Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#9551) vhw válasza nyunyu (#9550) üzenetére


vhw
addikt

Ilyen esetben a venti a leghaszontalanabb felszerelés, mehet is a levesbe. (valami ~2%-ot ad a tank tuljadonságaihoz).

Amúgy ez még mindig meglep, miért játszik még bárki is assaultot? Ilyen játékosfelhozatal mellett.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#9552) Máté94


Máté94
addikt

Mivel Hummel 42xxx XP-t kíván, ezért gondoltam, hogy ideje lenne pár consumable, hiszen elég sokáig fog tartani, mire össze jön. Ezért szerintetek mit érdemes rá venni? Periszkóp, álcaháló? Artillery-re nem igazán tudom mit érdemes venni... :DDD

(#9553) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Ma próbálkozzak egy kis tankozással, vagy inkább ne idegesítsem magam? :)

(#9554) vhw válasza Máté94 (#9552) üzenetére


vhw
addikt

A consumable - fogyócikk (elsősegély, javítócsomag stb.)

Amiről te beszélsz az equipment - felszerelés - és artyra célzásgyorsító + töltésgyorsító 3diknak esetleg álcaháló való.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#9555) marked one94 válasza SoulReaver (#9553) üzenetére


marked one94
őstag

Próbálkozz és majd kiderül :P ;)

You'll Never Walk Alone

(#9556) Zeratul válasza vhw (#9551) üzenetére


Zeratul
addikt

A venti +5% minden legénységi skillhez, ami valójában több mert a parancsnokon 5% a többire rájön a parancsnoki bónusz is.

(#9557) Bingisz válasza Zeratul (#9556) üzenetére


Bingisz
addikt

Valahol ki lett számolva, hogy nem is annyira 5% az az 5%, hanem inkább 2-3...

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#9558) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Ez a szovjet heavy ág csak nekem jön be ennyire?
Ha nem molylepke-IQ-val rendelkeznek a csapattársak olyan mészárlást tudok velük rendezni, hogy öröm nézni.
A KV-1S és IS is Istenkirály, kíváncsi leszek az IS-3 mennyire lesz faxa :U

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#9559) vhw válasza Zeratul (#9556) üzenetére


vhw
addikt

5%-ot ad a legénység skilljéhez - nem közvetlenül ennyivel csökkenti a töltési időt, vagy a célzási időt vagy növeli meg mondjuk a látótávot.
5%-nyi növekedés a legénység skilljében számszerűen kb ~2%-kal változtat a tank képességein -> ennyivel javulnak a tank fentebb is említett mutatói.

Szóval ha olyan tankod van, aminek mondjuk igen kell a célzási idő csökkentés, akkor ki kell vágni a fenébe a ventit és rátenni az EGLD-t, mert az konkrétan 10%-ot javít a célzási időn. El lehet dönteni, hogy ez a valamennyire már jelentős plusz a fontosabb, vagy a 2% mindenhez - amit kb a kutya sem vesz észre.

De ahogy a jövőben változni fog a spall liner tulajdonsága, szerintem bizonyos tankok esetében már az is megfontolandó lesz, hogy leváltsa a ventit.

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#9560) Zeratul válasza vhw (#9559) üzenetére


Zeratul
addikt

Észre lehet venni a ventit, O212 érezhetően jobb lett mikor felkerült.

(#9561) Bingisz válasza Zeratul (#9560) üzenetére


Bingisz
addikt

Mert azon már akkora számok vannak a töltésnél/célzásnál, hogy a pár %-ot is észre lehet venni.

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#9562) Máté94 válasza vhw (#9554) üzenetére


Máté94
addikt

Nem jutott eszembe, pedig angolul használom a játékot, de eddig nem használtam ezek közül semmit.
Mindenesetre köszönöm, akkor várok egy kicsit, hátha lesz valamilyen akció, mert 500e az nekem nagyon sok... :)

(#9563) vhw válasza Zeratul (#9560) üzenetére


vhw
addikt

Egy artynak mik a fő mutatói amiket lehet feljavítani?
Célzási idő, töltési idő.
Ezt egy EGLD + rammer + venti comboval tökéletesen fel lehet húzni (zárt küzdőterű arty esetében)

