Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Túraautó topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2751) JColee válasza callmeakos (#2750) üzenetére


JColee
őstag

Én korábban úgy tudtam, hogy kétszer is tudja majd tesztelni az autóját februárban. Mi a késlekedés oka?

(#2752) Motion_Blur válasza JColee (#2751) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Valszeg beígértek a Hondánál fűt-fát... az autója ha jól tudom az első futam előtt fog elkészülni, szóval nem tudja tesztelni. Nem akartam korábban leírni, de nyilvánvaló hogy nem kaphat azonos bánásmódot a két gyári versenyzővel. Egyszerűen nem érdeke a Hondának. Norbira a konstruktőri pontok gyűjtögetésében számítanak, ezt le is nyilatkozta a Honda vezér, nekem ott vált egyértelművé a dolog.

Lehet álmodozni, meg hinni a csodában, de őszintén... mennyi esély van rá hogy Norbi elkalapálja az öreget meg Monteiro-t is úgy hogy kapásból hátrányból indul. A vén kopasz még mindig a mezőny egyik legjobb versenyzője, sajnos ez tény.. nem akarom leírni Norbit, de nagyot kellene mutatnia az első pár versenyen hogy ne jumpereljék be slave-re..

Ettől függetlenül jobban fogok drukkolni neki mint eddig, de valszeg a Hondának az a célja hogy a két gyári pilóta valamelyikéből VB-t csináljon.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2753) callmeakos válasza Motion_Blur (#2752) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Sajnos egyetértek.
Zengőéknek már szerintem előre leszögezte a Honda, hogy megkaphatják az új Civicet, de annak ára van. A Hondának tényleg nem érdeke az amit eddig a Chevyk csináltak, hogy 3 világbajnokot egymásnak eresztenek, azt hadd szóljon. Itt az lehet a háttérben hogy a két gyári megy a VB címért, Norbi pedig hátvéd lesz, illetve vár a lepattanókra. Szomorú, de ez tény. :(

All→M8

(#2754) quby válasza Motion_Blur (#2752) üzenetére


quby
őstag

"...hogy ne jumpereljék be slave-re..." 5 perce ezen a mondaton röhögök. :D De sajna van igazságalapja

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#2755) Ventur@ válasza Motion_Blur (#2752) üzenetére


Ventur@
senior tag

Valahol olvastam én is, hogy - talán - 1 héttel Monza előtt kapják meg az idei autót Zengőék. Szóval azzal az autóval Monza lesz az éles teszt.

Lehet álmodozni, meg hinni a csodában, de őszintén... mennyi esély van rá hogy Norbi elkalapálja az öreget meg Monteiro-t is úgy hogy kapásból hátrányból indul.

Tarquini-t egyértelműen azért szerződtette a Honda, hogy bajnok legyen (talán utoljára). Ez nem vitás. Meg is van rá az esélye*. Viszont szerintem Monteiro fogható lesz Norbinak. Tudom persze, hogy Monteiro autója tele lesz minden földi jóval, Norbié meg, csak ha van rá zsé akkor, de azért a Seat-tal - emlékeim szerint - nem volt túl acélos Monteiro. Tudom, hogy ez is csak álom, de hát reménykedni szabad :) .

Kiváncsian várom, hogy az RML belép-e a képbe valami extra meglepetéssel, mert azért az a "tavalyi" Cruze, még idén is büntetne, ha jó kezekbe kerül.

Más:

Gondolom az már nem újdonság, hogy Huff meg az All-inkl.com Münnich Motorsport szineiben indul idén :) . Tavaly idény elején nem csíptem Huffy-t, de a végre megkedveltem. Jobban is örültem neki, hogy ő lett a bajnok és nem a ..... Muller. Najó Menu-nek még jobban örültem volna :DDD .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#2756) vlevi


