Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) screamer


screamer
csendes tag

Sziasztok!
Ebben a témában várnék hozzászólásokat. Érdekelnének tapasztalatok és vélemények egy ilyen TFT-ről.
Most állok én is notebook vásárlás előtt, és pont ezt a Gigabyte gépet szemeltem ki, amiről egy részeltesebb tesz is olvasható itt a Prohardware-en (G-MAX N601).
Viszont nem tudom hogy érdemes-e egy ilyen felbontású kijelzőre beruházni.
Valószínűleg 2D alkalmazásokhoz (munkára) tökéletesen megfelel (sőt :) ), de mi a helyzett akkor ha valaki játszani szeretne. Értem ez alatt, hogy ha egy alkalmazás átkapcsol mondjuk 1024x768-as felbontásra akkor torzul az egész kép, vagy megoldható-e az hogy pl. ilyenkor csak ennyi pixel látszódik, és a maradék képernyőfelületen csak egy fekete csík van (ugyan úgy, mint pl. egy 16:9-es tv-n, amikor 4:3-as adást néz az ember).
A lassúságáról vagy gyorsaságáról vannak már tapasztalatok?

(#2) atus válasza screamer (#1) üzenetére


atus
senior tag

A videókártya drivertől függ a dolog szerintem. A ti4200őmön van olyan opció, hogy középre igazítsa, a kártya méretezze át, vagy a monitor méretezze át a képet. Ha a középre igazítást választom, akkor az 1280×960-as játék is átméretezés nélkül fut, keskeny fekete csíkkal alul-fölül. Pedig ez nem egy mai kártya, meg nem is csúcskategória, úgyhogy szerintem ezt biztosan lehet állítani notebookon is.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#3) s0ulreaver


s0ulreaver
tag

Hello sziasztok!

WXGA laptop tulajdonosok segítségét kérném.
Nekem elég morbidnak tűnik ez az 1280*800-as felbontás. Tapasztalatokat várnék mind desktop, mind professzionális (programozás, munka, játék) felhasználás szempontjából..

Erősen gondolkozom h. WXGA-n. :F

Előnyöket hátrányokat szívesen várok. Leginkább az érdekelne mennyivel kisebbek a betűk pl mint egy standart 15'' XGA-n, mennyire kényelmes, mennyire használható.

Előre is köszönöm!

Fogadjunk, hogy a monitort nézed?

(#4) Raymond válasza s0ulreaver (#3) üzenetére


Raymond
félisten

12''-ban lattam 1280x800-at es azon is jo volt, nagyobb felbontasban meg konyebb az olvashatosag.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5) s0ulreaver válasza Raymond (#4) üzenetére


s0ulreaver
tag

És kényelem szempontjából?

LOL visszaállítódott a rendszeridő 1 nappal? :DDD :C

[Szerkesztve]

Fogadjunk, hogy a monitort nézed?

(#6) Raymond válasza s0ulreaver (#5) üzenetére


Raymond
félisten

Mivel a kep sokkal elesebb mint barmelyik CRT-n igy konyebben olvashato ha erre gondolsz. Meg altalaban kozelebbrol nezed a kepet is. Hely annyi van rajta amenyit a szamok szerint elkepzelsz - ha 1024x768-rol valtasz akkor mar siman tobb. Ebben a meretben (15,4'' Wide) meg ket fajta LCD letezik notiknal: 1440x900 es 1680x1050 - az emberek nem panaszkodnak az olvashatosagra a nagyobb felbontasunal sem.

Rendszerido - :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#7) s0ulreaver válasza Raymond (#6) üzenetére


s0ulreaver
tag

Én néztem pár ilyen laptopot de az mind 1280*800-as volt.. :) Az oké hogy nagyobb.. Még mindig nem tudom hogy mennyire kényelmes netezni, stb.

Mennyire idegen a terep. És mennyivel kisebb mint 1 sima 15'' XGA kijelző. vagy ugyanolyan magas csak szélesebb (fizikailag)? Ilyesmik érdekelnékek. A felbontást vágom :)

Játék h. megy rajta? két szélen fekete csík?