A példában szereplő AC48-on mit kéne javítani?
Célzási időt, töltési időt, és hát ugye nem ártana ha messze is látna.
EGLD + rammer + binoc - ezek növelik leginkább a kérdéses értékeket.
Na ha ezek közül bármit lecserélsz ventivel, akkor jelentősen csökken a 3 közül valamelyik, a többi meg kap egy elhanyagolható kis pluszt. Melyik a jobb döntés?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#9564) Tomi0703 válasza SoulReaver (#9553) üzenetére


Tomi0703
őstag

Nekem az 5 tankot amit húzok kellet, hogy szorzózzam, mindegyik sikerült elsőre, nem is rossz eredményekkel. Hagyom is már a játékot, ennyi bőven elég volt. :DDD

(#9565) Dobi 562 válasza vhw (#9563) üzenetére


Dobi 562
addikt

Egy ideje gondolkodom rajta, hogy az IS-3-on le kéne cserélni a ventilátort fejlesztett optikára vagy fejlesztett célzórendszerre, végül utóbbi mellett döntöttem. A -10% célzási idő nagyon előnyére vált a tanknak, a ventilátor hiányát pedig nem érzem.

-------------------------------------------------------------------------------------
Ez az első csatám a következő felszereltséggel: fejlesztett célzórendszer + függőleges stabilizátor + töltésgyorsító

Visszajátszás.

[ Szerkesztve ]

(#9566) grex4


grex4
aktív tag

valaki platoon?

diospite a játékban a nickem.

Rémálom ezzel a rengeteg agyhalottal játszani, nem kell ts se semmi csak egy csapatba legyünk és legyél könyörgöm szííííínes wn6-os :R

üdv

(#9567) SoulReaver válasza grex4 (#9566) üzenetére


SoulReaver
veterán

A piros is szín... :)

(#9568) 0pityesz0


0pityesz0
tag

Én már basszus csak lefelé esek %ban :( Lassan kezdek kiábrándulni..

Egyre gyorsabban lassulok...

(#9569) Achill3uS válasza Dobi 562 (#9565) üzenetére


Achill3uS
veterán

is3-mon függőleges stabilizátort miért nem cseréled ventre? elvégre menet közben főleg a lassu célzási idő miatt amugy se nagyon lövöldöznél vele, nem? legalábbis nekem ezek vannak rajta, töltésgyors+vent+célzó ha meg te olyan stílusban játszol vele, függőleges stabilizálásra fejleszthető a driver skilljei között több dolog is.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#9570) Eagle16 válasza Achill3uS (#9569) üzenetére


Eagle16
addikt

A stabilizátort nem azért teszik fel, hogy menet közben jobban lehessen lövöldözni, hanem azért hogy megállás után 20%-kal kisebb legyen a kezdő célkör, ezáltal hamarabb tudsz majd pontosan lőni is.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#9571) grex4 válasza SoulReaver (#9567) üzenetére


grex4
aktív tag

Wot-ban a piros az alapszín, ami meccsenként maximum 1 sebző lövéssel elérhető, 500 csatánál bőven illik narancssárgának lenni. Aki nem, az hagyja abba a játékot de kétségtelenül annyira ostobák játszanak hogy fel sem fogják. Múltkor fehér színű player volt a top tankunk egy IS-6-al ami felháborító. Tökéletes játékot lehetne ebből faragni ha egy minimális energiát ráfordítana a WG például azonnal bevezethetne egy rpg szerű fejlődési sorrendet. Átlag xp, találati arány és csata szám alatt nem juthatna felső tierbe. Ugye ezek folyamatosan nőnek a tier szinttel párhuzamosan szóval egyáltalán nem lenne nehéz elérni, simán kiszűrné az agyhalottakat.
Az hogy valaki első játék telepítés után kis lóvéval a zsebében Tier 8-ba jut az szégyen és gyalázat. Sokkal kifizetődőbb lenne megtartani a fizető és játszani tudó játékosokat mint harmadrangú televíziócsatornákon hirdetve felszívni a tipikusan ostoba tizenéves nyomorékokat. Ez a legnagyobb hibája a játéknak, hogy semmiféle teljesítmény sem szükséges a haladáshoz. Egyedül pénzre van szükség. Nem nagyon tudok olyan játékot felhozni példának ahol teljesítmény nélkül eljutnál bárhova is a pénzed mellett.

