Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#78551) fsb1000 válasza Ebit (#78550) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igen, ez az én véleményem, és elfogadom, ha másnak más a véleménye.
Én nem tartom sem feleslegesnek sem értelmetlen kékre lőni.
Legközelebb vigyáz hogy ne kéküljön.

(#78552) rlazol válasza fsb1000 (#78543) üzenetére


rlazol
addikt

NEM. ez nem ennyire fekete-fehér. :N

akkor lenne a fejlesztő szándéka egyértelmű, ha ezzel a közös chat és rádióforgalmazásból is kizárná valamint a másik csapatnak is jelezné a kékülést (és ezáltal a bele lőtt sebzés is más elbírálás alá esne és a szenvedő csapat minden tagja kompenzációt a felborult egyensúly miatt). :K

A fejlesztő tudja egyértelműsíteni a szándékát, és ezt meg is teszi amikor egy pont után BAN-t alkalmaz. :K

Az én álláspontom szerint a kék szín egy figyelmeztetés. Egyrészt a csapattársaknak ("óvatosan kezelendő"), másrészt az adott játékosnak ("ban lesz a dologból!").

álláspontom bizonyítása:
Tomato koromban totál véletlenül, merő ostobaságból kaptam egy óra bant. Visszatértem, kék voltam. Értsd: jópárszor kékként dobott be a csatába. Egyértelműen az egyik csapat tagja voltam, különben más oszlopba kerülök stb. De nem, csapattag voltam. Pl. tudtam jelezni, a cseten keresztül, h veszélyességem csak a hülyeségemből fakad. Pár csata után ez megszűnt. Még pár csata után a garázsnevem is megszűnt kék lenni.

következtetés:
A fejlesztő tehát egy kétfokozatú (garázskék-csatakék) figyelmeztetést ad, amivel a megadja a lehetőséget a játékosnak, h összekapja magát. És igen, megadja a lehetőséget a csapatának is, hogy büntetlenül kilőjék, ha szükséges. És sajnos ez ad egy kiskaput, mert a fejlesztő nem feltételezi, hogy bárki TK-z egy olyan játékost, aki az adott csatában erre nem szolgál rá, csak azért mert megteheti, pedig az illető akár hasznos is lehetne a győzelem szempontjából.
Értem én: megteheted, megteszed. Büntetlenül kibaszhatsz valakivel, hát kibaszol. Ráfogod arra, hogy nem kockáztatsz, pedig tudod jól, hogy arrébb is mehetnél. :(

Ez hozzáállás és emberi magatartás kérdése - te magad írtad pár órája, hogy a játékbeli viselkedés összefügg az IRL-vel.... <= ezt nem véletlenül tettem OFF-ba.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#78553) fsb1000 válasza rlazol (#78552) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A másik csapatnak is jelzi a kékülést.

(#78554) rlazol válasza fsb1000 (#78553) üzenetére


rlazol
addikt

én még sose láttam, csak a -1 killt, ami nem azonos és nem következnek egymásból.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#78556) Ebit válasza rlazol (#78552) üzenetére


Ebit
addikt

Értem én: megteheted, megteszed. Büntetlenül kibaszhatsz valakivel, hát kibaszol. Ráfogod arra, hogy nem kockáztatsz, pedig tudod jól, hogy arrébb is mehetnél. :(

Igen,ezzel az fsb felfogással, csak annyi a gond, hogy a csapatának is hátrányt okoz.
Szerencsére a játékosok túlnyomó többségének, nem elsődleges célja a kék csapattárs kilövése.

(#78557) jagada válasza rlazol (#78552) üzenetére


jagada
őstag

+1 :C

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#78559) fsb1000 válasza Ebit (#78556) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem meg az a szerencse, hogy a játékosok többsége nem csinál olyan dolgokat amitől bekékülne.

