Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#71601) h1mpi


h1mpi
nagyúr

27%-os roundot, hogy tud össze rakni az MM? :U Ezt kéne fejlesztenie a sok okosnak ott a WG-nél, nem a baromságaikkal lennének elfoglalva...

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#71602) sebijani1982 válasza h1mpi (#71601) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Mert tankfüggő az MM és nem játékosfüggő!
Egyébként a legjobb érzés a 20-40 %-os csatákat megnyerni... :DDD :DDD

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#71603) Bingisz válasza Drenadar (#71591) üzenetére


Bingisz
addikt

A tankokat vissza tudják rakni, de a legénységeket nem.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#71604) dfsz34 válasza h1mpi (#71600) üzenetére


dfsz34
őstag

Én a bulldogra raktam átmenetileg, hatodik érzéket felraktam rá, az a legfontosabb amúgy is. Majd később mennek a T29-be, ezért nem választottam más (nehéz tankra más skill sor kell) de még sok van hátra, mire kifejlesztem, én az említett jumbo-val húzom.

A bulldog per pillanat szerintem a legnagyobb fun tank játékban.

A te témád, pont volt szó erről nemrég, hogy el kell döntsed a jumbo-val, hogy rárakod-e a top tornyot, mert az jóval gyengébben páncélozott, cserébe jobb ágyút lehet rárakni, látótáv, töltésidő, célzásidő, pontosság stb.

A stock toronnyal viszont jól lehet hull down-ba menni meg közelharcra, nehéz belőni a testét is meg a tornyot is, ha a stock van rajta.

Érdemes mindig forgatni, az eleje forgatva, de bedöntve is nagyon jól pattint. A kis sz.rok csak úgy pattognak róla mindenfele. Nekem az ágyúk nem tetszenek egyedül, kicsit kevésnek érzem, olyan, mintha szúnyog csipkedne, olyan érzés.

(#71605) Djuree válasza h1mpi (#71601) üzenetére


Djuree
félisten

én már 10%-osat is játszottam párszor, bár olyan rég volt már,...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#71606) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Aloha!

Technikai kérdés:
Milyen VGA ajánlott egy E8400 proci illetve 6gb ram mellé, ha csak a WOT teljesítmény a szempont?

Thx! :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#71607) PR0JECTNR56 válasza FoBCRaistlin (#71606) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Még érdemes lenne leírnod, hogy milyen felbontáson játszanál.

(#71608) jimmy74 válasza sebijani1982 (#71594) üzenetére


jimmy74
őstag

Azért az nem biztos hogy lemmingek ha egy oldalra mennek.Kis map-on ez jó megoldás is lehet ha nem idióták a társak mert ha cw-nek akkor tudják hogy megnyomjàk elöl aztán vissza helpet lőni.Menj a többséggel hobban jársz ne légy mártir mert nem lesz se sebzéset se xp se credit amúgy meg sokszor van igy nálam is de nekem valahogy sikerül ezt forditani mert látjàk hogy meglehet nyerni és más is visszajön.Egy biztos:arrol leszoktam hogy induláskor rögtön megyek a vélt nyerő helyre majd percek múlva kiszednek!

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#71609) szbalogh válasza FoBCRaistlin (#71606) üzenetére


szbalogh
őstag

Radeon 6570

Nick: HE_Storm

(#71610) FoBCRaistlin válasza PR0JECTNR56 (#71607) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

2 opció lenne.
1680*1050 20" vagy TV-n Full HD 42"

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#71611) fradi81 válasza FoBCRaistlin (#71606) üzenetére


fradi81
veterán

Minimum grafikára? Arra jó a 7000 körüli használt vga.

moto g72, Ninebot d28e

(#71612) FoBCRaistlin válasza fradi81 (#71611) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Bocsi, jogos, félre érthetően fogalmaztam.

