Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Xd kártya hiba? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Sziasztok!

Egyik barátom nyaralásán fényképezett egy csomót xd kártyás gépére. Mikor hazajöttek valami ilyesmit írt nekik ki a gép, mikor meg akarták nézni a fényképeket:
''Card Initialization'' És egy piros felkiáltójel jlent meg nekik.

Elhozták betettem az én olympus gépembe és mikor bekapcsoltam 2 menüpontot láttam:
1. Power off
2. Format card

A kérdésem az lenn, hogy megmenthetőek valahogy a képek?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv: Ronyman

(#2) jakewyler válasza Ronyman (#1) üzenetére


jakewyler
senior tag

hello
sztem nem menthető meg,nekem ugyanez volt sd kártyával,én is mindent megpróbáltam.
De a kártyaolvasóba azért érdemes megpróbálni ;)

(#3) somé válasza Ronyman (#1) üzenetére


somé
őstag

Valahol olvastam,-már nem találom-,hogy van olyan program,a hibás/sérült cd-dvd adatainak visszanyeréséhez hasonlóan a memkártyáról is tudnak visszaállítani...
Gyakorlatilag ha kártyaolvasóban van a kártya,az XP külön meghajtóként kezeli,így talán egy ilyen progi is tud vele mit kezdeni,egy próbát megér: [link] ezen az oldalon 2 ilyen is van,a CDCheck,és az ISOBuster.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#4) biggamer válasza Ronyman (#1) üzenetére


biggamer
veterán

Érdekel még program, amivel próbálkozhatsz ?

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5) Ronyman válasza biggamer (#4) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Persze!
Megköszönném, a segítséged!

(#6) biggamer válasza Ronyman (#5) üzenetére


biggamer
veterán

[link] Smart media recovery

[link] File recovery

[link] Smart recovery

[link] Oodisk recovery

Remélem valamelyikkel vissza fogjátok tudni állítani.
Aztán majd jelentkezz, hogy sikerűlt-e.

üdv.: biggamer

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#7) pitman válasza Ronyman (#1) üzenetére


pitman
őstag

Ha kártyaolvasóba téve a kártya látszik, netán zagyva fileszerkezettel, akkor a korábban linkelt adatmantő programokkal lehet próbálkozni. Ha a kártya nem látszik, akkor gond van. Ebben az esetben valószínűleg csak valamilyen adatmentő cég segíthet, persze ha a képek megérik azt az összeget, amit ott kérni fognak.

(#8) efi99


efi99
senior tag

Az normális dolog, hogy a kártyára a PC-ről átmásolt jpg fájlokat nem jelenít meg a fényképezőgép? Sőt, hogy cifrább legyen van olyan kép amelyik mozaik nézetben látszik, de 1:1-ben már hibát jelez.
A felbontás megegyezik a fényképező által is kezelt felbontással. Gyakorlatilag a gép által készített képekről van szó, megfejelve a PC-n egy dátumozószoftver által ''rányomott'' pecséttel. Esetleg a jpg-tömörítés eltérő és ez gond?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#9) biggamer válasza efi99 (#8) üzenetére


biggamer
veterán

Inkább ilyennel ne kisérletezz, mert halottam már 1-2 embertől, hogy tönkrevágta a kártyáját ez az oda-vissza másolgatás.
Nem nevezted át a fájlt , mert akkor sem érzékeli ?

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#10) efi99


efi99
senior tag

Nem neveztem át, de ki fogom próbálni az eredeti képek visszamásolásával is amúgy, mert szerintem ez nem oké. Itt szerintem a jpg dekódolás körül van valami. Legrosszabb esetben format.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#11) pitman válasza biggamer (#9) üzenetére


pitman
őstag

Inkább az lehet a gond, hogy a szoftver belenyúlhatottt a fájlba (pl fejléc) és a fényképező ezt nem tudja lekezelni. Egyes gépeken nem lehet visszanézni módosított képeket, vagy más géppel készítetteket.
A kártyát a másolgatás nem teheti tönkre, szépen is néznék ki, ha így lenne, hiszen erre lettek kitalálva...

(#12) nRu3


nRu3
addikt

A lényeg ha valakinél hasonlo hiba jelentkezik ,a kártya befagy , akkor a szervizbe kell vinni és ott a képeket kimentik egy cd-re és utána a kártyát már formázható, othon is lehet persze kártya olvasóba rakni de ha valami más gubanc van akkor ugyis oda kell menni.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#13) BEE válasza efi99 (#10) üzenetére


BEE
addikt

Az xD kártya válogatós, nem fogad el bármilyen képet.
Valószínűleg benne van mindez a specifikációjában, de azt meg ki látta.

Én egyszer úgy vágtam haza a képeket,
hogy kikapcsoltam a fényképezőgépet adatírás közben.
Na lettek is furcsa mozaik képek.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#14) pitman válasza BEE (#13) üzenetére


pitman
őstag

Mi az, hogy nem fogad el bármilyen képet? Ez egy közönséges háttértár, azt teszel rá, ami neked tetszik.
Azon nincs mit csodálkozni, hogy ha írás közben kikapcsolod, elveszthetsz ezt-azt, vagy akár a teljes kártya tartalmát. Mondjuk egy ilyen esetet a fényképezőnek illett volna kezelnie (a tényleges kikapcsolás előtt kiírni az adott képeket). Ugyanez történik minden adathordozónál, ahol az ilyen extrém helyzetekre nem lett felkészítve a hordozó és a rajta használt filerendszer.