(#78560) Diarmand válasza fsb1000 (#78559) üzenetére


Diarmand
senior tag

Szerintem meg az, hogy nem rak veled össze minket a random. Bár egyszer velem voltál t6-ban és előrementél Nashornnal meghalni :DDD
A kék csapattársra pajzsként kell tekinteni. Spotolhat, sebzést foghat fel, foglalhat, védhet, kempelhet a bázisnál (aka passzívan védi azt), ergo hasznos is lehet.

(#78561) fsb1000 válasza Diarmand (#78560) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Tudod az állításod bizonyítani? Van róla replay?
.
Szerintem nem is ismertél amikor még nashormmal menetem. Rég elértem az ág végét.

(#78562) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Panzer III Ausf. K, jelenleg teszt alatt, V-ös szintre szánják.

(#78563) dfsz34 válasza #40993792 (#78558) üzenetére


dfsz34
őstag

Azért érdemes szemmel tartani a kékeket, ha nem akar az ember rögtön a csata kezdés után a betöltési idővel késleltetve egy akármilyen troll ágyúból lövést kapni a seggébe :))

(#78564) [HUN]Dani válasza PR0JECTNR56 (#78562) üzenetére


[HUN]Dani
őstag

Ahogy elnézem semmivel sem tűnik jobbnak, mint a társai.

magyarsrac

(#78565) sith7 válasza [HUN]Dani (#78564) üzenetére


sith7
nagyúr

tehát tökéletes prémtank lesz belőle :DDD

(#78566) rlazol válasza [HUN]Dani (#78564) üzenetére


rlazol
addikt

a karácsonyra szánt IID ről mi a meglátás? nagyon szar lesz? hány fős legénység?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#78568) Iron Funeral válasza Bingisz (#78535) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Megéri kihúzni ezt a tankot? Eléggé RNGanyinak tűnik, elképzelhető, hogy agyvérzést kapnék tőle. :F

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#78569) Bingisz válasza Iron Funeral (#78568) üzenetére


Bingisz
addikt

Nem éri meg. Azaz a Bulldog, meg a T37 jó, de ezzel nem nagyon lehet befolyásolni a csata kimenetelét, annyira RNG függő. Olyan két véglet a tank. Az agyvérzés, amikor folyamatosan szopsz, és az eufória, amikor odamész a T110E5 mögé, és valami durva néger análpronó jelenetet játszol le vele, úgy, hogy te vagy a szerszám jobb oldalán. :DDD

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#78570) Ebit válasza fsb1000 (#78559) üzenetére


Ebit
addikt

Esetleg, ha viszont mégis bekékülne,/ gondolom, veled is előfordult már/, szerencsés, ha nem találkozik, a nagy vélt igazságosztóval./ veled/, így talán nem változnak a kék csapattárs, valamint miattad a játék elején a létszámok.

(#78571) fsb1000 válasza Ebit (#78570) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem lehet véletlenül bekékülni, én egyszer kékültem, de meg is érdemeltem. Helytelenül viselkedtem.
Nem én vagyok az igazságosztó, mert nem én döntök róla, hogy ki kékül be.
Azt sem lehet megkérdőjelezni, hogy a kékült játékos megszegte a játék szabályait, aki viszont kilövi a kéket az nem szeg szabályt, sőt a fejlesztők szándékának tesz eleget.
Ha nem lenne fejlesztői szándék a kékek kinyíratása (értsd: büntetés nélkül megszabadulhasson a csapat a kéktől), akkor nem oldaná fel a csapatsebzésre vonatkozó szabályt.
Én úgy értékelem a kékülést, hogy kizárták a csapatomból. Nem zöld már a kontúrja, hanem kék és lőhető.

(#78572) fradi81


fradi81
veterán

Orosz napot tartok T8 szakaszba(6,8,9) aki ráér jöhet.

moto g72, Ninebot d28e

(#78573) jano_77


jano_77
nagyúr

Hatalmas szopó nap végére ez legalább jól esett! Igaz viszonylag sok pénz ment el a gold-ra, de meg lett az ÁSZ! :DDD (olcsóbban is megúszhattam volna, ha nem pattog le annyi lövés :U )


replay

Bizonyára nincs szopóág, csak ma is, megint én kerültem a fasz rosszabbik végére! :U (13/35 37%)
Viszont kerestem ma közel 800K ezüstöt, tegnap pedig 1,3 millát. Jól jön a még vásárlásra váró tankokhoz. :K

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#78574) fsb1000 válasza jano_77 (#78573) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Látom, neked is bevált ez a tank. Jól termel.

