Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Drughi válasza z0d1AK (#50) üzenetére


Drughi
addikt

geekbuyingról 'pikácsu' kuponnal?

(#52) z0d1AK válasza Drughi (#51) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen. Most ellenőriztem, továbbra is él.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#53) Drughi válasza z0d1AK (#52) üzenetére


Drughi
addikt

Már megrendeltem a héten én is, ezért kérdeztem, hogy reménykedjek e a mihamarabbi szállításban.

(#54) z0d1AK válasza Drughi (#53) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nekem 13 nap volt ha jól számolom összesen, meglepődtem, mert azt hittem lesz egy hónap.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#55) bugizozi válasza z0d1AK (#50) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Köszi a beszámolót!
Milyen kocsiba próbáltad?

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#56) air


air
nagyúr

Sziasztok!

Ugye jól értelmezem a Music Player funkciót, hogy az USB portba dugott pendrive-ról is tud MP3-at közvetlenül a rádióra küldeni?
Nekem Ignisem van, azzal elvileg jó lehet, ugye?
Suzuki Alto van az inkompatibilitási listán.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#57) z0d1AK válasza bugizozi (#55) üzenetére


z0d1AK
veterán

Opel Astra H-ba raktam. Viszont délután mikor mentem is, akkor már kijött az a hiba, amit másoknál is olvastam. Lötyög a szivargyújtóban, ami azért zavaró, mert egy-egy döccenő után kikapcsol és utána nem csatlakozik vissza azonnal, szóval problémás. Valószínűleg megpróbálom körbetekerni szigetelőszalaggal felül, hátha azzal megfogható, hogy ne lötyögjön és akkor nem lenne vele gond.

(#56) air: Nem hiszem, hogy működni fog. USB-n tölteni tud. Mivel transmitter, nem tudnád miről vezérelni a zenét ha azt pendrive-ról nyomnád.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#58) air válasza z0d1AK (#57) üzenetére


air
nagyúr

Mondjuk a telefonos alkalmazásból látható lenne a pendrive tartalma.
Ha viszont csak a telefonon lévő zenét tudja lejátszani, akkor nekem nem jön be.
Nem fogom telenyomni a telefonom zenével, sokkal inkább egy 64-128GB-os pendrive-on tartanám a zenéket.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#59) air válasza air (#58) üzenetére


air
nagyúr

Mondjuk a pendrive-ot tudom a telefonba is dugni, csak akkor nem lehet tölteni. ;)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#60) z0d1AK válasza air (#58) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem látok ilyen opcióra utaló módot az alkalmazásban, nem hiszem hogy tud zenét is kezelni. Ha gondolod, ránézek majd valamelyik nap, ha lesz időm.
Egyébként akkor már lehetne opció egy microSD-re tenni zenét (feltéve, hogy kezeli a telefonod).

Családban van egy Ignis, a jövő héten lehet, hogy meg tudom nézni, hogy működik-e benne, de azt nem tudom ígérni biztosra. :)

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#61) batabe válasza z0d1AK (#60) üzenetére


batabe
senior tag

Én néztem ignisben, ott nem volt jó az érintkezés az aljzatban.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#62) bugizozi válasza z0d1AK (#57) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Jól látom, hogy a sebességváltó mellett jobbra van alul a szivargyújtó helye? [link]
Ennek ellenére jól hallott kihangosítva a másik fél?
Miénkben is ott van kb, eddig féltem hogy nem lesz jó, de mostmár kicsit bizakodom.

Köszi a választ! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#63) z0d1AK válasza bugizozi (#62) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, ott van lent, azt a kis ajtót nem is lehet lecsukni, ha benne van a cucc a szivargyújtóban.
Egy 5-6 percet beszéltem vele álló autóval, de alapjáraton búgó motorral. Azt mondta a másik fél, hogy jól hal. Kipróbálom majd menet közben is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#64) air válasza batabe (#61) üzenetére


air
nagyúr

Igen, sajna a gyári aljzat nem lesz jó, mert van az alján egy műanyag gyűrű.
De vettem 400Ft-ért egy utólag beépíthető aljzatot, ami szerintem jó lesz.
A váltó mellett kifúrom a műanyagot, az eredeti aljzatról meg viszek oda 20 centi kábelen áramot, meg testet.
Így lesz egy második aljzatom, ami mindig jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#65) bugizozi válasza z0d1AK (#63) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszi, menet közben is kíváncsi lennék rá, hogy mit produkál :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#66) batabe válasza air (#64) üzenetére


batabe
senior tag

én peugeot 307-nél egy tollrugóval hoztam fel a középső érintekzőt a gyűrű fölé.