vlevi
nagyúr

Azért azt is vegyük figyelembe, hogy ez a Honda nem úgy Honda, mint egy utcai autó. Ezt egy kis "manufaktúra" szereli össze, nem egy többezer embert foglalkoztató gyár. Persze, a Honda neve alatt fut az egész project, de mégis más. Ahogy a Chevy-t is az RML építette.
A Chevynek is beletelt pár évébe, míg arra a szintre eljutott. Autóversenyzésben általában minden csak az utolsó pillanatra áll össze, pl. a Williams F1 csapat is kihagyta az első teszteket, mert még nem volt kész az autó, holott két hét múlva rajt van.
Abból a szempontból viszont tényleg sokkal jobb lesz, mint a BMW, hogy azért a gyár mégiscsak ott áll mögötte. Zengőék többször elmondták, hogy a Seat-os időkben ha alkatrészre volt szükség, csak elmentek a box végén a "shopba", azaz a Seat szervízkamionjához, és ott volt minden, ami kellett. A BMW-nél viszont ilyen nem volt, jó előre be kellett szerezni mindent, ami elromolhat.

Gondolom senkinek sem újdonság a Zengő csatorna a youtube-on : [link]

(#2758) vlevi


vlevi
nagyúr

Egy kis JAS Motorsport fényezés a totalcartól : [link]

(#2759) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Muller és Chilton az RML-nél

Így már inkább Müllert tartom az idei év favoritjának..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2760) callmeakos válasza Motion_Blur (#2759) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

kivéve ha......

All→M8

(#2761) dudikpal válasza callmeakos (#2760) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Pontosan.

(#2762) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A Hungaroringi verseny plakátja :)

All→M8

(#2763) Motion_Blur válasza callmeakos (#2762) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Pofás lett!! :C

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2764) callmeakos válasza Motion_Blur (#2763) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az biza :)

Közben itt egy kép, a nemrégiben megejtett, Lada hivatalos bemutatójáról:
Hát nem egy 1200es az biztos :D

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#2765) L4rs válasza callmeakos (#2762) üzenetére


L4rs
tag

(#2766) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

(#2767) IreN!CuS válasza callmeakos (#2766) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Nem ment rossz sorozatba.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#2768) JColee válasza callmeakos (#2766) üzenetére


JColee
őstag

Elég gáz, hogy neki is úgy kellett volna összekoldulnia a versenyzésrevalót.

(#2769) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

(#2770) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Norbi nem lesz ott a kétnapos Monza-i teszten: [link]

"Egyelőre még nem dőlt el, hogy autóba ülhet-e Michelisz Norbi a szezonnyitó előtt."

Számomra nem meglepetés... :(

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2771) callmeakos válasza Motion_Blur (#2770) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ezt a JAS csak brahiból csinálja? :(((

All→M8

(#2772) Motion_Blur válasza callmeakos (#2771) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az első hírek még arról szóltak hogy februárban tesztelhet, március közepe van és örülhetünk ha az autó elkészül a szezonnyitóra...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2773) !Overdose! válasza Motion_Blur (#2772) üzenetére


!Overdose!
őstag

El fog készüli, kár ezen aggódni. :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#2774) vlevi válasza callmeakos (#2771) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem nem olvastad végig a hírt. Ez nem egy olyan "kötelező" teszt, mint ami az F1-eseknek volt Barcelonában. Jónéhány csapat közösen kibérelte a pályát, és mennek egy kört, ez nem hivatalos WTCC tesztnap.
Zengőékhez hasonlóan sok másik csapat sem lesz ott.
Nekünk kívülállóként marha nehéz azt olvasni, hogy Norbi nem hajtja az autót, mert persze nekünk az lenne a jó, ha minden nap azt olvasnánk, hogy megy, tesztel, egyre több beállításra éreznek rá, de azért csak higgyük el Zengő Zolinak, hogy ő jobban rálát a dolgokra, és jobb döntést tud hozni nálunk.

(#2775) z00li


z00li
senior tag

(#2776) callmeakos válasza vlevi (#2774) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Végigolvastam, és nem is azzal van a baj hogy ezen a teszten nem vehet részt. Azzal van hogy egy hét mulva szezonkezdet és még mindig nincs kész az autó, és egy kilómétert nem tett meg az uj autóval. Azt meg ne akarják bemesélni hogy nem hitték azt hogy inditanak egy harmadik autot.. . De még ha az is, az hogy lehet hogy Tarquini meg Monteiro autója már hetek ota kész, és csak Norbi autóját nem birják időben elkésziteni....

