Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24639) KurtCobain


KurtCobain
őstag

VoWifi aktiválás

Root szükséges a művelethez!

Működik gyári és custom rom alatt is.

A művelet megkezdése előtt csinálj egy mentést az EFS partícióról (OrangeFox Recovery).

Ami kell hozzá:
Minimal ADB
Qualcomm driver 1.00.37
QPST PDC tool
VoLTE/VoWifi MIUI installer
QCOM DiagMode

- TWRP-ben telepítsd fel a VoLTE/VoWifi MIUI installer.zip-et. (Erre még később visszatérünk.)

- Telepítsd a Minimal ADB-t, a QUD-t, és a QPST-t, és indítsd újra a gépet.

- Töltsd le a Qulacomm diagmode apk-t, és telepítsd fel. Nyisd meg, és nyomj az enable diag mode gombra.
(Sajnos itt nem működik a *#*#13491#*#* tárcsázó kód, és mivel korábban én már a Redmi4X-nél telepítettem a kellő drivereket, nem vagyok biztos benne, hogy ez a módszer működik.)

- Csatlakoztasd a géphez a telefont, és elméletileg megtörténik a driverek telepítése. Ha minden rendben ment, akkor ehhez hasonló dolgot kell látnod az eszközkezelőben:
kép
Ha megvan, akkor az app-ban nyomj a disable diag mode gombra.

- Nyiss egy adb-s cmd-t, és írd be:

adb shell
su
Itt root jogot fog kérni az adb shell
setprop sys.usb.config diag,serial_cdev,rmnet,adb

- Nyisd meg a PDC tool-t (C:/Program Files (x86)/Qualcomm/QPST/bin). Ha minden jól ment, akkor ezt kell látnod: [kép]

- Válaszd ki a listából a telefont, menj a Turkey-VoLTE profilra, nyomj rajta egy jobb gombot és a SetSelectedConfig, azon belül a sub0-ra kattints. Tedd meg ugyanezt a sub1-gyel is. Majd alul kattints az Activate gombra. Előfordulhat, hogy többször is meg kell nyomnod az Activate gombot (ha a sub0 vagy sub1 Pending feliraton marad).
Töröld ki a ROW_Commercial profilt a remove gombbal! - Ez egy fontos lépés, mert ha nem törlöd ki, akkor újraindítás után erre fog visszaállni, és kezdheted elölről.

- Így kell kinéznie.

MIUI alatt a VoLTE a *#*#86583#*#* tárcsázó kóddal aktiválható, a VoWifi pedig a VoWIFI *#*#869434#*#* kóddal.

Az elején a VoLTE/VoWifi MIUI installer zip-et azért kell feltenni, mert 2 fontos dolgot tartalmaz. Nekem ez a zip custom rom alatt nem működött, így manuálisan kellett megoldanom. Ennek menete:
Az apns-conf.xml fájlt a system/etc mappába kell másolni, és felülírni az ott lévő fájlt.
A system - build.prop fájlhoz két sort kell hozzáadni:
persist.dbg.wfc_avail_ovr=1
persist.data.iwlan.enable=true

Ezután a mobilhálózatok/hozzáférési pontok nevei menüben egy visszaállítást kell csinálni. Illetve a VoLTE-t és a Wifi hívást engedélyezni.
Ha minden klappol, akkor a VoWifi elkezd működni.

Tesztelve:
Global Stable V11.0.3.0.PEIMIXM
AospExtended-v6.7-whyred-20191212
Digi VoLTE & VoWifi + Telekom VoLTE.

VoWifi képes telekom simem sajnos nincs. Azzal nem tudtam tesztelni.

Hatalmas köszönet Lackooo84-nek, a Redmi 4X-es leírása miatt. :R

Mmm'kay?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.