és utána már egyből érintkezik.

[ Szerkesztve ]

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#67) air válasza batabe (#66) üzenetére


air
nagyúr

Igen, láttam.
De nekem nem csavar van a közepén, hanem patent. Az alá nem tudom bejátszani a rugót.
Majd a hétvégén szétszedem a konzolt, és megnézem a gyári aljzatot, hogy moddolható-e.
Ha nem megy akkor beépítem a második aljzatot.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#68) z0d1AK válasza z0d1AK (#50) üzenetére


z0d1AK
veterán

A múlt heti első tapasztalatok után már tudok több infót is mondani, mert hétvégén volt olyan 400 km táv, amelyen tesztelni tudtam a Roidmi 2S-t.

Ami sokaknál jelentkezik probléma, hogy nem illeszkedik tökéletesen a foglalatba, az nálam is megvan sajnos. Belecsusszan a szivargyújtóba kényelmesen, azonban egy kisebb döccenőnél egy pillanatra áram nélkül marad, ezzel pedig azonnal leáll a cucc és várni kell rá, illetve ilyenkor a zene sem indul el újra magától. Ezt én úgy oldottam meg, hogy egy kis celluxszal körbetekertem a kütyüt, így megáll benne és út közben sincs gond. Nem egy szép és elegáns megoldás, de más opció nem nagyon van.

A hangzása szép, pontosabban számomra megfelelő, nem jellemző recsegés, ropogás, vagy zúgás. A csillingelő hangok kicsit idegesítőek csatlakozáskor, vagy szám váltáskor, de ezt nem lehet kikapcsolni. Kihangosítás során Facebook Messenger hívás során elég halk, én is rosszul hallom a másik felet, meg ő is. Azonban sima GSM hívásnál ezt nem tapasztaltam, ott jól hall mindenki mindenkit.

9 ezer forintot nem biztos, hogy adnék érte most is, de 4300-at megért, így aki 15 dollárért megrendelheti és szemezget vele, szerintem az bátran tegye meg!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#69) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Vettem egy Xiaomi ROIDMI Car Dual Cigarette Lighter Splitter-t.

Egy Sony Z1 compact-al szeretném meghajtani , de bluetooth-on keresztül nem látja a telefon.

Mi lehet a baj, és mit tudnék csinálni, hogy megjavuljon?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#70) maroni válasza Predator2 (#69) üzenetére


maroni
aktív tag

Amit linkeltél az csak egy szivargyujtó elosztó!
EZ a roidmi [link]

(#71) z0d1AK válasza Predator2 (#69) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mit szeretnél pontosan?
Ez egy szivargyújtó töltő elosztó, egy csatiból csinál kettőt. Ennyit tud. Nincs benne Bluetooth és egyéb funkció, tehát nem is fogja látni így a telefonod.
[link]

Ha az FM transmitter, kihangosítás, töltő dolog érdekel, akkor ez a kütyü nem tud ilyet. Ahhoz Roidmi 2S, vagy a többi verzió kell, attól függően, hogy pontosan mit szeretnél.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#72) Predator2 válasza z0d1AK (#71) üzenetére


Predator2
addikt

Pofán rúgni magam. Az hittem ez elosztó és fm transmitter egyben! :W

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#73) tlala


tlala
addikt

Megjött nekem is az ontopic bt transmitter/töltő.
Nekem tökéletesen ül a szivargyújtó aljzatban (Citroen Berlingo).
Meglepően jó minőségű a hangja, semmi súgás-búgás vagy recsegés.

Minden forintját megérte.