(#78575) Diarmand válasza fsb1000 (#78561) üzenetére


Diarmand
senior tag

FSB1000 ez vagy a játékban tudtommal. Swamp pálya volt én meg su100y-nal mentem :K

A másik fél irányába címzett, személyeskedő tartalmat eltávolítottam. Kértem, pont nemrég, hogy itt ez ne legyen téma.

[ Módosította: #40993792 ]

(#78576) Tufa_


Tufa_
aktív tag

(#78577) fsb1000 válasza Tufa_ (#78576) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mindenből 50%??? Ilyen tényleg sosem lesz.
És azt sem értem hogy az orosz szervert miért kényeztetik jobban. Meg az amcsit is kicsit jobban.

(#78578) dfsz34 válasza Tufa_ (#78576) üzenetére


dfsz34
őstag

A rubel most nagyon gyenge, azért is van ez... Te forintban látod, de ha hirtelen mondjuk 400 ft lenne az eur, akkor a magyarok mosolya se lenne őszinte. A wg gondolom ezt figyelembe veszi.

(#78579) rlazol válasza fsb1000 (#78571) üzenetére


rlazol
addikt

77 perccel a hsz-ed előtt már leírtam itt, leírom újból. :K

NEM fejlesztői szándék a kékek kinyiratása a csapattársak által. :(((
A fejlesztői szándék csupán annak biztosítása, hogy ez gond nélkül megtörténhessen, ha szükséges.

Ha a fejlesztő el akarja távolítani a csatából a csapatára károsnak ítélt tagot, azt megteszi (autoban 3 sebző csapatlövés után).

következésképp a kék megítélésében a fejlesztő BIZONYTALAN, ezért a jelenlevőkre bízza a döntést.

És itt is lásd a korábbi hsz-em utolsó két bekezdését.

dfsz: szerintem ez előre betárazott akció volt, nem hirtelen reakció a váratlan gazdasági helyzetre.

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#78580) Tufa_ válasza dfsz34 (#78578) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Az oroszoknál mindig nagyobb akciók voltak, a listaárak pedig árfolyamtól függetlenül szinte csak pár %-ban térnek el.

Egyébként lehet volt már téma, de lehet tudni hogy mik lesznek pl az adventi naptárban a továbbiakban?

(#78581) fsb1000 válasza rlazol (#78579) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az autoban csak pár hónapja működik, a kékülés pedig évek óta része a rendszernek.
.
Ha te nem lövöd ki a kékeket azt én tiszteletben tartom, de te is fogadd el, hogy én meg kilövöm a játék szabályait betartva, mert ezt tartom helyesnek.
Egyébként nem csak én lövöm a kéket, mert az esetek nagy részében csak akkor veszem észre, hogy valaki kék ha már lövik (vagy a kék lő ki valakit), vagy megy chat-anyázás. Szinte mindig elől vagyok a kék-balhé meg hátul szokott zajlani.
Nem szoktam nézni a csapatlistát sem. Nem nagyon érdekel. Az MM jól működik.

(#78582) dfsz34 válasza fsb1000 (#78581) üzenetére


dfsz34
őstag

Ezzel egy gond van, hogy a kékségből úgy lehet kijönni, hogy javítja az ember a "normál" sebzés mértékét a TK-hoz viszonyítva. Ha folyamatosan kiszedik a kéket, akkor nem tud rátát javítani, tovább tart a kékség. Nyilván megérdemli, nem kérdés, de az alábbiak miatt mégis nettó ostobaságnak tartom automatikusan kilőni.

