Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) jambiyya válasza applause (#2299) üzenetére


jambiyya
őstag

{"path":"192.168.1.1/backup/log/2020-12-10--20:22:27.tar.gz","code":0}
Ugye csak a félkövér részt másoltad át a böngészőbe?

syler123: revolutban virtuális kártya, ha óvatosabb vagy, akkor egyszeri

[ Szerkesztve ]

(#2302) tlala válasza applause (#2299) üzenetére


tlala
addikt

Akkor valamit rosszul csináltál.

(#2303) Kolondrum válasza tlala (#2302) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem sem volt egyszerű, mert nem ebben mozgok. Utólag persze ez nagyon könnyű. Majd leírom neki privátban.

[ Szerkesztve ]

(#2304) applause válasza jambiyya (#2301) üzenetére


applause
aktív tag

Nekem bonyolult, a router t-comos 192.168.0.1, xiaomi router meg 192.168.31.1.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#2305) trance89


trance89
Topikgazda

Mivel gondoltam több embert is érdekelne összedobtam egy leírást az xqrepack script-el kigyomlált gyári firmware felrakásához.
Röviden arról hogy miért érdemes egy ilyen kigyomlált backdoormentesített fw-t használni: [link]
Mint ahogy itt is olvasható a gyári fw irdatlan mennyiségű adatot küldözget haza (a webuin is minden egyes kattintás logolva van) emellett nonstop pingelgeti a kínai szervereket, aki kicsit is odafigyel az adatai védelmére érdemes elgondolkoznia ezen...
Ha valaki nincs tisztában az SSH használatával először olvasson, a féltéglásított routerekért nem vállalom a felelősséget. 2db átírt bdata-s AX3600-on tesztelve, személy szerint a miwifi_r3600_all_6510e_3.0.22_INT+SSH.zip verziót ajánlom
Az aktuális fw-ek a GDrive mappámból töthetők, kis magyarázat melyik mit tartalmaz:
<firmware_image_name>+SSH.zip: patched with original repack-squashfs.sh script, which enables SSH and does its best to disable Xiaomi functions/bloatware
<firmware_image_name>+SSH+MI.zip: enables SSH, but leaves Xiaomi functions intact, only ota predownload is disabled
<firmware_image_name>+SSH+opt.zip, <firmware_image_name>+SSH+MI+opt.zip: same as the respective two above, with additionally /opt directory created
A felrakásukhoz SSH hozzáférés szükséges, takcslajos1 leírása alapján (1. -3. pont). Webui-ból felrakni nem lehetséges mivel a módosított fw nem rendelkezik digitális aláírással.
Szóval 1. lépés WinSCP segítségével (SCP és beírod a router IP címét, root és jelszó) bemásolod az "r3600-raw-img.bin fájlt a tmp mappa gyökerébe
2. lépésként az xqrepack oldalán az "A/B Partitions" rész:
Putty-val belépünk SSH-n a routerre és kiadjuk a következő parancsot:
grep rootfs /proc/mtd
A következőt fogjuk látni:
mtd12: 023c0000 00020000 "rootfs"
mtd13: 023c0000 00020000 "rootfs_1"
mtd17: 015cc000 0001f000 "ubi_rootfs"
Kiadjuk a következő parancsot:
nvram get flag_boot_rootfs
Ezután kapunk 1 vagy 0 értéket, aszerint hogy A vagy B partíció van használatban (mtd12 - 0, mtd13 - 1)
1 esetén beírjuk:
ubiformat /dev/mtd12 -f /tmp/r3600-raw-img.bin -s 2048 -O 2048
0 esetén pedig:
ubiformat /dev/mtd13 -f /tmp/r3600-raw-img.bin -s 2048 -O 2048
Elrontani nemnagyon lehet mivel ha az éppen aktuálisan használt partícióra akarjuk flashelni úgysem engedi mivel használatban van:
ubiformat: error!: please, first detach mtd13 (/dev/mtd13) from ubi0
Utána kiadjuk ezt a 3 parancsot egyesével és készen is vagyunk, a reboot parancs beírása után újraindul a router:
nvram set flag_ota_reboot=1
nvram commit
reboot

