Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  X atkák - avagy a vinyó rejtély (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) _Geri_


_Geri_
tag

eset a következő:
vinyó be, másodlagos. Másolgat, írogat rá.
Aztán a vinyó bioszban diszabling (mezei ide / slave)
windóz xp beindít
a hülye vinyó nem veszi észre, hogy ki van kapcsolva. Semmi más OS nem látja, de az xp az vígan másolgat rá, meg létrehozza aki kis mindössze párszázmegás swap fájlát is rajta.
Ez BETEG!?!?!?!?

(#2) Flashy


Flashy
veterán

vagy talán XP leszarja a biost és megnézi saját maga hogy van-e vinyó a gépben? vagy talán. őszintén szólva jó ez így.

(#3) _Geri_ válasza Flashy (#2) üzenetére


_Geri_
tag

őszíntén szólva biztos nem azér tiltottam le a bioszban a vinyót, hogy az XP másolgasson rá, vagy mitgondolsz, csakúgy hülyeségből akartam elrejteni?

Vagy talán a kábelt huzogassam rajta, aztán egyszercsak reccs huuuuupsz? :):):)

(#4) Flashy


Flashy
veterán

azt sejtettem hogy mit akartal, de ez igy nem fog menni. ha ki akarod huzigalni a vinyot akkor szerintem mobilrack. olyat vegyel aminek kapcsolo van az elejen es akkor az erintkezoit nem koptatod el, mert csak lekapcsolod es kesz. bekapcsolt geppel viszont ezt sem ajanlatos, az IDE nincs felkeszitve hotswapra. persze attol meg kibirja, de nincs ra garancia hogy meddig.

(#5) Flashy


Flashy
veterán

vagy esetleg valami particio elrejtos trukk. vagy nem lehet XP-ben a vinyot disablezni? nemtudom kiprobalni mert csak 1 vinyom van.

amugy azert jo ez igy, mert az XP ki tudja kuszobolni a BIOS korlatait azzal hogy sajat maga beszel az eszkozokkel. minek BIOSon at detektalni, ha kesobb mar ugyis sajat driverevel kezeli. ha a BIOS nem tudja detektalni a vinyot, attol meg lehet hasznalni az adott geppel ha az oprendszer maga megtalalja. persze bootolashoz olyan vinyo kell amit a BIOS ismer.

(#6) dilipok


dilipok
veterán

amúgy tényleg van vmi olyasmi h az XP akkor is felismeri a winyót ha a bios nem. én már jártam így :F

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#7) Flashy


Flashy
veterán

perszehogy van, hat errol szol ez a topik :)

(#8) _Geri_


_Geri_
tag

sajna, nincs mit tenni.
amúgy a vinyón eredetlieg valami linux kernel volt, amiről azt sem tudom hogy mi, csakhogy pingvin a jele, meg c-be van írva az egész, szal gáz.
törlés. Kb 1 órát szenvedtem vlee, mire leírtottam. Szépen fokozatosan.. először a vinyó legvégéről valamit
aztán az elejéről
akkor valami ext valamit
aztán a közepét
ha nem ilyen sorrendbe törölgettem, nem engedte törölni a partition magic. Rányomta, hogy ő még ilyet nem látott. Szerencse meg tudtam kezdeni fdiskel :)

(#9) Flashy


Flashy
veterán

az a gáz hogy nemtudod hogy mi a Linux :) de majd megtanulod.

(#10) Husky válasza _Geri_ (#8) üzenetére


Husky
aktív tag

Amit BIOSban letiltasz, azt max csak a DOS nem fogja látni... A többi OS nem igazán használja a BIOSt, teljesen tőlük függ, mit hisznek el neki... Így a cuccokat is az oprendszerben kell letiltanod (Control Panel/System/ezaz/Disable (in this hardware profile))

Pingvin ekkora mágiát nem csinál, valószínűleg csak a particionálást rontották el eredetileg rajta... (Azaz nem is biztos hogy elrontották, egyszerűen csak lehet olyan partíciós táblát csinálni amitől X oprendszer/progi meghülyül) .... Pedig mintha lenne vmi menüpont a Pmagic-ben, hogy tojja le magasról, akármi van rajta, és csináljon egy töküres partíciós táblát...

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#11) _Geri_ válasza Husky (#10) üzenetére


_Geri_
tag

ááá, ez valami drájv geometriről pampogott nekem, alig mert hozzányúlni. :)
amúgy nekem pont elég annyit a linuxról tudnom, hogy pingvin a jele, nyitott c kódú, és hogy telepítésnél nem volt hajlandó együttműködni a soros mezei egeremmel! Úgyhogy nem volt szívem feltelepíteni :EVIL

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  X atkák - avagy a vinyó rejtély (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.