A kék szín nekem inkább figyelmeztetést jelent. Az első gyanús dologra kiszedem, pl tipikusan ha el se indul, de tekeri már valakire a tornyát. Ez figyelmeztető jel, hogy valószínűleg troll a játékos, adni kell az arcának.

Ha viszont látom, hogy megindul, veszi fel a harci tempót, akkor értelmetlenség, butaság kilőni, hiszen egy tankot veszít a csapat.

Ez értelmezés kérdése lehet, de szerintem a csatába belépő játékos esetében a kék szín figyelmeztetést jelent a többieknek, ha bármi gyanúsat látnak, szedjék ki, de nem azt jelenti, hogy azonnal lőjék ki.

A csatán belül aki bekékül az szintén nem tiszta dolog, ha lenne chat-em azt talán adna némi infot, de ott is általában egymást vádolták. A program a durva TK troll-t letiltja úgyis.

Más. Kivégeztem egy 3 fős kv1 szakaszt, igaz elment az 5 arany lőszerem is, de ha 3 kv1 meg a csatlósaik támadnak, akkor nem szabad finomkodni. Szépen látszik, hogy milyen jó kredit termelő ez a t-25, 5 arany lőszert röhögve kitermeli prém nélkül is, de a 2,5e 100-as benyát is.

Ilyenkor egy kicsit sajnálom, hogy nincs chat, de összeségében nekem nyugodtabb a játék nélküle. Sőt most már az xwm-t is kilőttem és rohadtul nem is hiányzik.

Az elején a csapat mozgásból láttam, hogy itt megint agy majom horda van (xwm nélkül is könnyű erre rájönni), szóval az ésszerű megoldás, hogy egy jó leshelyre menni és megölni azokat, akik úgy jönnek át a csapatomon, mint kés a vajon. Bino-t használok rajta, így azért már használható a látótávja többé-kevésbé.

Map: Ruinberg on Fire T-25 2 606 (x2 minden nap az első csatáért) 36 802
Csatában elért Achievement Top Gun, Nagy kaliber, Kaszás, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"
Legénységi XP: 5 538 Javitások: 764 Lőszer: 15 960 Teljes: 20 078 WN8: 8 681 (100)

[link]

(#78580) Tufa_ A legnagyobb bevétele onnan származik, pont azért érzékeny téma nekik a rubel szabadesése. Az orosz ember nem kap több rubelt, de sokkal többet kell fizetnie a kedvenc játékáért. A nagy piac miatt szerintem megéri nekik jobb akciókat is bedobni, biztos a marketing miatt csinálják a tartalmasabb akciókat ott, de evvan. Annyira azért nem rosszak az EU akciók sem, bár nincsenek nagy igényeim, de ezt azt mindig be tudok szerezni. Kis arany, néhány prémtank stb.

[ Szerkesztve ]

(#78583) jr1994 válasza fsb1000 (#78581) üzenetére


jr1994
addikt

Hát én nem gyakran látok kékeket és még ritkábban hogy kilövi őket a csapat. Én is csináltam 1-2 alkalommal ha ideges voltam aztán rájöttem semmi értelme. Neked jó érzés? :F Tőlem kilőheted őket, te dolgod. Csak ne az én csapatomban legyél amikor kilősz egy kéket.

Más, próbálgatom a JagdE100-at, itt van véégre egy jó csata estére. Több is lehetett volna a dmg de kétszer is ellőtték a motorom és ez eléggé lekorlátozta a lehetőségeimet:

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#78584) h1mpi válasza jano_77 (#78573) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szép! Az elején nem nagyon találta magát a célzókád. Ment mindenhova, ami a célzókör széléhez közel van :DDD

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#78585) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
van egy S51-es lövegem. Nem nagyon használom, de melyik ágyut érdemes rá használni? Illetve melyik töltényt repesz romboló vagy páncéltörőt érdemes használni?

152 br2 Ennél a páncéltörő lövedék aranyba kerül szóval repesz rombolónál maradok
vagy
203 B4 Ennél mind a 2 fajtát lehet arany nélkül venni.