All→M8

(#2777) !Overdose! válasza callmeakos (#2776) üzenetére


!Overdose!
őstag

A JAS Motorsportot ne úgy képzeld el, mint egy hatalmas gyáróriás. Az inkább egy manufaktúra. A Honda miatt elég régen olvasgatok róluk. Nagyon profin, de kis létszámmal dolgoznak. Biztos vagyok benne, hogy kész lesz a szezonkezdetre Norbi autója. Persze előnyösebb lett volna, ha a monzai rajt előtt már tesztelhette volna, de érthető okokból a 2 gyári autó élvezte az elsőbbséget.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#2778) ruti


ruti
Közösségépítő

A "Túraautó Hírblog" mintájára nincs kedvetek beszállni egy házi tippversenybe?
(tipp leadási határidő: 03.21.)

Michelisz Norbi tippjei ezek voltak:

1. Yvan Muller
2. Gabriele Tarquini
3. Rob Huff
4. Michelisz Norbert
5. Tiago Monteiro
6. Tom Coronel
7. Pepe Oriola
8. James Thompson
9. James Nash
10. Alex MacDowall

--------------------------------------

az én tippjeim:

1. Muller
2. Tarquini
3. Coronel
4. Huffy
5. Norbi
6. Monteiro
7. Pepe
8. Chilton
9. D'Aste
10. Thompson

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#2779) ruti válasza ruti (#2778) üzenetére


ruti
Közösségépítő

elolvasgatva a Hírblogos tipp-oszlopokat, érdekes dolgokat lehet észrevenni: ;)

-a Hondát mindenki tolja a dobogó közelébe
-nagy a bizalom a Lada felé
-sokan az Oriola/D'Aste páros elé helyezik a Bamboo-s cheviket
-a volt Ford-os pilóták szuperjók lesznek Chevivel
-Coronelt kevesen várják egyáltalán az 1-6.-ba

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#2780) [CS]Blade2 válasza ruti (#2778) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

1. Muller
2. Tarquini
3. Chilton
4. Monteiro
5. Huff
6. Norbi
7. Coronel
8. D'Aste
9. Oriola
10. Thompson

Ha megosztják a tesztek adatait, meg a beállításokat, és a fejlesztéseket, vagyis mindent megkap Norbi, és a Honda jobb autónak bizonyul, mint a Chevi, akkor:

1. Tarquini
2. Muller
3. Norbi
4. Monteiro
5. Chilton
6. Huff
7. Coronel
8. D'Aste
9. Oriola
10. Thompson

(#2781) ruti válasza [CS]Blade2 (#2780) üzenetére


ruti
Közösségépítő

khm...1 tag - 1 tipposzlop :)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#2782) Integra


Integra
titán

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2783) callmeakos válasza Integra (#2782) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nagyon jól néz ki ez a sisak, :)

All→M8

(#2784) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

WTCC - 15-ből 8 csapat tesztelt a napokban Monzában
Az eredmény:

1. Gabriele Tarquini, Honda Civic, Honda Racing Team JAS – 1:58.439
2. Pepe Oriola, SEAT León, Tuenti Racing Team – 1:58.933
3. Tiago Monteiro, Honda Civic, Honda Racing Team JAS – 1:58.975
4. Tom Coronel, BMW 320 TC, ROAL Motorsport – 1:59.582
5. Fernando Monje, SEAT León, Campos Racing – 1:58.874
6. Mehdi Bennani, BMW 320 TC, Proteam Racing – 2:00.761
7. Stefano D’Aste, BMW 320 TC, PB Racing – 2:00.871
8. Franz Engstler, BMW 320 TC, Liqui Moly Team Engstler – 2:01.141
9. Charles Ng, BMW 320 TC, Liqui Moly Team Engstler – 2:01.141
10. Darryl O’Young, BMW 320 TC, ROAL Motorsport – 2:01.405
11. Stéphane Caillet, BMW 320 TC, ANOME – 2:02.053

