Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sonka99 válasza fudi2002 (#50) üzenetére


sonka99
csendes tag

a packagesben ott lesz az mt7615 amit érdemes felrakni

(#52) fudi2002 válasza sonka99 (#51) üzenetére


fudi2002
veterán

Láttam, de le is írja, hogy már augusztus óta nem kell.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#53) sonka99 válasza fudi2002 (#52) üzenetére


sonka99
csendes tag

Lehet egy próbát megér nekem is fent van :K

(#54) fudi2002


fudi2002
veterán

Használja valaki eme routert wan 1gbittel?
Mik a tapasztalatok, mennyit tud a valóságban?
(Nálunk karakószörcsögön a telekom most építi hálózatát, úgyfest lehetőségem lesz a világ végén is erre.)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#55) Csikaibe


Csikaibe
újonc

Hello! Van egy ilyen routerem r3pro.
Pici segítséget kérnék a beállításához:
Alapvetően jól működik , de szeretném a lehető legjobban beállítani. Tkom- os 300-as koaxos netem van és nem nevezhető stabilnak .Inkább csak a gyári fw- t használnám, mert a stabilitás lenne az elsődleges.A modem Sagemcom 3890v3. Netflix és hbogo streamelés tragédia...(Elképzelhető, hogy a két készülêk nincs megfelelően összehangolva..)."nas"célra is használnám média megosztáshoz.
Mindezeket szem előtt tartva, kérnék segítséget a router beállításához!
Előre is kőszönöm a válaszokat!

(#56) fudi2002 válasza Csikaibe (#55) üzenetére


fudi2002
veterán

Nekem tegnap lett tcom net, sagemcom eszközzel, de más típussal. Én a menüjében belőttem a pppoepassthrough-ot, aztán a modemet összekötöttem a router wan portjával, majd a routerben a wan-t átlőttem pppoe-re, 1414-es telszámon kértem pppoe jelszót generáljanak(a user látszik a tcom eszközben) azt beírtam és csatlakozás. Innentől sima liba. Csak a tcomos srácnak ne hidd el, mikor azt mondja a felhasználónév végére nem kell a t-online.hu, kell.
Előző hozzászólásomra pedig, tudja simán az 1000mbitet wanon is, 940-el megyen, szóval erre is ajánlott! (nem csak rá van írva)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#57) Csikaibe


Csikaibe
újonc

Ok , köszi! Kipróbálom.

(#58) Csikaibe


Csikaibe
újonc

Nekem mondjuk a lan a modemről megy a wifi meg a routerről. Ez okozhat problémát szerinted?
Ráadásul most próbálnám ki a nas használatát, de nem tudok belépni a kezelőfelületére( ez egy Qnap nas, nem a ruter ezen funkciója )
Egyébként a xiaomi router nas-ként való használatával van saját tapasztalatod?

(#59) fudi2002 válasza Csikaibe (#58) üzenetére


fudi2002
veterán

Ne variáld, mert nem fog menni. A router akkor jó ha így akarod, ha switchre kapcsolod. Csináld amit írtam, a router legyen az egyedüli osztó.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#60) Csikaibe


Csikaibe
újonc

Hát sajnos ez nem jött össze... Nálam koaxos rendszer van, úgyhogy az általad ajánlott opció itt nem elérhető. A modemet persze kiiktattam, úgyhogy most a router vette át a vezetékes osztó szerepét, remélem a legjobbakat. Most a Nassal küzdök még.

(#61) Csikaibe


Csikaibe
újonc

Na feladtam a nas beállítását,.. Visszatérnék a router nas funkciójához. Ahhoz tudsz segítséget nyújtani, hogy ezt hogyan állítsam be, hogy jól működjön.?
Szeretnêm hogy az usb-re csatlakiztatott vinyó folyamatosan elérhető legyen androidról is. Egyelőre odáig jutottam, hogy a miwifi appból látom a tartalmát, de az alkalmazásoknak nem tudom megadni az elérhetőségét, így nem látható. Olyan tippeket olvastam, hogy ilyen eszközöknek érdemes fix ip címet adni,... de vmi követhető részletes leírás kellene.