Mivel a módosított fw-ek már tartalmaznak egy xqflash scriptet, így frissítés esetén nem kell a teljes procedúrát végigcsinálni, csak bemásoljuk WinSCP-vel a friss fw-t a tmp mappába és kiadjuk ezt a parancsot SSH-n:
xqflash /tmp/r3600-raw-img.bin
Az xqflash ezután automatikusan az inaktív partícióra flasheli a fw-t és restartolható a router

Megkérnélek benneteket hogy privátban ne keressetek ezzel kapcsolatban, nem fogom mindenkinek ugyanazt külön elmagyarázni, az összes lényeges dolgot leírtam. Köszönöm

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#2307) tlala válasza Kolondrum (#2303) üzenetére


tlala
addikt

Köszi, hogy segítesz neki! Jó fej vagy!

[ Szerkesztve ]

(#2308) tlala válasza trance89 (#2305) üzenetére


tlala
addikt

Ez szuper, köszönjük! :R

(#2309) dchard válasza trance89 (#2305) üzenetére


dchard
veterán

Kipróbáltam AX6-tal és a legfrissebb 1.1.4-es firmware-rel, és hibátlanul működik.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2310) dchard


dchard
veterán

Azt valaki leírhatná, hogy a router-t magát hogyan lehetne elérni kívülről, mivel hiába forwardoltam be portot akár a webes akár SSH eléréshez, egyik sem akar működni. Természetesen natív elérés érdekel, nem Micloud-os, app-os és egyéb bohózatok :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2311) fil válasza trance89 (#2305) üzenetére


fil
őstag

Csak a kínai küldözget haza, vagy a global is?

(#2312) trance89 válasza fil (#2311) üzenetére


trance89
Topikgazda

A kínai és global verziók jóformán csak a megjelenítés nyelvében különböznek

(#2313) Bandi67 válasza tlala (#2229) üzenetére


Bandi67
csendes tag

Szia!

Megjött az eszköz, de elakadtam a beállítással.
Az összedugás régi router lan1 és új router wan port összekötve.
Az új router bekapcs után a MIWIFI érzékelte és ráböktem a Xiaomi.....5G-re hogy kiválasszam. Kért jelszót és felhasználói nevet, amit ha jól emlékszem a régi router admint és jelszót adtam meg.
Valahogy viszont elkeveredtem közben és most a MIWIFI nem érzékeli a routert.
A mobilomon felajánlja a Xiaomi routert csatlakozáshoz de nem tudom milyen jelszót írjak, mert semmit nem fogad el. (A régi wifi jelszót próbáltam)
Miért nem látja a mobilos MiWifi a routert, mit tudok tenni, hogy kezelni tudjam, illetve milyen jelszóval tudok csatlakozni.
Kérlek segítsetek, teljesen leragadtam. :U

(#2314) Kolondrum válasza tlala (#2307) üzenetére


Kolondrum
félisten

Szokták mondani, én meg azt, hogy maximálisan hangulatfüggő.
Nálam egyébként Majdnem minden hibátlan. Akkor történik valami ha megy a noti wifin. Akkor a tv adás is akad (az meg a Telekom dobozról megy kábelröl). A net meg lehal pár perc alatt a notin, majd teker teker teker és hopp újra jó. Persze a tv ettől még néha akad. 2011-es HP EltieBook 2570P valami intel 6205-ös wifi kártyával. Mindig nyűgös volt.

[ Szerkesztve ]

(#2315) Bandi67


Bandi67
csendes tag

Kezdeném előlről, de a Miwifi azt mondja: New router can not be detected

Hogy kellene előlről kezdenem?
Az előbb nem voltam világos, a mobil telefon elvileg látja a Xiaomi routert mint wifi eszközt, de a régi wifi jelszóval megpróbál csatlakozni és azt mondja nincs internet.

