Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Xirtam válasza Napfénysüti (#100) üzenetére


Xirtam
veterán

Több lesz itthon, és elm csak jövőre kap MO! A játékok áráról nem beszélve 17-25K Minden játék sokkal drágább lesz, felejtős ez a 9-12K-s ár!

[ Szerkesztve ]

(#102) Mister_X válasza Xirtam (#96) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem mondom, sok "újdonság" került a gépezetbe, csak sajnos ezzel leginkább azz amerikaiaknak kedveznek. Idehaza ugyan úgy egy kiherélt Libe-ot fogunk kapni. De amúgy, filmnézés terén miért lenne jobb a ONE, mint a PS4? Nyakamat rá, hogy a PS4 tud majd Dual Playt, továbbá vinni fogja a 4K tartalmakat is.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#103) Sirandrish


Sirandrish
legenda

A Joy csak szerintem néz ki " kegyetlen k*rvajóóóóóól"? :Y

A gép kicsit csúnyácska, de az irányító..nagyon faintos.

Más: Igen komoly összeget mertem volna rá rakni hogy Oric nyitja meg a topikot :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#104) Mister_X válasza Sirandrish (#103) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Szerintem a DualShock 4 szebb.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#105) oriic válasza Sirandrish (#103) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:P

Live-Die-Respawn

(#106) Xirtam válasza Mister_X (#104) üzenetére


Xirtam
veterán

Ó hát mert nagyon fontos, a kontroller külseje. Ergonómia a fontos!

(#107) Mister_X válasza Xirtam (#106) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Akkor úgy fogalmazok, hogy nekem a DS4 már ránézésre kényelmesebb.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#108) Sirandrish válasza Mister_X (#104) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szerintem az nagyon csúnya...elődjeihez képest mindenképp..de kinek ez kinek az!

Xirtam Néhány controller már megfordult a kezemben, és messze az X360 a legkényelmesebb mind közül..szóval remélhetőleg ebből sem állnak majd ki szögek :DDD

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#109) Xirtam válasza Sirandrish (#108) üzenetére


Xirtam
veterán

Közel 120 forma után jutottak el az Xbox One formájáig. A jó dolgokon nem kellett változtatni, ezt tudta a Microsoft is, nem kell 2x2 cm-es tapipad, meg share gomb egyéb hülyeségek. Nem is vártam mást. 1080p 60 fps + fakocka kontroller és boldog lettem volna.

Rohadtul feleslegesnek tartom a Gaikai meg egyéb baromságokat. Visszafelekompatibilitást is azért nem vártam, mert miért akarnék új gépet ha régi játékokkal akarok játszani? Vagy jobb az, ha tömörítve kapok a jelet? Ami még 720p élményt sem fog nyújtani.

Az a baj, hogy szokás szerint mindenki fröcsög. Arról nem beszél senki, hogy növelik a LIVE szerverek mennyiségét, beépített skype, ergo jobb minősége lesz a live-on való beszélgetésnek. Ilyenekről persze felesleges fröcsögni. Hiszen mindenki csak fikázni tud mindent.

Azt is sokan elfelejtik, hogy Sony ~ 300 millió értékesített gép még az MS ~ 95 millió, konkrétan még mindig gyerek a konzol piacon az MS, de a SONY is volt egykoron gyerekcipőben ebben a szegmensben.

Meg azt is elhiszem, hogy mindenki hiperszuper hardcore játékosnak képzeli magát pedig tökre mainstream. És az MS az amerikai piacot már most megvette ezzel az NFL-el stb. Jól csinálják, így kell.

AKi játszani akar majd, annak ott lesz a PS4 én így gondolom, de akinek egy All in One rendszer kell X-et fog venni. Grafikában különbség nem lesz, Szóval valószínűnek tartok egy PS3 vs X360 háborút, csa talán picit kiegyensúlyozva.

Bár az MS irányát már lehetett tudni amikor az X360 változásai elkezdtek beindulni 2008-2009-ben!

[ Szerkesztve ]

(#110) WhiteWalker válasza Sirandrish (#108) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

A külsöségében is egyetértünk :D
Ami érdekelne lesz e Gear folytatás? Ha igen akkor azonnal lecsapnék erre a masinára.

(#111) Napfénysüti válasza Xirtam (#101) üzenetére

A játék árakra még kíváncsi leszek. Azért valljuk be úgy tűnik nem kis beruházás lesz ha valaki hamar akar hozzájutni és még pár játékot is venne mellé.

Més que un club!

