Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dave93


dave93
őstag

Nos, kishazánkba is eljutottak ezek az igen olcsó, belépőszintű házak! Az olcsóság azonban nem minden esetben jár silány minőséggel! Itthon a 3 legelterjedtebb fajta:
-1808G
-Happy-5B/E
-Hero-16B
Teszt: [link]
Ha valakinek van már ilyen háza, az ossza meg velünk tapasztalatait! :R

(#2) Csyppa válasza dave93 (#1) üzenetére


Csyppa
senior tag

A gyártó hivatalos oldala

Különösebb újdonságot ezek a házak sem hoznak :)

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#3) dave93 válasza Csyppa (#2) üzenetére


dave93
őstag

Köszi! Azt hallottam elég vékonyak az oldallapok! Kérdés mennyire vékony! Kéne valaki akinek már van egy ilyen háza, és elmondaná a tapasztalatait! :R

(#4) Psych0 válasza dave93 (#3) üzenetére


Psych0
őstag

Nagyon vékony... :DD
Én a happy 13 oldallapját felszerelésnél véletlen meghajlítottam :)) a venti visít, a vinyó meg csak legelulra fért be. amúgy pofás kis ház. tetszik a cd előtét meg a dizány.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5) dave93 válasza Psych0 (#4) üzenetére


dave93
őstag

Ok köszi az infot, nem tudom vegyek-e ilyen 6k ért! Nem akarok többet szánni házra :)

(#6) Psych0 válasza dave93 (#5) üzenetére


Psych0
őstag

Amúgy simán megveheted. Ebben a kategóriában én nem találtam jobban kinézőt. Ülni nem fogunk rajta, egyszer rakjuk össze. én nem bántam meg...:D

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#7) dave93 válasza Psych0 (#6) üzenetére


dave93
őstag

Okés, már én is körülnéztem, tényleg ez tűnik a legjobbnak! Köszi a segítséget! :R

(#8) dave93 válasza dave93 (#7) üzenetére


dave93
őstag

Na én megvettem! Happy 5B, ezt mindenkinek tudom ajánlani, bár a ventillátor hangját még nem hallottam :)

(#9) gumimajom


gumimajom
csendes tag

Hú itt mintha megállt volna az idő!
Na én nemsokára veszek egy ilyen házat, xdl 22 bk, mert 6ezer forint és veszek hozzá venti szabályzót is 4ezerért, és még mindíg nem került annyiba mint a sagitta2(16k) és még maradt 6km moddingra! Na?

(#10) gumimajom válasza gumimajom (#9) üzenetére


gumimajom
csendes tag

mégse veszek a 22bt nem lehet kapni sajnos

(#11) saskaa


saskaa
tag

hali, nekem is van egy happy13b-m.
az árához képest nem rossz ház de nem vagyok elmosva tőle. olyan kicsi benne a hely h 2 vinyót már csak igen nagy küzdelmek után tudtam berakni, mer vagy a ramok vagy a cpuhűtő vagy a vga lógott oda :(((

és ezen kívül kérdezném h a tápjai milyenek ennek a cégnek?? :F
mert a házzal együtt kaptam és nem tudom, hogy rábízzam-e a gépemet vagy befektessek valami normálisba, hogy biztonságba tudjam :)

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#12) dave93 válasza saskaa (#11) üzenetére


dave93
őstag

Jé, ezt a topicot még én nyitottam :D
XDL tápra én nem mernék rábízni semmit. Vegyél egy olcsó, de jó FSP tápot. :K

(#13) Sonky


Sonky
aktív tag

Sziasztok ilyen házat fogok venni: XDL happy-21
Szerintetek milyen?
Tudnátok mondani egy jó neont a gépbe 2Db neon+konverter kéne esetleg basszusra villógó.

Jah és vagy kék, vagy UV

Egy legenda vagyok.

(#19) creation


creation
senior tag

Hello skacok...

Én ma benyaltam az XDL-el...

Neten minden kép úgy van hogy plexis az oldallap, és venti is van... Annó mikor eladó voltam mi is azt a verziót árultuk...

Amit ma vettem:
Happy 5w
Happy 5bk

Oldallapok telibe fémek.... Szerintetek asszony hazajön visítani fog vagy visítani fog?!... Rékészült a plexis lapokra...
Ráírtam cégre... Akiktől vettem hogy ez para lesz... válasz még nincs... de cseréltetem az biztos...
Legalább rámkérdeztek volna mikor berakták dobozba.... Főleg mert csak az egyik doboz gyári... a másik valami flashpoint...
Erős átverés szaga vanik!

Tanulság: mindíg kérdezz mielött fizetsz... csak ne éjszakára kéne mennem....

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#20) creation válasza dave93 (#3) üzenetére


creation
senior tag

Hello...

