Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Garada


Garada
őstag

Nagyon rövid történelem

A Xiaomi vezérigazgatója, Lui Jin, az itthon ingyenes Office-pótlójáról ismerhető kínai Kingsoft szoftvercégnél, fejlesztőként kezdte munkáját, 1998-ban vezérigazgató lett. Sikeres cégvezetői évek és több iparági befektetés után 2010-ben állt össze a Microsoftnál és a Google-nél is tapasztalatokat szerzett Bin Linnel, és öt szakmabéli társukkal együtt 2010. április 6-án megalapították a Xiaomit.

Nincs profit a mobilon, avagy nem a mobilon van a profit

A gyártó prémium stratégiát folytat, más kínai vállalatoktól eltérően kizárólag csúcskategóriás telefonokban utaznak. Titkuk, hogy konkurenseikhez képest nagyjából harmadannyiért, vagy még annál is kevesebbért adják a bivalyerős mobilokat, amiken tulajdonképpen semennyit nem keresnek.
Nem jelentenek be félévente új zászlóshajót, egy modellt másfél évig tartanak topon.

A Xiaomi alaposan testre szabja az Androidot, MIUI névre hallgató felhasználói felületükről szinte rá sem lehet ismerni a Google-féle alapokra.

45 milliárd dollárt ér a Xiaomi (2014.12.30)

(#2) migabi24


migabi24
nagyúr

Ez mi?

(#3) Pompi válasza migabi24 (#2) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Jó kérdés, de, hogy nem az okostelefonok kategóriába való az biztos ;) átraktam.

Egyébként a kezdő hozzászólás elég szegényes. Minimum a MIUI rendszerrel kellene kezdeni, ami megelőzte a cégalapítást.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#4) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Lui Jin? És Lei Jun akkor ki? Hugo Barra-ról miért nem szólsz?
És mi az, hogy csak csúcsmodellek? A RedMi sorozat akkor mi?

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5) Garada


Garada
őstag

A topic célja, a márka kedvelőinek egybegyűjtése egy helyre.
#4) Tomi_Ohl:
Nagyon rövid történelem alatt csak egy két dolgot említettem meg, illetve igen egy kis túlzást is sikerült ejtenem az irományba.

[ Szerkesztve ]

(#6) Pompi válasza Garada (#5) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Nagyon rövid történelem alatt csak egy két dolgot említettem meg"
...
"illetve igen egy kis túlzást is sikerült ejtenem az irományba."

Vagyis másoltál ide a HVG elég régi cikkéből ;)

No offense, de így szét fognak (szét fogunk) szedni, így neki ugrani ennek a témának elég merész és átgondolatlan.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#7) Garada válasza Pompi (#6) üzenetére


Garada
őstag

Hirtelen jött terv, elismerem hogy nem teljesen átgondolt döntés.
A topic sorsát rábízom az emberekre, hogy van e igény rá van sem, még sem akartam a semmiből építkezni ezért is idéztem.

[ Szerkesztve ]

(#8) #65577472


#65577472
törölt tag

A cégalapítás is olyan meseszerű lett :) Mert ott ugye bevonták a Temasek Holding-ot meg egy rakás tőkebefektetőt is. Illetve az okostelefon eladásokért felelős Xiaomi Inc. csak a cégcsoport egyik tagja, a többi termékről szó sem esett. Sok munka lesz itt még ;]

Peace :R

(#9) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Kicsit jobban átkellet volna gondolni nyitás előtt, mert annyira kevés a bevezető infó, hogy ez alapján az érdeklődésemet sem keltené fel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.