(#112) Sirandrish válasza Xirtam (#109) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem láttam a másik 119 verziót, de ez nagyon tetszik.
Ha olyan kényelmes lesz mint az előd akkor királyság van :K

Giinos Nah és Viva Pinata folytatás? Engem az érdekelne :P

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#113) oriic válasza Sirandrish (#112) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

(#114) Xirtam válasza Napfénysüti (#111) üzenetére


Xirtam
veterán

Ez a munkám, nem a hasamra ütöttem, az árakkal kapcsolatosan! Eleve most megnézed a Battlefield 4 árát X360-ra és maximálisan tükrözi, hogy mi az irány!

(#115) Mister_X válasza Sirandrish (#112) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Az engem is, bár grafikailag sokat nem tudnának abban a stílusban előre menni :P

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#116) Sirandrish válasza oriic (#113) üzenetére


Sirandrish
legenda

Lufasz nem jön be a linked alatt..legalábbis nálam :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#117) WhiteWalker válasza Sirandrish (#112) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Az nem mozgatja meg a fantáziám :D , kb ugy várom a Gear folytatást mint Te egy Zeldáét :D
Geart azért megnéznék rombolható környezettel,vagy valami plusszt hozzátennének a játékélményhez a grafon kivül.

(#118) ldave válasza Xirtam (#109) üzenetére


ldave
félisten

Nana, azért a Gaikai-ben is létezik valami potenciál, amit ki lehet majd jól használni. A share és társai meg szerintem ott lesznek az X1-en is, csak most nem emelték ki.

A Slime draws near! Command?

(#119) oriic válasza Sirandrish (#116) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jobb egérgomb, mentés másként, ha már aócska a böngésző és nem nyitja meg. :DDD

Live-Die-Respawn

(#120) Sirandrish válasza WhiteWalker (#117) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mondjuk hogy most már 3 felé lehetne vágni az ellent a láncfűrésszel?:D
A 2 darab már olyan uncsi :DDD

orichalcos Öhm izé...nah akkor elmondom hogy te elvileg egy "low.mp4"-et linkeltél ami jobbklikkre azt mondja hogy : "............", azaz semmit :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#121) Xirtam válasza ldave (#118) üzenetére


Xirtam
veterán

Lesz Share elhangzott, de nincs a pofámba nyomva.

Gaikai? Amikor jött a hír, hogy always on internet kell a gépnek, ment a sírás. JOGOSAN! UK-ban még a legjobb helyen a legjobb internet is van, hogy megszakad órákra. Na most így Gaikai? Meg a világon nincs mindenhol 100-as DigiNET! :U

Még egy youtube-os 1080p-s videó is ocsmány, nem hogy egy játék. . . . ;)

(#122) ldave válasza Xirtam (#121) üzenetére


ldave
félisten

Jól van, itt meg az NHL volt a pofámba nyomva, ami nem érdekel :) Lehet rajongani, elvakultan is persze, de azért már első nap? :)

A Gaikai ugyanolyan szolgáltatás lehet, mint mondjuk a Netflix és társai, csak játékokra kihegyezve, szerintem van benne potenciál.

A Slime draws near! Command?

(#123) WhiteWalker válasza Sirandrish (#120) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Egész jó ötlet , tovább terjeszthetnéd az Epichez :D

(#124) Xirtam válasza ldave (#122) üzenetére


Xirtam
veterán

Biztos van, de elméletileg írtam csak. De igazából úgy is a játékok fogják eladni mind a két gépet. Annyit ér egy konzol amennyit a rá megírt játékok. Lásd WiiU!

Kíváncsi leszek, majd az első multiplatform címekre. De majd Gamescom-on augusztusban kipróbálom mind a két gépet.

(#125) Sirandrish válasza WhiteWalker (#123) üzenetére


Sirandrish
legenda

Már írom is a mailt..
Megírom azt is hogy 1 támogatóm már van, szóval ha nem akarnak "tömeg"hisztériát akkor jobban járnak ha megfontolják a javaslataimat :DDD

Oric: Meghekkeltem azinternetet osztán megtudtam nézni a videjót végre..
Még mindig bejön :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#126) Napfénysüti válasza Xirtam (#114) üzenetére

Tudom hogy ez a munkád de attól még megvérom míg ténylegesen kint lesznek a játékok és megnézem mit kérnek érte. Egyelőre még magának a One-nak az árát se tudjuk itthon hisz meg se jelent. :)
Persze körülbelülre saccolni azért lehet.

Més que un club!