Szóval a lényeg az lenne, hogy akadás mentesen még, de a lehető legszebb grafikával menjen a game.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#71613) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Megfigyeltem, ha kifejlesztek egy magyobb tieres tankot onnantól az alacsonyabbal nem megy a játék. Pl. mióta megvan a JagdPanther II az I-el nem tudok játszani...

Amúgy szerintetek felszerelésből mit tegyek a JagdPantherekre? Most csigaszem, háló és venti van.

A Sherman Jumbon hagyom az alap tornyot, mert csak a lövések számában van difi és egy kicsit a pontosságban. De az nem kárpótolja a torony erejét :)

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#71614) Oxy.kiraly válasza h1mpi (#71613) üzenetére


Oxy.kiraly
tag

Nekem vent, töltésgyorsító és álcaháló van.

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#71615) dfsz34 válasza dfsz34 (#71604) üzenetére


dfsz34
őstag

A bulldog a legnagyobb fun tank, még így is, hogy nincsen kamo meg látótáv növelő skill a legénységen csak hatodik érzék. Mikor lakeville-n még el sem kezdődött a csata és burst sebzéssel leszedek 1200 hp-t egy bamba T34-ről :)

A mai nap túl jól kezdődött, félek a folytatástól...

Тank Wins Átl.Sebzés WN8
M41 Bulldog 1/1 2682 4962 (100)
E 25 1/1 2766 7131 (100)

(#71616) h1mpi válasza Oxy.kiraly (#71614) üzenetére


h1mpi
nagyúr

csigaszem nem érdekes?

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#71617) Oxy.kiraly válasza h1mpi (#71616) üzenetére


Oxy.kiraly
tag

Én álcát használok, de a csigaszem is jó, ha azt használod, akkor sokkal jobban látsz.

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#71618) PR0JECTNR56 válasza FoBCRaistlin (#71612) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

HD7770 1Gb és ami attól jobb Nvidia fronton is nézelődhetsz. A konfigodat és az 1080p-s felbontást alapul véve ez már elbírja a játékot, akár néhány moddal is társítva, közepestől jobb grafikai beállításokkal. Amit érdemes tudni, hogy a WoT nem támogatja a többmagos processzorokat, tehát egy szálon kell a lehető legmagasabb órajelnek lennie, de ez az E8400-el megoldottnak tekinthető.

(#71619) h1mpi


h1mpi
nagyúr

1400 felfogott dmg a Jumboval :DDD Kicsit olyan, mint amikor a T29-est lövöm csak most én vagyok jó oldalon :P

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#71620) Arpee78 válasza sebijani1982 (#71594) üzenetére


Arpee78
senior tag

Mostanában Random módban 10 csatából legalább 6-7-ben a csapat egy oldalazik. Teljesen mindegy melyik Tier. Természetesen emiatt "bukovári" a csata

Önmagában az egyoldalazás nem feltétlenül rossz vagy jó. Ahol nincs elég fedezék és hely ott lesz gond, mert nem tud érvényesülni a létszámtöbblet. Nem várható az a rush szerű nyomulás mint a szervezett csapatokban, ezért randomban sokkal jobban építenek a fedezékből csiki-csukizásra. Ahol 1-2 jármű fér el ott ennyi fog harcolni ugyanennyi ellenféllel szemben, miközben a tömeg ott bámészkodik mögöttük.
A másik lehetséges probléma, ha a lemmingek könnyen oldalba támadhatók, például a pálya közepéről lövik őket, nyilván szét kellett volna szóródni legalább a pálya közepéig. A harmadik bajság amikor túl kevesen védik a másik oldalt. Ja és a negyedik ok a lemmingek vereségéhez, az 1-2 noob aki az üres oldalon akar nyomulni.

