Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#71651) zozyk válasza Oxy.kiraly (#71650) üzenetére


zozyk
addikt

Ha 9-nél csinálom a képet,ugyanez lett volna... :D:D

(#71652) tigerk válasza benvolio (#71646) üzenetére


tigerk
tag

Hali
Hidd el csak az isu olyan jó onnan csak lefelé megy az út (obj 704 sem annyira jó már max még az obj 268 ami egész jó lenne ha nem lenne olyan su-152-esen baromi lassú lövedéke).

(#71653) xAttilax válasza tigerk (#71652) üzenetére


xAttilax
senior tag

szerintem pont fordítva a 704 a legjobb gép azon az ágon, sokkal használhatóbb mint az isu (268-ról nem is beszélve). 268 meg a saját tierében egy fos. kb 10 csatát mentem vele és vissza is ültettem a legényeket a 704-be.

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#71654) ng0ofy válasza zozyk (#71648) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Nekem ilyen nem szokott lenni (:

Djuree, a Prohardveres WOT klánba hogy lehet belépni? Platoonozás céljábol szeretnék (:

(#71655) fradi81


fradi81
veterán

Melyik is az a weboldal ahol a tankokonn gyakran használt skilleket lehet megnézni?

moto g72, Ninebot d28e

(#71656) benvolio válasza xAttilax (#71653) üzenetére


benvolio
őstag

Na akkor nem tudom mi lesz, majd elválik nekem melyik tetszik, ez az ISU úgyis hosszú távú lesz nálam egyelőre, mert free gamer-ként nekem nyögve nyelős a haladás és nincs kópé se az újabbakra, más ágon is haladni kell. Próbálom megtalálni az adott ágak nekem tetsző darabjait, nem célom a X-es tier egyébként.

(#71657) sebijani1982 válasza xAttilax (#71653) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Benvollo
DETTÓ!

ISU-val távolról kellene németesen sniperkedni, de ahhoz pontatlan. Viszont az Obj. 704-el lehet "arctámadózni" is. Sniperkedni továbbra is borzasztó, cserébe a célpontok nagyobbak. :-)

268-at pár patch-csel korábban nerfelték: leginkább az atütését . X-es TD-k között vannak sokkal nagyobb alfa sebzéssel rendelkező alternatívák. (Jgdpz. E100, FV215b 183, vagy a 6 töltény miatt a Waffen E100-as.)

Haver a T30-at és a T95-öt dícséri nagyon! (T95viszont atom lassú, ezért arty mágnes)

Ma jött ki a 9.4 teszt szerver. Ott ki tudod próbálni mindet. Nem kavar be a normál fiókodba.

[ Szerkesztve ]

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#71658) benvolio válasza sebijani1982 (#71657) üzenetére


benvolio
őstag

A T30-ast én is kinéztem magamnak, egyelőre a T25/2-nél tartok, csak nálam a WOT malmai lassan őrlik az ezüstöt. :) Ami nálam eddig elérte az örök garázst azaz E75 és IS3, ezek az akciókban szerzett aranyból megkapták az állandó álcafestést is. :)

(#71659) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Na ma csak 14 tetves csata kellett az 5 győzelemhez. Ja és az arty full hpról kiszed úgy, hogy a dombról jövök le 60 al. Nemérdekes. Ez mind mind teljesen véletlen.

(#71660) fradi81 válasza v!ct0y (#71659) üzenetére


fradi81
veterán

Én is lőttem már ki gyors tankot arty-val nem egyszer, skill ;]

moto g72, Ninebot d28e

(#71661) Angel1981 válasza Zeratul (#71559) üzenetére


Angel1981
veterán

Teljesen egyetértek!
Úgy csináltam vele 7 killes tankászt, hogy HP-t nem is vesztettem - Ensk, T8.
De volt olyan is, hogy első spot után 2,5 másodpercig éltem - szó szerint.

Valóban nagyon térkép, és MM függő, ebből adódóan frusztráló is vele a játék - és eléggé gyengén is teljesít, a statisztikák alapján.

(#71662) ng0ofy válasza fradi81 (#71660) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

jaja, csak skill kell hozzá, egyszer nekem is megvolt. Full szétterült célzókörrel odatettem, ahova gondoltam, hogy érkezni fog és kicsit imádkoztam, bejött (:

Meg amikor már eltűnik és vakon utána lősz artyval erre a narancssárga felirat megjelenik :P

Az új barátom a kv-2; nem lehet megunni ezt az ágyút!

(#71663) h1mpi válasza ng0ofy (#71662) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ja csak a KV2 tornya az maga a TOG szerű élmény célpont :D

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#71664) ng0ofy válasza h1mpi (#71663) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Lassú, papír, lassan tölt, pontatlan. Ha tudom jól használni, akkor semmi gond. Csak addig mutatom magam, míg lövök egyet, akkor meg régen rossz, ha rád tudok lőni ;]

(#71665) zuchy


zuchy
őstag

Még nem töltöttem fel soha replay-t, de egyszer ezt is ki akartam próbálni.