Napfénysüti: Semmi más nem kell csak pénz, kitartással nem jutsz el sehova. 5-10000 csatát nem fog lejátszani egy piroska se hogy eljusson T10-be ahol ugyanazt kapja mint mindeddig.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#9572) Napfénysüti válasza grex4 (#9571) üzenetére

Igazából pénze sincs szükség csak kitartásra.

Més que un club!

(#9573) marked one94 válasza grex4 (#9571) üzenetére


marked one94
őstag

"Semmi más nem kell csak pénz, kitartással nem jutsz el sehova. 5-10000 csatát nem fog lejátszani egy piroska se hogy eljusson T10-be ahol ugyanazt kapja mint mindeddig."

Hahahaha ezen jót mosolyogtam :D Játszottál te már T10ben? de elég csak t8ba benézned és már cáfolva van ez a kijelentésed ;)

You'll Never Walk Alone

(#9574) Patrick76496 válasza nyunyu (#9550) üzenetére


Patrick76496
őstag

A sok mellémenő 8.6-ban javulni fog egy cseppet, itt egy összehasonlító videó, mennyivel lesz jobb a pontosság. Érdekes az eredmény, 8.5-ben 7 skúló ment a kis piros körön kívülre, 8.6-ban viszont csak kettő.
Felszerelésnek pedig csakis az EGLD + Rammer + csigaszemet ajánlanám, maximum harmadiknak egy Coated Optics.
A közelharccal nem szokott sok gond lenni, mindent eltalál és bevisz, aki le akar forogni. Pattanni nem nagyon szokott (egyedül az IS-6 a mumus egy cseppet), amúgy lőttem már be vele szemből IS-7-et is (100mm), pedig alig céloztam rá. Ha már a sok lepattanóról van szó, remélem várod a T10-est. Itt egy videó kedvcsinálónak. ;]
Az assault az egyik legnagyobb marhaság, amit eddig beraktak a játékba, nem tudom melyik pihent agyú ötlete volt. Miért szívatod magad, ha egyszerűen ki lehet venni? Amióta megvan a lehetőség, én csak normál csatákat játszok (még encounter-t sem). Messziről kerülöm is az olyan szakasztársakat, akik nem hajlandóak kivenni a támadást (a csata ütközet még viselhető).
Nekem igazából az egyetlen bajom ezzel a TD-vel a camo, még ilyen legénységgel + álcafestéssel, bokor mögül is észrevesznek, pedig próbálok távól állni tőle. Egyik kedvenc helyem Lakeville-en a piros ponttal jelölt bokor, onnan lövöm azokat akik a piros nyílnál vonulnak be a városba. Kicsivel kevesebb, mint 400m a távolság, még ha semmi sincs középen, lövés közben néha akkor is észrevesznek (legalábbis lőnek rám, mivel még nincs lámpám). Ez csak egy példa, néha más pályákon is csodálkozok, milyen messziről felspotolnak.

(#9565) Dobi 562: Én már ősidők óta ezt a kombinációt használom a 2,3-2,5 sec felett célzó tankokon, pl Type (bár azon most venti van a rammer helyett), IS-4, IS-7. Ez lesz a kínai heavy és med ágon T8-tól.

Szerk: Egyik klántársam mutatott egy Lóri TD-t, szerintem baromi jól néz ki. Elvileg a második francia TD ágban lesz, esetleg prémiumként rakják be majd. Kép1 Kép2

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#9575) grex4 válasza marked one94 (#9573) üzenetére


grex4
aktív tag

Nincs az cáfolva. Tudom hogy tele van piroskákkal de mindegyiknek prémium tankkal van tele a garázsa és prémium előfizetése is van. Nem kell ehhez teljesítmény csupán pénz és a lovetta mellé egy minimális kitartás. Kreditet vehet akármennyi, tier 8as prém tankot akármennyit, xp-t átválthat akármennyit és ugye gold lőszer is vehető. 45%os win rate-el 250 átlag xp-vel párezer csatára kell a kitartás és bohóckodhat is tier 10-ben. Az állításom arra vonatkozott hogy csupán kitartással nem jutsz el sehova. Nem fog egy prém nélküli piroska 20 T4-5 meccset letolni mielőtt bemegy tier 10-be 1-2lövés után meghalva 30-40k minusszal zárni.