(#2316) Bandi67


Bandi67
csendes tag

Lehet ott követtem el a hibát, hogy előszür összedugtam a régi meg az új routert, majd utána próbáltam a MiWifi-vel beállítani az AX-t.
Kérlek valaki ha tudna segíteni, hogya kezdhetném előlről, hogy működjön. A régi routeren még van wifim.... ez is probléma lehet? :O

(#2317) tlala válasza Bandi67 (#2313) üzenetére


tlala
addikt

Beállításkor még ne dugj össze semmit.
A telefonra a biztonság kedvéért a Play áruházas MiWifit telepítsd. (Később is felülírhatod az újabb kínai/angol verzióval.)
Kezd elölről (nyomj hosszú resetet a routeren), és csatlakozz a wifijéhez, majd válaszd területnek Kínát. (Budapesti zónaidőt később is beállíthatod.)
Add meg e wifi jelszót! (Alapból ezt állítja be a router jelszavának is, ha nem veszed ki a pipát.)
És a jelszót írd fel!! :)
Szerk.
Persze hogy "nincs internet" ha még nincs internet az új routerben. :)

[ Szerkesztve ]

(#2318) Bandi67 válasza tlala (#2317) üzenetére


Bandi67
csendes tag

A régi és az új router legyen már összedugva?

(#2319) tlala válasza Bandi67 (#2318) üzenetére


tlala
addikt

Nem kell. (Szerkesztettem az előzőt.)
A router induló wifijével be kell állítanod az AX-en a wifi SSID-t (ne a régit ad meg induláskor, hogy lásd, mihez is próbálsz csatlakozni - később is beállíthatod a régi kedvenc SSID-t), és jelszót, illetve a router módot (de azt hiszem, alapból az is jól van, nem AP módban indul).
Ezután összedugod az ONT LAN1-et az AX WAN portjával, ezt követően a telefonnal már tudnod kell az AX-hez csatlakozni wifin az új wifi SSID-n.

[ Szerkesztve ]

(#2320) Bandi67 válasza Bandi67 (#2318) üzenetére


Bandi67
csendes tag

A beállításkor mit válasszak? Router settings, Wireless Repeater mode vagy Wired repeater mode?
Reset megvolt, nincsenek még összedugva és csatlakoztam az AX-hez...

(#2321) tlala válasza Kolondrum (#2314) üzenetére


tlala
addikt

Egy szintén régebbi mini PC-be (kb. noname Vorke) vettem AX200-as kártyát vakon aliexpress-ről, és megtáltosodott vele, ax-es wifivel sokkal gyorsabb lett. Guglizz rá, hogy a te notiddal mik a wifi fejlesztési tapasztalatok, hátha találsz valami biztatót. Nem egy nagy beruházás.

(#2322) tlala válasza Bandi67 (#2320) üzenetére


tlala
addikt

Egyiket sem.
Router módot kellene választanod.
(Ez a kép a webes beállító felület chrome magyarítása, nem MiWifi, de mindegy.)

[ Szerkesztve ]

(#2323) Bandi67 válasza tlala (#2322) üzenetére


Bandi67
csendes tag

Kiválasztottam a Xiaomi routert, hogy azt akarom beállítani, majd azt kérdezte hogy:
Please select Internet connection type,.....és ez a három lehetőség.
Itt ha a Router settings-t választom, akkor azt írja Connect the ...cable now.
Területet nem ajánlotta fel, hogy válasszak...

(#2324) tlala válasza Bandi67 (#2323) üzenetére


tlala
addikt

Jó úton jársz!
Dugd össze, és a router kapcsolódási módjának pedig PPOE-t kell választanod majd, és ott beírni a csatlakozási adataidat.
Lehet, hogy elsőre nehezen csatlakozik fel a netre, az ONT-ban ellenőrizd a PPOE passthrough átkapcsolást.

[ Szerkesztve ]

(#2325) Bandi67 válasza tlala (#2324) üzenetére


Bandi67
csendes tag

A cdsatlakozási adataim mik lesznek? Bocs, hogy ennyire amatőr vagyok :U
Itt adom meg a wifi új nevét és jelszavát....vagy....?

Az ONT Passthrough már megvolt.

