs.


J.Cs.
tag

Sziasztok. Szeretnék Roidmi 3S-et venni, de látom hogy volt 10 dollárért is, de most legolcsóbb helyen 17, de van 19 és 24ért is. Mi az oka ennek? Mikor lesz még olcsóbb?

(#631) tlala válasza J.Cs. (#630) üzenetére


tlala
addikt

Két napja rendeltem Roidmi 3-ast 8,59 USD-ért (+0,2 USD a szállítás).
Kuponkód: GBHSC181

(#632) J.Cs. válasza tlala (#631) üzenetére


J.Cs.
tag

Köszi a választ!

De ezt írja: The Code cannot be used for Orders to Romania.

Szívás ez az Erdély...

(#633) J.Cs. válasza tlala (#631) üzenetére


J.Cs.
tag

Közbe megkaptam hogy a kupon amit adtál csak magyarországi címre használható.

Itt a legjobb amit kaptam (a tiéden kívül): 11.11GB101 - 10,11$

(#634) tlala válasza J.Cs. (#633) üzenetére


tlala
addikt

Sajnálom! :(

(#635) heditom


heditom
csendes tag

Sziasztok. Megtetszett ez a kis kütyü, de egyvalamit tisztázni szeretnék vásárlás előtt. A telefonom 4.0-ás Bluetooth-tal rendelkezik, a másik telefon, amit szintén használnék néha (lányomé) 4.1-es Bluetooth-os. Melyik verziót vegyem, hogy mindenképpen tudjam csatlakoztatni a telókat? 4.0, vagy 4.2?

(#636) AtiSnatch válasza heditom (#635) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

Mindegy, mert visszafele kompatibilis a bluetooth.

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#637) heditom válasza AtiSnatch (#636) üzenetére


heditom
csendes tag

Értem, tehát a 4.2-es BT Roidmi simán összekapcsolható a 4.0-ás BT-os telefonnal. Azt hittem, ez fordítva működik. Ezek szerint bármilyen eszközt hozzá lehet kapcsolni a BT4.0-ás telefonhoz? (BT4.2-es fülhallgatót, BT4.1-es okosórát, satöbbi...?)

(#638) J.Cs. válasza heditom (#637) üzenetére


J.Cs.
tag

Vissza fele kompatibilis. Ha azt írják rá az eszközre hogy 4.2-t támogatja, akkor az azt jelenti, hogy vissza fele (köztük 4.0 is) támogatja. De elméletileg 1.0 is támogatott.

Igen, a példád helyes. Persze korlátozódhatnak pár eszközök. De 4-től felfele nem kéne gond legyen ezzel sem, hiszen csak sebesség és fogyasztás csökkenés van 4-es standardon belül.
Ha annyira korlátozódik az eszköz, hogy funkcióját veszti, akkor rá szokták írni hogy minimum hányas standard kell. De Roidmi-vel nincs ilyen baj, hiszem a hangátvitel már az első verziókban is benne volt, hiszen elsősorban erre volt kifejlesztve maga az egész standard.

Bővebben itt olvashatsz róla: KATT

[ Szerkesztve ]

(#639) heditom válasza J.Cs. (#638) üzenetére


heditom
csendes tag

Köszönöm az érthetően megfogalmazott választ, így már minden világos.