Szerintem öt dolgot lehet tenni lemminggezés esetén:
-Beállunk védekezni az üres oldalon és távolról támogatjuk a lemmingeket ha lehet. Ezt akkor ha: Túl kevesen maradtak védeni. A járművünk valami defenzív/support cucc, pl T28, T95, Sturer Emil. A védekező csapatban valami hiányzik, pl csak papírpáncélos TD maradt, akkor jó ha van előtte egy scout vagy egy golyófogó heavy. A védők érdeke, hogy minél később és jobb helyen fogadják a támadóikat és minél tovább tudjanak támogatni.
-Elindulunk a frontvonalra és a lemmingek élén vezetjük a rohamot. Például assault heavy-vel top tierként(szerintem a csata kezdetén a lista tetején lévőknek kellene az élen haladni) vagy egy jó aktív scouttal.
-Ha a lemming sereg oldalról nyitott, akkor célszerű arrafelé helyezkedni.
-Ha pedig sem a frontvonalon, sem a védekező oldalon, sem a front oldalán nem tudnánk hasznosulni, akkor várjunk valahol a lemmingek és a védők között.
-Mindig van 1-2 noob aki elrohan az üres oldalra, ált piros, sárga vagy zöld stattal. A sárgák és zöldek még megírják a szokásos "noob lemmings" szövegüket és aztán halnak meg haszontalanul. Ezeket lehet követni ha elég gyors tankkal vagy, a noob jó lesz spotternek és golyófogónak. Majd ha megpusztult visszatérsz az előbbi megoldások valamelyikéhez.

Szerk: HOW TO HANDLE LEMMING TRAINS Nem olvastam el, nem tudom egyezik e az én véleményemmel.

[ Szerkesztve ]

(#71621) superfly2


superfly2
tag

Nem tudja valaki hogy a Centurion I-re kb mennyi sebzéstől ad tank ászt? Most mentem egy meccset, mindkét oldalon 4-4 T9-es tank volt, sebeztem 3680-at(ami a legtöbb volt) és spotoltam 1379-et és kaptam rá egy sz.ros 2. osztályt :U

(#71622) bigobert válasza FoBCRaistlin (#71612) üzenetére


bigobert
tag

Szia!

Én HD 7770-en játszottam sokáig, és fullHD felbontás mellett, közepes, néhol magas grafon bőven játszható volt. legalábbis 2-3 patch-el ezelőtt. Aztán recegni kezdett a ventije, így levettem olyan minőségre, hogy ne pörögjön 55% fölé. Akkor AMD-s procim volt, így az erősen korlátozta a teljesítményt.

(Visszaküldtem a kártyát gariba, most jött meg nemrég, szóval eladó :) Bár még várom hozzá a munkalapot, hogy egyáltalán cserélték vagy javították, mert ugye telefonba csak annyit mondanak, hogy a márkaszervizbe küldték, és azt ők tudják. Magyarország...)

(#71625) vhw: Gigabyte, HD7770 OC Rev 2

[ Szerkesztve ]

(#71623) v!ct0y válasza superfly2 (#71621) üzenetére


v!ct0y
veterán

XP re adja :) De ez változó. Lehet, hogy holnap megadja ennyire is.

(#71624) jagada válasza Arpee78 (#71620) üzenetére


jagada
őstag

Nem kell 100%-ban bízni a statokban, tegnap is nyertünk full tomato bandával 34% nyerési esély mellett, és csak én voltam egyedül citromsárga a csapatban, ami azért elég gáz az ellenfél szempontjából, mivel ott voltak sárgák, zöldek, sőt lilák is!

[ Szerkesztve ]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#71625) vhw válasza bigobert (#71622) üzenetére


vhw
addikt

Milyen márka volt a 7770?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#71626) Arpee78 válasza superfly2 (#71621) üzenetére


Arpee78
senior tag

Nem sebzésre adják, hanem xp-re. Link 1235 A legalacsonyabb amire adták, de ez folyton változik.

(#71624) jagada Nem bízok 100%-ra a statokban. Az említett béna húzást ugyanúgy elkövetheti egy statpadder lila és egy mindig felderítővel és gyenge géppel játszó piros.