[ Szerkesztve ]

(#2326) enginev3.0 válasza Bandi67 (#2325) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ugyan az a csatlakozási adat ami az ONT-ben van, ott meg tudod nézni ahol Passtroughba raktad

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2327) Tim82 válasza tlala (#2321) üzenetére


Tim82
nagyúr

2570p esetében van wifi whitelist, talán az már azok közé a HP notik közé tartozik, ahol ki se lehet ütni azt moddolt BIOS-szal. Amúgy létezik mini PCI-e csatlakozós, félmagas változat is az AX200-ból, ami kompatibilis lenne a kis EliteBook-kal... ha nem lenne a whitelist.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2328) Bandi67 válasza tlala (#2324) üzenetére


Bandi67
csendes tag

Úgy néz ki, megvan a user és passwd :) köszi a hozzászólást enginev3.0-nak :)
Itt kéri a régió beállítását, nincs Kína :O . Legyen Hungary mégis?

(#2329) tlala válasza Bandi67 (#2328) üzenetére


tlala
addikt

Ez global router?
Mert akkor mindegy, lehet Hungary is.

(#2330) Bandi67 válasza tlala (#2329) üzenetére


Bandi67
csendes tag

Nem Kínából jött :)

(#2331) tlala válasza Bandi67 (#2330) üzenetére


tlala
addikt

EU-s hálozati dugója van alapból, vagy átalakító van hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#2332) Bandi67 válasza tlala (#2329) üzenetére


Bandi67
csendes tag

Elvileg beállította, adtam neki jelszót. :K
"Network name after setting MI Router: Xiaomi_6699, Xiaomi_6699_5G"
Ezután a telefonnal tudtam csatlakozni az új routerre az új jelszóval. :K
Majd kérte hogy jelentkezzek be a MI fiókba..megtörtént. Itt a toolbox-ban tudom letölteni hozzá az Updates-nél a legújabb verziót?

(#2333) Bandi67 válasza tlala (#2331) üzenetére


Bandi67
csendes tag

EU-s :K

(#2334) Bandi67


Bandi67
csendes tag

Egyelőre sajnos úgy néz ki, hogy nem visz messzebb mint a régi router, pedig ezért vettem.
Van valami update, ami hozzájárulhat ehhez?
A ház udarán kellene jobb vételt biztosítania.

[ Szerkesztve ]

(#2335) Rick4 válasza Bandi67 (#2334) üzenetére


Rick4
félisten

Ha visszaolvasol, számodra is kiderül.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#2336) Bandi67 válasza Rick4 (#2335) üzenetére


Bandi67
csendes tag

Kínaisítani kellene?
Tudna valaki segíteni ebben egy kezdőnek is légyszi? :R

[ Szerkesztve ]

(#2337) fil


fil
őstag

A dedikált AiOT antenna, az csak a Xiaomi saját cuccait kezeli, vagy felismer minden ilyent , pl. Smart Life stb. eszközöket?

(#2338) Kolondrum válasza tlala (#2322) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem még ennyit sem kérdezett a miwifi. Login és ment a router. Ahogy most is bejön indulás után. Érdekes. Régiót sem akart mégis maxal megy a wifi. Az oka érdekelne.

(#2339) Kolondrum válasza Bandi67 (#2334) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mit jelent mennyire visz milyen körülmények között?

(#2340) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ja van kép. Itt nincs régió.

De van még. Időzóna gyárilag ez:
[kép] hiába állítom át, aznap, másnap beáll a +8-aahoz. De mindig jön a kis sáv, hogy inkorrekt időzóna. Bármit állítok előbb utóbb ugat, azaz nincs olyan ami neki jó. Bár mi a jó neki? Kikötői.