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2785) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

A monzai forduló hivatalos programja:

Szombat:

9:00 – 9:30 – Első szabadedzés (Eurosport Player, Élő)
11:45 – 12:15 – Második szabadedzés (Eurosport Player, Élő)
15:00 – 15:35 – Időmérő edzés (Eurosport 2, Élő)

Vasárnap:

9:30 – 9:45 – Warm up (Eurosport 2, Élő)
14:45 – Első futam (Eurosport 2, Élő) [10 kör]
17:00 – Második futam (Eurosport Int., Élő) [10 kör]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2786) ruti válasza Motion_Blur (#2785) üzenetére


ruti
Közösségépítő

"Eurosport Int" :F - ezmiez?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#2787) Motion_Blur válasza ruti (#2786) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Eurosport International - Eurosport 1

Elég gáz hogy az első futamot a 2-n adják :((

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2788) ruti válasza Motion_Blur (#2787) üzenetére


ruti
Közösségépítő

:B köszi :R
csak hirtelen leizzadtam, hogy egy újabb általam hozzáférhetetlen sportcsatorna született

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#2789) vlevi válasza Motion_Blur (#2787) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kerestem a királyi tévén, de nyomát sem látom a közvetítésnek. Tényleg nem foglalkoznak idén a WTCC-vel, vagy csak én nem találtam?
Nagykárlenne, mert legszívesebben kidobná a kábeltévé előfizetésemet, de a hébehóba értelmes adást adó Eurosport miatt nem megy. Főleg így, hogy sok dolgot csak a 2-n adnak, így mégnagyobb kibbb***ss

(#2790) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Van már infó arról hogy egyáltalán elkészült-e Norbi autója? Mert elég nagy a csend így 4 nappal az első szabadedzés előtt..

vlevi: csak Hringet adják majd

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2791) Male válasza vlevi (#2789) üzenetére


Male
nagyúr

Ha csak az Eurosport kell, akkor ott a Player... előfizetsz arra a hónapra, amikor van valami neked fontos, és kész. (persze amikor én néztem legalábbis, közel sem volt HD :DDD )

(#2792) vlevi válasza Male (#2791) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát ez az. Egy 40"-os tévén azért kicsit szenvedés az agyonkockázott 320x200-as felbontást nézni.
És azért, hogy egy hónapban megnézzek 1, maximum 2 versenyt, annyiért marhára nem éri meg.

(#2793) Male válasza vlevi (#2792) üzenetére


Male
nagyúr

Azért annál jobb minőség volt :) Persze ha jobb kell, akkor nincs mit tenni, marad a kábel előfizetés.

(#2794) Z0C!


Z0C!
őstag

Mi a helyzet Loeb-el?
és a Citroennel?

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#2795) callmeakos válasza Z0C! (#2794) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

(#2796) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

A három Hondával versenyző pilóta számára nyitottak lesznek a telemetriai adatok, amely nagy segítség lehet a Zengő Motorsport és Michelisz számára is, amíg jobban megismerik az új technikát.

Ez kimondottan jó hír,sokat fog ez segíteni nekik.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#2797) Motion_Blur válasza IreN!CuS (#2796) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"A futamokat elvileg a Magyar Televízió (M1 vagy Duna TV) is közvetíti, egyelőre még nem látni pontosan a programtervben, melyik futam, melyik csatornán lesz látható."

:F

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2798) Integra


Integra
titán

norbi már a saját autójával ment, elégedett :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2799) a_tesz válasza Integra (#2798) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Remélem, mi is azok leszünk vasárnap :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#2800) Integra válasza a_tesz (#2799) üzenetére


Integra
titán

én örülök, ha az autó hiba nélkül gyorsan végigmegy alatta és nem törik össze. nincsenek nagy igényeim, tapasztaljon, tanuljon :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Túraautó topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.