(#74) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy a 2S típus képes a Google térkép (navigáció) hangját is kihangosítani?
Logikusan azt gondolom igen, de tuti ami fix alapon inkább rákérdezek, hátha van olyan jó valamelyik topictárs, és kipróbálja :R :R
Köszönettel...
Üdv
T

(#75) air válasza twine (#74) üzenetére


air
nagyúr

Igen, képes.
[link]

"Navigation Broadcast
Hear the Map on Your Phone

Roidmi 2s is also your navigation companion that broadcasts map navigation on your phone. When the navigation broadcast is on, music volume is automatically reduced. Safely navigate to your destination, hands-free."

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#76) twine válasza air (#75) üzenetére


twine
addikt

:R

(#77) Whynot?


Whynot?
aktív tag

Ez a kihangosító full duplex?
Lehet, hogy rosszul kérdezem, szóval beszélhet egyszerre a két fél anélkül, hogy az egyik hangja elveszne?

(#78) z0d1AK válasza twine (#74) üzenetére


z0d1AK
veterán

Minden hang kimegy rajta, amit a Bluetooth átküld. Igazából ha beállítod a Bluetooth-t a telefonon, utána minden hang azon megy át. Értesítések, zene, app hangok, stb.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#79) sunone


sunone
aktív tag

Opel Zafira B
típusú gépkocsiban nincs gyári aljzat a kütyü csatlakozására.

Az installációt úgy oldottam meg, hogy egy hagyományos szivargyújtó elosztót szétszedtem, és az egyik "lyuk" helyére beszereltem egy sülyesztett stack aljzatot.

A fórumtársak által említett lötyögés itt is fellépett, de egy vastagabb befőttesgumival át tudtam fogni a lengőaljzatba dugott roidmit,
s így kompletten ment is az egész egy alsó térképtartó zsebbe, nincs szem előtt a szett.

Azóta is kíválóan működik.

(#80) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Egy érdekességet vettem észre a Roidmi 2S kapcsán, ami aggaszt. Alapból transmitterként és kihangosítóként használom. Azonban mikor rádugom a telefont tölteni, akkor gyakrabban indul újra, ami zavaró. Tapasztalatok hasonlót?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#81) raziel01 válasza batabe (#20) üzenetére


raziel01
veterán

A szivargyújtó aljzatot hogy lehet kiszedni? (Skoda Roomster)

(#82) batabe válasza raziel01 (#81) üzenetére


batabe
senior tag

Nálam egyszerűen ki kellett tancoltatni, illetve kipattintani a keretbol. Lehet, hogy szerencsém volt, hogy könnyen kijott. Korábban is már lotyogott, azért mertem erősebben hozzanyulni.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#83) tlala válasza sunone (#79) üzenetére


tlala
addikt

Az jutott eszembe erről, hogy ha valaki kicseréli a szivargyújtó aljzatot vagy beszerel, akkor érdemes olyat betenni, amelyikben két rugós lemez is van belül, ezzel kompatibilis ez az eszköz. Nekem régebbi kocsim van, szerencsére ilyen aljzattal - ahogy nézem manapság EU-ban a sima "cső" vagy hüvely forma a trendi, amely azt feltételezi, hogy a bele dugott eszköznek/dugónak van ilyen rugós érintkezője kívülről.

(#84) D@nny


D@nny
csendes tag

Sziasztok,

ma érkezett meg a roidmi 1-esem. A kérdésem az, hogy ha bedugva hagyom az autóban, akkor kikapcsol egy idő után? Igazából az izgat, hogy nem fogja-e lemeríteni az aksit ha néhány napig áll az autó...
Előre is köszi a válaszokat :)

(#85) air válasza D@nny (#84) üzenetére


air
nagyúr

Szinte kizárt hogy lemerítse az akkut.
De ha a szivar aljzatodban gyújtás nélkül is folyamatosan van feszültség, akkor én nem hagynám bedugva.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#86) D@nny válasza air (#85) üzenetére


D@nny
csendes tag

Igen, az a baj, hogy ennél a típusnál folyamatosan feszültség alatt van a szivargyújtó.