Egy laza csatát mentem az IS6-al, 4 kill meg egy tank mester. Akit érdekel: [link]

PC-STYLE.hu

(#71666) fradi81


fradi81
veterán

Paradicsompüré vacsorára :)

moto g72, Ninebot d28e

(#71667) ddt500hu válasza h1mpi (#71636) üzenetére


ddt500hu
veterán

Tök egyszerű. Azt kell nézni, hogy a top tieres tankokban kik ülnek mert az xvm nem törődik vele. Ő csak összeadja a wn8-at. Már ahogy én megfigyeltem de lehet, hogy tévedek.
Egyszerű példa.
T8-as csatában nekünk van 3db 1800wn8-as Is3, 1 1400 wn8-as 50 100. Az ellenfélnél van egy 3000wn8-as M6, 3 2500wn8-as KV85 és az xvm szerinte nekik van esélyük nyerni, holott a két tier különbség miatt egyszerűen nem tudnak mit kezdeni az elvileg gyengébb játékosokkal.
Szóval hiába ír 57%-ot az xvm ha az egy lila T37 miatt van és felül meg ott a full tomato 3db E100 az ellenségén meg 3 zöld E100 van.

(71657) sebijani1982

A 268-nak nem az átütését nerfelték mert az a nerf előtt is 303 volt hanem a sebzését vették le 850-ről 750-re amit ráadásul alig ad be. Sokkal gyakoribb, hogy 600-at lő. Az utolsó csatámban első lövés 588, második 587!!! :Y
A Waffen E100-nak már nincs 6 lőszere csak 5.
268 valóban sokkal rosszabb lett (pláne, hogy 300k XP kell hozzá) de fürge és jó a camója és pontos az ágyúja. JPZE100-é is pontatlanabb a 183-é meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#71668) mtade válasza ddt500hu (#71667) üzenetére


mtade
aktív tag

Nekem csak a meccs végén látszik az esély. Az pont elég. Talán még az sem kellene. A jó statos játékos egy külön kaszt, egy top tier lilába tegnap majdnem belevertem egyet, bázistól 2 méterre beállt kempingezni, amíg a támadóéket szétszedték...

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#71669) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Csak szerintem jobb a maga szintjén a 13 75 mint a 13 90? Nagyon nagy csalódás eddig, nem megbízható ez az ágyú és irdatlan sokáig tölt. Azon filózok, hogy visszaveszem inkább az előzőt, azt élveztem a végére.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#71670) Bingisz


Bingisz
addikt

Életemben először láttam (azaz linkelt egy klántársam) egy csalót:


Tegnapi napja:

Ezt nem tudom elképzelni. Tuti fake az egész, de szerveradatokat tör, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#71671) rlazol válasza Bingisz (#71670) üzenetére


rlazol
addikt

látom, h folyamatosan nyer és elképesztő a WN8-a, ami nincs összhangban a korábbi teljesítményével. Ezzel együtt, miből derül ki a csalás és miben nyilvánul meg?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#71672) Gergo_R6 válasza ddt500hu (#71667) üzenetére


Gergo_R6
csendes tag

Igen igazad van a szamitasban, de ha jol tudom 2fele keppen is lehet szamoltatni wn8 es csata alapjan is. Az esely szamitas egyebkent az esetek 90% bejon. A tankokat is nezni kell, pl 1 spotter magas wn8al siman lehozza a csatat, ugyanez igaz artyra is szerintem, inkabb legyen a csapatomban egy kek vagy lila tier8 papir spotter mint 1 zold e100. Az uj modoknak koszonhetoen megfigyelheto az is hogy pl mennyi a HP elteres a 2 csapat kozott, eleg kiabrandito tud lenni, hogy a csapatodnak 2000el tobb HP-t kell lelőni a győzelemhez.

(#71673) jr1994 válasza ddt500hu (#71667) üzenetére


jr1994
addikt

Eddig is hülyeségnek tartottam az xvm esélylatolgató százalékát, de ha ez igaz, tényleg felesleges. Egyszerűen ránézek a színekre, ha nincs nagy különbség úgyis az rng meg a játékosok tényleges teljesítménye, akár lelkiállapota dönti el a csatát. Hogy lehet a %-ot kikapcsolni? :D (Jacktor packom van)

A HP kijelzés nagyon hasznos, sokat segít pl 8-8 állásnál ha látod hogy a csapatok hp-ja kinek a javára pl 10000-6000, lehet látni hogy hamar vége lesz már.