(#15) sanyixXx válasza biggamer (#6) üzenetére


sanyixXx
senior tag

foglaltassék aranyba a neved :R most mentettem meg egy egész esti melómat az egyik progival :C

a Smart media recovery visszahoz xD kártyáról is képeket :DD :C

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#16) KeyserSoze


KeyserSoze
csendes tag

Hali!
Nekem az volna a problémám az xd-vel, hogy kb 10 kép után nem enged több képet felírni a kártyára. Formáztam de sajna semmi nem változik.

(#17) biggamer válasza sanyixXx (#15) üzenetére


biggamer
veterán

Örülök, hogy segíthettem. :DD :)) :DD

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#18) Hydra SR válasza sanyixXx (#15) üzenetére


Hydra SR
addikt

"a Smart media recovery visszahoz xD kártyáról is képeket "

Ez most eléggé meglepett, tekintve, hogy korábban azt olvastam valahol, hogy az xD az egyetlen kártya amiről törléskor fizikailag is törlődik az adat.
Mondjuk ha nem letörölted, csak megsérültek a file-ok vagy a file rendszer az más, akkor érthető.

szerk: a Fujival ki is fogom próbálni, hogy vissza lehet-e hozni törölt képeket valamelyik progival. Elvileg nem, de próba-cseresznye :)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#19) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Sziasztok, sajnos velünk is megesett, hogy meggondolatlanul formázta az egyik családtag az XD kártyát, amin az előző este készített karácsonyi felvételek voltak.
Ment a csík, vagy 30 másodpercig, kiíirta közben, hogy BUSY, ekkor már sajnos nem lehetett sem kilépni, sem kikapcsolni a gépet, amíg be nem fejezte.
És kipróbáltam a fent javasolt progikat, meg ezeken felül még vagy négy félét, de egyik sem lát adatot a kártyán.
Elképzelhető, hogy az XD kártyákról formázás után nem lehet semmiféle adatot visszahozni? Az összes többi memóriakártáyról viszont igen? Miért van ez?
Mert ha így van, én lebeszélek mindenkit az Olympus gépek vásárlásáról, ez mégiscsak egy degenerált dolog, hogy telirja nullával a kártyát, mikor elég volna a bootszektort felülirnia.
Ha van valami esély mégiscsak, illetve használható ötlete valakinek, szivesen venném, ha leírná.
Köszönöm.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#20) drkbl válasza oregcsóka (#19) üzenetére


drkbl
őstag

Miért volna ez degenerált dolog? Jobb volt nekem, hogy a CF kártyámon n-szer lefutott a formázás hibajelzés nélkül, noha tekintélyes szünet volt a memóriában? Ha nem csak ír, olvas is közben, már üti a maradékot...

(#21) oregcsóka válasza drkbl (#20) üzenetére


oregcsóka
őstag

OK, OK, viszont ha teliírja nullával a területet, akkor egyrészt az időigényes, másrészt a balfácán felhasználónak semmi esélye nem marad a helyreállításra.
Ellentétben ugyebár a többi kártyával....

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#22) Yellow73 válasza biggamer (#6) üzenetére


Yellow73
tag

Köszi a Smart Recovery linket!

A CF kártyámon a kb 350 képből 15 nem jött elő.
Valószínű, hogy a Canon 100-asával rendezett filestruktúrája hülyíthette meg a kártyát,
mert a 45199 után következő 15 file szállt el, és már a 199-es sem volt tökéletes.
Az 512MB-s CF kártyára gigás méretű zagyvaságok kerültek, vagy 50-60 file, 2013-2014-es dátummal (van amelyik dátum nélkül).

A lényeg, hogy a Smart Recovery visszahozta.
A 199-es, amit még alapból megjeleníthető volt, de az alsó 10-ede szürke volt, nem javult meg a Smart Recoverytől sem.

Még1x köszi a segítséget!!!

(#23) biggamer válasza Yellow73 (#22) üzenetére


biggamer
veterán

:C :)) :C

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#24) lacó 53


lacó 53
csendes tag

Üdvözöllek bennetek.
Segítséget szeretnék kérni,ugyanis két hete vásároltam egy OLYMPUS SP- 560UZ gépet.
Sok mindent beállítottam rajta hisz a régi gépem is OLYPUS csak az 765-ös de ezen az LCD
kijelző időbeállítását hogy hány másodperc után kapcsoljon készenléti üzemmódra.Így sok energia elmegy hogy mindig ki kell kapcsolnom.
Előre is köszönön ha tudtok segíteni.Üdv: Laci

(#25) Szten Márs válasza lacó 53 (#24) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Aztafene ezt a topicot hogy sikerült megtalálni? Eléggé eltévedtél, szerintem itt tedd fel a kérdésed: [link]

(#26) belluska válasza lacó 53 (#24) üzenetére


belluska
tag

A kikapcsolási idő nem állitható. Csak az a megoldás, hogy az lcd-ről átváltasz nézőkére és igy bekapcsolva alig fogyasztja a telepet.Vissza pedig csak u.ez van : átváltasz a gomb megnyomásával nézőkéről lcd-re és máris bekapcsolt állapotba kerül a gép.

(#27) lacó 53


lacó 53
csendes tag

Belluska köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Xd kártya hiba? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.