Amúgy nem játszottam T10-be de még 9-be sem. Sajna az amcsi ággal indítottam és eléggé leragadtam a T-32-nél mert pont nincs elég kitartásom letolni minden T-32 körre a farmolós kört.

üdv

(#9576) nyunyu válasza Patrick76496 (#9574) üzenetére


nyunyu
félisten

Mindt irtad, napokban kezdted az AC48-at.
AC46-rol hozott kozepso agyuval joval kevesebb penetration nullat lo, mint a top agyuval.

Assault: en kifejezetten szeretni szoktam, akar tamadokent, akar vedokent.
8.5 ujitasai persze nem jottek be, jol elbaltaztak a Malinovkat, joval nehezebb lett vedeni, mivel a palya jobb szelen levo feljaronal levo 3 bokor ele tettek egy huplit, nem lehet oda normalisan felallni, hogy az erdot tudd onnan loni.
Illetve a megforditott Sand River sem tetszik, ha gyenge gun depressionnel megvert TDvel vagyok eppen. (AC Mle48, SU-100M1, JP2)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9577) scyllarus válasza Máté94 (#9552) üzenetére


scyllarus
veterán

Artyra? Önmegsemmisítő gombot! :)

Más: én is már régóta csak normál csatákat játszom. Egyszerűen nem tudom lekezelni azokat a helyzeteket, amikor assaultnál mindenki kempel és várja az ellenfelet, ami persze nem jön... És 8 perc után sem esik le neki..
Meg a védőként a 30s alatt benyomott CAP! üzenetet, majd őrült öngyilkos rohanást az ellen (nem létező) bázisa irányába.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#9578) forras2


forras2
őstag

Sziasztok

Fel volt telepítve a teszt játék. Most frissítettem, mert még az előző verzió volt fent.
Letöltötte, de amikor telepíteném, ezt írja ki. De a játék a D meghajtóra van telepítve, így nem értem a dolgot.
Ideiglenes fájlok a D meghajtóra vannak mentve, így ez a lehetőség most nem játszik.
Valakinek valami ötlet? Nem tudok több helyet csinálni a C meghajtón :(

(#9579) robogo81 válasza forras2 (#9578) üzenetére


robogo81
aktív tag

Esetleg hibernálás kikapcsolása?
Vagy töröld a temp mappák tartalmát(gondolom ez megvolt),meg a régebbi nem használt rendszer visszaállítási pontokat is lehet törölni,ha van.
Talán a rendszergazdag jogú indítás.

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#9580) echterion válasza scyllarus (#9577) üzenetére


echterion
nagyúr

Én most kapcsoltam ki ezeket, tiszta orosz rulett ez a két mód, mert csak normálisan összedolgozó csapatok mellett működnek normálisan. 5 artista mellett meg még úgy sem.

**********

(#9581) emre válasza forras2 (#9578) üzenetére


emre
veterán

akkor pakold máshova, nekem már ezer éve nem a C meghajtón vannak a játékok

valahogy így:

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#9582) bartucc


bartucc
addikt

Két napja nagyon rákapcsoltam az M41 megszerzésére, végre futottam is egy kellemes kört az M7 Priest-tel :))

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#9583) Dobi 562 válasza Patrick76496 (#9574) üzenetére


Dobi 562
addikt

T-34-2-vel is futottam pár kört, úgy hogy venti helyett célzásgyorsítót kapott. Sokkal használhatóbbnak érzem így a tankot. :)

(#9584) Bingisz válasza Dobi 562 (#9583) üzenetére


Bingisz
addikt

Na végre rájöttetek, hogy a venti csak a szagelszívásra jó! :DDD

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#9585) scyllarus válasza Bingisz (#9584) üzenetére


scyllarus
veterán

Ventit én csak akkor rakok fel, ha nincs más használható.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#9586) Dobi 562 válasza Bingisz (#9584) üzenetére


Dobi 562
addikt

Azért 50 100-on marad fent. :K

----------------------------------------------------------------------------------
Felderítő móka. Hülye núb lettem különben mert nem védtem meg az artykat a 9-10-es heavyktől/medektől. Ma már olyan sokszor lettem lenúbozva, hogy kezdem elhinni igazuk van. Na, megyek is legózni. :DDD

Visszajátszás.