Melyik éri meg ?

(#78586) Ebit válasza Khaosz55 (#78585) üzenetére


Ebit
addikt

Szia!

Kicsi /152 br2/ , és alap -normál lőszer

[ Szerkesztve ]

(#78587) rlazol


rlazol
addikt

Kharnov pályán med-del illetve TD-vel mi a követendő taktika?
egyik oldalról se nagyon tudok mit kezdeni...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#78588) fradi81 válasza rlazol (#78587) üzenetére


fradi81
veterán

Nem kell nagyon előremenni akkor nem szednek szét. Csak csipegetni ahol lehet, érdemes sokat mozogni.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#78589) jano_77


jano_77
nagyúr

másnál is lehaltak a szerverek? EU1 és EU2 is 200 körüli a ping!? :F Most hogy hagyott játszani a játék! :W

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#78590) bluyoo válasza jano_77 (#78589) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Sajnos igen! De így nem is erőltetem az EU2 sem.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#78591) h1mpi válasza jano_77 (#78589) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem minden ok

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#78592) galervin93


galervin93
őstag

Nálam 50-60 ms ping, jobban zavar, hogy a laptopomon 4(!) és 60 között ugrál az fps... Kinyírok minden sz*r háttérben futó progit, nem tudom, mi indult el, de leszanálom...

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#78593) jano_77 válasza Tufa_ (#78576) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nem rossz, de én ezüst buff-nak most jelenleg jobban örülnék. Tudom hülye az aki ezüstre költ!

(#78581) fsb1000: nem szóltam hozzá eddig a kékséges story-hoz, de most megteszem! Voltam már én is kék többször is, mikor vmi barom elkezdett lődözni és kiszedtem a csába! Akkor szerintem megérdemelte a nyomorék, de ezután még jó pár csatában kék maradtam hála a gyökérnek! Értelmezésed szerint akkor engem a következő csatában simán kilőttél volna mert kék vagyok!? Pedig általában - van mikor elcseszem - a csapatnak hasznára szoktam válni, legtöbbször az első 5-ben végzek sebzésre és XP-re is! Na most akkor kérdem én, ha az elején kiszedsz, mert kék-ként kezdem a csatát egy megelőző csatában elkövetett "jogos" teamkill miatt, akkor szerinted hasznára válsz a csapatnak azzal, hogy kilősz vagy sem!? Egyébként sok mindenben Neked adok itt igazat a meglátásaidat illetően, de ebben szerintem nagyot tévedsz! Gondold ezt át újra ebből a szemszögből is szerintem.

(#78584) h1mpi: sajnos tényleg jó volt a szórása. :B

Most úgy tűnik helyre állt a rend a ping-et illetően! :K

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#78594) h1mpi válasza jano_77 (#78593) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem elment most egy csatám, mire visszaléptem, szval nem jók a szerverek teljesen...

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#78595) adamgreen


adamgreen
senior tag

Valami gebasz van :C

Szerverek 200-300 pingel játszhatatlanok. ugrál az összes tank :C :C :C

(#78596) bluyoo válasza adamgreen (#78595) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát én ennek nem örülök ennyire! :)

Bazinga!

(#78597) fradi81


fradi81
veterán

EU1-en megyünk szakaszba itt minden ok

moto g72, Ninebot d28e

(#78598) Mcray


Mcray
senior tag

Végre van egy olyan visszajátszásom amire még Jingles is büszke lenne :DD

Szakasztársam egy Szerb nő volt. Nagyon jól tolta :))

[link]

[ Szerkesztve ]

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#78599) szbalogh


szbalogh
őstag

Na megyek gurulok pár kört. Előre is elnézést a kilőtt csapattársaktól :DDD

Nick: HE_Storm

(#78600) zozyk válasza Mcray (#78598) üzenetére


zozyk
addikt

:C :DD Képnév... :D
104316_tiger_punci.jpg

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.