Fogadjunk, hogy a monitort nézed?

(#8) Raymond válasza s0ulreaver (#7) üzenetére


Raymond
félisten

Az atloja 15,4'' igy nemigen mondhato nagyobbnak merthat mindkettonel az atlo ilyen meretu - csak mas a formaja. A jatekoknal (meg masnal is) valaszthato hogy szethuzza vagy legyen fekete keret a nem hasznalt reszeken (pl. az 1024x768-nal ketoldalt es egy kicsit fent/lent is). Netezest pl. megoldhatod ugy, hogy a bongeszo ablak marad 1024x768 meretben (vagy 1024x800 ha lehuzod a kepernyo aljaig) es jobboldalt (vagy bal - mindegy) nyitva lehet az MSN, ICQ, Winamp vagy akarmi es nem kell az ablakok kozt valtogatnod.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9) s0ulreaver válasza Raymond (#8) üzenetére


s0ulreaver
tag

Köhi szépen! Sokal segítettél. Még akkor annyit kérdeznék hogy akkor alacsonyabb és szélesebb? Szted ez mennyire lehet durva változás 15'' esetén. XGA-ról WXGA-ra való áttérésnél.

Fogadjunk, hogy a monitort nézed?

(#10) Raymond válasza s0ulreaver (#9) üzenetére


Raymond
félisten

Szelesebb is meg alacsonyabb is. Nem hiszem hogy egy durva valtas lenne.

Nezd meg pl. itt Bővebben: link a 8089 es a 8050-et.

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#11) zzzzzz


zzzzzz
csendes tag

Film nézésre tökéletes azonban van jobb pl a 1400X1050 -s képernyők azon több a pixel..mint a 16:9 -s Tft -n ha nem hiszed akkor számol utánna..:)

Amúgy a munkahelyemen van ilyen és zavaró a munkában az a széles képernyő...

(#12) Tuhacsew


Tuhacsew
csendes tag

Például egy A4-es lap szövegszerkesztőben jobban mutat egy sima (nem W-s) képernyőn, illetve olyan progik amiknek alul felül elég széles menüjük van (pl: CAD-es progik) eléggé keskenyé teszik azt a részt amit végül is érdemi munkára tudsz használni.
Nem tudok filmen kívül most hírtelen olyan dolgot ami 16:9-re van optimalizálva (bár biztos van):F

[Szerkesztve]

(#13) s0ulreaver


s0ulreaver
tag

Értem.. Köszönöm a válaszokat. Próbálok vele barátkozni mert amit kinéztem és ami tökéletes lenne ár/teljesítménybe az csak WXGA-ba van.. :(((

Kicsit talán az zavar hogy alacsonyabb lesz mint a standard 15''. :(

Fogadjunk, hogy a monitort nézed?

(#14) xedos


xedos
addikt

Szia!
Jól gondold meg!!! Ha tudod próbáld ki!!!
Nekem WXGA-s van és utálom!!!!
Állandóan gondolkozom, hogy lecserélem egy másikra, de a noti többi tulajdonsága miatt marad :)
Filmeknél nagyon jó, mindenütt másutt rosszabb!
Pl, excel-word-pdf stb. Szinte minden inkább hosszabb mint széles...
Böngésző ablakok is egymás mellé mennek, nehezebb a váltás...

(#15) HEBI


HEBI
senior tag

Nekem is volt egy-két hónapig wxga-s gépem, nekem nagyon bejött. Szinte mindig jó a plussz felület.

Pozitívumok:
Programozáshoz, form+forrás egymás mellett.
Filmek ''óriásiban'' sokkal élvezhetőbbek.
Kettő olvasható A4-es lap elfért wordben.

Negatívum:
Csak az újabb játékok - azok közül sem mind - támogatja a WXGA felbontásokat, a hagyományos XGA játékok meg nem haszánálják ki a felületet.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#16) shev7 válasza Tuhacsew (#12) üzenetére


shev7
veterán

nehogy már gondot okozzon hogy a toolbarokat elmozgasd a bal vagy jobb oldalra.