Kérdésedre válasz:

Mivel ÉN már birtoklok telioldalas változatot is (sajnos)... Elmondhatom, hogy az oldallapok vastagsága kb 1-1,5mm lemez

Ami a Happy5w esetében így néz ki

Yepp és venti nincs benne... SEHOL....

Ettől függetlenül kedves házak, és meglepően stabilak!!!

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#21) creation


creation
senior tag

Jó hír... hétfőn kiderül a turpisság... nagyker már bezárt...
Ha csere megy cserélik, ha nem megy visszafizetik vagy leszázalékolják :)

Ha leszázalékolják akkor van két gépházam friss szinte bontatlan használatlan eladó :D

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#22) creation


creation
senior tag

Hello!

Ma végeztem a gépház szerelésével....

Tapasztalataim:

Anyaga vékony deszerkezetét tekintve merevnek mondható, nem nyeklik nyaklik, de nem rugdosásra érett a dolog... mert utána szinte garantált...
Összeszerelési minősége mondjuk úgy hogy árához mérten is lehangoló... Előlap rögzítése facsavarral, mely ha nem passzol a furatba akkor mellé van csavarva....
Kezekre tessék vigyázni, a kicsikén ugyanis mind a hátakaró lemez mind a slot takaró lemezek sorjásak!!! helyenként nem lett elmunkálva (lecsiszolva) az 5,25-ös helyek csavarrögzítése sem!!!

Mindemellett ha valakinek nincs otthon olvasólámpája... akkor vegyen Happy-t!!! A power LED egy nagy fényerejű kék LED :) 2 helyiséget is tökéletesen bevilágít nálunk :) A HDD LED szép vörös színű... fényerejét nem nyomja el a kék LED!

Előnyként tudom felhozni, hogy a tápkábelek, molex kábelek, SATA kábelek, mind jól elférnek a jobb oldali oldallap és a merevítőlemez közt.

Összességében, ~6000HUF nem drága egy plexi oldallapos gépházért, de KÉREM A TISZTELT OLVASÓKAT.... MÉG A BOLTBA BONTSÁK KI A CSOMAGOT? MERT VAN TELI OLDALLAPOS KIVITELE A GYÁRNAK::::

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#23) Biznisz Elek


Biznisz Elek
aktív tag

UP a happy házaknak.

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#24) creation válasza creation (#22) üzenetére


creation
senior tag

Volt egy kis afférom az ODD takarójával... érdemes leszedni az ODD tálca előlapját!... Időnként beakadt, vagy ki sem jött...

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#25) kopf89


kopf89
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem hogy valaki rendelkezik-e ilyen házzal: XDL Hero 25Y, mert én ezzel szemezek és ugyancsak tetszetős már csak a minősége a kérdés.

(#26) creation


creation
senior tag

Ha teli van rakva a gépház ventikkel, az nagyban növeli a stabilitást :) És a merevséget..

Up-ropó.. az oldallapra szerelhető ventit 2 csavarral lehet rögzíteni, ennek hatására ugyan az oldallap kevésbé hajlákony, de tessék odafigyelni, hogy széles fejű legyen a hernyócsavar, mert a keskeny fejű egy erősebb csavaráskor hajlamos átcsusszanni a furaton.

Másik...

Akinek körzetében található Happy 5W PLEXI oldallapos kivitelben, kérem jelezze! Csak új, bontatlan kivitel és garanciális érdekel! Természetesen számlával!

Thx :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#27) LUCSCOOL


LUCSCOOL
csendes tag

nekem egy xdl 1808G házam van az oldala már merevítve van szinte egy egész plexi és még így is berezonál idegesítő és még a hely is kicsi benne

(#28) Jmedve


Jmedve
tag

Sziasztok!

Vizslatok egy ideje egy ilyen házat: XDL HERO 25S

Van már valakinek ilyen házikója? A tapasztalatai érdekelnének. Milyen a minősége? A leírás szerint a ventiket is lehet szabályozni az előlapi panelről, ez valóban így van? Milyen a ház szellőzése?

A segítséget előre is köszönöm.

Fáj amíg az orvos fűrészeli, de utána a betegnek nincsen lába! "Szaffi"

(#29) creation válasza creation (#26) üzenetére


creation
senior tag

Újabb malőr az XDL Happy sorozattal...

A gyártó cég ad a házhoz 1db lenyíló ablakos 5,25 fedlapot, namost ha az ember véletlenül még egy optikai meghajtót szeretne betenni, akkor ugyebár az elég hülyén fest ha az egyik elött van előlap, a másik elött meg nincs..

