Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) romet


romet
tag

Hali Mindenki!

Hozzájutottam egy ilyen szkennerhez, de nem igazán boldogulok vele. Hozzá kell tenni, hogy alapvetően szkennert sem nagyon használtam, tehát nem biztos, hogy a scan-nal van a gond.

Tehát
1. van-e valakinek ungarise leírása róla+a hozzá adott szoftverek használatáról (a xerox.hu-n szinte semmi :O ).
2. lehet-e más, sokkal kézzelfoghatóbb szoftvert használni hozzá, vagy ezek általában csak a saját progijukkal mennek, s ha lehet mit ajánlotok. :F
3. alapvetően fényképeket szeretnék szkennelni, nem kell szuper minőség, és 0,8 mega alattiak legyenek a képek. Milyen beállításokkal. Állandóan beszívja az egész A4-es oldalt, mikor nekem elég lenne a 10*13-as kép is! :O
4. még fénymásolásra is használnám fekete-fehér (nyomtatóm is van :D ), milyen beállításokkal tegyem ezt (sok próba után is csak jó közepes minőséget hoztam ki belőle)
:R
Köszi

[Szerkesztve]

Lemaradtam. De sietek, hátha lesz belőlem valami

(#2) romet


romet
tag

hopplaca

Lemaradtam. De sietek, hátha lesz belőlem valami

(#3) romet


romet
tag

valakivalami? Okosat?

Lemaradtam. De sietek, hátha lesz belőlem valami

(#4) romet


romet
tag

Hhhelp

Lemaradtam. De sietek, hátha lesz belőlem valami

(#5) caleb válasza romet (#1) üzenetére


caleb
aktív tag

1, nincs
2, lehetni lehet,de nem érdemes próbálkozni. A hozzá adot progik tök jók.
én a photo express-t használom.
3, nálam csak a képet ''szívja'' :) be, pass,próbálkozz
4, fénymásolásra nem igazán alkalmas,legalábbis szerintem

Az élet jó a világ nem!!!

(#6) Packolombo válasza romet (#1) üzenetére


Packolombo
csendes tag

Sziasztok!

A szkennerhez adtak egy paperport nevű progit, abban ott egy gomb, hogy scan, utána villámnézet, és ott be tudod állítani, hogy mit szkenneljen be, tehát nem szekkneli be az egész oldalt, ha csak egy kis méretű képet akarsz másolni!! :)

(#7) romet válasza caleb (#5) üzenetére


romet
tag

Köszi, legalább tudom, hogy ezzel kell főznöm. Másolni azért ezt-azt már tudok (a fényerőt kellett beállítani), ami jó, mert főleg erre kell nekem

Lemaradtam. De sietek, hátha lesz belőlem valami

(#8) romet válasza Packolombo (#6) üzenetére


romet
tag

Köszi! :C

Lemaradtam. De sietek, hátha lesz belőlem valami

(#9) HnéBetti


HnéBetti
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam nászajándékba egy ilyen scannert. Nem vagyok egy számítógép-zseni, de eddig azt hittem legalább a kiprobálásig eljutok. A cd-k telepítése után azonban a gépem nem találja a hardverhez illő softvare-t. Ilyenkor mit lehet csinálni?
Valaki leírná nekem pontosan, hogy hogyan kell szabályosan telepíteni ezeket a programokat? Nekem már 2 órányi próbálkozás után nincs több ötletem.

Minden segítségért hálás lennék, mert sürgősen kéne a gépet használnom!
Előre is köszi

(#10) K123456


K123456
tag

Sziasztok!
Van egy ilyen szkennerem. 2 problémám van:
1 A PaperPort nevű program, amit hozzá adtak valahogy nem úgy menti el a képeket, mint ahogy megjelenik a monitoron mikor beszkenneli. Pedig nem állítok semmit közben, csak a felbontást szoktam és hogy vágja le autómatikusan a széleket. Valahogy fakóbb a kép a mentés után. Jpg-be mentem, de már próbáltam úgy is, hogy 100% legyen a minőség. Gyárilag a gamma 1.00 Én ahhoz nem nyúltam.
Próbáltam egy másik programmal is szkennelni, azzal már jók a színek, de a bontást 600-ig lehet max
2 Hogyan lehetne, hogy az autómatikus levágásnál ne legyen fehér szegély? :F
Vagy esetleg milyen programmal kéne?

Köszönöm!!!

(#11) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Sziasztok!

Problémám akadt egy ilyen scanner-el. Feltelepítettem a cd-n található anyagokat és sajnos nem húztam le a rendszerről a scanner-t. Amikor fel akarta rakni a windows a drivert kiírta, hogy probléma történt és nem fog megfelelően működni. Természetesen nem hogy nem megfelelően, de sehogy sem megy. 38-as hibakódot ír. Ami annyit tesz röviden, hogy az illesztőprogramon a windows nem tudta betölteni, mert annak egy másik példánya már a memóriában van. Valaki találkozott már ezzel a problémával? Esetleg megoldást tud valaki erre? Egyszerűen nem tudom feltelepíteni a drivert. Hiába távolítom el az összes anyagot amit csak tudok egyszerűen nem hajlandó telepíteni, hogy működjön is csak a szokásos sárga felkiáltójeles eszközként láthatom az eszközkezelőben.
Segítségeteket előre is köszönöm!

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#12) kigyi_23 válasza kigyi_23 (#11) üzenetére


kigyi_23
addikt

Erre akkor senki sem tudja a választ esetleg tipp?

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.