Keskennyé teszik a részt? Melyik részt? Ha jól emlékszem az 1024*768-t és az 1280*800 összehasonlításáról volt szó. és ha nem tévedek a 800>768.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#17) s0ulreaver


s0ulreaver
tag

Eddig 3:3 az állás. :DDD Bár a pozitív vélemények meggyőzőbbek. :) Nekem inkább munkára kellene, sőt. Intel Xtreme vidkarival amúgyse menne túl sok game.

Köszi szépen az eddigieknek!

Fogadjunk, hogy a monitort nézed?

(#18) LocalNerd


LocalNerd
tag

Mindenképpen Wide típust válassz szvsz. Én most veszek új notit és épp az az egyetlen fájdalmam hogy nem lesz széles képernyős. A mostani 1280 x 854 és ~15:10-es Gericom Hollywood I, az új 1400 x 1050-es Gigabyte G-Max n512 lesz. Nekem nagyon-nagyon bejön a széles kép, semmiben sem zavart soha, pedig fps-eket is játszom azért, és szinte minden létező programtípust használtam már rajta (kódot nem írtam, az igaz, de nem számít - szvsz az is jobb lenne). Könyvet is olvasok gépen, és még akkor sem zavart, amikor fekve 90°-ban elforgatva a dokumentumot olvastam ( egy nagy :C a saját ostoba gíkségemnek :))

Persze van, amikor jobb lenne a 4:3 - pl olyan animéknél, amiket TV-re vágtak (asszem). De ha választani kell, még 1x mindenképp széleset javaslok.
Ha mégse jönne be, és a notid tényleg jó lesz amúgy, ne félj, cserélek veled szívesen:)

Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle.

(#19) s0ulreaver válasza LocalNerd (#18) üzenetére


s0ulreaver
tag

4:3 :) Kezdek örülni neki hogy csak WXGA-ba van. :D Köszi a véleményt!

Fogadjunk, hogy a monitort nézed?

(#20) shev7 válasza s0ulreaver (#19) üzenetére


shev7
veterán

engem is beleszámoltál a wide pártiak közé? :)

12'' vagy 15'' os lesz?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#21) s0ulreaver válasza shev7 (#20) üzenetére


s0ulreaver
tag

Igen bele! 15,4''-es lesz. 12'' nagyon picike, én leginkább dolgozok rajta. A hordozhatóság csak kis %-ban játszik szerepet, de természetesen azért lesz laptop mert hordoznom is kell.

Fogadjunk, hogy a monitort nézed?

(#22) Raymond


Raymond
félisten

Matol vegkepp wide-parti vagyok: 17'' WUXGA 1920x1200 rulez :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23) s0ulreaver válasza Raymond (#22) üzenetére


s0ulreaver
tag

Hoppácsak, milyen hordozható atomerőműhöz jár ilyen? :DDD

Fogadjunk, hogy a monitort nézed?

(#24) Raymond válasza s0ulreaver (#23) üzenetére


Raymond
félisten

Bővebben: link
De gondolom mar megtalaltad a topic-ot :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25) Tuhacsew válasza shev7 (#16) üzenetére


Tuhacsew
csendes tag

Szokás nagy úr! Tartja a mondás :DD (Na meg a lustaság)

(#26) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Nem tudom, beleférek e a WXGA pártba, az UW-XGA-mmal? 1280x600 8,9''

...mint az közismert...

(#27) xedos válasza PapaMaci (#26) üzenetére


xedos
addikt

Szia Papamaci!
Nem válaszoltál a mailemre... Mi a véleményed?

(#28) PapaMaci válasza xedos (#27) üzenetére


PapaMaci
őstag

Mél ment!

...mint az közismert...

(#29) CseLev


CseLev
csendes tag

Hi!

A WXGA KIRÁLYSÁG!

Most vettem a notit és baromira meg vagyok elégedve a ''W''-vel. Munka, film és játék területén egyaránt jól kihasználható a felület.

SEGÍTSÉG!