[ Szerkesztve ]

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#71674) Bingisz válasza rlazol (#71671) üzenetére


Bingisz
addikt

Például, hogy A44-el nem lehet 9800-at sebezni egy körben. Ráadásul minden körét megnyerte vele, és még sincs vele tankásza.

Érdemes megnézni az adatait a tankokkal, a rekordja AFK pantherral van 10k+ sebzéssel.

Az az érdekes, hogy hogyan csal. Ezt nem tudom elképzelni. Nem hiszem, hogy a csatákban csalna, mert olyan statisztikákat csinál amit még csalással se lehet szvsz.

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#71675) Bad Pritt válasza rlazol (#71671) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát kb ennyi, folyamatosan nyer és elképesztő a WN8-a. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#71676) Tomi0703 válasza Bingisz (#71670) üzenetére


Tomi0703
őstag

Csalók, azonnal újratöltődő ágyúk... Mi van itt? :))

[ Szerkesztve ]

(#71677) xAttilax válasza fradi81 (#71666) üzenetére


xAttilax
senior tag

Szép volt, grat!!! én még mindig szenvedek a kv1-el, valahogy nem adja

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#71678) rlazol válasza Bingisz (#71674) üzenetére


rlazol
addikt

vagyis valahogy az XVM felé kimenő adataiba nyúl bele?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#71679) Bad Pritt válasza rlazol (#71678) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem feltétlen, a Bingisz által linkelt kép ingame lett lőve.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#71680) vhw válasza Bingisz (#71674) üzenetére


vhw
addikt

- "Mű" CW csata ("...és még sincs vele tankásza")
- Hajnalban, alacsony játékos-számnál kis bohóckodás a haverokkal.

Van megoldás mindenre...

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#71681) rlazol válasza Bad Pritt (#71679) üzenetére


rlazol
addikt

akkor?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#71682) Bingisz válasza vhw (#71680) üzenetére


Bingisz
addikt

A mű CW csata nem hiszem, mert 300 csatán keresztül csinálta ezt. Az esti bohóckodással is ugyan ez. Túl sok csata.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#71683) Kean_Sorbo válasza Bingisz (#71682) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Ebben a játékban nem lehet csalni, mert a szerver számol mindent. Itt valami más lesz.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#71684) vhw válasza Bingisz (#71682) üzenetére


vhw
addikt

300 csata?
Na de mennyi idő alatt?
Mennyi fake landing csatát lehet lenyomni... csak ismerősök/klánok - 10-20 fős 2-3-4...x-dik fiókos kamu klánok - kellenek, meg valami jelentéktelen landing.

F@szság? Igen... de ha neki erre keményedik... Látszik az egész fiókon, hogy erre van csinálva.
Mégiscsak "valószerűbb", mint hogy feltöri ezért a játékszervereket.

(A company csaták még mindig a sima random statba számítanak?)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#71685) Bingisz válasza vhw (#71684) üzenetére


Bingisz
addikt

Egy hónap alatt.
Igazából két srác mindenképp van, X5_, és 666tucka. Az utóbbi nincs klánban.

Lehet, hogy ez a százados csalós dolog van amúgy, csak nagyon furcsa. Na mindegy, remélem Silentstalker utánajár jobban.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#71686) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

"- Storm is now aware of the “ghost shell” bug in 9.4 (shells are flying through tanks)"

A következő javítás meglehetősen szerény újdonságtartalma ellenére is ragyogó lesz.
Nincsenek új HD modellek? A Havok-ot az életbe sem élesítjük a játékban? A többmagos támogatás ítéletnapjára lesz kész? Sebaj srácok, visszahozzuk a szellemlövedékeket! ;]

(#71687) tigerk válasza PR0JECTNR56 (#71686) üzenetére


tigerk
tag

Szerinted miért osztogatják ennyire a prémium tankokat?Egyszerűen csak húzzák az időt és ülnek a babérjaikon meg a külsős modellező csapatokat hibáztatják....Nem véletlen szerintem hogy nem xp farmolós küldit kaptunk hanem ilyen szar naponta 1x-set.

(#71688) galervin93


galervin93
őstag

Bohózatba illő csatám KV1-gyel:

[link]

Az eleje nem túl izgalmas, kellett pár mellélövés, míg rájöttem, hogy érdemes volna megvárni a beszűkülést. :-))) Aztán 12 percnél kezdődik a vicces rész. A tolatásnál gondoltam bemegyek én is a bázisra, aztán inkább elindultam megkeresni a nehéz tüzéreket. Közben fél szemmel már láttam, hogy a másik oldalon szétkaptak minket, sőt már a bázison át feém jönnek, ezért indultam vissza. Na onnantól jött az epik rész, fullról lelőttek 10 hp-ra, és még maradt két tankjuk. Szegény DW lehetett volna okosabb is, nem tudom mit csinált. A kis 3-as a végén meg egyértelmű volt.
Ez az első ászom, a legtöbb killem is csak 6 volt eddig. (Mondjuk az össz sebzés meg annyira nem lett magas, sokat "loptam".)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71689) Kean_Sorbo válasza galervin93 (#71688) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Hú, ez fájdalmas volt. :DDD A végén az a csúcssebesség.
Egyébként gratulálok. ;)

Nem kötekedésből, de szerintem túlságosan benagyítasz közelharcban, egy gyorsabb tankot nehéz így követni. Később szerintem gondok lesznek ebből (nem fogod átlátni az adott szituációt).