(#127) oriic válasza Sirandrish (#125) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

U are so zseni. :)

Live-Die-Respawn

(#128) Sirandrish válasza oriic (#127) üzenetére


Sirandrish
legenda

Jobb szeretem a "dzsiniuszt" de ám legyen :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#129) oriic válasza Sirandrish (#128) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

(#130) Helmoras


Helmoras
őstag

Én majd az előfizetésekre leszek kiváncsi egy-egy szolgáltatásnál / konzolnál, illetve a boxal annyi a "bajom" hogy mint már mások is írták előttem, valószínüleg itt a szolgáltatások fele nem lesz elérhető (mondjuk számomra ezek az all in one multimédiacenter cuccok mind-mind értéktelenek)

Vagy ha igen, filmet nem fogok rajta nézni mert csak angolul lesz egy feliratot sem tudok mellé dobni(vagy hálózatba kötöm a pc vel és onnan lejátsza nekem?(akkormár lejátszhatom a PC-ről is vagy külső vinyórók is nem érzem a különbséget), amerikai tv csatornák nem érdekelnek, sőt alapból a tv sem, Skype-ról nem derült ki hogy működik e érdemben háttérben mondjuk játék közben, esetleg a pc-s haverokkal beszélgetni miközben játszik az ember (bár a skype minőségével elég sok baj van szerintem, a videotelefonálás pedig még mindig hidegen hagy).

Az "alt+tab" effektus jónak tűnik de ez csak egy apróbb extra nagy vonalakban ugyis vagy tvzik/filmezik az ember vagy játszik, esetleg játék közben rákeresek valamire a neten arra jó, de akkor itt eljutottunk a hang felismeréshez, szkeptikus vagyok kicsit mennyire lesz ez precíz. Ahogy a kinect-hez szükséges hely és fény igénnyel is.

Illetve a live mennyibe fog kerülni és mit fog tartalmazni, online játszás = gold ? ebben benne lesz a filmek zenék TV vagy az még külön pénz lesz? (najó a filmek nyilván nem mert azt külön pénzért töltheted le gondolom mint egy online videotéka)

Az ára mind a két konzolnak (számomra) nagyon magas, persze joggal. Lesz e vajon valami jó kis gyermekbetegség, hűtés probléma stb...

Kíváncsi leszek milyen játékokkal rukkolnak elő az E3-on vajon folytatjuk a vonalat és végtelenül le egyszerüsített ámde szép grafikájú játékokat kapunk majd, hogy a kedves amerikánus emberkék jól érezzék magukat, vagy lesznek komolyabb gamek is.

Bocsi, kicsit hosszú lettem... nagyon szkeptikus vagyok az új konzolokkal kapcsolatban, nem vagyok benne olyan biztos hogy lesz akkora sikerük mint az előző generációnak.

(#131) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

És így néz ki az új dash:

Live-Die-Respawn

(#132) WhiteWalker válasza Sirandrish (#128) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

why you serious? :D

(#133) Xirtam válasza oriic (#131) üzenetére


Xirtam
veterán

Letisztult, minimalista mind a Windows 8 TÖKÉLETES!

(#134) Mister_X válasza oriic (#131) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Na, ez tetszik :R

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#135) Sirandrish válasza oriic (#131) üzenetére


Sirandrish
legenda

Linkelt videóban is látszik...és tényleg elég penge cucc :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#136) whitezo88 válasza Xirtam (#133) üzenetére


whitezo88
nagyúr

mivel egyre inkább egymás felé közeledik a dash, a wp8 és a w8, majd valamikor mindegyiken már szinte teljesen ugyanaz fog futni. valószínűleg...

ugyanez van az OSX és iOS közt, csak lassabban kicsit.

(#137) Zedz válasza whitezo88 (#136) üzenetére


Zedz
addikt

Szerintem jó lenne ^^.

(#138) kovsol válasza Xirtam (#133) üzenetére


kovsol
titán

Van ami nem tökéletes az M$ -től szerinted ? :D

May the Force be with you!

(#139) Blaise


Blaise
veterán

(#140) adalbert1 válasza Xirtam (#109) üzenetére


adalbert1
veterán

Azért kb. 50 Xbox360 játék tulajaként kicsit rosszul esik, hogy nem lesz visszafelé kompatibilitás (igaz amíg lehet 360-at kapni, addig nem érdekel, de jó lett volna).
A forma nekem tetszik, sok újításnak is örülök, igaz a szórakoztató center részéből sok múlik azon, hogy itthon mennyi szolgáltatás lesz elérhető, illetve viszi-e az mkv filmeket. :))
Örülök, hogy megmarad a játékok telepítése, így legalább nem kell hallgatni az optikai meghajtót, viszont a használt játékokhoz való hozzáállás nem tetszik... Arról van valakinek infója, hogy az az 1 profil hány gépen játszhat vele?
Illetve ha tényleg 17-25k körül fog menni egy játék, akkor azt a magyar zsebekhez viszonyítva nagyon drágának érzem. Persze egy olyan játéknál, ahol tartalmat is kap érte az ember (Fallout, Forza, Elder Scrolls, stb.), még akár ki is fizetném, de az ilyen 8-10 óra alatt végigjátszható címekért tuti nem.
Összegezve nekem eléggé ambivalensek az érzéseim, de leírni semmiféleképp nem szeretném az Xbox One-t, így kíváncsian várom az itthoni megjelenést.