A munkám miatt rengetegszer szükséges projektorra kirakni a képet. Mitől van az, hogy beállítom a második monitor paramétereit, de csak az egyik felületen tudok dolgozni: Mind a kettőn megjelenik a WIN háttere, de csak az egyiken vannak ikonok... stb. Ugyanezt csinálja, ha kirakom TV-re, pedig ott a kimenet is más. Biztos, hogy a video kari beállításánál b...ok el valamit, de nem tudok rájönni, hogy mit :F
(ATi 9700, 64MB)

Akinek van használható ötlete...:C

Eddig totál hülye voltam, de most vettem egy 360 fokos fordulatot...

(#30) igi válasza CseLev (#29) üzenetére


igi
aktív tag

Ahol beállítod a felbontást, és kiválaszthatod a képernyőt van valami olyan beállítás, hogy 'Az asztal kiterjesztése erre a képernyőre'. Az ne legyen bejelölve. (Legalábbis asztali gépnél választható)

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#31) X@b3e


X@b3e
addikt

Filmet nézni tényleg jó, most néztünk egy notit, ami 4:3-as volt, de picit furcsa. Játszani nekem nem a legjobb. Létezik 4:3-as TFT asztali géphez?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#32) igi válasza X@b3e (#31) üzenetére


igi
aktív tag

Ha TFT monitorra gondolsz, akkor igen:
Jellemzően 1024*768 (15'') vagy 1600*1200 (20''-22'') felbontásban, ill. méretben.

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#33) G.F.


G.F.
aktív tag

Sziasztok! Nekem bejön a Wxga, sok gondot nem okoz munka közben, játszani meg nem játszok. Viszont lenne egy kérdésem, igaz kissé általánosabb. A videokarim Ati Mobility 9600. Létezik vmilyen segédprogi, vagy vmi, hogy lehessen állitani a TFT szinét, fényerejét, ill. kontrasztját? Hardveresen ahogy látom, csak a fényerő állitható...

-gf-

(#34) Raymond válasza G.F. (#33) üzenetére


Raymond
félisten

A meghajtok tudjak ezt. A Catalyst Control Center-ben a Color ful alatt kene hogy legyen:
Bővebben: link

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35) G.F. válasza Raymond (#34) üzenetére


G.F.
aktív tag

Ó, kössz, nem is nézegettem, pedig ott volt az orrom előtt! Viszont akkor egy másik kérdés: a laptopomban ATI Mobility Radeon 9600-as van. A rendes ATI driver nem ment fel rá, az ATInál meg nem találtam drivert külön Mobility-hez. Most én bénázok?

-gf-

(#36) LordX válasza X@b3e (#31) üzenetére


LordX
veterán

Az értlemes méretű (17-19 coll) asztali TFT-k bizony 5:4-es arányúak (1280x1024).

(#37) Márky válasza G.F. (#35) üzenetére


Márky
tag

Szia! Az ati nemrég adott ki egy uj drivercsomagot, ami már a mobility radeont is támogatja! és felraktam és jó! a gogliban ugy keress rá hogy: ATI Optimized Driver asszem most a 2.3as ami a legujjabb! de nem bizti!

üdv:
M.

(#38) LordX válasza Márky (#37) üzenetére


LordX
veterán

Az nem éppen az Ati által kiadott driver..

Egyébként jó a tanács, a moddolt driverek támogatják a Mobility Radeonokat is

(#39) G.F. válasza Márky (#37) üzenetére


G.F.
aktív tag

Bővebben: link Itt megtaláltam. Hátha mást is érdekel...

-gf-

(#40) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!
Én is éppen egy 16:9-es képarányú noti vásárlása előtt állok, és kíváncsi lennék, hogy milyenek a tapasztalatok ezzel kapcsolatban játékoknál! Az érdekelne, hogy nem nyújtja meg a képet oldalirányban?
Előrei is köszi a válaszokat!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#41) ArGab válasza morfondőr (#40) üzenetére


ArGab
őstag

Úgy tudom ált. 3 eset lehet:
1. A játék támogatja a szélesvásznú megjelenítést, szóval szélesvásznú lesz torzulás nélkül a kép
2. A játék nem támogatja a felbontást, csak 4:3-as képarányt ismer, de szét lehet nyújtani a képet driverrel, de ez elég torz eredményt hoz
3. A játék nem támogatja, de a megjelenítés lekorlátozódik a képernyő 4:3-as képarányú közepére megfelelő méretarányokkal (pl. 1280*800 képpontból 1024*768-at jelenít meg középen), és fekete csíkok lesznek balra+jobbra (esetleg alul+felül)

egy lista a játékokoról, hogy milyen felbontást támogatnak: [link]

(#42) morfondőr válasza ArGab (#41) üzenetére


morfondőr
őstag

Köszi szépen a linket! Sokat segített a döntésemben! :R

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#43) fsc


fsc
tag

Sziasztok!