(#87) Csorbi


Csorbi
addikt

Én is szemezek egy ilyennel, mégpedig a 2S változattal. Nem lenne célszerű csinálni egy összefoglalót, amibe összeírnánk, hogy ki milyen autó típusokban (a lehető legpontosabban definiálva) próbálta, és mit tapasztalt?
Én egy 2008-as KIA Cee'd SW-hez venném, bár a leírásban a KIA mint olyan fel van tüntetve, hogy nem kompatibilis, de vannak oldalak amik szerint jól megy vele, csak a 2-es Cee'd (2012-től) a problémás.

(#88) air válasza Csorbi (#87) üzenetére


air
nagyúr

Azt kell megnézni, hogy az alsó pont fel van-e hozva oldalt, két kis fülecskével. Ezen a képen jól látszik: link
Ha igen, akkor jó bele.
Nekem az Ignisben olyan az aljzat, hogy az alján van egy teljes műanyag gyűrű. Emiatt nem érhet le a középső része. Ha neked is ilyen, vagy hasonló, akkor nem fog működni benne, alapjáraton.
De ha esetleg egy tollrugóval meg tudod emelni a "meleg" pontot, a szigetelő gyűrű fölé, akkor már simán menni fog.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#89) koxkids


koxkids
őstag

Héten nekem is megérkezik :)
Hyundai Getz (2007)-be fog menni, remélem szépen működni fog :U

(#90) Csorbi válasza air (#88) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem vagyok annyira betojva, mert ha nem lesz jó, veszek egy hozzá való átalakítót/elosztót. :)

(#91) air válasza Csorbi (#90) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem felesleges ennyi pénzt kiadni érte.
Én 400Ft-ért vettem egy ilyet, és kb. fél óra alatt beépítem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#92) tlala válasza air (#91) üzenetére


tlala
addikt

Ebben van belső rugós lapocska érintkező? Fixen áll benne a Roidmi?

(#93) air válasza tlala (#92) üzenetére


air
nagyúr

Nem tudom, mert még nem jött meg.
De van benne az oldalán is behajló lapocska.
Ha kell, holnap tudok feltenni róla képet szétszedett állapotban, mert még nem építettem be.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#94) tlala válasza air (#93) üzenetére


tlala
addikt

Igazából az is elég, ha azt írod meg, hogy kiesik-e belőle a Roidmi lefelé fordítva vagy sem! :))

(#95) Whynot?


Whynot?
aktív tag

Nekem Skoda octavia 2-m van, nem kompatibilis, de biztos ismeritek a gázpalackhoz adott "piros alátétet". Annak a közepébe betekertem egy félbevágott tollrugót, beejtettem szivargyújtóba és megy szépen. Roidmi 2S-em van. Azt kell mondjam, hogy az FM transmitter terén rosszabbra számítottam. Ha nem streamelek semmit, akkor van egy pici sípolás, de abban a pillanatban amikor valamit ráküldök, teljesen elcsöndesedik és nagyon jó minőségben ad. Viszont ugyanúgy mint a 25 ezres jabra kihangosítóm, ez sem full duplex, szóval ezen a téren csalódás. Végülis nem tragédia, mert a telefon és az aux in közti kábel megszüntetése volt a cél, erre nagyon jó választás volt.

[ Szerkesztve ]

(#96) batabe válasza Whynot? (#95) üzenetére


batabe
senior tag

Ez is elég kreatív megoldás, és elég univerzális... A legtöbb autóval kompatibilis lesz 😂😂😂😂

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#97) Whynot? válasza batabe (#96) üzenetére


Whynot?
aktív tag

olyan helyen dolgozom, ahol kénytelen az ember sz.rból várat építeni :P

[ Szerkesztve ]

(#98) batabe válasza Whynot? (#97) üzenetére


batabe
senior tag

Ismerős 😂

De egyébként a legegyszerubb megoldás, buheralas nélkül. Én is gondolkodtam hasonloban, ha nem sikerült volna kiszedni az aljzatot.
De gáztömítés nem jutott eszembe, szenzációs

[ Szerkesztve ]

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#99) tlala válasza Whynot? (#95) üzenetére


tlala
addikt

Zseni.

(#100) air válasza Whynot? (#95) üzenetére


air
nagyúr

"gázpalackhoz adott "piros alátétet""

Ez konkrétan melyik alátét lenne?
Mert olyat én nem ismerek, aminek a közepébe be lehet tekerni egy tollrugót.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.