(#62) fudi2002 válasza Csikaibe (#61) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem annyira, mivel nem használom. Nálam homeszerver látja el ezt a feladatot 24/7. Gigabit net mellett a router lófütty hardver ügyileg ilyenre, már ha le is töltesz vele. Torrentre most kellett upgradelni a homeszervert is 4magos intelre..

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#63) Csikaibe


Csikaibe
újonc

Köszönöm, időközben én is vettem szervert, szintén 4magos Intel...

(#64) fudi2002 válasza Csikaibe (#63) üzenetére


fudi2002
veterán

Ubuntu server, deluge torrent, samba, ftp néha zoneminder a kamerák profi működtetésére. Én jobb szeretem a nasoknál... :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#65) Csikaibe


Csikaibe
újonc

Mondjuk ezt már nem is értem...Ez a linuxos dolog a Nasokknál is működik, ...gondolom.
Akkor nálad az Ubuntu mire van felrakva?

(#66) fudi2002 válasza Csikaibe (#65) üzenetére


fudi2002
veterán

A 4magos intel core gépre. (rendes asztali gép a homeserver)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#67) Csikaibe


Csikaibe
újonc

Hát ezt a fogyasztás miatt lőttem ki...

(#68) fudi2002 válasza Csikaibe (#67) üzenetére


fudi2002
veterán

A régi atomom 30w-ot fogyasztott cuzammen. Majd lemérem vmikor ez mennyi, bár nem számít, kell és kész.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#69) Gabo4


Gabo4
csendes tag

Lenne ket kerdesem a tapasztalt urakhoz.
1; A telefonrol manageleshez mindenkeppen letre kell hozzak egy MI accountot? Hiaba nyomok a "Set up new router"-re, azt mondja nem talal semmit.
2; Erosen gondolkodom az OpenWRT-n, mert, hogy is mondjam a "parental control" resz megoldasa eleg foghijjasra sikeredet.
Ehhez viszont szeretnem ha meglenne az utolso angol ROM (2.10.46 INT) ha esetleg szeretnek visszaallni. Hivatalos oldalrol nem lehet letolteni. Nem hivatalosan sincs nagyon meg. Esetleg valakinek megvan? Vagy egy link?

Koszonom! :R

(#70) sonka99 válasza Gabo4 (#69) üzenetére


sonka99
csendes tag

Sziasztok!

Esetleg valakit nem érdekelne egy R3P Pro? :)

Köszi

(#71) fudi2002 válasza sonka99 (#70) üzenetére


fudi2002
veterán

Mennyiért?
Priviben, mert a biznisz itt tilos.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#72) attilav2


attilav2
őstag

A Mi Router Pro-ra Padavan fordítható prometheussal. Nekem nincsen R3P-m de kíváncsiságképp forgattam egy fw-t. Azt nem tudom hogy lehet rávarázsolni padavan-t.

templates.config
Azt tudni kell hogy valamiért kevesebb a választható(belefordítható) összetevő MiR3G-hez / 1200GU-hoz képest, de az általában szükséges dolgok elérhetők.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#73) attilav2 válasza attilav2 (#72) üzenetére


attilav2
őstag

Elérhetővé teszem, de mindenki saját felelősségére próbálgassa! Minden skin benne van, de lite skin pack van beleforgatva, minőségi különbséget én nem észleltem a full skin packhoz képest. A csatlakoztatott háttérárra loggolást(transmission.log file létrehozása) a transmission.sh-ból ha jól emlékszem kiszedtem és a módosítás bele lett forgatva, de a syslogba utána lehet nézni ha valami kínja van a transmission-nak.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#74) attilav2


attilav2
őstag

Új Padavan fw-ket pörgettem, mert elég sok minden frissült az utóbbi időben [Link]
Kipróbálni nem tudom mert nincs Mi-R3PRO-m, mindenki saját felelősségére próbálgassa!
Közvetlen link: Mi-R3PRO fw

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#75) fudi2002


fudi2002
veterán

Kérdés, hátha még valaki használja eme gépet.
A gyári szoftverrel valaki használta access pointként? Mármint, hogy eth-n kapcsolódik a hálózathoz és ő csak wifi ap.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.