A 16:9-es képarány a jövő technológiája. Nemcsak a DVD miatt, hanem mert HDTV szabvány is ilyen. Azaz a szórakoztató tartalmak hamarosan kizárólag ilyen formátumúak lesznek. A focivébét már így fogják közvetíteni!

Tőlünk kissé nyugatra a notebook eladások 80%-a már ilyen, nem véletlenül. Mára a 2 formátum között nincs szignifikáns árkülönbség, maximum néhány gyártó vagy üzlet szeretne kicsit többet keresni, mint a hagyományos verzión.
Aki a mai állapotokat nézi, természetesen talál mindkét verzióra érveket, mellette és ellene egyarányt. A jövő viszont egyértelmű, azaz a szélesformátum, tehát ha majd meg akartok szabadulni a megunt 2-3 éves notesztől, akkor 2008-ban a wide-ostól könnyebb lesz.

(#44) memorix válasza fsc (#43) üzenetére


memorix
aktív tag

Nem mindenki csak filmnézésre szeretné használni a notit!!!

Amúgy agyrém 16:9 -s képerány mellett programozni, dolgozni, rendszereket üzemeltettni...

A vállalatok inkább a hagyományos megjelenítőket kedvelik... árban azok ólcsóbbak..

ezek csak mellék probálkozások, a választék...ha valaki ilyet szeretne tegye...ha nem akkor inkább vegyen olyan kijelzőt mely támogatja mondjuk a 1400x1050 -t azon amúgy is több pixel van...és szebb a képe ...és azon is lehet filmet nézni:))

Hogy mit hozz a jövő most 2 év múlva megmondom:)


[Szerkesztve]

(#45) MUŁĐER válasza memorix (#44) üzenetére


MUŁĐER
addikt

hát, 3d maxban vagy photoshopban nekem sokkal jobb mint 4:3-as kijelző...meg úgy mindenben, szerintem tök jó.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#46) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Sztem a 16:9 inkább a gyártóknak jó, ugyanakkora átmérővel kisebb felületű kijelzőt lehet gyártani, spórolni akarnak ezen is. A következő lépcsőfok lehetne esetleg a 15'' * 1'' kijelző, ott is megvan vagy 15'' átmérő. :)

(#47) jakobkacsa


jakobkacsa
senior tag

és még senkinek nem tűnt fel, hogy WXGA 16:10 és nem 16:9 arányú? :F

szerk: te jó ég de reggel van... gépelni meg tudni kéne :)

[Szerkesztve]

Dyslexia for cure found!

(#48) Radeon_5


Radeon_5
aktív tag

Ha nem widescreeneset akartok venni szerintem igyekezzetek mert nemsoká a Wide meg a tükröződős (Glare type) lesz a default, minden notebookot ilyen kijelzővel szerelnek. Vásárlói igények alapján.. legalábbis én ezt hallottam. :F
Amúgy én se tudok dönteni, de abban a kategóriában, amennyiért én nézem a gépeket mind1ik széles, szal nincs választásom.. :( amúgy nem olyan rossz, a játékok támogatják, sőt ha nem, akkor se torzulnak el annyira. Programozni még nem próbáltam rajta..

Son of a Bit

(#49) Dr. Akula válasza jakobkacsa (#47) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Van már ebből annyi féle... 15:10. 16:10, 16:9.

(#50) Dr. Akula válasza Radeon_5 (#48) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez a GlareType valójában mit takar? Nem a tükröződésmentesség lenne a cél?

A legtöbb játék egyébként támogatja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.