[ Szerkesztve ]

(#9587) marked one94 válasza grex4 (#9575) üzenetére


marked one94
őstag

Hidd el akad jó pár olyan is akinek se prémje se prém tank :) megy pár 1000 kört T5ben és összefarmolja gyorsan a creditet a T10 tankra. Ez a kijelentés meg hidd el hogy hülyeség hogy kitartással nem lehet T10ben játszani...

Ezentúl gyűjteni fogom ha T9-10ben játszok az ilyen pogácsákat ;)

You'll Never Walk Alone

(#9588) Black_Sheep válasza marked one94 (#9587) üzenetére


Black_Sheep
tag

Sőt, egyre több ilyen játékos ül T9-T10-ben. Ennek akkor szoktam örülni, ha az ellenfélnél arty-ban ücsörög, így eggyel kevesebb potenciális veszélyforrásra kell ügyelni.
Viszont az sem mindig jó, ha sok a profi a saját csapatban (randomra gondolok). Ilyenkor pedálozni kell keményen, hogy tudjak sebezni valamennyit, mielőtt bedarálják az ellenfelet. Játékélmény szempontjából véleményem szerint a kiegyensúlyozott csapatok a legjobbak.

(#9589) #95904256


#95904256
törölt tag

Emberünk bukkanóra mászott és forgolódott, hátramenet ismeretlen...
Utána gyakorolta a magyar nyelvet. :U

[ Szerkesztve ]

(#9590) Stigma.HC válasza Dobi 562 (#9586) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

:C Ellenséges amx hamar kidőlt így szabadon garázdálkodhattál. Jó lenne gyakrabban ilyet látni :D

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#9591) marked one94 válasza Black_Sheep (#9588) üzenetére


marked one94
őstag

Ugye azt tudod hogy artyval minden hülye tud játszani? :DDD ;] Na igen az még a jobbik eset :)
Ne is mond, néha akkor jobban kiakadok :)

You'll Never Walk Alone

(#9592) Rellind


Rellind
senior tag

Ez is érdekes volt....

(#9593) scyllarus válasza Dobi 562 (#9586) üzenetére


scyllarus
veterán

Én már az ELC-re sem tudtam más használhatót feltenni. :)
Ma találkoztam egy A-32-vel. Csak néztem, mi az, guglizni kellett, hogy megtaláljam.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#9594) forras2 válasza emre (#9581) üzenetére


forras2
őstag

De a játék a D meghajtóra van telepítve, így nem értem a dolgot.

(#9595) psycroptic válasza #95904256 (#9589) üzenetére


psycroptic
őstag

Ugyan mi lehetett az a csúnya szó amit kicsillagozott a rendszer... :DDD ?

PSNID: Tomy83PS

(#9596) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Lenyomtuk a jobb játékosokból álló csapatot. Nagyon sunyi módon játszottam. :)

Visszajátszás.

(#9597) Patrick76496 válasza nyunyu (#9576) üzenetére


Patrick76496
őstag

Na majd kiderül, mindenesetre én várom, mert a mostani szánalmasan kicsit sebez. Ráadásul ma annyira rosszul adja vele, kezd elegem lenni ebből a tankból. Olyannyira papír, és hulladék a camo-ja, többszáz méterről is észreveszik bokor mögül. Csak akkor azt nem tudom, a többit TD-st én miért nem (akármilyen tankban). Gondoltam lesz egy nagyon jól rejtőzködő tankom, de nem. Óriásit csalódtam benne.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#9598) scyllarus


scyllarus
veterán

Hála a remek MM-nek, egyedül voltam T4-es T6-os csatában. Gyors halálra készültem, de..

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#9599) Anász


Anász
tag

Eddig csak read only-ban nézegettem a fórumot, de ezt nem tudtam megállni posztolás nélkül. :)
Az előbb megvettem végre az AT-2-t és íme az első köröm vele:

“There's nothing more permanent than a temporary fix.“

(#9600) mcwolf79 válasza Anász (#9599) üzenetére


mcwolf79
veterán

Igen, az Acélfal plecsni nálam is állandó vendég, ha valamelyik AT-vel megyek :DD

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.