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#71690) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Szerintetek lesz valaha nagyobb akció a T8-as prémium tankokra?
A T34 érdekelne és a Jagdpanther pak 8.8.
Egy 50% jó lenne. Az a vicc tudnék venni másik fiókot, ahol ezek megvannak, de az a bajom, hogy a kettőt nem tudnám vinni....

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#71691) vhw válasza h1mpi (#71690) üzenetére


vhw
addikt

50%-os leárazásra még sosem volt példa T8-ban.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#71692) Simi37 válasza h1mpi (#71690) üzenetére


Simi37
őstag

Karácsonykor tuti lesz de van egy örökös szabály:
II-V 50% kedvezmény
VI-VII 30% k
VIII 15% k
Ennél se kevesebb se több a prémtank akció. Legalább is tavaly karácsonykor és az év során elszórva is ez érvényesült.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#71693) Diarmand


Diarmand
senior tag

A tegnapi nap annyira kivett, hogy nem bírtam aludni és így mentem pár meccset éjjel a tájppal, köztük egy második ilyet :D

Ahol kellett oda szórtam az aranyat (jagde100), de összességében egy kis plusszal jöttem ki. Egyre jobb haverok vagyunk ám :K

(#71596) Angel1981
Így viszont sokkal jobb lesz, mint amilyen most. Igaz, kaphatna annyi hp-t, mint az AT7, mert az ágyúja még úgy is gyengébb lenne, de legalább nem megy majd kilencesbe 170 pennel, ahol pl egy SP-nek helyt kell tudnia állni ugyanekkora átütéssel. Jó változtatás ez.

[ Szerkesztve ]

(#71694) h1mpi válasza Simi37 (#71692) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez nem jó hír :(. Akkor kivárom, hogy akcióba legyenek. A Löwében tudom a német TD-k embereit képezni?

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#71695) vhw válasza h1mpi (#71694) üzenetére


vhw
addikt

Mivel a Löwe egy nehéz tank... így nem igazán.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#71696) Drenadar válasza h1mpi (#71694) üzenetére


Drenadar
veterán

prémium tankba csak azonos típusú(könnyű tank, médium, nehéz, arty, td) tank legénységei tehetőek be!

Amennyiben mást teszel bele úgy azokra a legényekre is érvényes lesz a % bünti valamint hogy kevesebb xpt kapnak.

(#71697) scyllarus válasza h1mpi (#71694) üzenetére


scyllarus
veterán

Minek szenvednél a Löwével, ha ott a JagdTiger 8.8 erre a célra?
(Félreértés ne essék, nem a Löwe maga a szenvedés, csak TD legénységképzésre az)
Mivel nincs nekem, nem tudom a legénység megoszlását, 1 az 1-ben mibe stimmel (gondolok itt az 5-6 fő, 2 töltő/2 rádiós verziókra)

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#71698) galervin93 válasza Kean_Sorbo (#71689) üzenetére


galervin93
őstag

Köszi!
Ezt a belenagyítást én is észrevettem, meg is lepődtem rajta, magamon nem vettem észre játék közben. :-D A BDR-nél elég látványosan kivártam, hogy pont a hátsójába lőjek.
Majd megpróbálok figyelni erre, csak korábban túl sokat puffogtattam mellé a türelmetlenségem és pattogtam a figyelmetlenségem miatt.
(Egyelőre nem tervezek feljebb lépni, a KV1 már elit pár napja, de nem vettem meg még utána semmit. Egyelőre felhozom fullosra a két 5-ös TD-met, meg a KV1S-be is tolok néhányat, KV85-re gyúrok (ide megy majd a KV1 legénysége). Ja meg persze a T-34-85 med, ami már hatos, de nem hagytam ki a 30%-os akciot, 600e-ért ajándék volt. :-)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71699) h1mpi válasza scyllarus (#71697) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Oké amcsi heavyre kell prém és német td-re. Még a Dicker Maxon gondolkozom, mert az olcsóbb, mint a 8.8-as.

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#71700) Drenadar válasza h1mpi (#71699) üzenetére


Drenadar
veterán

kevés lőszer, nagy sebzés, papír test... pont az ellentétje a 8.8-nak :D

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.