[ Szerkesztve ]

(#2341) Bandi67 válasza Kolondrum (#2339) üzenetére


Bandi67
csendes tag

A háztól ahol most van a router, az udvarra kéne kivinnie a rendes jelet egy kb 10 méterre lévő másik épülethez, fakakon keresztül. A router melkett 99% a jelerősség, az udvaron kb 60%, de a célhelyen továbbra is 28-30%, ugyanúgy mint a régivel. Próbálkoztam én us utólag átállítani a régiót, de nyafog h a router hungray, nen használhatom a miwifiben a kínait. Ami fura, hogy nekem be se jött a miwifi webes verziója, pedig ott akartam beállítani. Csak az app működöttm. Valami, ami segíthez? :O

(#2342) Rick4 válasza Bandi67 (#2341) üzenetére


Rick4
félisten

De mit számít a jelszint, ha az tartós, és kit érdekel a 28%, ha az folyamatos 80-100 Mit sebességet produkál?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#2343) Rick4 válasza Bandi67 (#2336) üzenetére


Rick4
félisten

Annyra kezdő nem vagy, gondolom, hogy a keresőben kulcsszavakra tudj keresni, vagy csak simán visszaolvass 100-200 hozzászólást. Onnantól megvilágosodsz, és konkrét kérdéseket fogsz tudni feltenni.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#2344) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Üdv
Nincs ilyen routerem, csak figyelek.
Tudom, hogy nincs TG - bár lehet nem is annyira fontos - de ettől még lehet érdemes lenne összefogni a dolgokat és egy szájbarágós összefogalalót írni, és mod berakná. Tényleg elég sok az infó és egy idő után a keresés is kusza lesz. Tudom, hogy munka, de olyan kezdőknek mint én is - szerintem vagyunk így sokan - jól jönne.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#2345) Bandi67 válasza Rick4 (#2343) üzenetére


Bandi67
csendes tag

Bejön a MiWifi weboldal, de szerintem ez nem az ami kell, nem lehet bejelentkezni (lefordíttattam angolra). A 192.168.32.1 IP címre nem hozza be az oldalt.
Ha sikerülne a kínai régiót beállítanom, akkor elölről kezdve a beállítást már kínaiként "átmenne a falon" a wifi?

(#2346) Bandi67 válasza Tiédetis (#2344) üzenetére


Bandi67
csendes tag

Köszönöm a hozzászólást :) Sokat visszaolvastam, de nem találtam meg a megoldást még. Tényleg óriási segítség lenne egy szájbarágós leírás a kezdők kedvéért. :R
Kérlek, akinek ez már sikerült, hogy kínaiként hasítson a routere, tegye meg, hogy leír hozzá egy útmutatót, ami alapján mindenkinek menni fog. :K
Köszi előre is :C

(#2347) FIRE PRINCE


FIRE PRINCE
csendes tag

Köszönöm én is a linket:

"Ezt a MiWifi-t használd (ha androidos vagy), ne a play áruházast.
Kínára állítsd az elején, aztán olyan várost/időzónát állítasz be, amilyet akarsz"

Én is feltettem nagyon jó, Mi home-ból is lehet kéni egy ilyen jó működött. A play áruházas: :W

Köszönöm.

1 hónapja írtam, hogy global van.A mély kinaisitást nem csináltam csak az egyszerűbb verziót. Amióta felttetem a kinai Firmwaret megtáltosodott erősebb jele lett pedig előtte mellette sem volt ereje.

[ Szerkesztve ]

(#2348) tlala válasza FIRE PRINCE (#2347) üzenetére


tlala
addikt

Ha jól silabizáltam az orosz fórumban, ott is mintha azt olvastam volna egyesektől, hogy az új kínai fw-rel nő a wifi jelszint, a bdata átírása nélkül is. De nem akartam beírni ide, az infó bizonytalan jellege miatt.

(#2349) tlala válasza Bandi67 (#2345) üzenetére


tlala
addikt

Azért, mert rossz az IP cím, amit beírtál.
Alaphelyzetben a router IP címe ez: 192.168.31.1 - ezt kell beírnod, hogy a webes konfigurációs oldalra juss.

Nem, sajnos a "kínaiasítás" ennél jóval bonyolultabb ügy.
Tisztelettel kérlek én is, hogy használd a keresőt, olvasgasd a topicot, gyakorlatilag minden elhangzott többször azok közül, amelyeket kérdezgetsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#2350) tlala válasza FIRE PRINCE (#2347) üzenetére


tlala
addikt

Igen, ez a MiHome verzió jóval újabb, és herélve van a hülye régiófüggőség belőle, nekem remekül futnak a kínai cuccaim is rajta, meg az EU-s porszívóm is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.