Nahh itt jön a probléma. a felső 5,25-ös hely sajnos design miatt lekerekített, így ott kénytelen az ember meghagyni a takarót... Nade most jön a gond. sajnos a tervezők kicsit elszámolták magukat, ugyanis ha a sima takarót kiveszük és a helyére betolunk egy optikai meghajtót, akkor meglepetésünkre fog maradni a meghajtó mellett mindkét oldalt 3-3mm rés... Sajnos ez eltakarhatatlan design hiba.

További hiba, hogy anyag és tömegspórolási célból, vagy nem tudom mi okból, de a cég nem a megszokott módon készíti a gépházait, legalábbis a happy sorozatot... Mondhatni, a többi gépházon a műanyag fedlap alatt a fém ház takarólemeze (tűzfala) szokott meghúzódni, sajnos ez a happy sorozatnál nem így van. Itt nincs semmi az elölap és a ház közt. Így HDD hűtő nem szerelhető fel, és a kábelezés nincs eltakarva. Így akinek ilyen háza van, hát tessék óvatosan turkálni a HDD-vel, mert hamar leszakadhat a frontpanel 2 csavaros nyákja...

Továbbiakban ezt a gépház típust nem ajánlanám tuningolásra, ugyanis arra nem alkalmas. Viszont tökéletes egy olcsó számítógéphez, melynél nem lesz cél a processor fűtőtestként való használata, valamint a VGA sem 9800gx2 :)

Amennyiben találok még valami hibát, vagy előnyt a gépházzal kapcsolatban, akkor igyekszem megírni...

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#30) Kismenyus


Kismenyus
csendes tag

Az XDL Hero 25Y LCD házról ha valakinek van tapasztalata az ossza meg velem legyen szíves, mert egy olyannal szemezek, 7ezer ft körül van és LCD kijelzős is, csak nem tudom, hogy minőségben milyen. Érdemes e befektetni rá, vagy kicsit többért egy minőségibbet?

Fent vagyok a vatera.hu-n is, az ottani értékeléseim alapján megítélhetsz, "Kismenyus" néven keress.

(#31) Sonky válasza Kismenyus (#30) üzenetére


Sonky
aktív tag

Kicsit többért minőségit :)

Egy legenda vagyok.

(#32) creation


creation
senior tag

Ismét egy malőr, ami a tuning ellen szól...

Teszt tárgya (vagy trágya), egy Happy 5bk, melybe ezúttal a Hipro 700W-os tápja nem fért el. De úgy nem fért el, hogy sehogy sem... Betuszkolni be lehet, de akkor már optikai meghajtót nem kell a házba tenni, pedig nekem egy NEC van, abból is SATA-s és még így sem fért el. Egyszerűen a táp 2-3mm-re van az 5,25-ös kerettől... Valamint azt teljes magasságában el is foglalja...

NEM TUNING HÁZ :)

Egy mezei sima fehér Mercury ház bezzeg tökéletesen befogadta a tápot. Kb 10-15 cm szabad hely is maradt mögötte, így játszva elfért a NEC optika is....

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#33) Sonec válasza creation (#32) üzenetére


Sonec
tag

Mivel elég hosszú az a Hipro egy szerver táp :U

LC-Power Tápok Topikja: http://href.hu/x/d1cd

(#34) KisDre


KisDre
senior tag

Nekem Happy 5W-m van amelyik a fehér változata az 5B-nek, kb 1 éve vettem és nem volt vele gondom, am viszont a bratyomnak sikerült a CD/DvD elölapnak letörnie a kinyiló részét :S
Amikor még megvettem gondoltam magamban majd fehér-narancssárga stilust adok neki, úgy hogy festek az oldalára. De semmi nem lett belöle :P

KisDre.artstation.com

(#35) KisDre


KisDre
senior tag

(az idölimit... :S)
Mellesleg én 4600 hufért vettem anno. Plexis, a hütö türhetö illetve kicserélhetö. Nem tuning ház, de az ÚGY SINCS ILYEN ÁRKATEGORIÁBAN...
Régebben azért tetszet meg nagyon mert olcso és nem a sablonos "nesze, ház ebbe gép..." tipusu ház kinézete van hogy szimpla téglatest lenne. Hanem úgy mond egyedi. Az "elölap" kicsit sérülékeny tud lenni hogy kontrát is írjak, egyszer vittem ki a tálcát, hupsz neki és kb 1mm-es karc jelent meg. Valamint szintén az elölapnál a festés nem mindenhol volt eleinte tökéletes (de kijavitotam :)) ).
Amugy meg itt írták hogy sorjás tud lenni a belsejében, nálam nem sorjás. Az alaplap mögöt lehet, de a plexis része felöl sehol láttam.
Az elölapi led, valoban idegesitöen világos. De valahogy ezt több háznál is láttam már :S

Minden esetre én elégedet vagyok. :))

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#36) Sonec válasza KisDre (#35) üzenetére


Sonec
tag

Nem sorjás, hanem olyan mint a kés ahol nincs lekerekítve :U

LC-Power Tápok Topikja: http://href.hu/x/d1cd

(#37) KisDre válasza Sonec (#36) üzenetére


KisDre
senior tag

Jaj értem így már. Elnézést ha félreértetem, :F de amúgy itt-ott tényleg elég éles.