(#141) Dr.F.E.R.I. válasza adalbert1 (#140) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nem vagyok xboxbuzi, ezért nem is követem annyira a pletykáit, de ez a 17k-25k játékárazás honnét származik? Azért furcsállom, mert már többek felhánytorgatták itt a fórumokon, ugyanakkor a másik két gyártó 60$-ban maximálta a játékaik árait. A Wii U játékok tény, hogy nem kerülnek többe (a hazai árazás mondjuk annyi-amennyi, de ez így van minden másban is), de a Sony is ígéretet tett rá, hogy egy játékukért sem fognak 60$-nál többet kérni. Szóval nekem nem kicsit fura így ez a történet.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#142) kovsol válasza Dr.F.E.R.I. (#141) üzenetére


kovsol
titán

Szerintem se lesz olyan drága a játék, mert akkor kutya se vesz majd xboxot ha a multiplatform játékokat megkapja jóval olcsóbban majd PS4 -re.
Én amúgy kb 3-4 játékom van itthoni boltból, az összes többit angliából rendeltem fél vagy harmad áron a hazaihoz képest.

May the Force be with you!

(#143) WhiteWalker válasza Dr.F.E.R.I. (#141) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Tényleg csipös lenne , de pont minap akadt a kezembe egy 94/95-ös 576 magazin és már akkor voltak megadrive/snes/ dreamcast játékok 13-18ezer ft-os áron..

[ Szerkesztve ]

(#144) Napfénysüti válasza kovsol (#142) üzenetére

Így van. Ha ez lesz akkor még egy érv van a PS4 mellett.

Més que un club!

(#145) adalbert1 válasza Dr.F.E.R.I. (#141) üzenetére


adalbert1
veterán

Én egyelőre Xirtam hozzászólását veszem alapul, illetve a Zavvin is 50 fontra árazták be a címeket (persze az semmit nem jelent, amíg tényleg nem elérhetőek). Én már a Nintendo árait is kicsit sokallom, főleg, hogy nagyrészt én is a kovsol által említett módon szerzem be a játékaimat Xbox 360-ra.

(#146) Dr.F.E.R.I. válasza WhiteWalker (#143) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nekem Snes-re a Doom volt a legdrágább játékom, mert speciális kártyát kellett hozzá terveznie a gyártónak (1996-ban), ha jól emlékszem, 16e Ft volt. Ez akkoriban egy földi halandó fél fizetése volt, de akkor a piaci viszonyok is teljesen másak voltak. Ma nem tudnám elképzelni, hogy egy játékért 25-50%-kal többet kérjenek el az egyik konzolon, mint amennyit a másik - egyébként hasonló tudású és azonos platformú - versenytársán elkérnek érte.

Adalbert: nekem az a tapasztalatom a nintendós árakkal, hogy ezek afféle elméleti maximum árak, és leginkább a digitálisan letölthető tartalmakat szokta érinteni. Zavvi is többnyire leviszi 40-45Ł körülre a dobozos termékek árait, szerintem az X1-nél is ez lesz. 50Ł az durván 18000 Ft, ennek általában a 10%-át el szokták engedni a külföldi webshopok, így inkább 16-17k környéki kisker árakra lehet számítani a dobozos játékoknál.

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#147) WhiteWalker válasza Dr.F.E.R.I. (#146) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nah igen akkoriban tényleg luxusnak számított egy konzol..dreamcast volt 80k lepedő...+ ugye rájöttek erre a 15K átlag játékárak... :U

(#148) Prof01


Prof01
veterán

Xbox One bemutató röviden: [link]

"Xbox, go home!" :D

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#149) McNamara válasza Prof01 (#148) üzenetére


McNamara
Ármester

Már vártam valami baromságot mint a PS 4-nél :D :D

(#150) whitezo88 válasza McNamara (#149) üzenetére


whitezo88
nagyúr

de tényleg nem nagyon szólt másról. :K

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.