[ Szerkesztve ]

(#71627) KaLeun válasza vhw (#71536) üzenetére


KaLeun
senior tag

Nem játszottam vagy egy hónapig és most visszakapcsoltam, de egyáltalán nem éri meg azért, hogy talán ezer csatánként egyszer olvashatok valami elmés szösszenetet. Ellenben szinte minden csatában megy a céltalan farok méregetés, oda-vissza ugatás és a bűnbak keresés.

Csata elején megszakadt a netem, mire visszaérek már nekem ugat egy 2k wn8-as IS-6 az ellenféltől. A nagy übermensch a redditből, a tuti wr-jével, full golddal, döntő többségben szakaszban, WN8 húzó gépekkel és a "noob"+"cry"+"kid" hármasban kimerülő szókincsével van annyira felsőbbrendű, hogy egyedül betaktikázza magát 4 t8-as med közé és ezután arra veri magát, hogy az AFK artymat kilőtte kemény 3 lövésből.

Cila

(#71628) superfly2


superfly2
tag

Értem, köszi a válaszokat! :R

(#71629) sebijani1982


sebijani1982
senior tag

Köszönöm mindenkinek a lemminges kérdésemre a válaszokat. :R :R

Igyekszem megfogadni! :R :R :R

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#71630) xAttilax válasza KaLeun (#71627) üzenetére


xAttilax
senior tag

És te nem is mondtál semmit? Ellenfél nem szokott ugatni, hogy van egy free kill a pályán

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#71631) h1mpi


h1mpi
nagyúr

ha megvan a lánc, akkor érdemes fent hagyni a megerősített rugókat?

Szerk: Sherman Jumbo esetében

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#71632) PR0JECTNR56 válasza h1mpi (#71631) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Az adott tanktól függ, de általában nem, mivel arra a helyre kerülhet egy taktikailag hasznosabb felszerelés.

(#71633) 04ahgy válasza h1mpi (#71601) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A WG-nek nincs köze az XVM-hez és az esélylatolgatásához. Az egy 3rd party dolog. Ha máshogy állítod be, más %-ot kapsz.

A WG-nek nincs köze a performance, efficiency, WN4-6-7-8 ratingekhez sem. Nem fog ezekre építeni, sokszor le lett már írva.

Ha zavar, kapcsold ki a % kijelzést, vagy teljesen az XVM-et.

Amúgy meg semmit nem jelent, a múltkor beírta valaki, hogy get rid of them, 72%, és akkora 15-3-as bukó lett, mint a ház!

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#71634) vhw válasza bigobert (#71622) üzenetére


vhw
addikt

Nekem egy Sapphire 7770 végezte így... de akkor nincs összefüggés.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#71635) jimmy74 válasza PR0JECTNR56 (#71618) üzenetére


jimmy74
őstag

Sajna nekem is ez a baj....6 magos amd phenom, 4 gb ramddr5;hd7770 a monitor csak hd(nem full)és full grafikán beszaggat.amugy közepesen is csak 30-70 közt van, rosszabb ennél meg a fehér havas pályákon van.
Mivel a lapom amd-s nincs valami jó erős egyszàlonfutó mag az amd-től amivel a grafika fullon mehetne?!

WoT:jimmbo

(#71636) h1mpi válasza 04ahgy (#71633) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Érdekes nekem 90%-ra bejön, amit jósol...

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#71637) LobiDrg


LobiDrg
aktív tag

Egész korrekt napot zártam magamhoz képest és többnyire normális csapattársakat is kaptam :K Mikor az első csatára összehoztam a Pantherrel a Radley Walterst akkor már tudtam hogy nálam van a szerencse.Az IS3-ból mondjuk jóval többet is ki lehetett volna hozni a T-25-el meg még barátkozok :) Nem szokásom ilyen képeket berakni de most nagyon feldobott ez a délelőtt úgyhogy engedjétek meg :DD

(#71638) jagada válasza LobiDrg (#71637) üzenetére


jagada
őstag

Hamar leküldhetted a napi küldit, nekem tegnap csak 13 csatából sikerült, persze messze nem ilyen stattal.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#71639) LobiDrg válasza jagada (#71638) üzenetére