(#640) batai15


batai15
félisten

Sziasztok nem tudom aktív e még a topik.
Szükségem lenne egy bt, vagy aux képest kihangositora amin ugye a telefon beszélgetést és zenéket tudom telefonról at nyomni a kocsi hangszóróra,normalis minőségben hogy a zene is élvezhető legyen.
Eredetileg egy fejegységet akartam (30k) aztán véletlenül elkezdtem nézni a transmittereket így jutottam ide a xiaomi hoz. Eddig számomra a xiaomi csak jó cuccokat gyárt olcsón.
Ha jól látom nekem a roidmi2s kell a 3 nem kihangositos.
Kérdéseim : mennyire jó a hang minőség? Van erősítő és Bass láda a kocsiban nem profi de azért szeretném ha ezután is élvezhető lenne a zene.
A kis mikrofon mennyire jó? Hallani lehet a váltó mellől ha beszélek?
Ha bejön a hívás és fogadom utána automata indul a zene?
Valamint látom hogy más a csatlakozó youtube egy kis alufóliával fixaljak a dolgot működik ez?
Esetleg a 3 tud olyat hogy ha csorog a telefon fel veszem addig csendben marad a kocsi?
Olvastam itt a kommenteket sokan gyengének találják a 2s mikrofont így viszont akkor hívást telefonról intézmén lehet és nem kell a csatlakozóval szívni.
Csak jót olvastam a neten ultimate transmitternek nevezik köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#641) Doggy dog válasza batai15 (#640) üzenetére


Doggy dog
senior tag

2s-em van.
Jelzi ha van bejövő,lelövi a zenét,de én még egy kukkot sem tudtam kicsikarni belőle.
Engem sem hallottak,én se hallottam semmit.
Totál nem tudom használni ez a ficsőrt benne.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#642) tlala válasza batai15 (#640) üzenetére


tlala
addikt

Amilyen jó a Roidmi a zenéhez, annyira pocsék, használhatatlan kihangosítónak. Nem véletlenül hagyták el a 3-asból.
Nem a Roidmi, hanem az Android kezeli a telefon/média funkciókat, így bejövő hívásnál a telefon állítja meg a zenét a hívás idejére, amikor leteszed, a zene újra indul.

[ Szerkesztve ]

(#643) batai15 válasza tlala (#642) üzenetére


batai15
félisten

Értem köszönöm. Maximum akkor marad a telefon ha hívnak gondolom akkor az a fejegység sem jobb ami integrálja az autós kihangositot.

(#644) krisz74


krisz74
tag

Meríti az akkumulátort használaton kívül vagy nyugodtan benne hagyhatom a szivargyujtóban?

(#645) r0by válasza krisz74 (#644) üzenetére


r0by
addikt

Autótól függ, hogy levéve a gyújtást áram alatt marad-e a szivargyújtó. Enyém például nem, így mindig benne van.

(#646) krisz74 válasza r0by (#645) üzenetére


krisz74
tag

Értem. Tehát ha gyújtás nélkül tudok szivart gyújtani, akkor áram alatt van. Gondolom.

(#647) iOce


iOce
tag

Nemrég érkezett meg a Roidmi 3-asom. Egy GoGroove Flexsmart-ot váltott, ami kihangosítóként is funkciónál.

Előnyök:

- kicsi, szép, gyors
- az appal villámgyorsan összecsatlakozott, az MI A1-el szintén.
- elfogadható a hangzás, nekem a hangerővel sincs gondom
- két eszközt lehet tölteni róla
- indítás után nemsokkal már megy is a spotify-ról a zene, hozzá se kell nyúlni

Hátrányok:

- a hangminőség elmarad a GoGroove-tól (jó, az 3x ennyi volt), és kihangosítóként sem tudom használni
- ha be van dugva a szivargyújtóba, valamiért zavarja a többi rádióadót, mert mindegyik recseg-ropog, ki kell húzni

Ha szimplán zenehallgatásra keres valaki bluetooth FM transmittert, szerintem jó választás lehet.

Xiaomi Redmi Note 5 Blue, Apple Macbook Pro 13" 2.9GHz, Dell U2713HM

(#648) r0by válasza krisz74 (#646) üzenetére


r0by
addikt

Igen, az is egy jó módszer.
De ha megvan a kütyü és bedugva világít gyújtás nélkül, akkor tuti áram alatt van :)

(#649) krisz74 válasza r0by (#648) üzenetére


krisz74
tag

:) Időközben kipróbáltam, azóta égési sérülésem van az ujjamon. Működik gyujtás nélkül is.

(#650) gfabian


gfabian
csendes tag

Sziasztok,

Azért ez a tollrugós-magunkat-megégetős móka nem a legjobb megoldás, íme egy karácsonyi barkács ötlet. 100%% működik:
[link]

G.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.