KisDre.artstation.com

(#38) Sonec válasza KisDre (#37) üzenetére


Sonec
tag

Nekem konkrétan elvágta a hüvelk ujjamat amikor dugtam el a kábeleket benne :C :U
Nekem volt Happy 5b plexis. Nem ment a gép rácsaptam a tetejére úgy behorpadt hogy flex-el kellet kivágni a oldalát. Most 21-van jobban össze van rakva

[ Szerkesztve ]

LC-Power Tápok Topikja: http://href.hu/x/d1cd

(#39) <Mateus>


<Mateus>
tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni hogy a XDL Hero 25-nek mekkorák a méretei!
Ugy kellene hogy
Hossz, szélesség, magasság és ha lehet akkor ezek a belső mérések legyenek!

illetve az alján ki lehet venni egy tartot, ha az benne van akkor mennyi a belső hossz illetve kivéve, és még hogy milyen magas az a kivehető része!
Köszönöm a segítséget!

(#40) simi21


simi21
csendes tag

Sziasztok.Az lenne a kérdésem hogy kinéztem 3 fajta XDL házat,szerintetek melyik a jobb??
1. XDL Happy-5 Bk plexi oldallappal
2. XDL Happy-31B fekete, plexi oldallappal
3. XDL Hero-22 Bk amúgy ezen a házon elől ami van venti az forog vagy csak dísz?

Előre is köszi a válaszokat,nekem a 2. tetszik:D

(#41) Lonna18 válasza simi21 (#40) üzenetére


Lonna18
csendes tag

Hali!

A Happy 31b-t csak ajánlani tudom, jó kis házikó:)
A Hero 22 Bk-n a plexin, hátul és elől is van venti,opcionálisan, mindenesetre én már 4-5 gépet raktam ilyen házikóba, és eddig csak jó tapasztalataim voltak :D

(#42) Sandrew


Sandrew
őstag

Sikerült vennem 2k-ért egy Happy 21B-t. Felülre tervezek egy 9,2Centis ventinek helyet vágni. Csak nem tudom mivel csináljam?

(#43) creation válasza Sandrew (#42) üzenetére


creation
senior tag

Kis lemezvágó ollóval.

A venti közepén előfúrsz neki előbb 8-as fúróval, majd valami brutál naggyal...

Utána ollóval szépen kivágod, lekerekíted és lefested az élet. (van aki fújja van aki filcezi (ebből van festékfilc)), majd öröm és bódottá :)

Ha nem tudod megcsinálni, keress fel egy helyi karosszéria lakator műhelyt, ott profik vannak ebben a témában :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#44) cranley válasza Lonna18 (#41) üzenetére


cranley
csendes tag

Hali.
Én egy XDL 31B házzal szemezek, de jó volna tudni, hogy az elején a ventilátor működik? Világít? Köszi. :)

(#45) h1n1_900 válasza cranley (#44) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Elvileg igen.
Bár a képek alapján fordítva van betéve.

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#46) cranley válasza h1n1_900 (#45) üzenetére


cranley
csendes tag

Fordítva van betéve? Vagyis befelé tolja a levegőt, nem?
De ha megy és világít, akkor megrendelem és csütörtökre meg is jön. :)

[ Szerkesztve ]

(#47) h1n1_900 válasza cranley (#46) üzenetére


h1n1_900
senior tag

A kép alapján nem szív be hanem kifelé fúj.
Mennyiért veszed?

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#48) cranley válasza h1n1_900 (#47) üzenetére


cranley
csendes tag

Ha kifelé fúj, az mégjobb. 7400Ft lesz összesen, 5700Ft a ház +1700Ft a kiszállítás.

(#49) h1n1_900 válasza cranley (#48) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Első ventinek befelé kell fújnia!

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#50) cranley válasza h1n1_900 (#49) üzenetére


cranley
csendes tag

A ventilátor jól van benne. A képek alapján befele fúja a levegőt. Még 2db 8 centis ventit akarok bele rakni, de nem tudom, hogy azok merre tolják a levegőt. Mivel a hátlapon 2 hely van, akkor oda feltenni őket, hogy a proci hűtőre és az északi híd hűtőbordájára mennyen a levegő, és csak a tép venti szívja ki, vagy nem tudom hogy kellene.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.