LobiDrg
aktív tag

6 csatából sikerült ez eddigi 10-13 helyett.Mondjuk be voltam rezelve reggel mert ugye a hétvége + eventek kombó általában sok bosszúságot szokott hozni ;] Legalább is nekem ez a tapasztalatom de lehet hogy csak bebeszéltem magamnak mindig :)

(#71640) KaLeun válasza xAttilax (#71630) üzenetére


KaLeun
senior tag

De: "Congrat.."

Cila

(#71641) #43783936 válasza h1mpi (#71636) üzenetére


#43783936
törölt tag

Pár napja volt egy 89%-os 5-ös szintű csatám Sand river védelemben.
Az igaz hogy mindenki zöld volt a csapatban, de 1000 csata alatt voltak.
Az ellen full tomato, de mindenki 10000 csata fölött.
A rutin lenyomta a statot, és 15:3 lett a vége.
5-6 perc alatt győztek a támadók.
Ennyire lehet bízni az xvmben. :D

(#71642) FoBCRaistlin válasza PR0JECTNR56 (#71618) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Ez a megoldás jónak hangzik. Thx!
Az e8400 sztem egy 4ghz-re lenne rántva, szóval kellemesen elrohangálhat vele.

Próbáltam e6500-al meg HD4870-el, egész szép volt. Csak a kari nemrég lehalt. :U

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#71643) benvolio


benvolio
őstag

Ha már grafikáról esett szó, megtudná valaki nézni /akinek 2-3GB-os kártyája van/ a GPU-Z programmal, hogy mennyi a max dedikált memória használata a játéknak full hd felbontásnál /max. grafikai beállításokkal/?!

(#71644) PR0JECTNR56 válasza FoBCRaistlin (#71642) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Igazán nincs mit. A proci szerintem elég lesz neki, főleg ezen az órajelen.
Esetleg, ha kicsit előre akarsz gondolkodni, akkor a HD7770 szintnél vehetsz egy kicsit erősebb VGA-t is, ki tudja mit hoz a jövő.

(#71645) LobiDrg válasza benvolio (#71643) üzenetére


LobiDrg
aktív tag

Megnéztem Msi Arferburner-el mert nem volt fent a gépen GPU-Z.Erlenberg a pálya és minden maximumon van és a felbontás fullhd.Nálam maximum 1113Mb-ot nyelt be de szinte végig 1000-1100Mb körül volt a kihasználtság :) (R9 280X OC)

(#71646) benvolio


benvolio
őstag

Nekem nincs arty-m, amik engem sokszor "one shot"-oltak az enemy-től, de most én is átéreztem azt az érzést! [link] ;]
Egyébként azt nem értem, hogy 1750-et lőttem bele lőszerrekesz felrobbantásával, de a "tech tree" szerint 1650 a hp-je. :F
Ezt az ágat szerintem végig viszem, brutális ez az ágyú, tényleg mosolyt fakaszt. :DDD

szerk:(#71645) LobiDrg: Köszi! Nekem a 7790 1GB-ot tele írja és nincs is max-on, de így tudom, hogy a következő kártya 2 vagy 3GB-os lesz az biztos. Mikor vettem azt mondták elég az 1giga ehhez a kártyához, de sajnos nem.

[ Szerkesztve ]

(#71647) Enzolord válasza benvolio (#71646) üzenetére


Enzolord
addikt

Alap toronnyal 1650, fejlesztettel 1750.. :DD :DD

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#71648) zozyk


zozyk
addikt

Ki mikor szokta abbahagyni? :D

(#71649) benvolio válasza Enzolord (#71647) üzenetére


benvolio
őstag

És tényleg, noob vagyok na!!! ;]

(#71650) Oxy.kiraly válasza zozyk (#71648) üzenetére


Oxy.kiraly
tag

vagy

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.